Jump to content

Windows 10 H2 Pro [is Derlemesi 19044.1288] Türkçe Pre-activated!

forjest
 Share

Recommended Posts

eskadir, 10 saat önce yazdı:

dün format atacıktım 3-4 tane sistem denedim bu konuyu görünce bi deneyeyim dedim

şuan başka sistem kurdumğum için erkan görüntüsü atamıyorum.

• Bazen söylenen ve yaşanılan herhangi bir konuya ait olan durumlarla alakalı olarak, forum ve sitelerdeki tabiri caizse eğer, racon gereği kanıt niteliğinde istenilen yaşanılan sorun veya gelişmelere ilişkin, detayları_görmemiz gerekki, durumu anlayalım nerelerde,eksik veya hata yapılmış vs. ben dahil herkesinde bilgisi olur çözüm bulunur işin özü budur esasen.
  • Şu ana dek donanımsal olarak ağ yazıcı problemi yaşadığını  belirten ilk siz oldunuz. Forum içerisinde indirip kuranlardan şu ana kadar tek olumsuz bir yorum,herhangi bir ekran görüntüsü vb. gelmedi. Yazdıklarım aynı zamanda geneldir böylesi bir duruma ilişkin bir sorun olduğunda geri bildirimleriniz benim için değerli olacaktır. zaten benimde geri dönüş sağlayışım taktir edilirki, yaptığım sistemlerin kesinlikle arkasında olmamla alakalıdır olması gerekende zaten bu olmalıdır. Saygılarımla.

Neyseki siz başka bir sistem kurmuşsunuz artık yapacak birşey yok halletmişsiniz olayı. :D 

• Like 1

xdreab, 12.09.2020 - 13:58 yazdı:

eline saglık usta sistemlerini kullanıyorum stabil güzel emege saygı  peki son gün cel 2016 varmı 

Yorum ve geri bildirim için teşekkür ederim. 

Forumda @MrRush üstadın Flatlite çalışmaları var (w10 Entp_2016 sürümü) indirip kurmanızı tavsiye ederim kendimde kurup kullanıyorum çok memnunum oldukça stabil çalışma.

2016 sürümü için şu ara bir çalışmam yok şu anda. Ancak Ultra sıradışı bir performans senaryosu yaklaşımıyla bir modlama yapma durumu olabilir ileri bir zamanda kısmetse eğer.  :) 

• Like 1

eskadir, 09.09.2020 - 17:36 yazdı:

bende ağda sorunlar yaşadım diğer pcleri ve yazıcıyı görmüyor hata veriyor

pek hoşuma gitmedi

yinede emeğinize sağlık, teşkkürler.

Bu sorun, benim gözlemlediğim kadarıyla Enterprise sürümlerinde yaşanıyor (karşılaştığım sorunlu bilgisayarların ortak özelliği Enterprise'li olmasıydı).  Çözüm için de gpedit.msc'yi çalıştırıp "Yönetim şablonları"--> "Ağ"--> "Lanman İş İstasyonu" sekmesinden "Güvenli olmayan konuk oturumlarını etkinleştir"i "Etkin" yapınca sorun düzeliyor. @forjest

Edited by otuken

forjest, 13.09.2020 - 19:17 yazdı:

Yorum ve geri bildirim için teşekkür ederim. 

Forumda @MrRush üstadın Flatlite çalışmaları var (w10 Entp_2016 sürümü) indirip kurmanızı tavsiye ederim kendimde kurup kullanıyorum çok memnunum oldukça stabil çalışma.

2016 sürümü için şu ara bir çalışmam yok şu anda. Ancak Ultra sıradışı bir performans senaryosu yaklaşımıyla bir modlama yapma durumu olabilir ileri bir zamanda kısmetse eğer.  :) 

1-bunda Windows defender var deme sakın

2-Nvidia 10 serisi driver kurulumunda sorun var mı? LTSC de sadece bu sorunla karşılaşıyorum. (önceki ltsc de sistemlerinde zibilyon tane program yöntem denedim kurmadı)

3-Güncelleme tarihi: 9 Eylül 2020 demişsin de usta 1809 sürüm değil mi? 

Edited by pusattardu

pusattardu, 13 dakika önce yazdı:

1-bunda Windows defender var deme sakın

2-Nvidia 10 serisi driver kurulumunda sorun var mı? LTSC de sadece bu sorunla karşılaşıyorum. (önceki ltsc de sistemlerinde zibilyon tane program yöntem denedim kurmadı)

3-Güncelleme tarihi: 9 Eylül 2020 demişsin de usta 1809 sürüm değil mi? 

