Jump to content

2300 Tl Bütçeli Pc Toplama

Share

Recommended Posts

kendi açımdan örnek vermek gerekirse kullandığım işlemci + anakart+ ram + ssd dörtlemesini öncelik olarak örnek göstermek istiyorum

işlemci: 10400f

anakart: assrock z490 extreme4

ram: patriot viper 2x8gb

ssd: patriot viper vpn100 512gb

kullanım amacım fazla üstüne düşmeden oyun oynama, çoğunluk multi medya ve internet olmak üzere kurduğum sistem, ekran kartı piyasası uçtuğundan halen gtx 760 ekran kartı kullanmaktayım o yüzden sizin kullanacağınız işlemci ve anakart biraz daha iyi grafik performansı verecektir; yazmayı unuttum işlemci soğutucumda scythe mugen revB

Bottleneck calculator sitesine göre işlemcinin darboğaz sorunu yok ama siz amd sistem istiyorsunuz anladığım kadarı ile, en uygun fiyatlı bulabilirseniz 3300x veya 3500x işlemcili bir sistem sizi uzun yıllar üzmeyecektir yoksa size tavsiyem 8700k ile aynı performansı veren 10400f olacaktır...

amd kıyaslaması

Please register to see this content.

Anakartı enaz b450 alın b320 ile oc yapamazsınız. Cpu ryzen5 1600 af bulabilirseniz daha iyi olur. Ram o markayı hic duymadım bilinen bir marka alin. Kasanın güç kaynağının ne olduğu belli değil kaldiki sistemlerin en önem verilmesi gereken parçası güç kaynağıdır. Önce anakartı seçin güç kaynağını ona göre alın.(watt değeri soket yapısı ilerde ekran kartı degistirirseniz güç bağlantısı yeterli olsun)

avis, 1 saat önce yazdı:

Anakartı enaz b450 alın b320 ile oc yapamazsınız. Cpu ryzen5 1600 af bulabilirseniz daha iyi olur. Ram o markayı hic duymadım bilinen bir marka alin. Kasanın güç kaynağının ne olduğu belli değil kaldiki sistemlerin en önem verilmesi gereken parçası güç kaynağıdır. Önce anakartı seçin güç kaynağını ona göre alın.(watt değeri soket yapısı ilerde ekran kartı degistirirseniz güç bağlantısı yeterli olsun)

Hocam bütce 2300 tl ile kısıtlı.Bana bir adet toplarmısınız.

İkinci el bişey düşünmez misiniz? Ayrıca sizin parçalarda harddisk de yok. 2300 içinde eksikse hdd de yer almalı.

Ryzen 1600 çoklu işlemcide ryzen 1200den çok daha iyi

amd_turkey, 4 saat önce yazdı:

İkinci el bişey düşünmez misiniz? Ayrıca sizin parçalarda harddisk de yok. 2300 içinde eksikse hdd de yer almalı.

Ryzen 1600 çoklu işlemcide ryzen 1200den çok daha iyi

Olabilir hocam aslındada ben izmirdeyim.

şöyle bir sistem buldum birde.

adam4, 26 dakika önce yazdı:

Olabilir hocam aslındada ben izmirdeyim.

şöyle bir sistem buldum birde.

Sakın almayın 2013veya 2014 yılının üretimi ddr3 ram destekli cpu anakart güç kaynağı kasa durumunun ne olduğu belli değil depolama yok. O fiyata alinmaz.

Edited by avis
  • Like 1

avis, 1 dakika önce yazdı:

Sakın almayın 2013veya 2014 yılının üretimi ddr3 ram destekli cpu anakart güç kaynağı kasa ne olduğu belli değil depolama yok. O fiyata alinmaz.

Tamam sağolunçİkinci el biraz zor gibi duruyor alması.

• Like 1

Biraz klasik cevap olacak ama bekleyip biraz bütçenizi artırsanız daha iyi diye düşünüyorum. Yoksa alacağınız pc fazla verimli olmaz.Çünkü şuan piyasada urunler çok pahalı.

• Like 1

adam4, 5 saat önce yazdı:

hocam benim iş biraz acil aslında.ay sonunda almam lazım.işlemci ram anakartı ikinci el düşünüyorum.bulabilirsem eğer.

o zaman amazonu takip edin prime day indirimleri var.2 gün.

Edited by avis