Jump to content

Windowblinds 6.2 [addon-katılımsız Kurulum]

neccooy
 Share

Recommended Posts

WindowBlinds 6.2

(Addon/Katılımsız Kurulum)

Kurulum tamamlanınca 13.dakikada tema seçimini yapıp kuruluma devam edersiniz.

Adımı atlarsanız WindowBlinds kurulu olacaktır fakat açılışta aktif olmayacaktır, yaptıysanız sizin tema ayarlarınız geçerli olacaktır

Dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

nlite - RVM - WPI - Kurulu sistemde çalışır.

(Test edip öyle yayımlıyorum)

Kurulu sistemde çalıştırırken kesinlikle dikkat etmeniz gerekenler var,

aksi takdirde aktivasyon penceresi ile karşılaşırsınız.

1. WindowBlinds programının herhangi bir sürümünün sisteminizde kurulu olmaması ve önceden kaldırmış olsanız bile sisteminizde kalıntısının bulunmaması.

2. Kuruluma başlamadan evvel açık olan tüm uygulamalarınızı kapatın.

3. Kuruluma başladıktan sonra tema seçim ekranı gelinceye kadar klavye ve mousea kesinlikle dokunmayın çünkü otomatik cracleme işlemi yapılacaktır. Crackleme başarısız olursa aktivasyon penceresi ile karşılaşırsınız.

Bir nedenden dolayı crackleme işlemi başarısız sonuçlanır ve aktivasyon ekranı ile karşılaşırsanız yapmanız gereken WindowBlinds'i Program Ekle/Kaldırdan kaldırmak ve bilgisayarınızı kapatıp açıp kurulumu baştan çalıştırmak.

Tema seçim ekranı. Temaların önizlemeleri mevcuttur.

ana.png

nmnmn.gif

cn2mnc0uhbufqa4xxrovyx8.gif

http://rapidshare.com/files/218232587/WindowBlinds6.2_addon.cab[/CODE]

36MB

[b][size=5]

[size=6][color=#ff0000]WindowBlinds 6.2[/color][/size]

[size=4][color=#ff0000](Temasız, Addon/Katılımsız Kurulum)

(Videolu Anlatım - Kendi Temanızı Ekleyin)[/color][/size][/size][/b]

Aşağıdaki dosya WindowBlinds'i kurar ve full hale getirir. İçerisinde hiçbir tema yoktur.

WindowBlinds açılışta çalışmaz, aktif olmaz.

cn2mnc0uhbufqa4xxrovyx8.gif

[CODE]http://rapidshare.com/files/218917516/WindowBlinds6.2_addon_temasiz.cab[/CODE]

7MB

[size=5][color=#ff0000][b]Videolu Anlatım[/b][/color][/size]

[CODE]http://rapidshare.com/files/221385030/wb6_tema_ekleme.rar[/CODE]

15MB swf

[/center]

Eğer WindowBlindse kendi bulduğunuz, yapılandırdığınız temalardan eklemek isterseniz (ki eklemelisiniz, zaten bu halde bir işe yaramaz :) ) winrar ile temalarınızı ve skins.nbd dosyasını kendi açılan arşiv şekline getirin

[left][color=#0000ff][b]%SystemDrive%\Documents and Settings\All Users\Belgeler\[/b][/color]

konumuna açtırın. [u]Bu konuma eklediğiniz temalar *.wba uzantılı olamamalı, temalar açılmış olmalı.[/u] Kurulmuş, kullanılan bir WindowBlinds yüklü sistemin yukarıda yazdığım konumuna giderseniz açılmış temadan ne kastettiğimi anlarsınız :)

İstediğiniz temayı almak için temayı sisteminizde uygulayın ve yazdığım konumdan temaları ve "skins.nbd" dosyasını kopyalayın.

[/left]

[color=#ff0000][b]

[/b][/color]

[center][color=#ff0000][b]Bu kısımdan sonraki açıklamalar eklediğiniz temanın Windows içılışında otomatik olarak uygulanması/aktif hale gelmesi içindir.[/b][/color]

[/center]

[left]Tema uygulama işlemi aşağıdaki regedit değerlerinin sisteme girilmesi ile gerçekleşir. Bu regedit değerlerini yeni bir .inf dosyasına kaydederek, bir .bat ya da .cmd dosyası ile sisteme kaydettirilmesini sağlayacağız.

