Jump to content

Windows 10 Pro 19043.1081 X64 (windows özellikleri çalışıyor)

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

fingerprint, 25 dakika önce yazdı:

Şu Rezerv alanıyla başın dertte üstadım😆

Tüm çabaların ve çalışman için teşekkür ederim

Eline emeğine yüreğine sağlık

Şaka gibi Üstadım. Tam sorunun kaynağını buldum dedim. O rahatlıkla Esd sıkıştırmaya başladım. Ardından sanalda çalıştırınca "Merhabalar kardeş" diye karşıma çıktı. 

Ben teşekkür ederim üstadım. Forumu tek başınıza sırtlıyorsunuz. Sizin emeklerinizin yanında lafı olmaz...

@cuneyt78 Büyük ihtimalle kilit ekranı görseli kapatıldığında devreye giren Mavi renkli duvar kağıdını Windows görmüyor diye düşünüyorum. C/Windows/Web/Screen klasörü içerisine img101, img102 şeklinde kullanmak istediğiniz bir jpg dosyası atıldığında o ayar açılabilir. Benim düşüncem, diğerlerini sildiğim için ve mavi jpg dosyasını kapatıldığında devreye soktuğu için başka bir duvar kağıdı yok gibi görüyor diye düşünüyorum. Biraz araştırıp, çözüm'ü yazarım...

Microsoftta şu çözümü sunmuşlar. 

Yöntem 1: Aşağıda verilen adımları takip edebilir ve sorunun çözülmesine yardımcı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
1. Başlat menüsünden sağ tıklayarak açınız ve  CMD'yi Çalıştır'ı açın.
2. Komut İstemi penceresine “gpedit.msc” yazın ve Enter'a basın.
3. "Kilit ekranı görüntüsünü değiştirmeyi engelle" adlı ayarı açın ve açın.
4. Bilgileriniz için, Bilgisayar Yapılandırması> Yönetim Şablonları> Denetim Masası> Kişiselleştirme bölümünde bulunur.
5. Ayarın penceresi açılır, Yapılandırılmamış'ı seçin ve Tamam'a dokunun.
6. Diğer alternatif yöntem bu ayarı devre dışı bırakmaktır. Diğer bir deyişle, Devre Dışı'yı seçin ve yukarıdaki pencerede Tamam'a tıklayın.
7. Sonrasında ekran görüntüsünü değiştirmeye çalışın.

Ben denedim olmadı. Bazen pc' nin kapanması yada birkaç kez yeniden başladıktan sonra devreye girebiliyor. Araştırmaya devam ediyorum...

Edited by deli_petro06
  • Like 2

deli_petro06, 3 dakika önce yazdı:

Şaka gibi Üstadım. Tam sorunun kaynağını buldum dedim. O rahatlıkla Esd sıkıştırmaya başladım. Ardından sanalda çalıştırınca "Merhabalar kardeş" diye karşıma çıktı. 

Ben teşekkür ederim üstadım. Forumu tek başınıza sırtlıyorsunuz. Sizin emeklerinizin yanında lafı olmaz...

Birdahakine çözersiniz üstadım bir kol alçıdayken olacak o kadar 

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim ancak abartmışsınız elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum sadece

• Like 1

• deli_petro06 changed the title to Windows 10 Pro 19043.1081 X64 (windows özellikleri çalışıyor)
KiNGHaZe, 41 dakika önce yazdı:

Muhteşem, araştırma ve uzun uğraşlar sonucu çok daha iyi bir seviyeye gelmiş çalışma. Gelecekte çok daha iyi şeyler çıkacak buna eminim :)

Umarım öyle olur :) 

amd_turkey, 27 dakika önce yazdı:

Vaktim olursa o 7gb rezerv alanı tekrar kapatarak upload ederim :)

Eline sağlık

:) Üstad esd sıkıştırmadan başladıktan sonra gözüm kesmedi. Teşekkür ederim...

kilicmuhsin, 23 dakika önce yazdı:

Teşekkürler üstadım

Teşekkürler Üstadım...