1-) Konuda devre dışı olduğu belirtmiş

2-) Evet oyun için uygun bir sistem değil. FPS düşüklüğünden ziyada sürekli lag gibi oluyor. 

3-) Enterprise LTSC, LTSB gibi sistemler farklı şekilde güncellenir. Uzun güncelleme desteği vardır çok nadir güncellenirler. 1809 olması onun eski olduğunu göstermiyor güncellemeleri devam ediyor.

Edited by senyor3

senyor3, Şimdi yazdı:

1-) Konuda devre dışı olduğu belirtmiş

2-) Evet oyun için uygun bir sistem değil. FPS düşüklüğünden ziyada sürekli lag gibi oluyor. 

3-) Enterprise LTSC, LTSB gibi sistemler farklı şekilde güncellenir. Uzun güncelleme desteği vardır çok nadir güncellenirler. 1809 olması onun eski olduğunu göstermiyor güncellemeleri devam ediyor.

Windows defender,WMplayer,MS-Edge tarayıcı eklendi! 
bu cümleden nasıl oluyor da de aktif edildi diye sonuç çıkartıyoruz?

pusattardu, 4 dakika önce yazdı:

Windows defender,WMplayer,MS-Edge tarayıcı eklendi! 
bu cümleden nasıl oluyor da de aktif edildi diye sonuç çıkartıyoruz?

Alıntı

Deaktif Edilen Sistem ve Servis bileşenleri:

Windows defender,WMplayer,MS-Edge tarayıcı eklendi! IE duruyor,Windows raporlama,Uac,dizin giriş engelleri.Telemetry takip hizmetleri.Diğer tüm servisler aktif.

Bu ne atar? Forjest üstadı tanırım devre dışı bıraktığını bilirim. Zaten windows defender sonradan eklenecek bir şey değil. Bu durumdan ötürü otomatik olarak devre dışı oluyor.

"Windows defender devre dışı bırakıldı,WMplayer,MS-Edge tarayıcı eklendi! IE duruyor,Windows raporlama,Uac,dizin giriş engelleri.Telemetry takip hizmetleri de aktif.Diğer tüm servisler aktif."

Büyük ihtimalle bu şekilde yazacaktı.

• Like 1

@pusattardu

1. Konu başlığı ve açıklaması: Windows 10 Enterprise Ltsc 2019 X64 Update [eylül 2020] > "Eylül 2020" burada sistemin Eylül ayında,2020 yılında güncel olduğuna işaret etmektedir. Windows 10'nun sürüm bilgilerine bağlı,dahil değildir bağımsız olarak sadece, güncel olduğuna işaret eder. Uzun zamandır'da işletim sistemleriyle ilgili çalışmalarımızda ben ve diğer,sistem yapımcı üstadlarımız bu şekilde konu başlıklarımıza ek ilave bilgiler eklemekteyiz.Diğer ekstra olan genel tüm bilgilerde zaten konu içerisinde yer alırlar bununla ilgili olarak şimdiye kadar bir sorun gelişmedi genel olarak.
  2. Sunumda paylaşılan işletim sistemiyle ilgili olarak tüm detaylara yer verilmiştir. Eksik veya Fazla olabilir. "Eksik bilgiler varsa eğer" farkedildiğinde veya bana bildirildiğinde, "anında düzeltilirler!" şu an için sunum sabit ve yazılanlar ve dahilinde olup /  haricinde farklı birşey bulunmamaktadır. Olursa ekleriz zaten belirttiğim gibi.
  3. İşletim sistemiyle ilgili customization / özelleştirmeler hakkında beğenmeyenler, Microsoft'un orijinal sistemlerini satın alabilirler veya
    Please register to see this content.
    ,kurabilirler böyle bir seçenekte söz konusu. Kimse çalışmayı indirip kurmak zorunda da değil zaten genel olarak paylaşıma sunulmuş çalışmadır dilayen herkes indirip kurabilir kullanabilir. + olarak dileyen_Forum,Site sosyal mecralarda alıntı olduğunu belirterek, paylaşımda bulunabilirde ayrıca. :) 

Edited by forjest
  • Like 1

ayhan baser, 52 dakika önce yazdı:

Ben mi yapamadım bilemedim ; kurulum harika ve hızlı idi ama bir kaç defa denememe rağmen yazıcılara sıra geldiğinde kuramadım. hp1018 , scx-4200, L800

Yazıcınızın driver'ını kurdunuzmu? donanım kimlik bilgilerini buraya eklerseniz eğer w10 için uygun olan sürücülere bakarız. Yazıcı fax tarayıcı kullanan biri değilim aslında.

senyor3, 7 saat önce yazdı:

Bu ne atar? Forjest üstadı tanırım devre dışı bıraktığını bilirim. Zaten windows defender sonradan eklenecek bir şey değil. Bu durumdan ötürü otomatik olarak devre dışı oluyor.

