Jump to content

4k & 27inç Ve/veya üzeri Monitör Tavsiye-alış Iptal-günceldir Konu

efe34
 Share

Recommended Posts

Alış iptal-Günceldir konu

Öncelikle cevap verecek arkadaşlara teşekkürler. (Konu açmadan önce özelden cevap veren arkadaşmızada)

4K ve üzeri TV Monitör deneyimim olmadığı gibi, reyonlarda bile dikatimi çekmedi,

TV öncesi monitör ile desktop pclerime (bağlayabileceğim 3 pc var şuan kasa olarak) ve 4k tv box larıma ( ip tv vs için kullandığım  android tabanlı boxlar, bir de , android+Linux?(emin değilim-kara cuma da amzondan almıştım) tabanlı receiverim var =Android kısmıdışında  kurmaya zamanım olmadı, TV  boxlar fazlasıyla iş gördüğü için.

En az 27 inç olmalı gözleri yormayacak abartı olmayacak büyüklükte olabilir) ,

Oyun oynanmayacak

Watt değeri düşük olsada hoparlör olmalı,  

Usb girişi/girişleri olmalı en az birtane eski sınıflama ile 3.1

Özelden önerilen modeli son kısımda paylaşacağım,  beğendim

Bütçe önemli değil

Konu açma sebebim, terimlerdeki kavram karmaşası , AV sitelerinin çeşitli kurnazlıkları,

Cevaplara göre mesaj editleyebilirim

Şimdiden teşekkürler

İyi forumlar

Beğendiğim önerilen model

Edited by efe34

2020, 10 dakika önce yazdı:

@efe34

Tek verebileceğim tavsiye yenileme hızı yüksek olsun,en iyi sistem bile olsa uyumsuzluk oluyor.

Tv de bile hz değerleri düşükken takıldığı için baş ağrısı yapıyor.

bu muimage.png.a8997b7c04bee061d469f27c1d11aa36.png

amd_turkey, 39 dakika önce yazdı:

Efe abi, gözlerinin sağlığı için 60hz monitör alma :)

Pek anlamam ama inceler misin?

Please register to see this content.

60 hz iyi mi ilk linkteki

edit. 60dan büyük müküçük mü olsun

@amd_turkey

Edited by efe34

4 kaldı

@amd_turkey hepsi 60 hz

2020, 2 saat önce yazdı:

@2020

Elektronik ve otomotiv de Marka değilde model fanı olmak doğru olandır.(Birçok şirket pazar için ortaklığa gittiği için ilk seride kaliteli ürün üretirken 2. parti üretimde kaliteyi düşürüyor.)

Burada birçok arkadaş tavsiyede bulunacak istediğiniz özellikler genelde oyuncu monitörler olarak karşına çıkacaktır.Acer, MSI, Asus, Samsung, LG gibi markalar olacaktır.

Kişisel görüş 27 inç 4k ve hdi insan gözüyle seçilebilir seviyedemi bilmiyorum. Yanlışsa ileti düzeltilebilir.

@2020

evet bu kısmlar önemli, yok sadeğmez ismi 4K diye fazla masrafa, ki aldatmaca dolu artık elekronşk sektörü.

otomobilden biliyorum, USA için üretilen yabancı ( uzakdoğu özellikle, ) otomobiller farklıdır

eski adı paris -dakarda yarışan oto ve motosikletlerden, sadece ve sadece KTM motosiklet yarışan motorsikletle birebir aynı üretilir)

eğer yakından gözü yormayacaksa, 31 ve 41 inç olan modelleri beğendim

Dell özelliklerine baktım

1.5 kat fazla philips lerden fiyat ve , anladığım kadarıyla, BMW ve WW Golf gibi markaya yabi abbleme gidiyor para

Eğer, 31 ve 40xxde de 4 k farkı anlaşılmayacaksa 4 K  konusu  kapanır benim için.

Gözü yormayan

27 üzeri bir monitör yeterli olur

Edited by efe34

2020, 16 dakika önce yazdı:

Sen Philips seçerek hata yapıyorsun, oyuncudan daha ziyade sağlık sektöründe lider markalardan biri yani sanayi tipi uzun ömürlü ürünler üretir.

