Jump to content

Firefox 3.5'i Sarsan Ciddi Güvenlik Açığı...

mert1903

Recommended Posts

Güvenlik firması Secunia, Firefox'un yeni 3.5 sürümünde bellek yönetimi konusunda bir sorun olduğunu ve bu sorunun art niyetli kişiler tarafından kullanıcıların sistemlerine zararlı yazılımlar yüklemek için kullanılabileceğini açıkladı.

Secunia tarafından "son derece kritik" olarak duyurulan güvenlik açığı yeni tarayıcının JavaScript kodlarını yorumlarken ortaya çıkıyor. Secunia'nın bu açık ile ilgili raporunu şu adresten okuyabilirsiniz (İngilizce).

Diğer yandan görünüşe göre Mozilla ise henüz bu sorunu henüz çözebilmiş değil, çünkü düzeltilen hataların listelendiği şu sayfasında bu problem henüz yer almıyor. Secunia bu sorun giderilmeden kullanıcıların güvenmedikleri web sitelerini Firefox 3.5 ile ziyaret etmemelerinin daha sağlıklı olacağı söylüyor.

siz kadavramısınızda betalara dalıyosunuz kardeşim 3 neyinize yetmiyor.

bir kere firefox un kararlı sürümü çıktı

bir de artık firefox 3.5 e alıştım,güzel de çalışıyor,asla vazgeçmem.

siz kadavramısınızda betalara dalıyosunuz kardeşim 3 neyinize yetmiyor.

İnternet sitelerinde bangır bangır en kararlı ve güvenli sürüm olarak lanse edilen 3.5 sürümünü neden kullanmak" kadavralık" olsun?Ben de kullanıyorum ve oldukça hızlı,ayrıca senin 3 sürümünün ilk yayınlandığında ortaya çıkan açıklarından haberin var mı?Ya da kısaca kestirip atayım,sen kadavra olmamak için git 0.1 sürümünü kullan.Ne denir ki senin gibi hem güzel Türkçemizi katleden hem de gereksizce yazanlara?

2 haftadır 3.5i kullanıyorum gayet başarılı 480mb ramlik külüstür intel sistemde bile çatır çatır çalışıyor.. eğer javadan korkan varsa noscript eklentisini kullansın

İnternet sitelerinde bangır bangır en kararlı ve güvenli sürüm olarak lanse edilen 3.5 sürümünü neden kullanmak" kadavralık" olsun?Ben de kullanıyorum ve oldukça hızlı,ayrıca senin 3 sürümünün ilk yayınlandığında ortaya çıkan açıklarından haberin var mı?Ya da kısaca kestirip atayım,sen kadavra olmamak için git 0.1 sürümünü kullan.Ne denir ki senin gibi hem güzel Türkçemizi katleden hem de gereksizce yazanlara?

ilk olarak 3 sürümü benim değil mozillanın, ayrıca kadavranın kelime anlamını öğren öyle gel burda yaz, artı olarak ben Türkçeyi iyi kullandığımı düşünüyorum, sen kendine bak ve son olarak burda yazılan herşey gereklidir, gereksiz olan birşeyin gerekmediğini savunandır. ana konuya gelecek olursak 3,5 beta bir sürümdür ve beta kelime anlamı olarak denemedir, burada yine kadavranın anlamını açıklamayacağım :) benim demek isteğim herşeyi bitmiş tam bir sürüm dururken kendi başınızı belaya sokmayın yada bunları göze alıp kullanın.

ilk olarak 3 sürümü benim değil mozillanın, ayrıca kadavranın kelime anlamını öğren öyle gel burda yaz, artı olarak ben Türkçeyi iyi kullandığımı düşünüyorum, sen kendine bak ve son olarak burda yazılan herşey gereklidir, gereksiz olan birşeyin gerekmediğini savunandır. ana konuya gelecek olursak 3,5 beta bir sürümdür ve beta kelime anlamı olarak denemedir, burada yine kadavranın anlamını açıklamayacağım :D benim demek isteğim herşeyi bitmiş tam bir sürüm dururken kendi başınızı belaya sokmayın yada bunları göze alıp kullanın.