"Windows defender devre dışı bırakıldı,WMplayer,MS-Edge tarayıcı eklendi! IE duruyor,Windows raporlama,Uac,dizin giriş engelleri.Telemetry takip hizmetleri de aktif.Diğer tüm servisler aktif."

Büyük ihtimalle bu şekilde yazacaktı.

Ayar yapmak derken? Adamın paylaşımını değiştirip yazmışsın. Mevlanın bir sözü aklıma geldi. 

''bir delil ile kirk alimi yendim, kirk delil ile bir cahili yenemedim''

Sen üstüne alınma ama sözüm meclisten dışarı. Hala inat edecekmisin. 

forjest, 2 saat önce yazdı:

@pusattardu

1. Konu başlığı ve açıklaması: Windows 10 Enterprise Ltsc 2019 X64 Update [eylül 2020] > "Eylül 2020" burada sistemin Eylül ayında,2020 yılında güncel olduğuna işaret etmektedir. Windows 10'nun sürüm bilgilerine bağlı,dahil değildir bağımsız olarak sadece, güncel olduğuna işaret eder. Uzun zamandır'da işletim sistemleriyle ilgili çalışmalarımızda ben ve diğer,sistem yapımcı üstadlarımız bu şekilde konu başlıklarımıza ek ilave bilgiler eklemekteyiz.Diğer ekstra olan genel tüm bilgilerde zaten konu içerisinde yer alırlar bununla ilgili olarak şimdiye kadar bir sorun gelişmedi genel olarak.
  2. Sunumda paylaşılan işletim sistemiyle ilgili olarak tüm detaylara yer verilmiştir. Eksik veya Fazla olabilir. "Eksik bilgiler varsa eğer" farkedildiğinde veya bana bildirildiğinde, "anında düzeltilirler!" şu an için sunum sabit ve yazılanlar ve dahilinde olup /  haricinde farklı birşey bulunmamaktadır. Olursa ekleriz zaten belirttiğim gibi.
  3. İşletim sistemiyle ilgili customization / özelleştirmeler hakkında beğenmeyenler, Microsoft'un orijinal sistemlerini satın alabilirler veya
    ,kurabilirler böyle bir seçenekte söz konusu. Kimse çalışmayı indirip kurmak zorunda da değil zaten genel olarak paylaşıma sunulmuş çalışmadır dilayen herkes indirip kurabilir kullanabilir. + olarak dileyen_Forum,Site sosyal mecralarda alıntı olduğunu belirterek, paylaşımda bulunabilirde ayrıca. :) 

Hocam neden bu kadar uzun yazıyorsunuz ki. Ben sadece nvidia driver kuruluyor mu( yaptığınız önceki ltsc sistemlerinde kuramadım diğer sorum ise güncelleme ile ilgiliydi. Ben 3 defa yaotıpınız sisteme güvenip format attım nvidia driver kurulmadığı için tekrar format attım ama sizin kadar yazmadım. 

Alt tarafı 2 soruya cevap verecektiniz evet yada hayır olsa bile kafiydi. Nedir bu yazma merakı böyle. 

Edited by pusattardu
  • Sad 1

pusattardu, 3 dakika önce yazdı:

Hocam neden bu kadar uzun yazıyorsunuz ki. Ben sadece nvidia driver kuruluyor mu( yaptığınız önceki ltsc sistemlerinde kuramadım diğer sorum ise güncelleme ile ilgiliydi. Ben 3 defa yaotıpınız sisteme güvenip format attım nvidia driver kurulmadığı için tekrar format attım ama sizin kadar yazmadım. 

Alt tarafı 2 soruya cevap verecektiniz evet yada hayır olsa bile kafiydi. Nedir bu yazma merakı böyle. 

