Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arkadaşlar win 7 ye hp laserjet 1020 yazıcı yükledim 3 tane daha bilgisayar var XP yüklü makinadan gönderdiğimde yazıcıdan çıktı alabiliyorum ama win 7 lerden bi türlü tanıtamadım gönderdiğim yazılar ana makinayı açıp kapattıktan sonra çıkıyo sorun nerede bi türlü anlayamadım yardım lütfenn..

arkadaşlar 64bit sürümünü de 32 bit sürümünü de kurdum ilk betasından rc ye kadar hepsini kullandım sayılır. Eğer donanımınız iyi ise yani en az 2gb ram 2.0 çift çekirdek veya 3.0 tek çekirdek işlemciniz varsa tereddüt bile etmeyin win 7ye geçmek için. Yalnız ekran kartınız yoksa paylaşımlı onboard grafik yongası kullanıyorsanız ram 2gb dan fazla olursa iyi olur.

64 bit için 4 gb+ rame sahipseniz geçin derim. 64 bitin farkını o zaman hissedersiniz. 64 bitte program uyumsuzluğu hiç yaşamadım. Yanlız bazı katılımsız programlar windows 7nin 32bitinde de 64bitinde de problem yaratıyor. Bu bazı katılımsız programları program özelliklerinden vista veya xp uyumluluğunda yönetici olarak çalıştırdığınızda problem yaşamayabilirsiniz. Bu her katıımsız için geçerli değil yine.

Şu ana kadar sorunsuz kurup kulladığım programları söyleyecek olursam:

Adobe Creative Suite 4 - Adobe CS2 CS3 programları - Daemon Tools(arkadaş sorun yaşadım demişti ama sorun yaşamadım ben) - Winzip -Winrar- 7Zip - Eset - Nod 32 - Kaspersky - Microsoft Security Essentials tavsiyemdir arkadaşlar güvenlik yazılı olarak hem de ücretsiz - Nero - Virtual CD - Esasında hiçbir programla sorun yaşamadım win 7de. Dediğim gibi bazı katılımsız programlar yüklemede problem çıkartabiliyor.

Windows 7 şuana kadar ki işletim sistemleriyle kıyaslanamayacak kadar iyi. Vista onun yanında çok ağır kalıyor. Sisteminiz yeterliyse hala xp kullanmanız akıl işi değil. Kullanıcı aryayüzü olsun, cevap verme süresü olsun çok iyi. Küçücük çocuk bile kullanabilir.

Eğer Windows 7 nin tüm ayarlarına hükmetmek istiyorsanız yeni bir klasör açıyorsunuz adını " GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} " olarak değiştiriyorsunuz ve sisteme hükmediyorsunuz.

regedit çalıştırıyorsunuz ctrl+f kombinasyonuyla MouseHoverTime anahtarını aratıyorsunuz üstüne tılayıp 400 gözüken değeri 50 yapıyorsunuz ve pencere önizlemeleri artık daha hızlı açılıyor. Veya regedit te ctrl + f yapıp WaitToKillServiceTimeout aratın sonra üstüne tklayıp 20000 olan değeri 200 olarak değiştirin ve artık win 7 daha çabuk kapanacak.

değerli arkadaşlar bende hp pavilion dv6630et laptop var.. cihaz fan sorunundan dolayı servisteydi ve formatlanmış olarak geldi..

Bende bundan faydalanarak win7 ye geçmeyi düşünüyorum ancak açıkcası çok fazla bir bilgim yok. Tavsiyeleriniz ne olur ??

şu anda vista premium kullanıorm

1gb amd ram 1.90 ghz

ekran kartı nvidia 8400M (128 mb )

görüşlerinizi bekliyorum.....

merhaba arkadaşlar bilgisayarımda win7 ultimate 32bit yüklü dün speedfan programını kurduğumda bilgisayarım kilitlendi açma kapama tuşu reset tuşu bile yanıt vermiyodu neyse bilgisayarın fişini çektim çalıştırdım bana windowsun bir dosyasının silindiğini dvd yi takıp onarmamı söyledi sizce onarmalı mıyım yoksa format daha mı iyidir teşekkürler

2 sattir uğraşıp beceremediğim bir durumu sizlerele paylaşıyorum umarım yardımcı olursunuz (:

1 ay önce falan win 7 yükledim. gayette memnunum amma velakin ilk kurulumun acemilişğiyle ( tamaamen benden kaynaklanan bir şey ) uyumsuz programları yükleyip kaldırırken bir kaç sorun yaşadım ve sürekli hata mesajları çıkartmaya başladı win 7 bende yeniden formatlıyayım dedim. Hem şu an ki sistem 32 bit bu arada onuda 64 bit lerim diye düşünmüştüm

forumdan şuradaki 64bit sistemi indirip dvd ye yazdım

Bu arada donanımlarım 64bit destekliyor.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=109186

bilgisayarı yeniden başlatıyorum. dvd den yükleme için bir tuşa basıyorum karşıma şu ekran çıkıyor.

dsc00941v.jpg

burada neye basarsam basyım sonrasındada şu ekran geliyor.

dsc00942hn.jpg

ama bir türlü formatı başlatamıyorum.

ne yapmam gerekiyor acaba?

