Jump to content

Yazıcı Tavsiyesi

canpolat11

Recommended Posts

arkadaşlar bana fotokopili bir yazıcı tavsiye edebilirmisiniz renkli olup kartuşluolacak fax olmayacak ben hp marka düşünüyorum lexmark ı almayı pek düşünmüyorum ama kararım her hangi bir özellikle eğişebilir öbür markalar nasıldır canın falan birde ben diyelimki bir yazı dolu kağıdı pc ye attım tabi atabilirim değilmi bu ayrı soruydu :good: .bu attığım resmin yazılarını pc deki yazı fontlarına çevirebilirmiyim acaba böyle birşey mümkünmü lütfen yardım edin.saygılar

bence tarayıcıyı (scanner) ayrı alın

yazıyıcıyı ayrı

bütünleşik olunca pek sağlıklı olmuyor.

Scannerden taradığın belgeleri uygun programla pc ye atabilirsin ve üzerinde değişiklikler yapabilirsin

ve yazıcınız bence lazerli olsun çünkü kartuşlular sonradan sıkıntı yaşatıyor. mürekkep donuyor ve çabuk bitiyor vs. vs.

cevaplarınız için sağolun ama lazerliler çok pahalı ve onunu doldurması 70 tl falan ben en azından kartuşlarımı kendim dolduruyorum dediğim gibi o yazıyı bilgisayar fontuna çevirebilirmiyim acaba ?.saygılar tavsiyelere devam

Dostum ben CANON MP180 almıştım. İçindeki kartuşlar kısa süre sonra bitti. Dışarıda doldurttum ama belki kalitesiz dolumdan belki de bir süre kullanmaya ara vermemden ötürü kartuşlar dondu, yazıcı kartuşları tanımamaya başladı. Muadil kartuş ta bulamayınca ve de 90 ytl orijinal kartuşlara vermeye kıyamayınca yazıcıyı bir kenara ayırdım. Kartuş olmayınca tarayıcı özelliği de kullanılmıyor. Yani ben pişman olduğum için buraya yazma gereği duydum. www.dolunkartus.com diye bir site var. Buradaki modelleri incele ve ona göre al bence!

hp alın lexmark pek iyi değil @941523 arkadaşımızın dediği gibi yazıcı fiyatına kartuş alırsınız daha sonra en iyisi biraz bekleyip

hp veya diğer marka lazer yazıcı alın fazla sorun yaşamassınız (sayfaya yazma daha fazla lazer yazıcılarda)

canon mp610 kullanıyorum. Acayip kaliteli tarıyor (9600*4800) ve basıyor. Kartuşlarıda 1 pl. Ayrıca CD/DVD üstünede baskı yapabiliyor. Siyah kartusuyla yaklasık 700 sayfa cıktı aldım. Çift taraflı baskı özelliği var. He birde Canon Fotoğraf kagıtlarına basılan fotoların stüdyodan aldığınızdan farkı yok :withstupid:

tavsiyelerinin ziçin sağolun ama ben yazıcıya okadar para veremem ben kartuşlu alırım ve hp düşünüyorum birde bu el yazılı bir sayfayı hangi programla ve nasıl bilgisayar fontuna çevirebilirim bu benim için önemli.saygılar

canpolat kardeş hp yi kötülemek gibi olmasın ama ben zamanında offijet 5500 aldım ve hiç memnun değilim arada bir kafayı yiyor çıktı almıyor falan filan servise verdim sıfırlattım gene aynı sorunları yaşıyorum ama tarayıcı özelliği çalışıyor bi ondan memnunum açıkcası :withstupid: bide arkadaşların dediği gibi zırt pırt kartuşu bitiyor donuyor...

arkadaşlar tavsiyelere devam canonmu hp mi gerçi hangisini bulursam onu alıcam ama ilk önce aklımda hangisi bulunsun lütfen yardım edin.saygılar

kesinlikle lazer alman senin yararına olur bence ve hplerde sorunlar olduğunu duymuştum ama canon kullananlar çok memnun kalıyorlarmış bence o markanın lazer yazıcısı işini görebilir..

SCX 4300 LAZER YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ

Baskı Hızı(dakikada) 18 sayfa siyah beyaz

Baskı Çözünürlüğü 600x600 dpi

İlk Baskı Süresi 11 saniyeye kadar

Ön Bellek 8 MB

Kağıt Besleme Kapasitesi 250 sayfa

Fotokopi Çözünürlüğü 600X600 dpi

Küçültme/Büyültme %50-%200

Tarayıcı Çözünürlüğü 600x2400 dpi

Tarayıcı Renk Derinliği 24Bit

Yazıcı Dilleri SPL (Samsung Printer Language)

Toner Sayısı 1

Drum Sayısı Tonerle tümleşik

Başlangıç Toneri Demo 1000 sayfa

Bağlantı USB2.0

Ölçüler (Ağırlık/YxGxD) 9,655 Kg. / 231 x 406 x 375 mm

Uyumlu İşletim Sistemleri Windows 98/Me/NT4.0/2000/XP/XP, Çeşitli Linux versiyonları (Red Hat,Caldera, Madrake,Slackware 8.1 ve üstü, SuSE ve Turbo Linux7.0 ve üstü) Mac 10.3 - 10.5

madem ucuz birşey istiyorsun canon ve hp ucuz modelleri var sana modeli ve fiyatı yazayım...

CANON PIXMA IP1300 INKJET

9512.jpg

nakit fiyat 55 tl kadar alabilirsin...

HP DESKJET D1560

15566.jpg

nakit fiyat 75 tl kadar alabilirsin...

Not: Kartusları kendim dolduruyorum demişsin şırıngayla dolduruyorsunuz büyük ihtimal bu tür doldurmaları tavsiye etmiyoruz makinayla doldurtunuz 5 ve ya 10 tl den kaçmayın sonra yeni kartus almak zorunda kalırsınız ikisini maksimim 15 tl doldurtursunuz...

madem ucuz birşey istiyorsun canon ve hp ucuz modelleri var sana modeli ve fiyatı yazayım...

CANON PIXMA IP1300 INKJET

9512.jpg

nakit fiyat 55 tl kadar alabilirsin...

HP DESKJET D1560

15566.jpg

nakit fiyat 75 tl kadar alabilirsin...

Not: Kartusları kendim dolduruyorum demişsin şırıngayla dolduruyorsunuz büyük ihtimal bu tür doldurmaları tavsiye etmiyoruz makinayla doldurtunuz 5 ve ya 10 tl den kaçmayın sonra yeni kartus almak zorunda kalırsınız ikisini maksimim 15 tl doldurtursunuz...

arkadaşım ben bi kere fotokopili alacağom yinede sağol ama hep şu yalan vardır kartuşları şırınga ile doldurmak sakıncalıdır bu yanlış zaten kartuş doldurulmasi ele 3 yalan var eğer usta biri bunu yapıyorsa makineden bile güzel doldurur hem ben kendim dolduruyorum doldurtmak olmasın diye tavsiyelere devam.saygılar

dostum ben dolumcuyum benimde önerim lazer alman ha ama bana illaki renkli lazım diyosan ve sürekli çıktı alcam diyosan mürekkepli al hem lazerin dolumu 70 değil ben garantili dolum yapıyorum hp marka tonerler 25 samsung ve xerox lar 30 tl diğer markalarda değişiyo fiyat

aradığın programa gelince abby finereader diye arat google dan bulduun program tam aradığın program ama cracklı olarak bulman lazım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...