@pusattardu

• Genel olarak, yorumlara binaen,toplu şekilde yorumlamak için her zaman aynı mantıkla yazmaya,anlaşılır şekilde detaylara'da vurgu yaparak yorumlar yaparım. Aslında ilk kez yazmıyorum uzun yazmanın ne gibi zararı olabilirki. Önemli olan konuya açıklık getirebilmek elimizden geldiğince tabiiki.
  • Nvidia driver kısmını kaçırmışım görmedim. Bununla alakalı olarak'da fikrim ve bilgimde yok açıkcası ancak, Nvidia Forumlarında W10 Home/pro harici olarak, W10_2015/2016 ltsb sürümlerinde nvidia sürücülerle ilgili (sorunlara ilişkin) bazı yorumlar mevcut.
  • Kaynak: 
     incelemek yararlı olabilir.
  • Donanımlarınızın uyumluluklarına göre sistem seçimini kendiniz belirlemelisiniz herkesin donanım özellikleri,ekran kartı,chipset'i aynı değil çünkü. "2015 yılından sonra çıkan ve üretilen" harici ekran kartına sahip,anakart modellerine göre olan cihazlarda, "Legacy/Uefi vb." özellikle!> windows 10 işletim sistemlerinde farklılıklar gözeterek sürüm seçimlerininde bu kapsamda uyumluluk kriterlerine göre seçim yapmanın gerekli olduğu anlaşılmakta. Cihaza ait olan üretici firmanın önerileri ve destekleri dışında kalan sistemleri yüklememek gerekli.Yüklenecekse eğer, donanım uyumluluklarına dikkat ederek sistem seçimi yapmanın gerekli olduğunu bilmek lazım ki, olası gelişecek sorunların önüne geçilebilsin. Artık üretilen son model yeni jenerasyon cihazlarda sadece windows10 yüklenebilip,farklı bir işletim sistemi kuramamanın ezikliğini yaşayanlarında olduğuna denk gelmiştim. Buda ayrı bir sorun gerçi. 
  • Like 1

forjest, Bir saat önce yazdı:

Yazıcınızın driver'ını kurdunuzmu? donanım kimlik bilgilerini buraya eklerseniz eğer w10 için uygun olan sürücülere bakarız. Yazıcı fax tarayıcı kullanan biri değilim aslında.

Hocam 1 ay öncesine kadar cafe işletiyordum  18 senedir,  belki 20 farklı win10 kurmuşumdur bu makinaya çok farklı sorunlarla karşılaşmıştım ama yazıcı hatası ilk defa alıyorum.. Sizin sistemde  kurulum 9 dk.  çok ideal hatta mükenmel idi format için ama her defasında aynı şey oldu driverlarını kuruyorsunuz ama sadece yazıcı driverlarında kurulum tamamlanamadı hatası aldım ;sanırım c++ ında tamamı kurulamamış idi bir daha kurup caps atayım.

ayhan baser, 3 dakika önce yazdı:

Hocam 1 ay öncesine kadar cafe işletiyordum  18 senedir,  belki 20 farklı win10 kurmuşumdur bu makinaya çok farklı sorunlarla karşılaşmıştım ama yazıcı hatası ilk defa alıyorum.. Sizin sistemde  kurulum 9 dk.  çok ideal hatta mükenmel idi format için ama her defasında aynı şey oldu driverlarını kuruyorsunuz ama sadece yazıcı driverlarında kurulum tamamlanamadı hatası aldım ;sanırım c++ ında tamamı kurulamamış idi bir daha kurup caps atayım.

MS-C++ paketlerinden kaynaklı olacağını zannetmiyorum. Çünkü sistem güncelliği tam ve eksiksiz. Gerek VMWare_workstation üzerinde,gerekse de, Real gerçek makinede kurup denemeler yaptım. Sürücüler ve donanımlarla ilgili olarak, sistem üzerinde, 1.Sürücü çıkartma, 2.Sürcülere ait olan bir özelleştirme vb. herhangi işlem uygulanmadı.

Hizmetler bölümüne girerek, Yazıcılarla alakalı olan servisleri inceleyin isterseniz. Windows özelliklerinden'de yazıcılar sekmesinin açık olup olmadığınada bakabilirsiniz. Hepsinin açık olması gerekmekte değilse manuel olarak, ellede açabilirsiniz.

• Like 1

pusattardu, 1 saat önce yazdı:

Ayar yapmak derken? Adamın paylaşımını değiştirip yazmışsın. Mevlanın bir sözü aklıma geldi. 

''bir delil ile kirk alimi yendim, kirk delil ile bir cahili yenemedim''

Sen üstüne alınma ama sözüm meclisten dışarı. Hala inat edecekmisin. 

