Jump to content

Hoparlör Tavsiyesi

canpolat11

Recommended Posts

2+1 tamamda 3+1 ne oluo ya neyse sana pc hoparloru tavsiye etmem yapacaksan:

müzik setin varsa aux inden ses kartına baglayabilirsin

home theatre 5+1 7+1 sistem al amphi + speaker bunu tv kartına ses kartına vcd ye digital çıkışa tv ye hepsine aynı anda takabilrsin

yada 200 300Tl lik car amphilerinden al spekerlarıda hazır al bunu ses kartına bağla birde 12 v luk konverter

istiyorsan amphi devresi veriim onu yap ada google dan a ara LM3886 TDA7294 TDA20052 cok ucuz mailyetli sstemler

Bu sitemler sana 500tl civarına gelir (el yapımı hariç)ama evi sallarsın araba anfisi alırsa hem aracda hem vede kullanılırsın

yok illa pc speaker ı diosan

vatan computer gibi yerlerde denemsini yapıp alabilirsin

bence sen önce git sony müzik seti al önemli nokta müzik setinde aux olsun sonra ses kartından müzik setinin aux una sesi kablo ile aktar ve pc de çalan müzik müzik setinden dinle ve ses kalitesini gör pardon duy ... en kral 5 + 10 + 1 den daha iyi ses alırsın cunki sony stk serisi amplifikatör entegresi kullanıo yani entegre devrelerin en kalitelisi ama 5+1 sistemlerde genelde max tda 2030 ile beraber 2 adet bd 135 transistör kullanılıyor vede 3 ünün toplam fiyatı 2 3 ytl civarı hesabını siz yapın ... ancak sony müzik setleri biraz pahalıdır ... ama çok amaçlı kullanım için bu sistemi oluşturmak en mantıklısı ...

bence sen önce git sony müzik seti al önemli nokta müzik setinde aux olsun sonra ses kartından müzik setinin aux una sesi kablo ile aktar ve pc de çalan müzik müzik setinden dinle ve ses kalitesini gör pardon duy ... en kral 5 + 10 + 1 den daha iyi ses alırsın cunki sony stk serisi amplifikatör entegresi kullanıo yani entegre devrelerin en kalitelisi ama 5+1 sistemlerde genelde max tda 2030 ile beraber 2 adet bd 135 transistör kullanılıyor vede 3 ünün toplam fiyatı 2 3 ytl civarı hesabını siz yapın ... ancak sony müzik setleri biraz pahalıdır ... ama çok amaçlı kullanım için bu sistemi oluşturmak en mantıklısı ...

stk :S stk en kalitelidir diye birşey yok lm3886 ile stk ları cok kapıştırdım ben stk buyuk transistorlu ve pahalıdır zaten trde orjinalini bulmak zor sony lerin hepsi stk kullanmaz ayrıca m.setinde s.woofer sistemi yokdur streodur genelde subwooferı aktif olarak sonradan alıp eklersin.

arkadasın butcesi az oldugu için bence git elektronik magzasından minimusik setleri var goruntuleri ve sesleri gayet guzel kumandalı falan 100 150ytl en guzeli onlar hem radyo hem pc ye baglarsın hemde pc sin sesini uzaktan kontrol edersin 50 tl için pc hop. alma bence yazık olur

stk :S stk en kalitelidir diye birşey yok lm3886 ile stk ları cok kapıştırdım ben stk buyuk transistorlu ve pahalıdır zaten trde orjinalini bulmak zor sony lerin hepsi stk kullanmaz ayrıca m.setinde s.woofer sistemi yokdur streodur genelde subwooferı aktif olarak sonradan alıp eklersin.

arkadasın butcesi az oldugu için bence git elektronik magzasından minimusik setleri var goruntuleri ve sesleri gayet guzel kumandalı falan 100 150ytl en guzeli onlar hem radyo hem pc ye baglarsın hemde pc sin sesini uzaktan kontrol edersin 50 tl için pc hop. alma bence yazık olur

lm bence stk ile boy ölçüşemez önce sen bütün lm serilerini sanyo la4742 ile karşılştır bu entegreye üstünlük sağladığına inanırsan stk serisine geçebilirsin ...