Aşağıdaki verdiğim regedit değerlerini bir .inf dosyası oluşturarak içerisine kaydedin: (Örnek: Diamond.inf)

[u]Örnek[/u] Diamond.inf dosyasının içeriği:

[CODE][Version]
Signature="$Windows NT$"

[Optional Components]
MyRegTweaks

[DefaultInstall]
AddReg =REGEntries.AddReg
DelReg =REGEntries.DelReg

[MyRegTweaks]
OptionDesc ="Registry Entries"
Tip ="Registry Entries"
Modes =0,1,2,3
AddReg =REGEntries.AddReg
DelReg =REGEntries.DelReg

[REGEntries.AddReg]
; by necooy
HKCU,"Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ThemeManager","ThemeActive",0x0,"0"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WindowFX.ini",,0x10
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WindowFX.ini\WindowFX",,0x10
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\wb.ini\FontMapper",,0x10
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\Filter",,0x10
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\FilterCat",,0x10
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\Recent",,0x10
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\Recent","1",0x0,"%24%Documents and Settings\All Users\Belgeler\Stardock\WindowBlinds\Diamond\Diamond.uis"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\Recent","next",0x0,"2"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\Wallpaper",,0x10
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBConfig",,0x10
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBConfig","SkinsUIMode",0x0,"1"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBLiteFX","InstantOn",0x0,"1"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBLiteFX","Lastsub",0x0,"0"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBLiteFX","AllowPerPixelOnOldHardware2",0x0,"1"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBLiteFX","AllowPerPixelOnOldHardware",0x0,"1"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBLiteFX","SkinSet",0x0,"%24%Documents and Settings\All Users\Belgeler\Stardock\WindowBlinds\Diamond\Diamond.uis"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBLiteFX","SkinSet2",0x0,"Diamond"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBLiteFX","RandomSkin",0x0,"0"
HKCU,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBLiteFX","WBOn",0x0,"1"

[REGEntries.DelReg]
; by necooy[/CODE]

[size=4][color=#ff0000][b]Önemli![/b][/color][/size]

Bu Diamond.inf dosyasında aşağıda işaretlediğim 3 kısım sizin temanıza göre değişiklik gösterecektir. Bu değişikliklerin takibini temanızı uygulayıp "Kayıt Defteri Düzenleyicisi"nden ilgili değere ulaşarak öğrenebilirsiniz.

[/left]

0804.png

Daha sonra yeni bir bir .cmd ya da .bat dosyası yaratın ve içeriğine şu komutu yazın ve kaydedin.

[color=#0000ff][b]rundll32.exe setupapi.dll,InstallHinfSection DefaultInstall 128 .\\[color=#ff0000]diamond.inf[/color][/b][/color]

Komutun en sonunda yazan Diamond.inf adı sizin ilk başta yarattığınız .inf dosyasının tam adıdır.

Artık şu sırayı takip ederek (kurdurarak) açılışta istediğiniz tema ile aktif olan bir WindowBlinds'e sahip olabilirsiniz.

1. Verdiğim temasız WindowBlinds'i kurdurmak

2. Kendi temalarınızı (winrarsfx) kurdurmak

3. Hazırladığınız .bat ya da .cmd dosyasını çalıştırmak.

[center][b][size=6][color=#ff0000]WindowBlinds 6.2 [/color][/size][/b]

[b][size=6][color=#ff0000][size=4](Türkçe Yama)[/size][/color][/size][/b]

[color=#0000ff][post=467625][color=#0000ff][b]dnz_horoz20 tarafından yapılmıştır.[/b][/color][/post]

[/color]

[color=#0000ff]jfkitg.jpg[/color]

[/center]

[center][color=#0000ff]2cntt8y.jpg[/color]

[/center]

[center][color=#0000ff]cn2mnc0uhbufqa4xxrovyx8.gif

[/color]

[CODE]http://www.mediafire.com/?m1m3lbjumdb[/CODE]

[color=#0000ff]

[color=#ff0000][b]Açıklama:[/b][/color][b]

[color=#4b0082]WindowBlinds_v6.x_Türkçe_Dil_Paketi sayesinde programı

%95 oranında Türkçe kullanabilirsiniz.