• Like 1

Hocam öncelikle çalışmalarınızı memnuniyetle takip ediyor ve taktir ediyorum..Benim sorum basit ve benim için takıntı🙂 Görev çubuğu düğmelerini birleştir (etiketleri her zaman gizle) çalışıyor mu ? Saygılar..

canavar123, 33 dakika önce yazdı:

Elinize sağlık hocam, çalışmalarınıza devam etmeniz beni mutlu etti.

Teşekkür ederim.

xxselxx, 2 dakika önce yazdı:

Hocam öncelikle çalışmalarınızı memnuniyetle takip ediyor ve taktir ediyorum..Benim sorum basit ve benim için takıntı🙂 Görev çubuğu düğmelerini birleştir (etiketleri her zaman gizle) çalışıyor mu ? Saygılar..

Basit ve Net olarak evet. Görev çubuğu düğmelerinde herhangi bir kilit durumu yok. Microsoft Özellikleri kısmı da çalışıyor. Silinen bileşenlerin bir çoğu da geri eklenebiliyor...

@cuneyt78 Hocam kusura bakmayın. 19043.928 sürümünde Kilit Ekranı konusuyla alakalı nette ne varsa baktım. Genelde Kayıt Defteriyle alakalıydı. Çok fazla kurcalamama rağmen, o konuda bir sonuca ulaşamadım. Kayıt Defteri çöktüğü için format attım :) Yine müsait oldukça o konuyu araştırırım...

• Like 1

Alphonso_Elric, 9 dakika önce yazdı:

Eline sağlık. :)

Teşekkür ediyorum Ustam. 

hasan835, 2 dakika önce yazdı:

Emeğine, gözlerine sağlık, azimli ve kararlı çalışmanın sonucu kaliteye ulaşılmış olduğu aşikardır. başarılı çalışmaların daim olsun.

Teşekkürler Üstadım. 

• Like 1

7 GB rezerv alan kapatıldı.

Winsx klasöründeki birkaç gereksiz dosya silindi ve yeniden esd paketlendi.

Daha düşük boyutlu boot.wim kullanıldı.

Bu işlemler sonucu iso boyutu 1,56GB ta inmiştir.

Başkaca hiçbir işlem yapılmadı.

deli_petro06.iso   1,56GB

CRC32: CA675D3A
MD5: 7C4714208DBB25DE2A3C341EDBEAA6A5
SHA-1: EA0944AA0856D568575FB71FC975131E14BAAF2E

Please register to see this content.

• Like 3

Hocam bence Lite sistemlerden vazgeçin zira sistem küçültmek,alan açmak için pek çok bileşeni silmeyin zira mutlaka sorun çıkarıyor eskisi gibi belli başlı defender,onedrive,cortana vb.bileşenleri silip performansa yönelik görsel eski iso lardan görmek istiyoruz güncellenmiş olarak,zaten gerekli diski olmayan kurmasın zaten amaç önce stabilite olmalı tabiki bu benim düşüncem..

• Like 2

SON_VATAN, 47 dakika önce yazdı:

Hocam bence Lite sistemlerden vazgeçin zira sistem küçültmek,alan açmak için pek çok bileşeni silmeyin zira mutlaka sorun çıkarıyor eskisi gibi belli başlı defender,onedrive,cortana vb.bileşenleri silip performansa yönelik görsel eski iso lardan görmek istiyoruz güncellenmiş olarak,zaten gerekli diski olmayan kurmasın zaten amaç önce stabilite olmalı tabiki bu benim düşüncem..

Vazgeçin demeyelim de, yöntemini değiştirmesini önerelim..

Arkadaşın dediklerinin çoğuna katılıyorum. 1gb iso, 3Gb kurulum alanı ile sınırlandırma kendini..

Amaç %95 in sorunsuz kullanabileceği bir sistem olsun. Ne kadar çok bileşen silinirse sistem o kadar hataya müsait oluyor..

