Jump to content

Autorun Virüslerine Kesin Ve Etkili Çözüm!

Zhack

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar Bu sitenin altında pek çok kere verildi ama bu seferki farklı olduğu için bu konuyu açma isteği duydum.Bat Dosyası Çalıştırdığınız Diskin Altında Ana Dizine Autorun.inf Klasörü Oluşturur.Dikkat Edin Klasör dedim Çünkü bunun içine daha birçok klasör oluşturucak. Autorun Klasörünün içinde Windows Tarafından Silinemeyen sistem dosyaslarını oluşturur. Örneğin LPT Klasörü Windows altında bu klasörü normal koşullarda silme imkanınız yok.Tabiki Autorun virüsü autorun dosyasını silemediği için yeni bir dosya oluşturamıyor. Fakat Exelerini dizine atıyor fakat herhangi bir autorun dosyası atamadığı için diskler çift tıklamayla açıldığında virüs otomatik olarak bulaşamıyor.

İşte Dosya:

http://rapidshare.com/files/185366404/autorun.inf_yama.rar

Veya

http://rapidshare.com/files/185366324/autorun.inf_yama.bat

Tek yapmanız Gereken Yamalayacağınız Diske Dosyayı Atmak Ve çalıştırmak.

Her disk için ayrı ayrı uygulamanız gerekmektedir...!

(Bat Dosyasını Hazırlayan Abdulkadir hocama Teşekkürler :) )

Ben denedim arkadaşlar. Sürücü altına autorun.inf klasörü oluşturuyor. D sürücüsü altında çalıştırdım. Virüslü USB mi taktığımda D sürücüsü haricinde geri kalan tüm sürücülere bulaştı. D sürücüsü altında oluşan autorun.inf klasörünü elle silemedim ama Unlocker programı ile silinebiliyor. Aslında Flash Disinfector ile bir farkı yok. Sadece Flash disinfector antivirüsler tarafından exe olduğu için taranıp virüs olarak algılanabiliyor. Ama bunda Kaspersky ve AVG pro alarm vermedi. Hemde Türk işi :clapping: Eline sağlık.

@echo off komutalrı gösterme

@color b1 ekran rengini deiştir

@title Autorun.inf kilitleyici bilgi amaclı

@cls ekran temizle

@echo ******

@echo ***********

@echo ***** *****

@echo ****** M ******

@echo ******* A *******

@echo ******* V *******

@echo ****** ˜ ******

@echo ***** *****

@echo ***********

@echo *******

@echo *****

@echo * *

@echo * P *

@echo * ˜ * REKLAM

@echo * Y *

@echo * O *

@echo * N *

@echo * *

@echo *****

@echo ********

@echo **********

@echo ****************

@echo ******************

@echo ******************

@pause dur devam için tusa bas

@cls Ekran temizle

@echo.

@echo. boşluk

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo ÉÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ»

@echo º º

@echo º º

@echo º Bu dosyay ”ncelikle korumak istedi§iniz srcnn ana dizinine º

@echo º kopyalaynz ve oradan ‡alŸtrnz. º

@echo º º BİLGİ

@echo º imdi var ise autorun.inf klas”r veya dosyas silinecektir º

@echo º º

@echo º º

@echo ÈÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍͼ

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@pause

@subst z: \ 2>nul ÇALIŞTIRDIGINIZ SURUCUYU Z: OLARAK BİR SANAL SURUCEYE BAĞLAR

@attrib -s -h -r z:\autorun.inf 2>nul VARSA OTURON.İNF DOSYASINI SİSTEM GİZLİ SALT OKUNUR İPTAL ET

@del /F /Q z:\autorun.inf 2>nul VARSA OTORUN U SİL

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\aux 2>nul AUX DİZİNİ SİL

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\com1 2>nul

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\com2 2>nul

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\com3 2>nul

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\com4 2>nul

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\con 2>nul

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\prn 2>nul

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\nul 2>nul

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\lpt1 2>nul

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\lpt2 2>nul

@rmdir \\.\z:\autorun.inf\lpt3 2>nul LP3 DİZİNİ SİL

@rmdir z:\autorun.inf 2>nul AUTORUNİNF DİZİNİNİ SİL

@cls

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo º º

@echo º Gvenli§iniz i‡in salt okunur autorun.inf klas”r oluŸturulacaktr º

@echo º º

@echo º !!!!!Bu dosya daha sonra el ile silinemez º

@echo º º

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@pause UYARI GORUNTULE Bİ TUSA BAS

@mkdir z:\autorun.inf 2>nul SURUCUDE AUTRON İNF YARAT

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\aux 2>nul

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\com1 2>nul

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\com2 2>nul

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\com3 2>nul

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\com4 2>nul

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\con 2>nul

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\prn 2>nul

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\nul 2>nul

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\lpt1 2>nul

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\lpt2 2>nul

@mkdir \\.\z:\autorun.inf\lpt3 2>nul LPT3 YARAT

@attrib +s +h +r z:\autorun.inf 2>nul AUTORUN.İNF DOSTYASINI GİZLE SİSTEM YAP SALT OKUNUR YAP

@subst /d z: 2>nul SANAL SURUCUYU SİL

@cls

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo º º

@echo º º

@echo º º

@echo º ˜Ÿlem TamamlanmŸtr º

@echo º º

@echo º º

@echo º º

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@echo.

@pause

@exit ÇIKIŞ

YANLARINA ACIKLAMALAR YAPILMIŞTIR VİRUS İÇERMEZ SİSTEMİNİZE ZARAR VERMEZ BASİT BİR KOMUT DOSYASI O KADAR

• 1 ay sonra...

Rapid her iki dosya içinde

Error

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

hatsını veriyor.Premium üyeler mi indirebilir?