Yamanın çalışması için WindowBlinds About yazan kısmından

Default yada English yazan yeri Türkçe yapın ve programı

minimize edip tekrar açtığınızda Türkçe olarak karşınıza çıkacaktır[/color][/b][/color][color=#4b0082].[/color]

[b][color=#ff0000]Çeviri hatalarını bildiriniz.[/color][/b]

[/center]

[b][color=#ff0000]Düzenleme>>[/color][/b]

[b][color=#0000ff]Türkçe yama linki güncellendi.

[/color][/b]

[center] :)

[/center]

Edited by neccooy

• Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teşekkürler harika bir seçenek olmuş bu akşam ilkleri yaşıyoruz hayırdır inşaallah.

Birde soru hocam peki uygula ve ilerle dersek ve sisteme default olarak verdiğimiz bir tema sorun oluştururmu.?

Gerçi daha sonra deniyeceğim fakat test etmişsen sen daha iyi bilirsin.

Tekrar teşekkürler.

Teşekkürler harika bir seçenek olmuş bu akşam ilkleri yaşıyoruz hayırdır inşaallah.

Birde soru hocam peki uygula ve ilerle dersek ve sisteme default olarak verdiğimiz bir tema sorun oluştururmu.?

Gerçi daha sonra deniyeceğim fakat test etmişsen sen daha iyi bilirsin.

Tekrar teşekkürler.

Hayır, hiçbir sorun oluşturmaz. Seçtiğiniz WindowBlinds teması aktif olarak gelecektir yine.

Rica ederim.

Hocam kusura bakmazsın umarım bende hata verdi daha evvel kurulu değildi ve kurulum esnasında müdahele edeceğim bir menüde çıkmadı zaten fakat kurulum bitti pc,yi restart ettim ve WindowBlinds auto çalışmadı masa üstüne kısa yol atmıştı ordan çalıştırdım gelen ekran

activasyon isteği oldu iptal edip bir tema uygulandımda ise malumunuz klasik tema tipi oluşuyor.

623602sshot-20.jpg

Hocam kusura bakmazsın umarım bende hata verdi daha evvel kurulu değildi ve kurulum esnasında müdahele edeceğim bir menüde çıkmadı zaten fakat kurulum bitti pc,yi restart ettim ve WindowBlinds auto çalışmadı masa üstüne kısa yol atmıştı ordan çalıştırdım gelen ekran

activasyon isteği oldu iptal edip bir tema uygulandımda ise malumunuz klasik tema tipi oluşuyor.

Kusura bakacak bir durum yok hocam :)

Şu an bir deneme yapıyorum... Yanlış anlamayın, deneyip de yayımladım ama tekrar deniyorum.

Bu arada masaüstüne kısayol atmaması gerekir, bende atmıyor. Zaten atmasın diye de ayarladım. İlginç?

Yeni bir kurulum yaptım şimdi. Belirlediğim tema ile sorunsuz bir şekilde açıldı. Masaüstüne de kısayol gelmedi.

Programı kaldırıp, bilgisayarınızı yeniden başlatıp, kurulumu tekrar yapar mısınız?

Tema seçim ekranı gelinceye kadar bilgisayarınızda uygulama çalıştırmayın, kalvye ve mousea dokunmayın :)

Sağolasın düzeldi üst menüdeki gibi bir kurulum menüsü geldi tema uygulandıkdan sonra yeniden başlattım çalışıyor herhangi bir sorun yok

masa üstünede kısa yol oluşturmadı.:)

Hayret demekki ben müdahele etmişim farkında olmadan olmuş hocam bi daha olmaz.:)

Edit:

Bu temalara ek olarak bir kaç temayı eklersek nasıl olur hocam üzerinde gelenler pek hoşuma gitmedi.

451.jpg

Edited by awengers44

Sağolasın düzeldi üst menüdeki gibi bir kurulum menüsü geldi tema uygulandıkdan sonra yeniden başlattım çalışıyor herhangi bir sorun yok

masa üstünede kısa yol oluşturmadı. :)

Hayret demekki ben müdahele etmişim farkında olmadan olmuş hocam bi daha olmaz. :)

Denemeniz için teşekkür ederim.

Yalnız, Windows üzerinde değil de addon olarak kullanıldığında küçük bir hata ile karşılaştım, şimdi düzelttim ve yeniden upload ettim. Eğer addon olarak kullanacaksanız tekrar indirmeniz gerekecek :)

Düzeltme>>

Üzerindeki temalar WindowBlinds programının standart temaları, ekleme ya da çıkarma yapmadım.

