Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

Öncelikle teşekrler

Benim sorum şu; Kurulduktan sonra ilk açılışta Administrator geliyor(bu normal). Yeni bir hesap açıp yeniden başlatınca ise açtığımız hesap yerine yine Administrator açılıyor(açılan hesap Pc yöneticisi). Hangi hesap olursa olsun kullanıcıya şifre koyup yeniden başlarınca şifre sormadan direk açıyor. Bu kadar =)

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kardeşim benim sorunum sistem yüklendikten sonra ayrıyeten webcam yüklemeye çalıştım ama mavi ekran hatası alıyorum yardımcı olursan sevinirim (benzeri bir hatayı ses kartı yüklerken mxp v2 de almıştım onuda çözemedim belkide çözümleri aynıdır ama ?)sayende benım sistem yavaş şikayetim kalmadı. bu sorunumda biterse harika olacak tekrar tekrar emeğine sağlık

ben tncxp cd1'i indirdim. virtualbox'a kurmaya çalıştım. %96ya geldiğinde wmploc.dll yüklenemedi diye bir hata verdi. Bilgisayar donduğu için resmini alamadım. Yeniden yütle. Atla gibi seçenekler vardı. Ne yapmam gerek?

ustalar ben uzun zamandır tnc xp sp2 yi kullanıyordum fakat birçok sorunla karşılaştım.şu anda xp sp3ü indirmeye çalışıyorum fakat pc hiçbir şeyi kabul etmiyor.emule yi indirdim c ye kuramadım ancak d ye kurabildim.virüs programı mcafee yi kullanıyorum.ondan dolayımı pcye yeni program kuramıyorum.bana bir yardımcı olursanız sevinirim.ve xp sp3 ü rapidden değilde emuleden nasıl indirebilirim kısacık bir tarif ederseniz sevinirin ben daha önce emule kullanmadım.saygılar.

IMAPI CD Yazma hizmetini kaldırmanız iyi olmadı, cd yazamıyoruz.

cd yazma sorununu imapi olmadan çözme şansımız var mı?

nero bile kurulamıyor bu yüzden.

bu arada cd yazma hizmetini saymazsak 10 numara olmuş

emeklerinize sağlık. yardımlarınızı bekliyorum cd yazma konusunda.

Tşk.

dikkat dikkat .ben daha önce tnc sp 2 kullanıyordum bir gün önce tnc sp 3 ü yükledim.kurulumdan sonra yeni program eklemek sorun oluyordu(nero , int.down.maneger , format factory gibi programlar).kurulum bittikten sonra sadece anakart draverini kurun sonra yüklemek istediğiniz programları yükleyin.en önemlisi virüs programını en son yükleyin.virüs programları bazı programların kendine özgü özelliklerini sistem 32 dosyasına eklemesini veya sistem 32 dosyasında değişiklik yapmasını engelliyor.kurulumdan sonra hiçbir yapılandırma ayarı yapmayın bütün draverleri yükledikten sonra pcde özelleştirme yapın.tnc sp 2 yi en az 10 12 pcye kurdum, tnc sp 3 ü şimdilik 4 pcye kurdum en başta bende aynı sorunları yaşamıştım.şimdi ise mükhemmel şekilde çalışıyor.ha birde ikinci cdsi olmadığı için başka bir xp sp3(evol) ün ikinci cdsinden program yükledim ondada karşılaştığım tek sorun monitör ayarlarını yeniden yapmam gerekiyor.ikinci cdyide bekliyoruz.tnc sp 3 çok güzel hızlı ve kullanışlı olmuş.emeğinize sağlık.

sk8ir boi arkadas...ben baya uzunbi süre bu xp yi kullanıyordum gayet memnundum...gecen cdim çizildi bugün yenisini indirdim iso kalıbı diske yazdırmak için açtığımda.....eset programı tncxp.cd1/ı386/svcpact/ytl exe.......ve bootcd/wintools/keeygen.exe.....dosyalarını virüs olarak algılayıp truva atı türevi olabilirm şeklinde uyarı verip karantinaya alarak sildi...şimdi bu iki dosya eksikliğinden kaynaklanan bi yükleme sorunu olurmu....yani virüs programı bişeler algıladı ne dersiniz yanlış uyarımı sizce...bana bu konuda özel mesaj atarsanız sevinirim..