• Like 3

SON_VATAN, 55 dakika önce yazdı:

Haklısınız. Aslında Lite sistemler benim kendi kullanımım içinde önem arz ediyor. Düşük boyutlu sistemleri de açıkçası belli bir aşamaya kadar getirip, sonrasında forumdaki bilgili arkadaşlarla ortak bir yerlere getirebiliriz diye düşünüyordum. Görsel çalışmalar da RocketDock, Stardock Fences, StartIsBack, Rainmeter'e acayip takıntılıyım. Son windowslar da özellikle Rainmeter aşırı zorluyor. Hem boyut hem de performans olarak aşırı sistemi tüketiyor. Uzun süredir de düşük boyutlu sistemlerle uğraştığım ve performans kısmıyla pek ilgilenemediğim için unuttuğum şeyler de var. Yüksek boyutlu çalışmaların upload edilmesi v.s gibi sorunları var. Bu şekilde kafamda bir sürü düşünce var...

cuneyt78, 52 dakika önce yazdı:

@deli_petro hocam gpedit işe yaramadı. kilit ekranı halen pasif durumda. windows/web/screen içerindeki resimleri sil veya değiştir yoluyla kilit ekran resmini değiştirdik.

Dün sırf bu konuyla alakalı 19043.928 Delite çalışması üzerinde bayağı denemeler yaptım. Nette genel olarak kayıt defteri üzerinden çözümler sunulmuş. Bayağı kurcaladım. Sabah pc' yi açtığımda kayıt defteri uçmuştu. Kilit ekranıyla alakalı wallpaperları silmek dışında hiçbir işlem yapmama rağmen maalesef windowsun bu tip saçma sapan hataları oluyor. Bazen kendim kurcalarken çözümler bulabiliyorum. Ama bu sefer ne yaptıysam olmadı. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim...

amd_turkey, 15 dakika önce yazdı:

Vazgeçin demeyelim de, yöntemini değiştirmesini önerelim..

Arkadaşın dediklerinin çoğuna katılıyorum. 1gb iso, 3Gb kurulum alanı ile sınırlandırma kendini..

Amaç %95 in sorunsuz kullanabileceği bir sistem olsun. Ne kadar çok bileşen silinirse sistem o kadar hataya müsait oluyor..

Bende kesinlikle katılıyorum. Ama birşeye kafayı taktığım zaman yarıda bırakamıyorum. Normalde sistem hazırlamak konusunda devam etmeyi kafamdan silmiştim. Yarım yamalak bir işi bırakmak istemedim. Hayırlısı...

• Like 1

amd_turkey, 17 saat önce yazdı:

7 GB rezerv alan kapatıldı.

Winsx klasöründeki birkaç gereksiz dosya silindi ve yeniden esd paketlendi.

Daha düşük boyutlu boot.wim kullanıldı.

Bu işlemler sonucu iso boyutu 1,56GB ta inmiştir.

Başkaca hiçbir işlem yapılmadı.

deli_petro06.iso   1,56GB

CRC32: CA675D3A
MD5: 7C4714208DBB25DE2A3C341EDBEAA6A5
SHA-1: EA0944AA0856D568575FB71FC975131E14BAAF2E

Please register to see this content.

hocam sanal makinede uefi kuruluma izin vermiyor. install.esd dosyasını delipetro06 iso kalıbına atınca uefi olarak kuruluyor.

cuneyt78, 6 saat önce yazdı:

hocam sanal makinede uefi kuruluma izin vermiyor. install.esd dosyasını delipetro06 iso kalıbına atınca uefi olarak kuruluyor.

Gerçek sistemde rufus ile usb ye yazdırınca sorunsuz uefi kurulabileceği görülmüştür.. Sanal sistemde uefi denemedim. 

Üstadım sistem canavar gibi olmuş, ayarlar tam kıvamında; gayet stabil, performans harika. Şaşkınım, Windows 10'un nasıl böylesine hızlı tepkime verebildiğine.

Zevkinize saygım sonsuz; fakat şu kilit ekranını değiştirmek istedim; "Bu ayarlardan bazıları gizlidir ve kuruluşunuz tarafından yönetilir" şeklinde uyarıyla karşılaşıyorum. Çok araştırdım internette; gpedit ve regedit'ten ayarlar yapmaya çalıştım; nafile. Sırf bu kilit ekranı yüzünden de bu sistemden vazgeçmek istemiyorum.

İkinci konu ise kapatma seçenekleri arasında uyku modu yok; oysa devamlı kullandığım bir şey bu. Bunu da çok araştırdım, yine bir çözüm bulamadım. 

Bu iki konunun çözümü var mıdır acaba?