Jump to content

Hangi Bakım Onarım Performans Programlarını Kullanıyorsunuz?

forjest
 Share

Recommended Posts

forjest, 1 saat önce yazdı:
  • Advanced systemcare sanıyorum daha iyi gibi sanal makinede 7/8.1 ve 10 sistemlerinde denemelerim bugün bitti sonuç başarı oranı asc'de karar kılındı Avg tunup'ı kaldırdım (bugün)
  • yerine asc'i real sisteme kurdum kullanmaya başladım.Tüm seçenekleride aktif ettim bu şekilde taradım,Turbo modu oyun moduna alarak, sistemi daha da rahatlattı. Tepkime hızı,çalışan servisleride gereksiz olanları devredışı bıraktı. Kullanımı pratik özellikle ilk kullanıcılar için  genel olarak arayüzü vs. daha iyi görünmekte yapılan yorumlarıda dikkate aldım diyebilrim yapılan yorum ve değerlendirmeler için hepinize ayrı ayrı  teşekkür ederim. 
  • Herkesin kullanım alanları sistemdeki yaptığı işlemlere göre elbette farklı programlar alışkanlıklara dayalı olarak kullanım yöntemleri değişiklik gösterecektir bunada saygı duymak gerekli.
  • ASCPRO'dan ekran görüntüsü (Kendi sistemimden) sistem: windows 10 2016 enterprise ltsb build 1607 Date: 18 Kasım 2020.
  • Kullandığım ve daha evvel hazırladığım asc'nin lite pro versiyonu gereksiz servislerden arındırılmış olan kurulum setup katılımsız: 
  İçeriği Görüntüle

Please register to see this content.

Saygılarımla! | Gününüz ve işiniz gücünüz rast gelsin yorumlar ve değerlendirmeler için tekrar'da > Thanks! :)  <

Üsta, Verimlilik İzleyici duruyor mu yaptığınız lite'de...

CEM0KA, 3 dakika önce yazdı:

Üsta, Verimlilik İzleyici duruyor mu yaptığınız lite'de...

Verimlilik izleyicisinide kaldırdım amaç lite,arka planda herhangi bir servisinde çalışmaması. Normal sürüm kurmak daha akıllıca olacaktır bu durumda. Temizlik bakımı yapıp işlemleri bitirmek amaçlı hazırladım uygulamayı. Bir sonraki sürümde bırakabilirim bu içeriği tabiiki boyut ve meşkuliyetler artar bunuda bilmek gerekli değerli kardeşim . :) 

• Thanks 1

AdemYakups, 2 saat önce yazdı:

Tuneup iyiydi ama AVG aldı ağzına etti bıraktı.

Şimdi ASC 13ü kullanıyorum kullanımı kolay.Zaten ltsb sistem olduğundan çokta iyileştirme gereği olmuyor.

Bende bu tuneup utilities'e noldu diyordum, hey gidi, türkçe dil desteği yok diye yakınırdım.

• Like 1
  • Thanks 1

Genel olarak kozmetik görünümü yüksek olan programlar daha iyi olduğunu düşünceleri ilk etapta bu izlenimi vermekte. bazen tek bir cmd dosyası bile özelleştirilmiş bir çok programa göre daha iyi iş çıkartıyor. Bunu w10 sistemler için yazılan powershell script içeriklerinden dahi az çok anlayabiliyoruz sonuç olarak kozmetik görüntü ve yaptığı işlemler bir programı daha iyi yapmayacağınıda , eski alışkanlıklar ve uygulamalar bir yana bu gibi detaylarıda göz ardı etmemek gerekli.

Çok yoğun ve meşkuliyetli bir sisteme bir programın zamanlanmış görevlere ekleme veya otomatik sistem başlangıcında belirlenen dizin ve hizmetleri temizlik ve performansa ayar tanımlanarak bırakmakta bazen sistemi süreki non-stop şekilde temiz ve stabil hale getirerek uyarlamakta ayrı bir güzel oluyor. Bu bakımdan tek bir dosya iş göremeyeceğinden bu gibi işini iyi yapan kozmetik görünümü yüksek veya azda olsa iş görsün yeterli. Wisecare, Asccare uygulamaları şimdilik sanıyorum daha akıllıca gibi kullanmak işlerinide layıkiyle yerine getirmekteler. Hiç bir program kimsenin istediği ölçülerde olmayacağından tam manasıyla "bu şirketlerinde işine gelmeyecektir zaten" ne de , microsoft'un. :) 

• Like 3

gangstarap, 38 dakika önce yazdı:

Bende bu tuneup utilities'e noldu diyordum, hey gidi, türkçe dil desteği yok diye yakınırdım.

