Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

tncxp kurulu bilgisayarımda seagate 7200.10 model 320 gb harddiskim çok yavaş aktarım yapıyor. max. 3mb/sn gibi. aynı sisteme ide hdd taktıgımda gordugum rakam 25mb/sn civarı. vistada ise 320 lik sata2 hdiskim 65mb/sn leri goruyor. anakartım sata1 desteklı oldugundan jumper ile diski sata1 olarak calıştırıyorum. tncxp de bu harddıskı nasıl performanslı kullanabılırım. 4gb verıyı yazdırmak bıle 1 saatı buluyor bazen...

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arkadaslar gerçekten çok güzel bir çalısma olmus oncelikle sizleri tebrik etmek isterim.tnc xp yi kurdum ben gayet te memnunum.yanlız birkac sorum olacaktı.öncelikle acılıs menusunde boot cd sectikten sonra menuler ekrana gelıyor ama her hango bırını secınce hıren bot cd bulunamadı diye ıngılızce bır uyarı cıkıyor ve bırkac islem yaptıktan sonra dos ortamında /R cıkıyor.bende tnc xp yı kurdan yukledim.

ıkıncı sorumda 2.cd den office yukleyemedim yukleme kuru cıkıyor ve yukluyor ama office gorunmuyor.birde winap acınca yükleme ekranı cıkıyor.galıba tam yüklemiyor.

ben böyle bir soru sormustum ama cevap ları okuyorum ama gormedim arkadsalr.bir yardımcı olursanız sevinirim.

tnc xpyi indirdim kendi bilgisayarımda sorunsusz kurdum.yalnız arkadaşın bilgisayarında hani şu "xpyi kurmak için entere basın" dediği yere gelmeden mavi ekran çıkıyor.ne yapsak yemedi başka bir bormal xp cdsi ile sorunsuz kurabildik.arkadaşın bilgisayarı pentium 4 asus p5 b anakart sata hdd falan..bu tncye entegre edilen sata driverleri falan arkadaşın donanımıyla polemik yapıyor galiba,çünkü sade xpde hiçbir sorun olmadı

Buraya bir bak

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=9992&st=500&p=46681entry46681

TNC Xp2 Sp3 ü Bilgisayarıma kurdum önceden görüyordum arkadaşımı tncxpsp3ü kurduktan sonra o beni göremedi , sonra arkadaslarıma da kurdum, şimdi ikimiz de ağdan birbirimizi göremioruz ne denediysem olmadı önceden görüyordu. Ağ derken de adsl modeme baglı 2 kişiyiz. acaba ağ bileşenlerinden biri mi kaldırıldı. Upnp aygıtları göster diyorum /u gibisinden birkaç ifade çıkıyor ok diyorum kapanıyor. Basit cvplar vermeyin lütfen ev ağı kur, çalışma gruplarını aynı yap felan onları biliyorum da olmuyor olmuyor olmuyor!!!!

Dikkate alırsanız sevinirim teşekkürler....

linklerle ugraşmak istemeyenlere bir çözümünüz varmı. İşin aslı parasıyla alabilirmiyiz. Tnctr vista yı cıkardı heralde problemi varmı yoksa tnc vistaya geçmeyi düşünüyorumda bana yardımcı olursanız sevinirim özellikle tncxp ve vistayı nasıl alabilecegim konusunda

ıyı gunler!! benım sp1 vardı tncxp sp2 yı yukledım. suan bılgısayarım acılırken ıkı tane windows xp gorunuyor ve bırını secmemı ıstıyor. kuırarken bı hata olustu ıkıncı seferoı denedım ve kurdum acaba bundanmı kaynaklanıyor? format atmadan dırek acılması ıcın ne yapmalıyım? yardım edersenız sevınırım... simdiden bilgilerinizi paylastıgınız ıcın tesekurler!!!

• Administrator

arkadaslar bı oncekı msj ımdan sonra neredeysee 24 saat olacak ama hala kımsee bı cevap vermedi... lutfen yardımcı olursanız sevınırım..

Bu tncxp ile alakalı bir sorun değil. Ayrıca forumda nasıl yapıldığı verildi. Yazılım bölümünde bulabilirsin.

ıyı gunler!! benım sp1 vardı tncxp sp2 yı yukledım. suan bılgısayarım acılırken ıkı tane windows xp gorunuyor ve bırını secmemı ıstıyor. kuırarken bı hata olustu ıkıncı seferoı denedım ve kurdum acaba bundanmı kaynaklanıyor? format atmadan dırek acılması ıcın ne yapmalıyım? yardım edersenız sevınırım... simdiden bilgilerinizi paylastıgınız ıcın tesekurler!!!

Başlat/çalıştır/msconfig yazın. Açılan pencerede boot kısmına gelin. Kullanmadığınız XPyi silin. (kullandığınızı sildirmez zaten).

