Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. sorunum : vista da klasör isimlerimi değiştiremiyorum :S

2. sorunum : vista ilk açıldığında yanlış kullanıcı adı ve şifre diyor :S tekrar gir deyince düzgün oluyor.

3. sorunum : bu tip sorunlar olunca xp ye geçmek istedim ve xp cd sini boot etmeyi başaramadım, boot kısmını uninstall eden yazılmları kullandım bu sefer vistada gitti xp de açılmadı tekrar tnc vistayı kurdum ama ilk 2 sorunum duruyor sizden ricam xp yüklemek istiyorum nasıl yaparım B)

yardım lütfen...

şimdiden teşekkürle bye byeee

Edited by yuyucu

2. sorunum : vista ilk açıldığında yanlış kullanıcı adı ve şifre diyor :S tekrar gir deyince düzgün oluyor.

3. sorunum : bu tip sorunlar olunca xp ye geçmek istedim ve xp cd sini boot etmeyi başaramadım, boot kısmını uninstall eden yazılmları kullandım bu sefer vistada gitti xp de açılmadı tekrar tnc vistayı kurdum ama ilk 2 sorunum duruyor sizden ricam xp yüklemek istiyorum nasıl yaparım smile.gif

yardım lütfen...

• Administrator

3. sorunum : bu tip sorunlar olunca xp ye geçmek istedim ve xp cd sini boot etmeyi başaramadım, boot kısmını uninstall eden yazılmları kullandım bu sefer vistada gitti xp de açılmadı tekrar tnc vistayı kurdum ama ilk 2 sorunum duruyor sizden ricam xp yüklemek istiyorum nasıl yaparım smile.gif

yardım lütfen...

Vista konusumu burası?

sk8er_boi abicim tnc xp için tşk kullnırom gusel sitem eline saglık önceden bi sorunum vardı yazmısıtm cevap yazmıstın cozmustuk onun içinde tşk ederim şimdi aklıma takılan sorular var yardımcı olursan sevinirim.

1-) arkadasımın pcsi var peintium 4 3,0 ghz ona kurdum kurdukdan sonra hızlı baslat yok tnc xp 2 cdyi takıp program kurcaz 2 kere tıklıyom not defteri ile acıyo anladıgım kadarıyla kurulumda bazı şeyleri kurmamıs yeniden format atıp kurdum gine ayni bu sorun . xp2 sp3 yapmıs burda arkadas onun xp yi indirdim arkadasıma kurcaktım mavi ekranda takılıyo kalıyo kendi pcmde denedim bendede takılıyo kalıyor.

2-) tnc xp yi ben kullnıyorum memnunum ama sunlar beni yoruyo misal otomatik olarak tum klasorlar ve icindeki alt klasorler gorunum>> listele şeklinde ayarlanmıs ben bunu nasıl gorunum>> simge veya gorunum>>> doseme seklinde ayarlarım ama hepsini aynı anda nasıl ayarlayacam her seferde tek tek elle ayarlıyorum yoruluyorum.

bide tnx xpyi kurdumya ilk formattal ilk acılısta ne yaparsan o kalıyo misal kasperi tarattırıyom restart atıyom yeniden tarayın diyor taratıyom restart tan sonra gine taratın diyor. + program kurdum seriali girip full dedim restarttan sorna gine serial istiyo ( anladıgım kadarıyla regeditten bi dosya yok ondan olabilirmi abi ) sanki defreze varmıs gibi pc.

3-) ben webtasarımcıyım toplam 5-6 siteye giriyorum + agır programlar kullnıyorum ( photoshop autocad- flash vsvs ) o yuzdne tnc xpyi kullnıorrm cok gusel ve hızlı dedigim gibi 2.maddeki sorunları nasıl cözerim yani defreze kullnnam ben virus gelcek sitelere girmem ve 2 tane antivirus kullnıyorum biri kasper digeri spyromaver lutfen 2.madde benim için önemli o konuda yardımcı olursan

Sevgili Jawa Kardeşim. 2 nolu sorununu şöyle çözebilirsin:

1. PC inde herhangi bir pencereyi aç

2. Klasörlerin nasıl görünmesini istiyorsan o ayarı yap. ( Mesela Simge Görünümü yap.)

3. Sonra Yukarıdaki "Araçlar" sekmesinden "Klasör Seçenekleri" ne gir.

4. Burada "Görünüm" sekmesine gel

5. "Bütün Klasörlere Uygula" seçeneğini tıkla ve "Evet" deyip kapat.

Göreceksin bundan sonra açacağın tüm pencelreler istediğin görünümde açılacak. B)

Saygı ve Başarı temnnilerimle....

Edited by TLT63

Sevgili Jawa Kardeşim. 2 nolu sorununu şöyle çözebilirsin:

1. PC inde herhangi bir pencereyi aç

2. Klasörlerin nasıl görünmesini istiyorsan o ayarı yap. ( Mesela Simge Görünümü yap.)

3. Sonra Yukarıdaki "Araçlar" sekmesinden "Klasör Seçenekleri" ne gir.

4. Burada "Görünüm" sekmesine gel

5. "Bütün Klasörlere Uygula" seçeneğini tıkla ve "Evet" deyip kapat.

Göreceksin bundan sonra açacağın tüm pencelreler istediğin görünümde açılacak. ;)

Saygı ve Başarı temnnilerimle....

