Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

dosyaları indirdim, açtım isoları'nı nero ile cd'ye çektim sonra kuruluma başladım ilk kurduğum bilgisayarda yüzde 99'da donu, sonra yeniden başka bir cd çektim aynı bilgisayara kurmayı denedim bu sefer sorunsuz kurdu yanlız çektiğim cd ile başka iblgisayara kurmayı denedim bu sefer o cd'de bozuldu. Anlayamadım, ilk bilgisayara sorunsuz kurduğum cd 2. bilgisayarda bozuldu :S Aceba cd'yi kapatıp kapatmamayla alakası var mı? Varsa da cd'yi zaten kapatmıştım, yanlız nero ile yazarken hızlı yazmıştım ondan olabilir mi ?..

Edited by titika

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

txtsetup.sif ide ekledim jraid.sy_ dosyasınıda ekledim bios zaten günceldi imleç siyah ekranda yanıp sönüyor ya ilk mavi ekrandna sonra nereye kuracağımızı falan sorduğu menü gelecek orda kalıyor. bi daha çekim cd ye bide enteresan 1. cd imajında bir sorunu var cd sonunu yazamıyor açılış kapanış metni kısmını 2. cd de ve başka imajları yazdırırken bi sorun olmuyor. n-lite ile cd imajını bi daha yazdırsam açarmı boot menüü falan eklemişsiniz ya o menü kaybolurmu ben n-lite ile tekrardan imajı oluştursam yada ultra iso ile boot bölümünü çıkarayım bi daha imaj oluşturayım boot sektörü ekleyerekten bişe deişirmi acaba.

• Administrator
txtsetup.sif ide ekledim jraid.sy_ dosyasınıda ekledim bios zaten günceldi imleç siyah ekranda yanıp sönüyor ya ilk mavi ekrandna sonra nereye kuracağımızı falan sorduğu menü gelecek orda kalıyor. bi daha çekim cd ye bide enteresan 1. cd imajında bir sorunu var cd sonunu yazamıyor açılış kapanış metni kısmını 2. cd de ve başka imajları yazdırırken bi sorun olmuyor. n-lite ile cd imajını bi daha yazdırsam açarmı boot menüü falan eklemişsiniz ya o menü kaybolurmu ben n-lite ile tekrardan imajı oluştursam yada ultra iso ile boot bölümünü çıkarayım bi daha imaj oluşturayım boot sektörü ekleyerekten bişe deişirmi acaba.

Direk değişiklikleri ultraiso içinden yap.

:( DİKKAT RAİD0' TNCXP KURULAMIYOR :(

Arkadaş ben tncxp geçen indirdim cd kalıp olarak yazdırdım iyi güzel sistemi açarken başlangıç cd olarak okudu sonra yüklemek için tncxp kura bastım(3nolu tuşa) sonra gayet güzel mavi kurulum ekranı geldi işte burada 3 nesil sürücükurmak için F6 basın aynı windowstaki gibi bende RAİD0 configırasyonu oldu için bastım daha sonra disket istedi bende benim RAİD0 disketini taktım herzamankini burada tanıdı güzel burayıda geçtim daha sonra işte disk bölümlemeye geldi burada bütün bölümleri silip yeni oluşturdum ve yükleye basıp ntfs olarak biçimlendirdim işte buralarıda geçtikten sonra tekrar kurulumma geçti ve ilk olarak tekrar RAİD0 disketini istedi taktım bir türlü kopyalayamadı 100 defa denedim olmadı galiba tncxp RAİD desteklemiyor....BU KONUDA NE OLUR YARDIM EDİN BAŞINIZA GELMEDEN.............

***************** :(:p

sk8er_boi->Post düzenlendi.

Edited by sk8er_boi

• Administrator

:( DİKKAT RAİD0' TNCXP KURULAMIYOR :(

Arkadaş ben tncxp geçen indirdim cd kalıp olarak yazdırdım iyi güzel sistemi açarken başlangıç cd olarak okudu sonra yüklemek için tncxp kura bastım(3nolu tuşa) sonra gayet güzel mavi kurulum ekranı geldi işte burada 3 nesil sürücükurmak için F6 basın aynı windowstaki gibi bende RAİD0 configırasyonu oldu için bastım daha sonra disket istedi bende benim RAİD0 disketini taktım herzamankini burada tanıdı güzel burayıda geçtim daha sonra işte disk bölümlemeye geldi burada bütün bölümleri silip yeni oluşturdum ve yükleye basıp ntfs olarak biçimlendirdim işte buralarıda geçtikten sonra tekrar kurulumma geçti ve ilk olarak tekrar RAİD0 disketini istedi taktım bir türlü kopyalayamadı 100 defa denedim olmadı galiba tncxp RAİD desteklemiyor....BU KONUDA NE OLUR YARDIM EDİN BAŞINIZA GELMEDEN.............

***************** :(:p

sk8er_boi->Post düzenlendi.

Bu kadar feryat etmenize ne gerek var. Sanki taş yağıyor başınıza.

TncXP'nin içinde raid sürücüleri zaten var. Disket takmadan kurun lütfen. Disket takarsanız hata alırsınız.

Bu kadar feryat etmenize ne gerek var. Sanki taş yağıyor başınıza.

TncXP'nin içinde raid sürücüleri zaten var. Disket takmadan kurun lütfen. Disket takarsanız hata alırsınız.

