Jump to content

Casper Mb55ii1 Bios

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

lord_figo18, 4 saat önce yazdı:

s.a arkdaşlar casper MB55II1 bios dosyası var mı elinizde biosu legacy den uefi ye ayarlıyorum ayarlanmıyor bios update ile çözülür herhalde şimdiden teşekkürler 

A.s buradaki linklerde mevcut ancak ücretli sanıyorum..

Spoiler

Please register to see this content.

• Like 1

lord_figo18, Bir saat önce yazdı:

ultraisoyla açılmıyor bunu nasıl botable yapacaz fikri olan var mı ?

Casper mb55in1 değil mb55II1 olacak doğruda olabilir deneyemediğim için yorum yapamıyorum 

USBdiski tak,RUFUS'u başlat,FreeDos seçeneği ile usbdiske yazdır,daha sonra bios dosyalarını usbdisk içerisine copy/past et,bilgisayarı boot ederek usb'den başlat.Dikkatli olmakta yarar var.Dosyaları görmedim sadece tahmini yazıyorum freedos ortamında boot edip,ilgili dosyaları başlatacaktır ancak doğru bios dosyası olduğuna emin  ol aman dikkat. :) 

Sırasıyla  " 1.Usbdisk 2.FreeDos 3.Fat32 4.Başlat 5.Bios dosyaları flashdisk içerisine copy/past. "

Spoiler

ebhByB

• Thanks 1

forjest, 15 dakika önce yazdı:

USBdiski tak,RUFUS'u başlat,FreeDos seçeneği ile usbdiske yazdır,daha sonra bios dosyalarını usbdisk içerisine copy/past et,bilgisayarı boot ederek usb'den başlat.Dikkatli olmakta yarar var.Dosyaları görmedim sadece tahmini yazıyorum freedos ortamında boot edip,ilgili dosyaları başlatacaktır ancak doğru bios dosyası olduğuna emin  ol aman dikkat. :) 

Sırasıyla  " 1.Usbdisk 2.FreeDos 3.Fat32 4.Başlat 5.Bios dosyaları flashdisk içerisine copy/past. "

İçeriği Görüntüle

ebhByB

Bu bilgi yoktu bende teşekkürker @forjest Windows üzerinden hiç sevmem bios update, her an sapıtabilir windows.

• Like 1

lord_figo18, 13 saat önce yazdı:

ultraisoyla açılmıyor bunu nasıl botable yapacaz fikri olan var mı ?

Casper mb55in1 değil mb55II1 olacak doğruda olabilir deneyemediğim için yorum yapamıyorum 

Masaüstüne çıkar .bin dosyasını. Biosa gir Flashtool olması lazım. Varsa buradan güncelleme yapabilirsin. Dosya yolunu gösterirsin. Onaylayıp yazılır.