Aslında şöyle şık 3-5 tema bulup eklesek iyi olur. Windows 7 teması falan da eklenebilir.

Edited by neccooy

Tekrar indirmek sorun olmaz ilgin için teşekkür ederim. :)

Benim iletiyi düzenlediğimi görmediniz zannedersem şayet sorun oluşturmazsa ve hazırlanması kısa sürecekse sizden ricam

bu temayı üzerine eklemeniz olacak mümkün olursa olmazsada canın sağolsun.

Leo-Aero metal-dragon ve random benim için fuzuli duruyor kullanmadığım temalardır.

Selam ve Dua ile.

http://www.4shared.com/file/95534132/40639215/AeroGlassV5.html[/CODE]

Edited by awengers44

Tekrar indirmek sorun olmaz ilgin için teşekkür ederim. :)

Benim iletiyi düzenlediğimi görmediniz zannedersem şayet sorun oluşturmazsa ve hazırlanması kısa sürecekse sizden ricam

bu temayı üzerine eklemeniz olacak mümkün olursa olmazsada canın sağolsun.

Leo-Aero metal-dragon ve random benim için fuzuli duruyor kullanmadığım temalardır.

Selam ve Dua ile.

http://www.4shared.com/file/95534132/40639215/AeroGlassV5.html[/CODE]

Evet, düzenlediğinizi sonradan gördüm. :)

Yarın eklemeyi deneyeceğim.

Evet, düzenlediğinizi sonradan gördüm. :)

Yarın eklemeyi deneyeceğim.

Neccoy Kardeş sen Her zaman tema eklemek için uğraşmasan Şu programın Tema Seçtiğimiz Ekran Varya Oraya Bir Buton daha eklesen Kendi Temanızı Yükleyin Diye Bizde Ordan XP CD mizin içinden seçip yüklesek iyi olmaz mı ?

Teşekkürler Neccooy, en kısa zamanda deneyeceğim inş.

SKeYLeR iyi güzel de katılımsız olayından sapıyoruz iyice:)

WB katılımsız yapmaya geçen haftalarda çok uğraştım ama bir türlü sorunsuz bişey elde edemedim.

Windows 7 ya da AeroGlassV5 gibi temayla seçili gelse daha iyi olurdu. Hiç tema seçim ekranı gelmese de olur aslında, alternatifi de yapılabilir bu şekilde boş bir zamanda?

Tekrar teşekkürler, bu alanda yapılan ilk ve zorlu bir çalışma, özellikle aktivasyon ve tema konusu.. Yakında kafamızda soru işareti kalmayacaktır.

yükledim ve aktivasyon istiyor.Bunun bir çözümü varmıdır.Acaba !!

Konuyu düzenledim tekrar okur musunuz?

Neccoy Kardeş sen Her zaman tema eklemek için uğraşmasan Şu programın Tema Seçtiğimiz Ekran Varya Oraya Bir Buton daha eklesen Kendi Temanızı Yükleyin Diye Bizde Ordan XP CD mizin içinden seçip yüklesek iyi olmaz mı ?

Yapılamaz demiyorum ama şu anki bilgim isteiğinizi gerçekleştirmek için yeterli değil :D

Teşekkürler Neccooy, en kısa zamanda deneyeceğim inş.

SKeYLeR iyi güzel de katılımsız olayından sapıyoruz iyice:)

WB katılımsız yapmaya geçen haftalarda çok uğraştım ama bir türlü sorunsuz bişey elde edemedim.

Windows 7 ya da AeroGlassV5 gibi temayla seçili gelse daha iyi olurdu. Hiç tema seçim ekranı gelmese de olur aslında, alternatifi de yapılabilir bu şekilde boş bir zamanda?

Tekrar teşekkürler, bu alanda yapılan ilk ve zorlu bir çalışma, özellikle aktivasyon ve tema konusu.. Yakında kafamızda soru işareti kalmayacaktır.

Sağol Barış...

Alternatifini dediğin şekilde yapmaya çalışırım.

Bu arada Win7 teması varsa elinde ekleyelim?

necati abi acil bakarmısın bu windowsblindslerin eski sürümde sarı renkli bir tema vardı onu arıyom iki gündür ama yok bulamıyorum adını biliyormusun yada hangi windowsblinds sürümünde vardı acil bakarmısın abi

Edited by powerktc&byreis