Zamanında, Türkçe dili %90 oranıda eklemiştik, kullanımı kolay olsun diye.

ASC'ye bakarsanız (attığım resimde), onda da kişisel çabalarla TR dil eklemeye çalışmıştık. Care (Bakım) olan tercümesini Türkçe kurnazlığı ile Çare olarak değiştirmiştik, ilk zamanlarda :)

• Like 1
  • Thanks 1

ASC kullandım bir zamanlar sistemin içine etmişti daha sonra hiç kullanmadım. Genelde hepsi aynı mantık ile çalışıyor yanlış yapacak sistemi bozacak bir ayar zaten olamaz çoğu insan ayarlarına bile girmez program kurulur kurulmaz kullanmaya başlar. Bu program kesinlikle sistemlere mutlaka hasar veriyor 1-2 sistem de daha denemiştim yavaşlatıyor. Bir de bunun driver programı da var oda çok kötü. Sistemin dengesini bozuyor. Sürücü güncellemek istiyorsanız driverscloud kullanın en güncel sürücüleri en önemlisi doğru sürücüleri bu veriyor şuanda. Yıllardır kullanırım bir kere bile sisteme zararı olmadı. 

forjest, 12 saat önce yazdı:
  • Advanced systemcare sanıyorum daha iyi gibi sanal makinede 7/8.1 ve 10 sistemlerinde denemelerim bugün bitti sonuç başarı oranı asc'de karar kılındı Avg tunup'ı kaldırdım (bugün)
  • yerine asc'i real sisteme kurdum kullanmaya başladım.Tüm seçenekleride aktif ettim bu şekilde taradım,Turbo modu oyun moduna alarak, sistemi daha da rahatlattı. Tepkime hızı,çalışan servisleride gereksiz olanları devredışı bıraktı. Kullanımı pratik özellikle ilk kullanıcılar için  genel olarak arayüzü vs. daha iyi görünmekte yapılan yorumlarıda dikkate aldım diyebilrim yapılan yorum ve değerlendirmeler için hepinize ayrı ayrı  teşekkür ederim. 
  • Herkesin kullanım alanları sistemdeki yaptığı işlemlere göre elbette farklı programlar alışkanlıklara dayalı olarak kullanım yöntemleri değişiklik gösterecektir bunada saygı duymak gerekli.
  • ASCPRO'dan ekran görüntüsü (Kendi sistemimden) sistem: windows 10 2016 enterprise ltsb build 1607 Date: 18 Kasım 2020.
  • Kullandığım ve daha evvel hazırladığım asc'nin lite pro versiyonu gereksiz servislerden arındırılmış olan kurulum setup katılımsız: 
  İçeriği Görüntüle

Saygılarımla! | Gününüz ve işiniz gücünüz rast gelsin yorumlar ve değerlendirmeler için tekrar'dan > Thanks! :)  <

hocam kurulmasında sıkıntı yok ama kurulduktan sonra asc.exe antivirüse takılıyor ve siliyor bilgin olsun

Nusirvan, 4 saat önce yazdı:

TABİKİDE WİSE CARE365....

Bana göre en iyisi. Hafif ve sistemi yormuyor. Forumda ASC türküsü çalıyorlar ama sistemleri bozan ağırlaştıran bir numara programdır ASC. O kadar forum gezdim yemin ediyorum ilk defa burada gördüm ASC'nin önerildiğini. 

• Like 1

blackjack1921, 19.11.2020 - 00:23 yazdı:

hocam kurulmasında sıkıntı yok ama kurulduktan sonra asc.exe antivirüse takılıyor ve siliyor bilgin olsun

Antivirüs , defender koruma programları devredışı bırakarak kurun ya da , kurmayın güvenmiyorsanız olabilir sorun yok. Free asc'i kurabilirsiniz budurumda yapacak birşey yok. Zaten katılımsız kurulumlarda ve uygulamaların üzerinde yapılan modlama,lisans vb. işlemler kullanılan parametre ve dosyalardan kaynaklı olarak uyarı vermeleri doğal bu sisteme zarar verecek diye bir olguda olmaz çünkü "kendi adıma denemediğim testlerden geçirmediğim bir programı" asla ne burada paylaşırım ne de, kendim kullanırım taktir sizin elbette saygılarımla. Kendi sistemimden <  (ASC'den) > ekran alıntısı | w10 H2 pro  x64 bit.