Tamam en kral sensin reis al senin olsun konu, benden uzak Allah'a yakın ol :)  Güle güle

forjest, 5 dakika önce yazdı:

Windows 10 Aero ltsb 2016 gelebilir ona odaklandim 😀 4gb güncelleme aldı arındırma yapılıyor.belki esd çekerim 🙂

Merakla beklemekteyim hocam :) Konuya windows update delete, defender delete gibi programları da ekledin mi tadından yenmez. Büyük bir çoğunluk bu ikisinden tamamen kurtulmak ister diye düşünüyorum. Kullanmak isteyen ilk geldiğinde kendisi açar benim gibi kurtulmak isteyenlerde konuya ekleyeceğiniz (umarım eklersiniz :D ) gibi araçlarla bu yükten kurtulur herkes mutlu mesut olur.

• Like 1

senyor3, 1 saat önce yazdı:

Merakla beklemekteyim hocam :) Konuya windows update delete, defender delete gibi programları da ekledin mi tadından yenmez. Büyük bir çoğunluk bu ikisinden tamamen kurtulmak ister diye düşünüyorum. Kullanmak isteyen ilk geldiğinde kendisi açar benim gibi kurtulmak isteyenlerde konuya ekleyeceğiniz (umarım eklersiniz :D ) gibi araçlarla bu yükten kurtulur herkes mutlu mesut olur.

Defender ve update delete yerine hizmetlerden durdurmak kapatmak daha akıllıca olacaktır. Update harici,defender servislerden kapatıldı.

Servislerle ilgili olarak kapatmak ve performans için bir çok araç forum içerisinde buradaki konuda yer almakta zaten. Dileyen indirip kullanabilir herhangi birini. :) 

Pratik olarak kullanılabilecek bir araç önerisi varsa eğer kullanabiliriz. Masaüstünde kullanılabilecek pratik bir araç. Aslında KMS dahil edilmiş temel servisleride kapatan bir all in one bir araç gerekli gibi sanki. :) 

forjest, Şimdi yazdı:

Defender ve update delete yerine hizmetlerden durdurmak kapatmak daha akıllıca olacaktır. Update harici,defender servislerden kapatıldı.

Servislerle ilgili olarak kapatmak ve performans için bir çok araç forum içerisinde buradaki konuda yer almakta zaten. Dileyen indirip kullanabilir herhangi birini. :) 

Pratik olarak kullanılabilecek bir araç önerisi varsa eğer kullanabiliriz. Masaüstünde kullanılabilecek pratik bir araç. Aslında KMS dahil edilmiş temel servisleride kapatan bir all in one bir araç gerekli gibi sanki. :) 

Biliyorum üstad ancak update yine bir şekilde kendini açmayı başarıyor bunu çok yaşadım. Ben servislerden kapatıyorum hatta gpedit'ten kapatıyorum ancak 15 - 20 gün sonra ibr şekilde kendiliğinden açılıyor maalesef. Update açıldığı için mutlaka defenderde geri geliyor o güncellemer yüklenenince bu yüzden kökten kurtulmak sistemlerde çok daha performanslı olmasını sağlıyor.

• Like 2

senyor3, 26 dakika önce yazdı:

Biliyorum üstad ancak update yine bir şekilde kendini açmayı başarıyor bunu çok yaşadım. Ben servislerden kapatıyorum hatta gpedit'ten kapatıyorum ancak 15 - 20 gün sonra ibr şekilde kendiliğinden açılıyor maalesef. Update açıldığı için mutlaka defenderde geri geliyor o güncellemer yüklenenince bu yüzden kökten kurtulmak sistemlerde çok daha performanslı olmasını sağlıyor.

Tabiiki yazdıklarım sadece tahminden ibaret olacak. Görev zamanlayıcı,prefetch,superfetch özelliklerinin sistemde açık olmasından kaynaklı olarak,arama tarama çekip sistemde güncelleme ve diğer servisleride tetikleyen bir yapıda olduğunu düşünüyorum. Ondandırki sistemlerin kapanıp açılışında,w10 'da update,defender vd. hizmetlerinde devreye girmesi. Yazdıklarınada katılıyorum haklısın kendi kendine w10 sistemde update,defender bir şekilde devreye girmekte sonraki süreçlerde. :) Görev zamanlayıcılar ve Prefetch,superfetch özellikleride SSD diskleri çokda meşkul ediyor ömrünü azalttığı belirtilmekte. Normal diskler için sorun yok. Buna tabii bildiğimiz gibi Diskbirleştirme özellikleride dahil tabiiki. :) 

Alttaki araçları kullanabiliriz belki,kapattığımıda görebiliyorum ileti veriyor.

Spoiler

tYb5Rz

Kaynak: 

Edited by forjest
  • Like 2

• forjest changed the title to Windows 10 H2 Pro [is Derlemesi 19044.1288] Türkçe Pre-activated!