Jump to content

Advanced Inf Install Sorunu

Ultimatefe

Recommended Posts

WPI'ı inf ile mi çalıştırıyorsunuz? 2 şekilde bir denermisiniz geçen yaz bende bu Wpi komutu bazen buna yol açmıştı da runonceex e geçmiştim sanki.. Normalde olmuyordu ama bir çalışmamda olmuştu sanırım. Hatta 1 kere de değil her açılışta oluyordu. Hafızam kötüdür ama bunu ve Wpi ilişkisini hayal meyal hatırlıyorum.

WPI'ı inf ile mi çalıştırıyorsunuz? 2 şekilde bir denermisiniz geçen yaz bende bu Wpi komutu bazen buna yol açmıştı da runonceex e geçmiştim sanki.. Normalde olmuyordu ama bir çalışmamda olmuştu sanırım. Hatta 1 kere de değil her açılışta oluyordu. Hafızam kötüdür ama bunu ve Wpi ilişkisini hayal meyal hatırlıyorum.

Hayır WPI eklemedim.

Media Player 11, güncellemeler vs.. nasıl ekledin?

Update Pack mi kullandın?

Her zaman olduğu gibi NR Update Pack.

Bu İsteği Yapan Resimden de Anlaşıldığı gibi Bir Inf Install Dosyası Sorunu halletmen İçin Odosyayı bul ve İcabına Bak...

Bu zaten kesin :)

Düzenlemiş olduğum dll dosyalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için program eklenmemiş,7ISO kullanılmamış,sadece NR Update Pack olan sistem üzerine düzenlediğim dosyaları atarak kurulum yaptım.Bu pencere çıkmadı.

Tekrar sadece NR Update Pack olan sisteme (program yok) 7ISO uyguladım.7ISO işlemi bittikten sonra yine kendi düzenlediğim dosyaları attım ve kurulum yaptım.Bu pencere yine çıkmadı.

Arama alanımız git gide daralıyor :) Bu gece bu kadar yeter.Yarın da programlardan doğru bir arama yapıp çözeceğim inşallah.musaoğuz'un sorunu çözüldü.O kurtuldu sıra bende :)

Bende Anlayamadım Nasıl Çözüldüğünü Yav :)

Bende WPI var Eklentilerden Sadece 7ISO,Rocketdock ve NR_Update Pack Aynıydı EFE ile Dün Yaptığım Denemelerde Bu hatayı almadım.Addon Sıralamasınıda Değiştirmemiştim.Sadece Shell32 yi Sysdm.cpl yi v.s editledim içine attım başka bişey yapmadım :)

Çözemedim Gitti :)

Bundan bir yıl önce güncelleştirme ve MP11'i manuel eklediğimde bu şekilde bir ekranla bir kere karşılaştım.

Ama sonraki denemelerimde güncelleştirme ve MP11'i manuel eklesem de bu ekran bir daha da çıkmamıştı. Eklenti addon falan da koymamıştım.

Bu yüzden yukarıda update etme yöntemini sordum.

Demek ki başka bir şey aramaya devam.... :)

@EFE

ingilizcen İyi İse Bu Linke Bir Bak Derim.

http://www.pcreview.co.uk/forums/thread-633848.php[/CODE]

Burdakiyle ilgili değil benim ki.Birçok nedenden dolayı çıkabiliyormuş bu pencere...

Bundan bir yıl önce güncelleştirme ve MP11'i manuel eklediğimde bu şekilde bir ekranla bir kere karşılaştım.

Ama sonraki denemelerimde güncelleştirme ve MP11'i manuel eklesem de bu ekran bir daha da çıkmamıştı. Eklenti addon falan da koymamıştım.

Bu yüzden yukarıda update etme yöntemini sordum.

Demek ki başka bir şey aramaya devam.... :)

8 veya 9 olacak sanırım şimdi rocketdock eklentisini çıkartıp deneyeceğim :) Valla bıktım..Psikolojim bozuldu resmen :)

Edit:Yine yemedi :D Directx ve Sidebar'ı çıkartıp deneyelim bakalım :(

Önemli gelişme :)

Tekrar bu pencere çıkmıştı.Yeniden başlatılsın mı deyice Evet'e tıkladım.Tekrar açırken böyle bir pencere geldi..Programdan kaynaklanan bir sorun olmadığını anlamış oldum..WMP Skin eklemiştim sadece.morning'in 7ISO için verdiği değişim dosyasını indirip WMPLOC.dl_ dosyasını atmıştım I386'ya bundan mı oluyor yani?

2jy3rq.png

İyi de çok saçma. bende niye o pencere çıkmadı? Aynı dosyalar :)

Zaten wmploc.dll üzerinde sadece görünüm değişikliği yaptım.

Çalışan wmploc.dllyi değiştirmek istersen burdan res dosyasını vereyim ama.

Bence çözmeyecek sorununu.

http://www.mediafire.com/?tzmjm4vnnyj[/CODE]

istediğin diğer resleri de upload ettim bu arada.

Sorun çözülürse çalışan wmploc.dl_ yi burada paylaşırsan sevinirim.

Valla kolay gelsin. Bende de bir ara saçma sorunlar oluyordu. EN sonunda ne yaptım, hiçbişeyden değil sistemden şüphe ettim, bilgisayara format attım öyle yaptım Xp'yi, düzelmişti :D Doğruya doğru. Bu yola kadar gidebilirsin ama 13'e gelme 12 den sonra formatı bas derim. Büyü yapmışlar sana :)

Valla bu gidişle olacağı o zaten.Kızgınlıktan basacağım formatı gidecek :D

Son kez deniyorum.Bu sefer işlem sırasını değiştirdim.Şu şekilde yaptım:

nLite ile NR Update Pack ekledim.

7ISO yaptım ve kendi dosyalarımı attım.

nLite ile Bileşen silme ve katılımsız ayarları yaptım.

ISO yapıp deniyorum işte şimdi..Kafam şişti yemin ediyorum ya.Daha önce hiç bu kadar uğraşmamıştım :)

Yalnız herkes bu sorunla karşılaşmış ve net çözümünü bulamadan bir şekilde sorunu aşmış.

Hiçkimse forumda dile getirmemiş :rolleyes:

O zamanlar ben MP11'i manuel entegre etmiştim, uyarıyı ona bağlamıştım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...