Spoiler

PjdtTv

ByKayseriLi, 46 dakika önce yazdı:

Bana göre en iyisi. Hafif ve sistemi yormuyor. Forumda ASC türküsü çalıyorlar ama sistemleri bozan ağırlaştıran bir numara programdır ASC. O kadar forum gezdim yemin ediyorum ilk defa burada gördüm ASC'nin önerildiğini. 

Wisecare glary utilities'ın biraz daha geliştirilmiş hali diyebiliriz şuda bir gerçektir asc varken wisecare yoktu ve en çok kullanılan ve tercih edilen programlar arasındaydı 1.Tuneup utilities 2.Asc vd. glaryutilities ccleaner vs .. Asc'i normal olarak kurup arka planda çalışan servislerinin yoğunluğundan kaynaklı olarak sistemi biraz sersemleştiriyor ancak , modladığım içeriğindende bu  servisleri çıkarttığım çalışmayı bende kendim kullanıyorum. İndirme sayacına baktığımda, tüm programlar arasında en çok indirileninde asc olduğunuda belirtmem gerekli özetle program hala tercih ediliyor. wisecare'i bende beğeniyorum işini güzel yapan programlardan sevgisel sistem servis sensör'ü olmasıda, otomatik optimizasyon çekmesi bir çok programda bulunmayan özelliklerden. sonuç olarak herkeze göre bir bakım onarım programı söz konusu oda ayrı bir konu. :) 

• Like 1

forjest, Bir saat önce yazdı:

Antivirüs , defender koruma programları devredışı bırakarak kurun ya da , kurmayın güvenmiyorsanız olabilir sorun yok. Free asc'i kurabilirsiniz budurumda yapacak birşey yok. Zaten katılımsız kurulumlarda ve uygulamaların üzerinde yapılan modlama,lisans vb. işlemler kullanılan parametre ve dosyalardan kaynaklı olarak uyarı vermeleri doğal bu sisteme zarar verecek diye bir olguda olmaz çünkü "kendi adıma denemediğim testlerden geçirmediğim bir programı" asla ne burada paylaşırım ne de, kendim kullanırım taktir sizin elbette saygılarımla. Kendi sistemimden <  (ASC'den) > ekran alıntısı | w10 H2 pro  x64 bit.

İçeriği Görüntüle

Wisecare glary utilities'ın biraz daha geliştirilmiş hali diyebiliriz şuda bir gerçektir asc varken wisecare yoktu ve en çok kullanılan ve tercih edilen programlar arasındaydı 1.Tuneup utilities 2.Asc vd. glaryutilities ccleaner vs .. Asc'i normal olarak kurup arka planda çalışan servislerinin yoğunluğundan kaynaklı olarak sistemi biraz sersemleştiriyor ancak , modladığım içeriğindende bu  servisleri çıkarttığım çalışmayı bende kendim kullanıyorum. İndirme sayacına baktığımda, tüm programlar arasında en çok indirileninde asc olduğunuda belirtmem gerekli özetle program hala tercih ediliyor. wisecare'i bende beğeniyorum işini güzel yapan programlardan sevgisel sistem servis sensör'ü olmasıda, otomatik optimizasyon çekmesi bir çok programda bulunmayan özelliklerden. sonuç olarak herkeze göre bir bakım onarım programı söz konusu oda ayrı bir konu. :) 

İndirme sayısı aldatıcıdır bunu da unutmayın ;) ASC ve diğer yazılımları bana tamamen çöp geliyor. Driver booster yok mu bir de sistemin 2 dakika da içine ediyor. Saçma sapan malware programları da var hiç bir işe yaramıyor anca ram yiyor durmadan.

Forjest hocam gereksiz servislerden arındırılmış sürümü denedim, elinize sağlık, beyaz temayı kullanıyordum onu silmeseydiniz, bir sorum da yükleme klasöründe asc service adlı iki dosyayı siliyordum , servisler kısmından silmeme rağmen advanced systemcare service geçersiz görünüyor idi, her pc açıp kapamada açılıyordu, bunu nasıl tamamen sildiniz?

