Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

Emule ilie ilgili sorunlarınızı buraya değil, yazılım bölümüne sorunuz.

selam 1. ve 2. cd yi dvd ye bootable olarak yukledim cd den acilis secenegiyle bilgisyari calistirdim dos bolumunde bazi yuklemeler yapip a> deyip kaliyor yardim ederseniz sevinirim tskler

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slm arkadaşlar.

Benim bi arkadaşımın bilgisayarına bir türlü tncxp kuramadık.Sürekli kurulumda mavi ekran çıkıyor.Anakartı P5B değil.Verilen çözüm yollarını denedik ("txtsetup.sif" dosyasındaki ilgili satırları silmek gibi).Ama yine de olmadı.Hemde bu olay sadece tncxp için değil.Modifiye edilmiş diğer xp lerde de aynı hatayı veriyor.Bir türlü çözemedik.Şu anda son işlem olarak bios güncellemesi yapmayı düşünüyoruz.Ama bu da çok riskli.Yardımlarınızı bekliyoruz.Yardım ederseniz çok memnun olurum.

Anakart raporu aşağıdaki gibidir:

Anakart Özellikleri:

Anakart Kimliği 08/03/2005-Grantsdale-6A79DFK9C-00

Anakart Adı Foxconn 915 Series

Veri Yolu (FSB) Özellikleri:

Yol Türü Intel GTL+

Yol Genişliği 64 Bit

Gerçek Saat 200 MHz (QDR)

Etkin Saat 800 MHz

Band Genişliği 6400 MB/s

Bellek Yolu Özellikleri:

Yol Türü Dual DDR2 SDRAM

Yol Genişliği 128 Bit

DRAM:FSB oranı 8:6

Gerçek Saat 267 MHz (DDR)

Etkin Saat 533 MHz

Band Genişliği [ TRIAL VERSION ] MB/s

Çipset Yolu Özellikleri:

Yol Türü Intel Direct Media Interface

Anakart Üreticisi:

Firma Adı Hon Hai Precision Industry Co., Ltd.

Ürün Bilgisi

BIOS Yüklemesi

Please register to see this content.

TncXP'yi DVD Yapmak baslikli bolume yazdim fakat bir cevap alamadim. Aynen oradan alip buraya copy+paste yapiyorum. :-)

Paylasim icin tesekkurler. Isime yarayacagini dusunuyorum. Partlari indirdim ve cdlere yazdim. Fakat dvd yapmak istedigimde beceremedim. Sanirim benim aisl sorunum cd imajini dvd imajina cevirememek. Tam emin degilim fakat nero bu bicim bu diske yazilamaz gibi bir uyari veriyor. Bicimden kastedilen de sanirim imajin cd imaji oldugu, yazmaya calistigim diskinde dvd oldugu icin aradaki uyusmazlik. Bana bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim.

Kestane kebap acele cevap... :-)

• Administrator
Slm arkadaşlar.

Benim bi arkadaşımın bilgisayarına bir türlü tncxp kuramadık.Sürekli kurulumda mavi ekran çıkıyor.Anakartı P5B değil.Verilen çözüm yollarını denedik ("txtsetup.sif" dosyasındaki ilgili satırları silmek gibi).Ama yine de olmadı.Hemde bu olay sadece tncxp için değil.Modifiye edilmiş diğer xp lerde de aynı hatayı veriyor.Bir türlü çözemedik.Şu anda son işlem olarak bios güncellemesi yapmayı düşünüyoruz.Ama bu da çok riskli.Yardımlarınızı bekliyoruz.Yardım ederseniz çok memnun olurum.

Anakart raporu aşağıdaki gibidir:

Anakart Özellikleri:

Anakart Kimliği 08/03/2005-Grantsdale-6A79DFK9C-00

Anakart Adı Foxconn 915 Series

Veri Yolu (FSB) Özellikleri:

Yol Türü Intel GTL+

Yol Genişliği 64 Bit

Gerçek Saat 200 MHz (QDR)

Etkin Saat 800 MHz

Band Genişliği 6400 MB/s

Bellek Yolu Özellikleri:

Yol Türü Dual DDR2 SDRAM

Yol Genişliği 128 Bit

DRAM:FSB oranı 8:6

Gerçek Saat 267 MHz (DDR)

Etkin Saat 533 MHz

Band Genişliği [ TRIAL VERSION ] MB/s

Çipset Yolu Özellikleri:

Yol Türü Intel Direct Media Interface

Anakart Üreticisi:

Firma Adı Hon Hai Precision Industry Co., Ltd.