Arkadaşlar en iyi çözüm "Combofix" adlı programcıktır. KasperSky, Panda yada Eset gibi antivirüs programları kurduktan sonra bir türlü güncelleştirme yapamıyordum. Ufak bir araştırmadan sonra bu programa ulaştım. ve bir çok işe yaradaığını gördüm. (Gizli klasörleri göstermeme, birlikte aç, autron sorunların çözümü için birebir) Flash diskinize de bulaşmışsa flash diskinizi pc ye bağlayıp programı çalıştırın. Gerisini kendisi hallediyor. herkese kolay gelsin.

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe[/CODE]

Ben bir yönetici hesabı oluşturup bu hesapla tüm sürücülere Autorun.inf diye bir dosya oluşturuyordum. Sonra dosyayı NTFS dosya sisteminin özelliği olan şifreleme ile şifreliyordum. Bu sayede diğer kullanıcı hesapları bu dosyayı ne silebiliyor ne de değiştirebiliyorlar. Oluşturduğum kullanıcıya ait sertifikanın bir yedeğini alıyorum. Sonra da oluşturduğum kullanıcıyı ya siliyorum ya da hiç kullanmıyorum. Bu şekilde Flash belleklerde oluşturduğum Autorun.inf dosyalar da hiçbir sistemde silinmiyor.

Arkadaşlar saçmalamayın *.bat uzantıları virüsdür ne demek.. Bilip bilmeden kimse yorum yapmasın.. O zaman bu siteden indirdiğiniz bütün katılımsız yazılımlar virüslü ve sizin bilgisayarınız virüs yuvasıdır şu an.. Hatta kullandığınız işletim sistemi bile virüs yuvasıdır... Kimse bilip bilmeden yorum yapmasın....

:) Bu sorunun çözümü ilk etapta USB Disk Security isimli programı pc nize kurmaktır. Full hale getirdikten sonra tüm usb leri ve vd-dvd rom ları disable yapar, algılama anında hemen uyarı penceresi açar. USB den virüs yememek ve flash disk veya harici disklerinizi bu zararlılardan temizlemek için birebirdir. Ayrıca silinemeyen Autorun.inf dosya ve klasörleri içinde Unlocker porgramı idealdir. Ben bu sorunların çözümüne böyle ulaşıyorum. Sonuç olarak evet her Bat dosyası virüs değildir :clapping:

düzgün antivirüs kullanın arkadaşlar hiç böyle sorunlarla karşılaşmazsınız... düzgün bir antivirüs daima güncel olması pek bir şey ifade etmez.. mesela avast kendini saatte bir sürekli güncelleyen bir yazılımdır fakat tespit ettiği çoğu zararlı virüsü temizleyememektedir.. düzgün bir antivirüsün güncel olup bulduğu her türlü trojan,virüs,spywareleri sisteme zarar vermeden temizlemesi için gerekli altyapıya sahip olması, sistemi her saniye kesintisiz koruması, bir flashbelleği bile bilgisayara bağladığınız an içindeki virüsleri tespit etmesi gerekir... Bu konuda da en başarılı yazılım Kaspersky2009 dur... Hem sizi yormaz hem de bilgisayarınızı çelikten bir zırhla korur... :)

Smart Virüs Remover:

- Im.worm.win32.sohanad.t.a

- Trojan.Win32.Agent.abt.a

- Trojan-Downloader.Win32.AutoIt.aa.a

- Trojan-Downloader.Win32.AutoIt.q.a

- Trojan-PSW.Win32.OnLineGames.mgw.com.a

- Trojan-PSW.Win32.OnLineGames.pno.a.com

- Virus.Win32.Agent.aw.a (Ravmon)

- Virus.Win32.AutoIt.a.a

- Virus.Win32.AutoRun.abt.a (Smss or Funny Scandal)

- Virus.Win32.AutoRun.ajn.com

- Trojan Dropper

- SetupSNK

- VirusSe (SE.exe)

- AntiVirus 2009

- Virus Asp.net

- Isass

- Vbe.virus

- Virus.Macromedia.Flash

- 1rfw8hjr.com.Virus

Virüsleri temizlemesinin yanısıra Görev Yöneticisinin devre dışı kalmasını, Kayıt defterini, cmd.exe yi ve klasör seçeneklerini düzeltebiliyor.

Download:

http://rapidshare.com/files/207683583/smart_av.exe[/CODE]

Bu Etkili Bir Çözüm Olabilir.Autorun Virüsünü Hep Bununla Temizledim.

Ben bir yönetici hesabı oluşturup bu hesapla tüm sürücülere Autorun.inf diye bir dosya oluşturuyordum. Sonra dosyayı NTFS dosya sisteminin özelliği olan şifreleme ile şifreliyordum. Bu sayede diğer kullanıcı hesapları bu dosyayı ne silebiliyor ne de değiştirebiliyorlar. Oluşturduğum kullanıcıya ait sertifikanın bir yedeğini alıyorum. Sonra da oluşturduğum kullanıcıyı ya siliyorum ya da hiç kullanmıyorum. Bu şekilde Flash belleklerde oluşturduğum Autorun.inf dosyalar da hiçbir sistemde silinmiyor.

profoyenelce bir yaklaşım teşekkürler..

.Bat uzantılı dosyalar virüs içeriyor die bi kaide yok bu dosyalardan sizlerde yapabilirsiniz farklı amaçlar içinde aklınızda kötü bişey kalmasın bende bu autorun virüsleri için birçok yol denedim en sağlamı combofix ve zemana antiloger çıktı sizde deneyin ayrıca indirdiğinz .bat uzantılı dosyaları çift tıklamadan önce sadece not defteriyle açın ve içini görün inceleyin nedir ne deildir bilgi sahibi olun arkadaşlar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...