öncellikle tşk ederim o problemi cozdum şimdi sunu cözemedim belki bilirsiniz yani atıyorum pc ye format atıp tnc kurdum ilk acılısta ne yaparsan onlar kalıyor 2 gun sonra camtasia diye pro kurdum webmasterim ben arkadaslarıma videolu dersler icin herneyse kurdum proyu seriali giridm pc ye reset atıyom sistem acılınca proyu calıtırıyom serial istiyor kasperi ilk kurudugm gunden belli hergun taratıyorum restarttan sonra gine sistem tasaması yapın diyor.

tnc cok gusel hızlı yapanın elini saglık sadece o sorunum kaldı ben agır prolar kullnıuyom tnc tam benlik ama o sorunu halletmem lazım ;)

Edited by jawa23001

merhaba tncxp ile tanışalı bi kaç ay oldu ve bi çok arkadaşıma da tavsiye edip olumlu yorumlar aldı fakat son tavsiye ettiğim internet cafe sahibinde bi kaç problem yaşanıyo.. bu hatalardan birisi windows kurulduktan sonra sık sık mavi ekran hatası vermesi bu arada hata mesajı :

STOP 0x0000007E

sf.sys_address base at F890F000 DateStamp 4130e2fd

bu hatayı veriyo sorun ne olabilir acaba?

ikinci sorum/sorunum ise gerek deepfreeze programını kurunca gerekse yine aynı amaçlı koruma kartını kurunca windows çöküyo ve formatsız kurtarmak mümkün olmuyo.. cdlerde yada çekimde sorun yok çünkü bir çok makinede sorunsuz çalışıyo bu sorunlardan nasıl kurtulabilirim :D

yaa aarkadaslar tncxp yukledim 2.cd de ACD Systems programını yukledim fakat pc içinde her hangi bi klasör içine girdimde direk bu program browse with acdsee açılıyor sag tıklayıp aç dedim zaman açabilirim bunuda ben istemiyorum bunu nasıl hallederiz yaa cvp bekliyorum programı kaldırıyorum bu sefer klasörlerin içine giremiyorum

yaa aarkadaslar tncxp yukledim 2.cd de ACD Systems programını yukledim fakat pc içinde her hangi bi klasör içine girdimde direk bu program browse with acdsee açılıyor sag tıklayıp aç dedim zaman açabilirim bunuda ben istemiyorum bunu nasıl hallederiz yaa cvp bekliyorum programı kaldırıyorum bu sefer klasörlerin içine giremiyorum

resme sağ tıkla özellikler birlikte aç windows resim fax görüntüleyici ile aç uygula de tamamdır

Bende Usb Aygıtı tanımadı aygıtım son mp3 çalar flashbellek nıyetınede kullanıyorum ama tncxp tanımadı +

tncxp i kaldırdım vistayı kurdum aynı hata neden olabilir

yüklenecek donanımı ben seceyımdende gırdım olmadı+anakart sürücülerim güncel anakaarttım biostar

• Administrator

Bende Usb Aygıtı tanımadı aygıtım son mp3 çalar flashbellek nıyetınede kullanıyorum ama tncxp tanımadı +

tncxp i kaldırdım vistayı kurdum aynı hata neden olabilir

yüklenecek donanımı ben seceyımdende gırdım olmadı+anakart sürücülerim güncel anakaarttım biostar

O zaman tncxp ile ilgili değildir bu sorun.

resim deil arkadasım klasöre giremiyorum ben o program açılıyor

• Administrator

resim deil arkadasım klasöre giremiyorum ben o program açılıyor

Nasıl giremiyorsun klasörlerin içine? EKran görüntüsü ver hata ile ilgili

S.a Bende Baska Bir Pcye Yukledim Ses Kartini Tanidi Ama Ses Karsiya Gitmiyor Ses Cikiyor Ondan Bir Sorun Yok Sadece Ne Ses Kaydederken Ses Kaydediyor Nede Msnde SEs Karsiya Gidiyor Realtak Ac97 Ses Karti....

Edited by ByKonfizik

arkadaşlar bende şöyle bir sorun var tncxp yi kurmadan önce wiamptan radyo yayını yapabiliyordum TncXp' ti kurduktan sonra ip adresim hep local ip gözüküyor ne zaman ipconfig de sorgulasam 10.0.0.7 cıkıyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim.... Şuan radyo yayını yapamıyorum :angry:

• Administrator

winwos klasorune tıklıyorum 2.resimdeki pencere açılıyor sorun bu

Please register to see this content.

Sağ tuş menüsünü gösterirmsin windows klasörüne tıklarken

arkadaşlar bende şöyle bir sorun var tncxp yi kurmadan önce wiamptan radyo yayını yapabiliyordum TncXp' ti kurduktan sonra ip adresim hep local ip gözüküyor ne zaman ipconfig de sorgulasam 10.0.0.7 cıkıyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim.... Şuan radyo yayını yapamıyorum :angry:

ne demek istediğniizi anlayamadım. Eskiden ne olarak gözüyordunuz? Kimbilir ne ayarlar gerekiyordur radyo yayını için.

arkadaşlar yardım edebilecek biri yokmu yoksa format çekip normal xp kurmak zorunda kalacağım... :angry:

Windows Bileşen ekle kaldır altında mevcut ISS

quote name='sk8er_boi' date='Pzt, 10 Eyl 2007, 00:24:36' post='152312']

bu sadece windows kloasörunde deil hepsinde oluyor buda sag tus goruntusu

Edited by cell-cuq

acdsee'yi kaldır. ya da sağ klik aç yap.

• Administrator

Sağ tuşta aç var. Ona bas