Oyunda kullanacaksan mecbur oyuncu monitörler seçeceksin.

Nvidia yazılım olarak öncü olduğu için monitör de bile belli standartlar uyguluyor.

O baktığın ürünlerin Arçelik olanı bile var hem yerli hemde ucuz değildir ama kaliteli bazı modelleri sony display kullanıyor.

Seçenekler daraltarak doğru ürüne ulaşırsınız ama bu forum donanım da çoğu arkadaş kullandığı ürün ile kıyaslıyabilir.

Benim yazdıklarım orta seviye deneyim kullanmadığım veya onu zorlayacak donanım olmadığı için belki birçok yerde yanlış açıklamada yapmış olabilirim.

hayır oyunda kullanmayacağım

4K merakı en baştaki sebeep, hç oyun oynamadım pc ile

Tvbox 4k ve

uydu receiver 4 k kullanacağım öncelikle

dayanıklı ise

dayanıklılık daha önemşi

oyun oybnamadım hiç w 95 den öncesi ve hatta

Commodore 64

Atari zamanından beri

edit, seçtiğiniz ürünlerden samsungu ekleyebiliim, kendi tecrübem olarak

4k oyun için değildir herhalde sadece, tv olduğuna göre 4-6-8? K

Edited by efe34

Yine yarı fiyata aldığım + taxfree (yakınıma getirttiğim uydu receiver da şu)

Bunun android kısmını deedim sadece, dual boot ilginç bir cihaz (bunun da boyutu ve kablo kısmı yer kaplayacak durumda değil.

Evet doğru hatırlamışım android &Linux imiş. ki Uydu receiver tarafında sanırım en iyi yazılım Linux)

Edited by efe34

Dediğim gibi @efe34 arkadaşların önerdiği ekranların çoğunda Led IPS panel yok TN veya LCD panel kullanılmış.Ek olarak hoparlör olsun demiş gene 1 tanesi hariç hiçbirinde yok.Harcadığı enerjiyi hesaba katılmamış hepsinin enerjilerine bakın 55W üstünde benim önerdiğim ilk mesajda olan philipste ise 33.5w :) benim önerdiğim philipste 10w dts stereo hoparlör varken bir çoğnuda yok bile olanlarda kalitesiz düşük seviyeler.Benimde beğendiğim arkaya ışık yansıtma olayı olan philips'e özgü olan teknolojide bulunmamakta ayrıca atılan mönitörlerin tamamını inceledim acer hariç hiçbirinde 3.1 type a ve c girişleri yok. Özetle evet 60hz olabilir evet 4ms olabilir fakat teknoloji olarak daha iyisini atabilen görmedim.Acerlerin hepsi fiyat olarak yukarlar ;) Ayrıca arkadaş tv izlemek için mönitör alıyor oyun oynama video renderleme için değil 144/120hz yenilemeye 1 ms tepkimeye gerek olacağını sanmıyorum.Benim görüşüm budur.

Unutmadan benim önerdiğim mönitör güncel 2020 şubat üretimiyken konuda gene 2 tane acer haricinde 2020 üretimi mönitör önerilmemiş :)

Edited by SoNKraL_
  • Thanks 1

SoNKraL_, 13 dakika önce yazdı:

Dediğim gibi @efe34 arkadaşların önerdiği ekranların çoğunda Led IPS panel yok TN veya LCD panel kullanılmış.Ek olarak hoparlör olsun demiş gene 1 tanesi hariç hiçbirinde yok.Harcadığı enerjiyi hesaba katılmamış hepsinin enerjilerine bakın 55W üstünde benim önerdiğim ilk mesajda olan philipste ise 33.5w :) benim önerdiğim philipste 10w dts stereo hoparlör varken bir çoğnuda yok bile olanlarda kalitesiz düşük seviyeler.Benimde beğendiğim arkaya ışık yansıtma olayı olan philips'e özgü olan teknolojide bulunmamakta ayrıca atılan mönitörlerin tamamını inceledim acer hariç hiçbirinde 3.1 type a ve c girişleri yok. Özetle evet 60hz olabilir evet 4ms olabilir fakat teknoloji olarak daha iyisini atabilen görmedim.Acerlerin hepsi fiyat olarak yukarlar ;) Ayrıca arkadaş tv izlemek için mönitör alıyor oyun oynama video renderleme için değil 144/120hz yenilemeye 1 ms tepkimeye gerek olacağını sanmıyorum.Benim görüşüm budur.