Kardeş Ben Creative Ses sistem aldım creive a500 gayet hş v güzel alcakan fiyat bakımınddnd süper 95 ytl sakın 2+1 alma bu dediğmi al pişmanlık duymayacaksın eminm 2+1 50 kahıt ama 5+1 95 klkahıt v ses farkı veefect farkı olca dusun yhani

lm bence stk ile boy ölçüşemez önce sen bütün lm serilerini sanyo la4742 ile karşılştır bu entegreye üstünlük sağladığına inanırsan stk serisine geçebilirsin ...

arkadaşım kac dane amhi devresi yapdın stk lar transistorlerle yapılır cok buyuk ve pahalıdır ustelik yuksek gerilimlerle calışır. Aynı fiyata alacgın bir lm3886 ile stk serisini istediğin zaman kapıştırırım.Sonuc hüsran olur stk için.Stk ların orjinalleri cok pahalıdır ama cok gucludur ses kaliteside guzel ama cıkısında hiç bir şekilde koruma yokdur yanlışlık bi kısa devre havaya ucar .He verdiğin la4742 arabalar için geliştirilmiş kopru baglanmış 4 kanallı amphi ustelik 28 watt %10 THD datasheet okumayı biliosundur heralde. 12V da TDA1562Q H modda hiç bir entegreyi tanımam tek gecerim.

arkadaşım kac dane amhi devresi yapdın stk lar transistorlerle yapılır cok buyuk ve pahalıdır ustelik yuksek gerilimlerle calışır. Aynı fiyata alacgın bir lm3886 ile stk serisini istediğin zaman kapıştırırım.Sonuc hüsran olur stk için.Stk ların orjinalleri cok pahalıdır ama cok gucludur ses kaliteside guzel ama cıkısında hiç bir şekilde koruma yokdur yanlışlık bi kısa devre havaya ucar .He verdiğin la4742 arabalar için geliştirilmiş kopru baglanmış 4 kanallı amphi ustelik 28 watt %10 THD datasheet okumayı biliosundur heralde. 12V da TDA1562Q H modda hiç bir entegreyi tanımam tek gecerim.

arkadaşım 2001 yılından beri elektronik devre yapıorum amhi diye bişe duymadım halk arasında anfi olarak geçer kitaplarda ise amplifier yada amplifikatör olarak geçer . insanları bu şekilde yanıltmayalım . daha sonra kapıştırmadan kastın sanırım yüksek ses evet doru senin söyledigin anfiler normal den yükses ses verebilir ama önemli olan frekansların netliğidir lm serisi anfi yapıp çivi çakıyomuş gibi bas alıcagına la serisinden bi anfi yapar temiz ses alırsın ve yarım saat sonrada başın ağrımaya başlamaz ... stk lar nasıl transistörle yapılıyo anlamadım lm serisinde anfiler kondansatörlemi yapılıyor yani anfi lerin temel elemanı transistördür zaten ve cok yüksek degerdeki stk devrelerinin dışardan transistör kullanmadığını biliyorum . la4742 için 28 watt demişin bu entegrenin dataset inde 4x45 watt olarak bir ibare geçiyor ben bu entegre ile pioneer anfi arasında kıyaslama yaptım özellikle la4742 de ufak hoparlör kullanırsan ortada bi anfinin olup olmadığı hakkında süpheye düşersin la4742 + pioneer anfi + 500 watt buffer ses kalitesi olarak pioneer in hiç bir üstünlügü yok buffer i çalıştırma dersek pioneer üstün ama aşırı derecede bir şey söz konusu deil .

özellikle ben stk lar ucuz ve düşük gerilimlerle çalışır demedim sadece ses kalitesi en iyi olan seriler dedim ve stk ların ses kalitesinin diğerlerinden daha iyi oldugunu söyleyen bi çok insan varken ve bir cok kaliteli firma ürettigi müzik sistemlerinde stk yı kullanıyorken hala seninle stk lm karşılaştırması yapmıycam ...

kesinlikle logitech almalısın.

ama 5+1 ini alsan daha iyi olur ama 2+1 ide mükemmel...

heşöyle kisı bir cevap gereki bana marka tavsiyesi lazım.@tiest 2 bana öyle 5+1 falan ampfi falan lazım değil bilgilendirdiğin için sağol ama buna gerek yok ben alçak seste iyi ses istiyorum birde bir hoparlörün iyi ses veriğini nereden anlarız.saygılar

arkadaşım bu ufak sistemler genelde birbirine fazla üstünlük saglayamaz yanii ses kalitesi bir bütünle oluşur sadece hoparlörle oluşmaz zaten 2+1 lerde felan standart hoparlörler ve devreler kullanılır yani bütün firmalar es deger elemanlar kullanır hatta bir cogu marka farklı olsa bile belkide aynı elemanlarla üretmiştir sistemi az önce arkadaşın bahsettiği logitech i al gitsin ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...