ya ben ultimatexp 2009 yukledım benm pcye....vistadan gectim ama benm pc durduk yere mavi error ekranı cıktı ve bilgisayarı bir daha acamadım....benm pc laptop acer marka...acer logosundan sonra hiçbirşey gelmiyor daha harddiski gormuor....şimdi xpultimate cdsi ile tekrar format atmayı deniyoyorum....pc me birşey olur mu...yani harddiskim ya da ekran kartım vs parcalar yanmıs ya da zarar gormus olabılır mı?....dun de mavi ekran cıkıordu onn yuzunden dunde format atmıstım...bugun 2 gunde 3. kez formatım oldu...lutfen pmde iletişime gecsin birisi...ve ayrıca su an format yerine baktıgımda c ve d birbirine karısmıs....ben c yi ve d yi de sildim yeniden c ve d olusturdum sistemi c ye kurdum bakalım ne olacak...inş bi zarar gormeyiz...bide merak ettiğim birşey var xpultimate pcsinde hiç sorunsuz calıstıran varmı

Edited by xzemor

ben xp ultimate2009 kullanıyordum son 2 formatımdan sonraki sorunum ekranın mavileşip donması?, şimdi ise tncxp yi deneyeceğim?.

benim asıl sorum şu.

tncxp rar dosyalarını indirdim- iso dosyasınıda çıkardım ve dosyanın boyutu 2ye katladı=rar dosyalarını silsem ve sadece iso dosyasını elimde bulundursam, boyutu küçültmek için; iso dosyasını 2. - 3. defa cd/dvd ye yazdırdığımda sorun olurmu?. rar - iso dosyasını komple dvd ye çekipde yedek olarak tusam - lazım olduğunda bu dosyadan tekrar iso dosyasını cd/dvd ye yazdırma yaptırdığımda sorun yaşayabilirmiyim?.

bunu neden soruyorum - hazırladığımız yükleme cd/dvd leri zamanla yıpranıyorlar, yeniden çekmek gerekiyor?.- bir nevi arşiv olarak nasıl koruyabilirim.

boot menüsünde cd başlat var ama dvd yok-anlayabildiğim kadarıyla bios dada yok bakdım ama göremedim?- yalnız ilk açılış sayfası geçdiğinde 2. sayfa sonunda .....cd/dvd diye bir yazı sayfa sonunda görünüyor? acaba dvd den yükleme yaptığımda direk olarak görecekmidir?.

Edited by scgbalıkcı

Arkadaşlar Ben tnc xp sp3 cd haline getirdim cd cıkaarttı baştan taktım ve karşıma BU CD WİNDOWS ÜSTÜNDEN KURMAK İCİN TASARLANMIŞTIR . LÜTFEN CD DEN BOOT EDİP KURUNUZ OLDUMU SİZCE şuan işletim sistemimde sorun yok ama bu tnc arıodum ve sayenizde yaptım emegi gecen tüm arkadaşlara teşekkür ederim elleriniz dert görmersin... :)

BU ARADA CD CD KEY İSTİYORMU ARKADAŞLAR DİREK YÜKLÜYORUM DİMİ ...SP3 TNC TR

Edited by cix55

merhaba arkadaşlar tnctr yi daha yeni buldum ve format atmayı bilmediğim halde format atmayı burda öğrendim 4 5 defa tnctrxp yi kurdum pc ye yanlız pc yine format iistiyor c ve d disklerine ulaşamıyorum format cd sini koyduğum zaman xp kur dedikten sonra karşıma siyah bi ekran çıkıyor ve saatlerce öyle kalıyor lütfen yardım edin 4 eylül 2009

tncxp yi yükledim şu sorunlarla karşılaştırdım

internet download manageri yükledim kuru tıkladım adım adım kendisi yükledi otomatikmen bende izledim :download1: bir yönde iyi ama niye oldu böyle yazayım dedim

programları otomatikmen mi yüklüyor acaba

ve internet explorer kendiliğinden kapanıyor

birde msn 8.0 silerseniz daha iyi olur çünkü açmaya kalktığım da yeni sürümü yükleyin diyor

msn 9.0 olsa daha iyi olur

Edited by sistem_x_