TNC Xp2 Sp3 ü Bilgisayarıma kurdum önceden görüyordum arkadaşımı tncxpsp3ü kurduktan sonra o beni göremedi , sonra arkadaslarıma da kurdum, şimdi ikimiz de ağdan birbirimizi göremioruz ne denediysem olmadı önceden görüyordu. Ağ derken de adsl modeme baglı 2 kişiyiz. acaba ağ bileşenlerinden biri mi kaldırıldı. Upnp aygıtları göster diyorum /u gibisinden birkaç ifade çıkıyor ok diyorum kapanıyor. Basit cvplar vermeyin lütfen ev ağı kur, çalışma gruplarını aynı yap felan onları biliyorum da olmuyor olmuyor olmuyor!!!!

Dikkate alırsanız sevinirim teşekkürler....

IP'leriniz otomatik mi peki?

Başlat/çalıştır/msconfig yazın. Açılan pencerede boot kısmına gelin. Kullanmadığınız XPyi silin. (kullandığınızı sildirmez zaten).

IP'leriniz otomatik mi peki?

Evet büyük ihtimalle. windowsla gelen şekliyle ama hiç değişmedi ip im hep 192.168.1.4 modemin verdiği. Önceden kim bilgisayarı önce açarsa ona veriyodu 192.168.1.2 yi sonra diğerlerini veriyordu. şimdi sabit gibi. anlamadım ya offffffffffff

Siz kendiniz atayın. Maclerde sorun olmuş olabilir. IP atanırken aynı seriden alamıyor anlaşılan. Yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp özellikler diyin. TCP/IP protokolüne gelip sırayla 192.168.1.3 / 255.255.255.0 /192.168.1.2 atayın. Diğer makinaya ise 192.168.1.4 / 255.255.255.0 / 192.168.1.2 atayın. DNSler ise 4.2.2.1 olarak ayarlayın (yasaklı sitelere girebilmek için).

Siz kendiniz atayın. Maclerde sorun olmuş olabilir. IP atanırken aynı seriden alamıyor anlaşılan. Yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp özellikler diyin. TCP/IP protokolüne gelip sırayla 192.168.1.3 / 255.255.255.0 /192.168.1.2 atayın. Diğer makinaya ise 192.168.1.4 / 255.255.255.0 / 192.168.1.2 atayın. DNSler ise 4.2.2.1 olarak ayarlayın (yasaklı sitelere girebilmek için).

Please register to see this content.

Yaptıklarım doğru çünkü ağ geçidi de 192.168.1.1. Ama benim sorunum birbirimizi görememe değil hiç açılmıyor ki, çalışma grubu göster deyince 1dk donuyor sonra ilk resimdeki hata. Önceki kullandığım xplerde de bir sorunum yoktu.

Yardımlarınız teşekkür ederim

Arkadaşlar.Ben bu tncxp yi 3 aydır kuramadım gitti :) .Tam kurulurken mavi ekran çıkıyo.Önceki sayfaları okudum.Orada yazanları uyguladım.TXTSETUP.SİF dosyasındaki satırları sildim tekrar denedim.Yine olmadıııı :) .

Mavi ekran geliyo.BİOS güncellemesi falan diyo.Ben anakartmın modelini bilmiyorum :) .Onun için BİOS güncellemesi de yapamadım.Bana bu işi ayrıntılı olarak anlatırmısınız veya anakartın modelini nereden öğrenecem.

arkadaşlar, tnc xp kurmadan önce, kendi xp me vista teması yüklemiştim (Vistamizer diye bi program setup'lı) ses bozuldu. Cızırtılı gelmeye başladı, ses kartı bozuk dedim, değil; hoparlör bozuk dedim değil. Vistamizer'in değiştirdiği dll'ler yüzünden olmuş. Programı kaldırıp restart edince ses düzeldi.

Tnc xp'yi kurdum. Ulmimate vista diye kendinden gelen bi tema var. Sanırım bunun yüzünden ses yine bozuk çıkıyo. Ama bunun setup'u yok. Nasıl kaldırabilirim? Program ekle kaldırda da gözükmüyo. Normal XP teması seçtim ama yine bozuk ses cızırtı var. Yardım lütfen

Ses kartı onboard AC'97 driver var.

• Administrator

arkadaşlar, tnc xp kurmadan önce, kendi xp me vista teması yüklemiştim (Vistamizer diye bi program setup'lı) ses bozuldu. Cızırtılı gelmeye başladı, ses kartı bozuk dedim, değil; hoparlör bozuk dedim değil. Vistamizer'in değiştirdiği dll'ler yüzünden olmuş. Programı kaldırıp restart edince ses düzeldi.

Tnc xp'yi kurdum. Ulmimate vista diye kendinden gelen bi tema var. Sanırım bunun yüzünden ses yine bozuk çıkıyo. Ama bunun setup'u yok. Nasıl kaldırabilirim? Program ekle kaldırda da gözükmüyo. Normal XP teması seçtim ama yine bozuk ses cızırtı var. Yardım lütfen

Ses kartı onboard AC'97 driver var.

Tema ile sesin ne alakası var. Ayrıca bir dllsi yok temanın. Sadece tema dosyaları var. Bence senin sorunun sürücünle alakalı.