Tamam sözlerinde haklısın da 3.5 beta sürüm değil tam sürümdür :)

2 haftadır 3.5i kullanıyorum gayet başarılı 480mb ramlik külüstür intel sistemde bile çatır çatır çalışıyor.. eğer javadan korkan varsa noscript eklentisini kullansın

teşekkürler

ilk olarak 3 sürümü benim değil mozillanın, ayrıca kadavranın kelime anlamını öğren öyle gel burda yaz, artı olarak ben Türkçeyi iyi kullandığımı düşünüyorum, sen kendine bak ve son olarak burda yazılan herşey gereklidir, gereksiz olan birşeyin gerekmediğini savunandır. ana konuya gelecek olursak 3,5 beta bir sürümdür ve beta kelime anlamı olarak denemedir, burada yine kadavranın anlamını açıklamayacağım :) benim demek isteğim herşeyi bitmiş tam bir sürüm dururken kendi başınızı belaya sokmayın yada bunları göze alıp kullanın.

Polemiğe girmek için değil ama sadece iddia ettiğin gibi olmadığını anlaman için :

1-3.5 beta değil kararlı,bitmiş sürümdür.

2-Türkçe'de soru ekleri ayrı yazılır (mısınız,misiniz gibi)

3-dalıyosunuz yazılmaz,doğrusu dalıyorsunuz olacak.

4-Kadavranın gerçek anlamını tabi ki biliyorum lakin argo bir anlamı varsa bilmiyorum çünkü tarzım değil ama insanlar ile dalga geçercesine konuşan,hitap eden kişilerin kadavranın argo anlamı ile bağalantılı olabileceği zannım var.

Saygılar.(Ki saygı herşeydir)

Doğrusu açığı olmayan herhangi bir tarayıcı olduğunu sanmıyorum.Bir hacker araştırsa mutlaka bir açık bulur.Sağlam zannedilenlerin açıkları araştırılmamış olabilir.Hangisinin daha güvenli olduğunu anlayabilmek bu forumlarda sahte hacker havaları çizenlerin harcı değil, hele bizim gibi kullanıcıların hiç değil.Habere ve çözüm öneren arkadaşlara teşekkürler.

N'apacağız IE ile mi ziyaret edeceğiz yani?

Hackerlar artık Firefox'u hedef alıyor.Çünkü artık çok popüler oldu.

Elbette bir güvenlik açığını bulup saldıracaklar bu kaçınılmaz zaten.

ben mozillanın ana sitesine gittim ve baktım beta ibaresini gördüm bence beta.

İngilizce dışındaki dilleri beta yani Türkçe sürümünün %98i Türkçe demektir bu da..

Şu tartışmaya nokta koyayım, 3.5 sürümü final sürümdür. Beta değildir. Ne Türkçe'si ne de İngilizce'si.

http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.5&os=win&lang=tr[/CODE]

Güvenlik açığına gelince, updateler bunun için var. Zaten bilgisayarınızın tam güvenlik içinde kalmasını istiyorsanız, internetinizi kapatın ve tün network driverlerinizi silin. Tabi usbleri çıkartıp, DVD okuyucunuzun kapağınıda bantlamalısınız!

Şu tartışmaya nokta koyayım, 3.5 sürümü final sürümdür. Beta değildir. Ne Türkçe'si ne de İngilizce'si.

http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.5&os=win〈=tr[/CODE]

Güvenlik açığına gelince, updateler bunun için var. Zaten bilgisayarınızın tam güvenlik içinde kalmasını istiyorsanız, internetinizi kapatın ve tün network driverlerinizi silin. Tabi usbleri çıkartıp, DVD okuyucunuzun kapağınıda bantlamalısınız!

[b]Böyle bir konuya noktayı verdin heralde şimdi anlamışlardır..[/b]

Konuyu okudum.

Gayet Güsel Anlaşıyorsunuz :)

Ayrica güvenlik açığına gelelim.

Zaten kullandığımız sistemin heryeri kapalida bu açık olsa nolur.

Xp vista heryeri yamali.Vistanin çıktığı ilk gün indirdim hemen update çıkmış :)

Yahu neyi tartişiyorsunuz anlamış değilim.

Teknolojide ve Yazilimda Herzaman Bir açık bulunur.Açık olmazsa Olmazlardan biridir zaten.

Gerek yok böyle polemik yapmaya.Firefoxun güvenlik açığı yüzünden birbirinizi kırmanizin mantiği nedirki.

Şahsen bugün kurdum firefox 3.5.

İndirirken Beta Dil İbaresini Gördüm Aldirmadim.

Gözüme Çarpan ilk olay Sekme eklenmesi.

Hizida Gayet Tatmin Edici.Lakin Yine flash player olayini çözememişler sanirim.Kurmak için elle kurulum şart.

Benim için Açık olmuş olmamiş önemli değil.

Herzaman Savunuyorum Savunurumda "En Büyük Güvenlik Yazilimi İnsan Beynidir!"

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...