Ürün Bilgisi

BIOS Yüklemesi

Nerede mavi ekran çıkıyor tam olarak?

TncXP'yi DVD Yapmak baslikli bolume yazdim fakat bir cevap alamadim. Aynen oradan alip buraya copy+paste yapiyorum. :-)

Paylasim icin tesekkurler. Isime yarayacagini dusunuyorum. Partlari indirdim ve cdlere yazdim. Fakat dvd yapmak istedigimde beceremedim. Sanirim benim aisl sorunum cd imajini dvd imajina cevirememek. Tam emin degilim fakat nero bu bicim bu diske yazilamaz gibi bir uyari veriyor. Bicimden kastedilen de sanirim imajin cd imaji oldugu, yazmaya calistigim diskinde dvd oldugu icin aradaki uyusmazlik. Bana bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim.

Kestane kebap acele cevap... :-)

İlla nero ile yazdırmanıza gerek yok. Ultraiso'da da yazdırabilirsiniz.

İlla nero ile yazdırmanıza gerek yok. Ultraiso'da da yazdırabilirsiniz.

Ultraiso'da denedim. Nero'da denedim. Son olarakta ImgBurn kullandim. Henuz bir sonuc alamadim. Bicim hatasi diyor. Benim gozumden kacan bir kucuk nokta oldugunu biliyorum. Geriye kalan bunun nerede oldugunu kesfetmek sanirim.:-) Yinede tesekkurler.

• Administrator
Ultraiso'da denedim. Nero'da denedim. Son olarakta ImgBurn kullandim. Henuz bir sonuc alamadim. Bicim hatasi diyor. Benim gozumden kacan bir kucuk nokta oldugunu biliyorum. Geriye kalan bunun nerede oldugunu kesfetmek sanirim.:-) Yinede tesekkurler.

Neronun farklı bir sürümünü kullanmayı deneyin birde. Çünkü ultraiso nero apisini kullanıyor. Imgburn'u bilmiyorum.

Nerede mavi ekran çıkıyor tam olarak?

Cd yi takıyoruz.Formatı bitiriyoruz.Yüklenecek dosyalar yükleniyor.Daha sonra bilgisayar yeniden başlıyor ve kurulum ekranı geldikten 1-2 dakika sonra mavi ekran çıkıyor ve kurulumu yapamıyoruz.

ben kuramıyorum cd ye kopyaladım indirdiklerimi tabi rarları açtıktan sonra. ayrıca biostanda başlangıcı cdrom yaptım bişey gelmiyor yeniden xp açılıyor xp nin orjinal cd sini koyunca önyükleme geliyor bunda hiç bişey yok gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar lütfen yardım edin kac defa cd yazdım birtürlü başlamadı bot olarak başlangıçta yanlış bişeymi yapıyorum 10 cd yaktım hala bot lu bir cd m olmadı partları açtım direk cd ye yeni veri cd si yarat dedim ve içine attım hepsi bu değilmi

Cd yi takıyoruz.Formatı bitiriyoruz.Yüklenecek dosyalar yükleniyor.Daha sonra bilgisayar yeniden başlıyor ve kurulum ekranı geldikten 1-2 dakika sonra mavi ekran çıkıyor ve kurulumu yapamıyoruz.

Yok mu yardımcı olacak birisi.6-7 aydır uğraşıyoruz bir türlü yükleyemedik lütfen yardım.

arkadaşlar lütfen yardım edin kac defa cd yazdım birtürlü başlamadı bot olarak başlangıçta yanlış bişeymi yapıyorum 10 cd yaktım hala bot lu bir cd m olmadı partları açtım direk cd ye yeni veri cd si yarat dedim ve içine attım hepsi bu değilmi

Direk veri diskini seçerek yapmayacaksın.Nero dan kalıp yazdır seçeneğini seçeceksin ve kalıp olarak partların içinden çıkan tncxp.iso dosyasını seçeceksin.

Ben TNC Xp ile format çektim. system dosyalarını yüklerken %99 da shellstyle.dll hatası verdi. tekrar sil baştan formatladım NTFS ile yavaş bir şekilde ama yine aynı hatayı verdi. normal bir xp ile formatladım aynı hatayı vermedi. bu hatayı TNC XP de vermesinin sebebi nedir yardımcı olabilirsenz sevinirim.