Edited by gangstarap

gangstarap, 3 dakika önce yazdı:

Forjest hocam gereksiz servislerden arındırılmış sürümü denedim, elinize sağlık, beyaz temayı kullanıyordum onu silmeseydiniz, bir sorum da yükleme klasöründe asc service adlı iki dosyayı siliyordum , servisler kısmından silmeme rağmen advanced systemcare service geçersiz görünüyor idi, her pc açıp kapamada açılıyordu, bunu nasıl tamamen sildiniz?

kullanarak re-pack yöntemiyle meşakkatli olsada bu yöntemi kullanarak paketleme yapıyorum. Paramaretleri girip,istemediğim dosyaları elle manuel olarak delete yapıp. Geri kalan işe yarar servis ve dosyaları lisansları_ekleyip, unattended installer setup haline getiriyorum. Servislerin arka planda çalışması , windows explorer'da,açılışta, meşkuliyetler yaratmasından kaynaklı olarak uzun zamandır çıkartma işlemi uyguladığım yöntem bu şekilde. Normalde "%programfiles%\IObit\Advancedsystemcare" klasörünü harici olarakta (portable/kurulumsuz şekilde de) > kullanmakta ayrıca mümkün.

ByKayseriLi, 1 saat önce yazdı:

İndirme sayısı aldatıcıdır bunu da unutmayın ;) ASC ve diğer yazılımları bana tamamen çöp geliyor. Driver booster yok mu bir de sistemin 2 dakika da içine ediyor. Saçma sapan malware programları da var hiç bir işe yaramıyor anca ram yiyor durmadan.

İndirme sayaçlarına uzun yıllardır güvenirim aldatıcı olma ihtimali görmüyorum "Yandex,cloudmailru,Gdrive" <bunların dışında> (bilmediğim bir detay varsa eğer) ekleyebilirsiniz hepimiz bilgilenmiş oluruz. Uygulamayı kendimde kullanıyorum çok memnunum sorunsuz şekilde çalışmakta. Her programın illaki bir açığı ve beğenilmeyen tarafları olmakta.Asc'nin eski sürümleri daha güzeldi aramıyorda değilim. Malware,antivirüs uzun zamandır kullanmıyorum bence

bir kere kurup hepsini unutmak en iyisi.  Aç kapat, bilgisayar eski haline geliyor. Koruma vb. uygulamaların bu kapsamda , gereksiz olduğu kanaatindeyim . Şayet , "hassas bankacılık vb. işlemler yapılmıyorsa eğer!" bunun dışında sistemi meşkuliyetlere boğan ve şişiren uygulamalar diye düşünmekteyim. :) 

• Like 1
  • Thanks 1

forjest, 34 dakika önce yazdı:

kullanarak re-pack yöntemiyle meşakkatli olsada bu yöntemi kullanarak paketleme yapıyorum. Paramaretleri girip,istemediğim dosyaları elle manuel olarak delete yapıp. Geri kalan işe yarar servis ve dosyaları lisansları_ekleyip, unattended installer setup haline getiriyorum. Servislerin arka planda çalışması , windows explorer'da,açılışta, meşkuliyetler yaratmasından kaynaklı olarak uzun zamandır çıkartma işlemi uyguladığım yöntem bu şekilde. Normalde "%programfiles%\IObit\Advancedsystemcare" klasörünü harici olarakta (portable/kurulumsuz şekilde de) > kullanmakta ayrıca mümkün.

Hocam malesef program çalışmadı, win7 64 bit home premium

gangstarap, 6 dakika önce yazdı:

Hocam malesef program çalışmadı, win7 64 bit home premium

Hangi program çalışmadı? defender,uac,smartscreen antivirüs programları engellerine takılmış olabilir. w10 / 7 64 bit sistemlerinde denendi kullanıyorum. Smartinstallmaker'sa şayet.

forjest, 13 saat önce yazdı:

Hangi program çalışmadı? defender,uac,smartscreen antivirüs programları engellerine takılmış olabilir. w10 / 7 64 bit sistemlerinde denendi kullanıyorum. Smartinstallmaker'sa şayet.

, defender,uac güvelik duvarı kapalı, açılıp kapanmıştı dün akşam, şimdi çalıştı teşekkürler hocam.

• Thanks 1