Edited by the_pusher

sanırım indirdiğin sistemde hata var veya cd ye yazarken hatalı yazılmış bende ilk win7 kurarken aynı hatayla karşılaştım sonra başka bi win7 indirip kurdum sorunsuz kuruldu şu ana kadar da bi sorunla karşılaşmadım.

Masa üstünde ie orjinal ikon yok bunu haledibilcek bir yöntem varmı? Yoksa ie 8 indirip eskisini silip yenisini kursak sorun haledilirmi masa üstü orjinal ie ikonu.

Nette arıyorum ie 8 windows 7 için ama yok vista için bol bol var vista için olan ie 8 win 7 de çalışırmı.Saygılar herkese.

Edited by mucit41

Masa üstünde ie orjinal ikon yok bunu haledibilcek bir yöntem varmı? Yoksa ie 8 indirip eskisini silip yenisini kursak sorun haledilirmi masa üstü orjinal ie ikonu.

Nette arıyorum ie 8 windows 7 için ama yok vista için bol bol var vista için olan ie 8 win 7 de çalışırmı.Saygılar herkese.

İE 8 iconu görev çubuğundadır Win 7 de böyle ...

programfiles e girersin orada iexplorer adlı klasör olması lazım ( şuan xp den yazıyorum ), oradan iexplorer ın exe sini bulur masaüstüne kısayol oluşturursun. bacılarım sadece yaratıcı düşünün. bildiğimiz kısayol yaratma.

www.pclabs.com.tr/2009/05/13/windows-7-hizli-baslat-cubugunu-aktiflestirin[/CODE]

Edited by muharremerd

Arkadaşlar bi soru sorucam kendi laptopumda Windows 7 yüklü laptop donanımları gayet iyi zaten peki eski bir laptop daha var evde Fujitsu siemens amilo pro v2000 diye 768 mb ram , 1.60 ghz intel pentium m , 64 mb ekran kartı var yüklenebilir mi forumda gördüm 512 mb ramde yükleyenler var ? Çok kasar mı

• 2 hafta sonra ...

Notebookta oem lisans ile windows7 home premium orijinal var. herhangi bir dvd verilmedi bilgisayar ile. kurtarma işlemini harddiskten yapınca birsuru ıvır zıvır program kuruluyor. ayrıca yukleme de gereksiz yere uzuyor. kurduktan sonra da bunları kaldırmak için ugraşmak gerekiyor. daha çalışmadan registry dolup taşıyor anlayacağınız. ben bunu dışarıdan dvd ile home pre kursam ve alttaki şifre ile etkinleştirmsem diye dusundum. ve bu işlemi 3 kere başarı ile yaptım. microsoft a tel edip etkinleştirmeyi yapabildim. ancak şuan bu işlemi gerçekleştiremiyorum. Acer ın müşlteri hizmetlerini aradım. Ne dedikleri belli değil. biri olur diyor biri olmaz diyor. yani oradan da hayır yok. SOn çare TNCTR.

ben bunu crack olmaksızın nasıl etkinleştirebilirim. recovery olmadan dısarıdan bir dvd ile aynı sürümü kurup etkinleştrme şansım var mı???

Edited by cexen

elinde 64 bit oem dvd isosu olan varmı? ama özellikle oem dvd olması lazım RTM istemiyorum. upload ederseniz sevinirim. özellikle acer ın oem türkçe dvd si olursa çok makbule geçer.

Arkadaşlar arada rastlayıp kendim çözdüğüm bir problemide paylaşayım sizinle.

Elektrikler kesildi bir ara tamda oyun oynarken.Sonra elektikler geldiğinde bilgisayarı açtım fakat beklenmedik bir olay karşıma çıktı.

Logon ekranından sonra kararıp masaüstüne geçiyor ya bende karardıktan sonra geri gelmiyordu.

Sonraları deneye deneye enter'a birkaçkez basarak bir mesaj kutusu kayboluşunu gördüm ondan sonra ise masaüstü geri gelmişti.

Bo sorunun nnedeni ise dx 10 dosyalarının bozulmasından kaynaklanmış.Yeni sürüm dx indirince sorun ortadan kalktı.