şimdiye kadar kurabilen arkadaşların hepsi çok iyi yorul,mlar yazmış ama ben ilk olacağım gibi geliyor. hızlandırılmış sistem gibi yazıları okudum ve partları bugün indirdim. hpside gayet ii çalışıyor. bilgisayar için paraya kıymayan biriyim. rapid premium ve flaşget birleşince dovload iyi oluyor tavsiye ederim.

daha önceki sitemimden artıları.

başlat butonu bire bir vista görünümünde ama klasik başlat çubuğu dersem tüm romantizm bitiyor.

bilgisayrımı sağtıklayıp özellikler dedğiimde güzel bi ekran çıkıyor kalsik xp sıktı artık.

eksileri..

eski sitemim daha performanslıydı. bir torrent sitesinden indirmiştim. office , acrobat reader java gibi yazılımları otomatik kuruyor ekstradan bişi istemiyor. iki cd taşımak zorunda kalmıyorum. ilk açılış ekranında cd boot olduğunda xp home, xp rpo, ghost, rcovery yazılımı ve vc programları çıkıyor vc nin ntfs sürümüde mevcut.

sistem kurulum arayüzü çok daha basit. sizinkinde klasik xpnin turuncu versiyonu gibi olmuş. bendeki sürümde ilk bir kaç dil ayarını yaptıktan sonra hicbir ayar istemiyor sırasıyla dosyaları kuruyor. ve bana sunuyor içerisinde vista teması kurulu onuda kurunca tadından yenmez oluyor...

klasör seçenekleri hala klasik xp. masa üstünü ve bir kaç butonu vistail birebir yapmakala program celb edici olmuyor yani..

ha en iyi özelliklerinden birisi. sizin sistemi şuan full kurdum max gerksinimlerimle. fire foxun verdiği hata haricinde iyi ama 3.2 gb hdd işgal etti. bendeki sürümde aynısı belki birazdaha fazlasıyla 1.8 gbda tüm sistem sağlıklı bir şekilde çalıyıor. mail ile benle iletişime geçerseniz. bendeki xp yi incelemeniz için rapidshareye yükleyebilrim...

sitemi kuralı 30 dk felan oldu ama ben tekrar eski sistemime geçiyorum yaşasın ghost...

Arkadaşlar laptop'a tncxp kurmak istiyorum fakat kur işlemi devam edecek dedikten sonra bilgisayar öyle donup kalıyor.Bir sürü xp cd denedim gene aynı toshiba marka laptop nedendir.bilgisi olan varsa yardım ederse svinirim..!

raid sürücülerini tanıtman gerekiyor eger bilmiyorsan içinde raid sürücüleri hazır tanıtılmıs bir xp var arama yap.

Ben TNC Xp ile format çektim. system dosyalarını yüklerken %99 da shellstyle.dll hatası verdi. tekrar sil baştan formatladım NTFS ile yavaş bir şekilde ama yine aynı hatayı verdi. normal bir xp ile formatladım aynı hatayı vermedi. bu hatayı TNC XP de vermesinin sebebi nedir yardımcı olabilirsenz sevinirim.

cd ye yazarken hata yapmıs olmalısın bence konunun basında sıkca sorulan soruları oku orda cevabı var.

şimdiye kadar kurabilen arkadaşların hepsi çok iyi yorul,mlar yazmış ama ben ilk olacağım gibi geliyor. hızlandırılmış sistem gibi yazıları okudum ve partları bugün indirdim. hpside gayet ii çalışıyor. bilgisayar için paraya kıymayan biriyim. rapid premium ve flaşget birleşince dovload iyi oluyor tavsiye ederim.

daha önceki sitemimden artıları.

başlat butonu bire bir vista görünümünde ama klasik başlat çubuğu dersem tüm romantizm bitiyor.

bilgisayrımı sağtıklayıp özellikler dedğiimde güzel bi ekran çıkıyor kalsik xp sıktı artık.

eksileri..

eski sitemim daha performanslıydı. bir torrent sitesinden indirmiştim. office , acrobat reader java gibi yazılımları otomatik kuruyor ekstradan bişi istemiyor. iki cd taşımak zorunda kalmıyorum. ilk açılış ekranında cd boot olduğunda xp home, xp rpo, ghost, rcovery yazılımı ve vc programları çıkıyor vc nin ntfs sürümüde mevcut.

sistem kurulum arayüzü çok daha basit. sizinkinde klasik xpnin turuncu versiyonu gibi olmuş. bendeki sürümde ilk bir kaç dil ayarını yaptıktan sonra hicbir ayar istemiyor sırasıyla dosyaları kuruyor. ve bana sunuyor içerisinde vista teması kurulu onuda kurunca tadından yenmez oluyor...

