Jump to content

Toshiba Laptop çok Yavaş..

bkrydn68
 Share

Recommended Posts

Bir arkadaş Laptop hediye etti. Toshiba Satalite C55 C19L.. Orijinal işletim sistemi aşırı derecede hantaldı. Ben Windows 10entrprise Ltsb 2016 kurdum. Epeyce hızlandı. Ama halen çok yavaş.. Uefi sistem 1,60  ghz  ne yapmamı tavsiye edersiniz. Ssd  mi takayım yoksa başka sistem mi kurayım

Edited by bkrydn68
Ek bilgi

SSD disk takarsanız fark elbette olacaktır. Ancak işlemci frekansı düşük görünmekte işlemci + ssd disk upgrade'i olursa eğer hız bariz fark eder. İşletim sistemi olarak w10 yerine 8.1 işletim sistemini kurmanızı tavsiye ederim. w8.1embeddedIndustrypro 32/64 bit.-> 

Please register to see this content.
 Forum içi konusu

• Like 2

Bende de bu var senelerdir kullanıyorum 2.bilgisayar olarak balkon da diğer odalarda vs. takılmak için işimi görüyor.

Hdd si yoktu  3 sene önce aldığımda ssd taktım 256 lık geri kalan özellikler aynı windows 10 21h1 ( 1943.1151 ) kurulu şuan  3-4 sekmeye kadar tarayıcıda açtığımda edge de bi sıkıntı  yok 

1080p oynatmada bi sıkıntı yok , stremio dan arasıra film izliyorum nadirde olsa bi sıkıntı yok 1080p de , 4k da takılıyor doğal olarak.

Yani video izleme film izleme basit işlemler yapmada işimi görüyor lakin bendeki işlemci i5 4.nesil hd4600 entegre grafikli senin işlemci de ssd takınca bu kadar rahat kullanılırmı orasını

bilemedim. Her türlü etki eder ssd lakin ne kadar eder denemek lazım.

• Like 2

hasan835, 21 dakika önce yazdı:

bence ssd takmana gerek yok, windows defender'i silip, hafif koruma programı kurmak kaydıyla, aynı işletimi veya W10 Enterprise LTSB 2015'i kur performansa yönelik, bazı küçük boyutlu araçlarla stabil çalışması sağlanır.

Hasan kardeşim.Bİlgisayar çok sessiz.ve temiz.Hediye olduğu için de satmak istemiyorum.Laptop depoda kalmış ve hiç kullanılmamış.Tavsiyen için çok teşekkür ederim.Sizden ricam enteprise ltsb 2015 orjinal link verebilmeniz mümkün mü acaba.Ben bulduğum linkler hep ingilizce çıkıyor.Teşekkür ederim şimdiden.

Görev yöneticisinden yük altında CPU frekansını takip edin,yük altında ısısını takip edin.laptoplarda eskimiş termal macun ,kirlenmiş veya düzgün çalışmayan fan yüzünden CPU frekansını düşürür oda performansa büyük etki eder. Ssd etkisi olur ama beklentinizi yüksek tutmayın.

Edited by avis
  • Like 1

bence lite sistem kur fazla özellik kullanmıyorsan ssd fark eder eminim alırsanda seagate ssd al parasını hak ediyor samsung ssd almıstım 9 saniyede açılıyor usb 3.0 ile harici kopyalama 80 ile 90 mb seagate arkadaş istedi aldım sonra vazgeçti deneme amaçlı aynı çalışmayı kurdum kopyalama 130 ile 145 mb kopyalıyor 4 ile 5 saniyede açılıyor yedek kenarda duruyor seagate geç çıkardı ssd yi ama iyi performans da çıkardı vede kullanıma göre işler değişir iyi günler kolay gelsin

hasan835, 14 saat önce yazdı:

tr_windows_10_enterprise_2015_ltsb_x64_dvd_6850904 .iso

tr_windows_10_enterprise_2015_ltsb_x86_dvd_6850915 .iso

bende isoları mevcut lakin, NET'im problemli oluşundan dolayı upload etmem mümkün olmadığından, 27.04.2021 tarihinde @Beyonder arkadaşın, sitede paylaştığı linklerden hızlı şekilde indirirsin. (x86x64) mevcut.

İçeriği Gizle

File Name: tr_windows_10_enterprise_2015_ltsb_x64_dvd_6850904 .iso
Languages: Turkish
SHA1: 19AF78E698D095BD05D03E0FDA30C2EF964DF5DA

indirme linki :

File Name: tr_windows_10_enterprise_2015_ltsb_x86_dvd_6850915 .iso
Languages: Turkish
SHA1: F815DD9601E12D2E07AAFC045DE812BBC68DE319

indirme linki :

Çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun 

• Like 1