şuan bilgisayarıma yuklenmiş windows 7 nin oem mi retail mi olduğu nasıl öğrenebilirim?

yada bu bilgiyi de içeren detaylı bilgileri gösteren program var mıdır?

winver komutu göstermiyor.............

bende acizane birkac tecrubemi paylasmak isterim win7 64bit

usb kurulumu gerceklestirdikten sonra (17 dakika)

epey bi program kurdum

bazi sorunlari ilginize arz etmek istiyorum

1- farenin ustundeki teker (whel) calismiyor sayfayi asagi yukari yapmiyor ne officede (2007) nede ie'de pc icinde dahi hic bir yerde calismiyor (logitech performance MX)

2- ie'de active x olan sitelerde cok sorun veriyo.. hic video acilmiyo

3- adobe flash player kuralimiyor 64 bit oldugu icin

4- tek tiklama ile erisimi bulamadim

su an aklimda kalan bunlar ve su an ayni hdd bulunan baska bolumdeki xp kuruluma tekrar dondum ve su xp'ye devam ediyorum

(xp ilk ciktigindada bazi sorunlar yasanmisti win98 o zamanlar zirve idi ve xp 9 ile 16 ay sonra ancak pc'de kullanilir hale gelmisti sp1 ......

belki biraz zaman lazim win7 icin diye dusunuyorum.)

su an kullandigim pc'nin kisaca birkac ozelligi

-intel Core 4 Quad Q9450 islemci

-msi p45 diamond anakart

-asus 8800GTS ekran karti

yukardaki hatalari duzeltme imkani varsa bilmek isterim..

emegi gecen herkeze tesekkurler....

şuan bilgisayarıma yuklenmiş windows 7 nin oem mi retail mi olduğu nasıl öğrenebilirim?

yada bu bilgiyi de içeren detaylı bilgileri gösteren program var mıdır?

winver komutu göstermiyor.............

bios crackle hiç bi sorunun kalmaz ;)

bende acizane birkac tecrubemi paylasmak isterim win7 64bit

usb kurulumu gerceklestirdikten sonra (17 dakika)

epey bi program kurdum

bazi sorunlari ilginize arz etmek istiyorum

1- farenin ustundeki teker (whel) calismiyor sayfayi asagi yukari yapmiyor ne officede (2007) nede ie'de pc icinde dahi hic bir yerde calismiyor (logitech performance MX)

2- ie'de active x olan sitelerde cok sorun veriyo.. hic video acilmiyo

3- adobe flash player kuralimiyor 64 bit oldugu icin

4- tek tiklama ile erisimi bulamadim

su an aklimda kalan bunlar ve su an ayni hdd bulunan baska bolumdeki xp kuruluma tekrar dondum ve su xp'ye devam ediyorum

1- sorunum yok, büyük ihtimallede kurduğun sistemle alakalıdır.

2- bende sorun yok yine yüklediğin sisteminden kaynaklanıyor artık ne yüklediysen

3- tek tıklama ile erişim nedir hızlı başlat mı, win7'de var ama sonradan kendin eklemen gerkiyor başlat çubuğuna, yukarda nasıl yapılacağına dair link verdim zaten.

xpyi bırak win7 ye geç xp devri 2010 itibariyle kapandı. bende kendi yaptığım LAYT sürümü aylardır kulanıyorum senin kadar sorunum yok valla nasıl sorun yaratıyorsunuz anlamış değilim. :p

• 4 hafta sonra ...

YENİ ALDIĞIM LAPTOP'A WİNDOWS 7 STARTER KURDUM. SORUNUM HARD DİSKİ 4 E BÖLDÜM. 2 BÖLÜM GÖRÜNÜYO DİĞER 2 BÖLÜM GÖRÜNMÜYO. XP DEKİ GİBİ YÖNETTEN FORMAT YAPİM DEDİM OLMADI. GÖRÜNMEYEN 2 BÖLÜMÜ NASIL FORMATLIYCAM. YÖNETTEN GÖREBİLİYORUM AMA BİLGİSAYARIMIN İÇİNDE GÖRÜNMÜYO.

arkadaslar w7 ultimate 64 bit yukledım ancak bu sıstem oyunları desteklemıyor sanırım ornegin call of duty 4 acmaya calısıyorum olmuyor exe izin vermıyor kurulumda sorun yok ancak oyunu acmak ıstedıdıgımde uyarı gelıyor.bu konuda yardımlerınızı beklıyorum tesekkur ederım.

Edited by Atilla

Arkadaşlar loader ile aktifleştirdiğim masaüstü win7 yakalandı.Yakalanmakla kalmadı klavye çalışmadığı gibi sadece mavi bir ekran ve bu kopya orijinal değil yazısı çıkıyor.Düzeltmek için uğraşıyorum.Belki de format atmam gerekecek.Sakın siz KB971033'ü yüklemeyin.Laptopumda bios mod var ancak ona bu güncellemeyi yapmaya cesaret edemedim.Çok fazla sistem tamiri ile uğraşacak zamanım yok doğrusu...Sizleri de uyarmak istedim. :warning:

Daha önce windowsun kendi programı ile yaptığım sistem yedeğini yine kendi kurtarma cd si ile boot ederek şimdiki sistemin üzerine yazdırınca sorun düzeldi.

Edited by fahri razi

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...