Jump to content

Windows 11 Eski Sağ Menü Geri Getirme

MrRush
 Share

Recommended Posts

MehmetYildiz, Bir saat önce yazdı:

creatingISO_22000.51_tr-tr_amd64_core.cmd dosyası ile Türkçe ISO indirip kurmuştum ama şu an farkettim ki 22000.1 sürüm yüklü.

Konuda bahsedilen Show More Options seçeneği bende yok :)

22000.51'in farkı var mı? yüklemeye değer mi?

Kullanıcı deneyimi epey farklı.. Şurada 5-6 dakikalık kurcalamadan sonra izlenimlerimi paylaşmaya çalıştım. Kuracaksanız direkt .51 kurun..

shiftdeletenet, 45 dakika önce yazdı:

Kullanıcı deneyimi epey farklı.. Şurada 5-6 dakikalık kurcalamadan sonra izlenimlerimi paylaşmaya çalıştım. Kuracaksanız direkt .51 kurun..

Kullanıcı deneyimi Windows 10'a göre mi farklı yoksa 22000.1 sürüme göre mi?

Bende şu an 22000.1 sürüm yüklü zaten.

MehmetYildiz, 2 saat önce yazdı:

creatingISO_22000.51_tr-tr_amd64_core.cmd dosyası ile Türkçe ISO indirip kurmuştum ama şu an farkettim ki 22000.1 sürüm yüklü.

Konuda bahsedilen Show More Options seçeneği bende yok :)

22000.51'in farkı var mı? yüklemeye değer mi?

Tabii ki var, asıl görsel değişim onda.

• Like 1

nadir3391, 4 saat önce yazdı:

22000.51 kurdum yaklaşık iki gün sonra pc ekranı restart etmeye başladı. bu durumu yaşayan var mı? varsa çözümü bulan var mı?

Sürücüyü kaldırın ve şu anki sürücüden başka bir ekran kartı sürücüsü tanıtın.. Sürücü uyuşmazlığı olduğu anlaşılıyor..

abdyasar, 07.07.2021 - 08:15 yazdı:

Merhaba sağ tık menüsünü eski stile döndürmek için verdiğiniz reg dosyasını kullandım. ancak bir iki gün arayla yine eski haline dönüyor yeniden kullanmam gerekiyor. Sebebi nedir acaba?

Ben de sade şeklini tercih ediyorum ama değişiyor. Çözünürlük değiştirince veya diyelim ki ölçek %100, bunu %120 v.b gibi bir değere değiştirince eski haline dönüyor gibi gözlemledim sanki.. Emin değilim.. 

Ek1: Az önce denedim, birkaç gündür bilgisayar açıktı. Az önce REG dosyasını uygulayıp bilgisayarı yeniden başlattım ama en son güncellemeden sonra REG dosyası işe yaramıyor görünüyor.. Sade görünümüne dönmedi bende..

Ek2: Registry kayıtlarına baktım, değerler işlenmiş ve 1 gözüküyor. Ama sağ tık sade görünümde değil.. 

Edited by shiftdeletenet

• 3 hafta sonra ...
unsalicmez54, 3 saat önce yazdı:

Eski sağ tik konusunda bulunan başka bir yöntem var mı acaba yeni güncellemelerden sonra?

Yeni düzene alışmanız gerekecek. Microsoft eski Kayıt defteri kayıtlarını engelliyor.