Unutmadan benim önerdiğim mönitör güncel 2020 şubat üretimiyken konuda gene 2 tane acer haricinde 2020 üretimi mönitör önerilmemiş :)

Çok teşekkür ederim tekrar

İlk verilen karar en doğru karardır ilkelerimden birini hatırlattınız

ek :33W & 55 W

monitör24 saat açık kalsa ne kadar elektrik tüketimi yapar. aradaki fark veya 100 w olsa be dir masraf?

Bu tüketim miktarı ödenen elektrik faturası ile mi ilgilidr

Yoksa monitörün . pcnin vs. ömrüyle mi? yada başka bir birim ya da kavram mı?

efe34, 15 saat önce yazdı:

Öncelikle cevap verecek arkadaşlara teşekkürler. (Konu açmadan önce özelden cevap veren arkadaşmızada)

4K ve üzeri TV Monitör deneyimim olmadığı gibi, reyonlarda bile dikatimi çekmedi,

TV öncesi monitör ile desktop pclerime (bağlayabileceğim 3 pc var şuan kasa olarak) ve 4k tv box larıma ( ip tv vs için kullandığım  android tabanlı boxlar, bir de , android+Linux?(emin değilim-kara cuma da amzondan almıştım) tabanlı receiverim var =Android kısmıdışında  kurmaya zamanım olmadı, TV  boxlar fazlasıyla iş gördüğü için.

En az 27 inç olmalı gözleri yormayacak abartı olmayacak büyüklükte olabilir) ,

Watt değeri düşük olsada hoparlör olmalı,  

Usb girişi/girişleri olmalı

Özelden önerilen modeli son kısımda paylaşacağım, çok beğendim

Bütçe önemli değil

Konu açma sebebim, terimlerdeki kavram karmaşası , en son 3-4 yıl önce, vatan Bilgisayarda, piyasaya göre çok uygun nir 19 ya da 21 inç monitör almıştım, HDMI çıkışı olmayan monitör hala olabileceğini zannetmediğimden bakmadım bile o kısmına. montaj sıasında gördüm sadece VGA çıkışının olduğunu!!, tv boxı adaptörle bağlayabildim, vs vs

Cevaplara göre mesaj editleyebilirim

Şimdiden teşekkürler

iyi forumlar

Beğendiğim önerilen model

İçeriği Gizle

turkaziza, Bir saat önce yazdı:

Öncelikle teşekkürler

arada hz & W & bariz fiyat & MARKA harici bir şey göremedim,

ve ACER, bilmediğim okumadığım bir marka

Sorularımdan biri de masa üstü için maximum boyut? mesafe 50 cm gözüme: ona cevap gelmedi hiç

Salondaki büyük TVler gibi artık mesafe ne olursa olsun önemli değil mi

Yeniteknolojilerde

Edited by efe34

SoNKraL_, 3 saat önce yazdı:

Şu ürünü beğendim, ama f/p olarak seçtiğinize göre kötü, boyutve ethernet potu harici fark yok

v tek atıcı kalmış hoparlör watı dadüşük

Ürün alınmıştır,:

Herkese teşekkürler  @SoNKraL_

@amd_turkey  @2020  @forjest  @turkaziza  @gangstarap

Bu arada @SoNKraL_ usb soketi eski isimlendirmeyle: 3.1 (Epey.com bilgisi yanlış! ) yeni isimlendirmeyle USB sdoket versiyonu    3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)

Edited by efe34
  • Like 2