klasör seçenekleri hala klasik xp. masa üstünü ve bir kaç butonu vistail birebir yapmakala program celb edici olmuyor yani..

ha en iyi özelliklerinden birisi. sizin sistemi şuan full kurdum max gerksinimlerimle. fire foxun verdiği hata haricinde iyi ama 3.2 gb hdd işgal etti. bendeki sürümde aynısı belki birazdaha fazlasıyla 1.8 gbda tüm sistem sağlıklı bir şekilde çalıyıor. mail ile benle iletişime geçerseniz. bendeki xp yi incelemeniz için rapidshareye yükleyebilrim...

sitemi kuralı 30 dk felan oldu ama ben tekrar eski sistemime geçiyorum yaşasın ghost...

gercekten dediginiz gibi cok garip abartısız 50pc ye kurdum diger arkadaslarımı saymıyorum bile :mellow: ama performans için daha iyisi yok en azından simdilik. tabi söylediklerinizi sk8er_boi cevaplarsa daha güzel olur.

Dostum nasil oluyor anlaşilmaz am internetde araştirdim tnc tr xp kurulu şünk bende gorduler aradaşlarada kurdum onlarada cd yapdım sag tuşda özelik budanmiş

NTFS bölümleri, bilgilerin şifrelenmelerine imkan tanırlar. Ancak bunun için menüler arasında uzun bir gezinti yapmanız gerekebilir. Ancak bunun yerine dosya ve klasörlere ait nesne menüsüne yeni bir komut eklemek çok daha kolay olacaktır.

Bunun için ?HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Explorer\Advanced? anahtarını bulun. Burada yeni bir DWORD değeri oluşturup ?EncryptionContextMenu? adını verin ardından değerini ?1? yapın.

1 (o) yapinca gidiyor ama makinaya format atarsam pazi pogramlar açlmaz sa diye çelişki oluyor cdler boşa yazilmiş oluyor çöp zaten hasarli pogram cdlerde cok neyse iş allah olmazbitanesini denedim pogramin yeşilken başka bilgisayarda acdi bunlarda acilr işallah

Selam arkadaşlar :) Öncelikle tncxp yi çıkaranların elleri dert görmesin çok güzel olmuş :) Benim bu güzel sistemde karşılaştığım 2 problemim var yardımcı olursanız çok sevineceğim çünkü baya sinir etti beni :D

1 - Yeni aldığım ve vistayı sevmediğim için tncxp tercih edip kurduğum(sorunsuz kuruldu bu arada) Acer 5520 Laptopum media player hariç diğer tüm playerlerde full veya fullden biraz küçük ekran seviyesinde yarısına kadar kalın ve siyah çizgiler yapıyor küçük ve orta ayar bi ekran boyutunda bi problem yok.. işin garibi mp de full ekranda bi problem yok(sadece görüntü güzel değil nedense?? ) Güncel codec pack paketlerini denedim(Power codeck pack 9 ve klite mega codec pack 3.5...)(aynı bilgisayardan arkadaşımada aldık ve onada tncxp kurdum ve aynı problemi yarattı)

2 - İnternet explorer da bazı sayfalar açılmıyor ama başka bilgisayarda aynı sayfalar rahatça açılıyor Sitenin ismi

Buradan herhangi birini seçip tıkladığımda sayfa biraz açılır gibi yapıp üstdeki yazıları çıkıyor ama devamı açılmıyor (masa üstü bilgisayarımdada aynı hatayı yaptı ondada tncxp kurulu) Sağ altta YASAK SİTE uyarısını görünce en alt seviyeye alıp tekrar tekrar denememe rağmen bitürlü olayı çözemedim :(

Şimdiden yardımlarınıza TEŞEKKÜRLER :)

Yardım eden herkeze teşekkürler(kimse etmedi ama :) canları sağolsun) Problemlerimi halletmeyi başardım sonunda..

1. problem GÖRÜNTÜ AYARLARIN 'da imiş hep deskop bilgisayar kullandığım için LAPTOP larda görüntününün 1024*768 de problem yaptığını bilmiyordum şimdi öğrendim :) (1280*800 yapınca herşey düzeldi ve netleşti)

2. Problemde güvenlik ayarlarındanmış.Ben ayara düşürüp tamam dememe rağmen kapatınca o gene yüksek ayara kendisi geçiyormuş onuda içinde bikaç şey değiştirdim ve öyle kaydettim oda düzeldi..

Edited by aliatal