Jump to content

Wifi Bağlantı Sorunu

mosfet35
 Share

Recommended Posts

Meraba arkadaşlar, leptopu normal bi şekilde kapattım çıtım . Bugün eve gelip açtığımda wifi modeme bağlanamıyorum, modemde sorun yok telefonla ve başka telefonlarda bağlanabiliyorum, hatta başka  modeme de bağlanamıyorum. Wifi yi ve yakındaki başka wifileri görüyor buluyor şifre girip bağlanıyorum fakat 15-20 saniye sonra, yada yeni bi sayfa açtığım zaman internete bağlı değilsiniz diyor , tekrar wifi arattırıyorum buluyor modem şifresi soruyor....  sürücüsünü yeniden yükledim aynı sorun devam, yeniden format attım sorun devam ediyor anakart üzerindeki wifi kartında sorun olabilirmi acaba  elimde aynı ebat ve girişl ve slot a sahip 2 tane başka wifi kart vardı onları denedim ama anakart o wifi kartları görmüyor tanımıyor donanım yok diyor sorun ne olabilir acaba yorumlayabilirmisiniz rica etsem? aşağıdaki wifi kartlar aynımı değilmi acaba?

WhatsApp Image 2020-11-23 at 13.09.04 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-23 at 13.09.04.jpeg

realtek 8187b çok eski bir kart zaten ileriye dönük uyumluluğu yokki maksimum desteklediği windows 7 gözüküyor 8.1/10da kullanılamaz.

En son güncellemesinide 2010da almış şuanki kullandığınız sürümle ufak bir sürücü numarası değişiyor sadece ekstra değişen birşey yok.

Please register to see this content.

Bunu kurmayı deneyin belki işe yarar bir umut :)

bu 2 ürün sizi üzmez diğer ürünleri almayın bilmediğiniz üzer paranız çöpe gitmesin 

ben bunu kullanıyorum aldıgımda 150tl idi şimdi 200 tl olmuş bunun bir üst versiyonu 244 tl t4u onu alcaktım ben bunu gördüm fiyatı uygun geldi aldım ufak diye çekmez fln dedim şaşırttı beni t4u daha kaliteli paranız varsa t4u alın derim laptobun wifi adaptörü çalışsada çöp 😀

Windows 10 işletim sistemi kurduktan sonra, elimdeki 10 yıllık harici external usb'den kullanılan wifi antenimi tanıyıp bağlandığı halde internete girmiyordu, sonrasında elimde ufak cd'sini kaybettiğimden dolayı, sürücü güncelleme uygulamalarıyla en son sürücülere güncellememe rağmen hala int.'e giremedim sürücüsünü nette aramaya koyuldum bulduğum chipset'e ait olan , Google'da

sünü indirip kurdum ve sonrasında tekrar bağlanmadı son olarak alttaki işlemle Microsoft sürücüsünden,direkt olarak kendi sürücüsüne geçiş yaparak hızlı şekilde bağlanmasını sağladım. Buradan anlaşılan o ki , en son sürücülerin yüklenmesi donanımların daha iyi çalışacağı fikrini ortadan kaldırmakta bende aynı o şekilde düşünmekteydim meğersem iş öyle değilmiş. Hal eski bir donanıma sahip olup , güncel bir işletim sistemi kullanılıyorsa eğer bu gibi negatife komplikasyonları olan durumlar ortaya çıkıyor kaçınılmaz olarak. Sistem kurmak çocuk oyuncağı ancak donanım ve sistem yapılandırma optimizasyonları insanı bazen zorluyor.

Bu gibi durumlarıda unutmamak içinse gerekli notlar ve acronis,rescue zilla vb. uygulamalarla backup image yedeklerimi, sürücüler içinse yedekleme programlarıyla belli başlı sürücü yedeklerimide alıp , bir kenarda durmasını sağlıyorum. Bazı detaylar insanı saatlerce uğraştırıp çileden çıkarabilmekte. Linux işletim sistemlerini en çok sevmemdeki durum bu sürücü ve uygulamalardaki minimal sorunsuzluklardan kaynaklı daha çok. Ancak iş windows olunca w10 vs. durum değişiyor eski donanımlarda bilhassa daha ayrımcı ve katı bir durumu var w10'nun son versiyonlarında özellikle. :) 

T1HYVc.gif

• 4 hafta sonra ...
mosfet35, 23.11.2020 - 13:10 yazdı:

Meraba arkadaşlar, leptopu normal bi şekilde kapattım çıtım . Bugün eve gelip açtığımda wifi modeme bağlanamıyorum, modemde sorun yok telefonla ve başka telefonlarda bağlanabiliyorum, hatta başka  modeme de bağlanamıyorum. Wifi yi ve yakındaki başka wifileri görüyor buluyor şifre girip bağlanıyorum fakat 15-20 saniye sonra, yada yeni bi sayfa açtığım zaman internete bağlı değilsiniz diyor , tekrar wifi arattırıyorum buluyor modem şifresi soruyor....  sürücüsünü yeniden yükledim aynı sorun devam, yeniden format attım sorun devam ediyor anakart üzerindeki wifi kartında sorun olabilirmi acaba  elimde aynı ebat ve girişl ve slot a sahip 2 tane başka wifi kart vardı onları denedim ama anakart o wifi kartları görmüyor tanımıyor donanım yok diyor sorun ne olabilir acaba yorumlayabilirmisiniz rica etsem? aşağıdaki wifi kartlar aynımı değilmi acaba?

Kutucuğu tıklayıp dener misin.