Arkadaşım ilgilendiğin için sağol ama onuda denedim bu sefer normal yükledi ama bu seferde tncxp yi hiç açmadı açılırken yarıda kaldı tekrar tekrar denedim açmadı...Acaba sorun raid yüzündenmi yoksa tekara yüklesek düzelirmiydi çünkü kurduktan sonra windows logosu tur atıyordu ve bu arada donuyor..Hem bu işletim sistemi çok güzel gözükyor oyüzden biraz hevesliyim.....(kusura bakmayın)

Edited by aslan7786

• Administrator
arkadaşlar lütfen yardım edin tncxp kurdum ama 2.cd tak dedi. takdım ancak 2.cd otomatik başlamadı hiç bir program yüklemedi 2.cd nasıl çalıştırabilirim.

Zonguldağa selamlar. Bu CD'nin yapımcısı zonguldakta oturuyor. Ama yaptığım bu cd ile gelip birileri bana hava atmaya çalışacaklar. Lafım size değil. Önceki tecrübelerimden biliyorum.

Neyse, 2.cd'deki wpi.hta dosyası ile program yükleme arayüzünü çalıştırabilirsiniz.

arkadaşlar ben indirdim yükledim ancak 2.CD programları yüklemek için cd takdım ancak hiçbir şey olmadan yüklemeden masaüstü açıldı 2.cd otomatik çalışmıyor.yani progamları yükleyemiyorum yardım edin aynı 1.cd gibi yazdırdım ama olmuyor ne yapmam lazım

Zonguldağa selamlar. Bu CD'nin yapımcısı zonguldakta oturuyor. Ama yaptığım bu cd ile gelip birileri bana hava atmaya çalışacaklar. Lafım size değil. Önceki tecrübelerimden biliyorum.

Neyse, 2.cd'deki wpi.hta dosyası ile program yükleme arayüzünü çalıştırabilirsiniz.

teşekkür ederim bir deneyeceğim teşşekkürler. Helal olsun yapan hemşerime alnından öperim ben şu an Bitlis te görev yapmaktayım.

arkadaşlar tncxp yi kurdum ve yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Benim problemim şu.

Güncellemler açık xp güncellemeleri alıyor. Fakat kurmuyor. Bilgisayar kapanırken güncellemeleri kurmaya çalışıyor kuramıyor. Bilgisayar açıkken güncellemeleri alıyor kur diyorum bir seferinde 1 saat bekledim kurmaya hazır lanıyor diyor fakat kurmuyor.

Hepinize iyi çalışmalar

bu programın yapımında emegi gecen butun arkadaslara cok teşekkur ederim.yukledim ve kullanmaktayım.ben cizim programlarıyla ugrasıyorum. autocad gibi programları yuklemek zorundayım ancak bu programları yuklerken hatalar alıyorum.autocad 2007 kurdum.kurulum sırasında bircok kez gelen hata raporlarına ignore dememe ragmen kurdu ancak calışmıyor.2006 da bu hatalar baya cogalıyor ve sonunda hiç kuramıyorum...bi onceki sistemde cok rahat kullanıyordum..sorun xp demi acaba...giderilebilirmi? teşekkurler...

iyigünler benim sorum şu .

partların hepsini bir klasöre çıkarttım ve cd ye yazdırdım.

cdyi çalistırdımda ekranda bugörüntü olmalı.

ama bu görüntü gelmiyor.

acaba bir yerdemi yanlışlık yaptım

bensize birde cd nin indeki dosyalarıda gistereyim

ne olur neolmaz

Please register to see this content.

goodlls nin sorununu ben de yaşıyorum.

Boot etmiyor.

TncXP yi sanal işletim sistemine kurdum tek sorun

Etthernet kartını (LAN) sürücüsünü doğru görmemesi

Gerçekte kursam Anakart CD sinden driver yükleyince sorun gidecektir mutlaka

Bir de Nod32 i kurulumunda ? işareti oluşuyor neden acaba ki?

Diğerlerinde OKEY anlamında işaret atıyor??

slm ben tncxp yi kurdum fakat kurulumda driver.cap ve daha birçok bileşende hata veriyor. bu yüzden bilgisayara yüklendikten sonra hata veriyor. bu sorunu düzeltirseniz sevinirim. gerçekten çok harika olmuş çok hafif ve mükemmel bir ara yüz. yani bilgisayar ben burdayım diyor. yalnız bu bahsettiğim bileşenler eksik. bilgisayara yüklenmiyor. bununla bir ilgilenirseniz çok ama çok sevinirim. kurmuştum ama tekrar format atmak zorunda kaldım.

Bendede Nod32 kurulurken ? dedi fakat düzgün bir şekilde çalışıyor nod :lol:

o restart istediği için "?" işareti gösteriyor.

@tornado77 cd ye düşük hızda yazmayı deneyin çünkü ben sadece indirdim cd ye yazdım ve kurdum bu kadar basitti yani dediğim gibi temiz çiziksiz bi cd ye düşük hızda yazdırmayı deneyin...

Merhabalar,

Benim 2 sorum olacaktı, cevaplayabilirseniz sevinirim:

1- Programları c haricinde bir drive'a mesela F: yükletmemiz mümkün mü?

2- nvidia 7600 GT ve nForce 4 SLI driverlarının son sürümlerini internetten indirdim, bunları kuruluma ekleyebilir miyim, ya da kurulumdan sonra bu driver yükleme dosyalarını çalıştırsak bu sistemde problem olur mu?

Teşekkürler