Jump to content

Sıkıştırılmış Dosya Şifreleri Hatalıysa

Bultar

Recommended Posts

Evet Arkadaşlar bu konuda gerçekten bir eksiklik olduğunu düşünüyorum...

Şimdi Eğer Çektiğiniz Bir arşivin Rar şifresi hatalı diyorsa iki olaslık vardır bunlardan ilki şifrenin gerçektende yanlış girilmesi ki bu olasılık yok denecek kadar azdır ki zaten büyük dosyalar upload ediyorsanız kendi yazdığınız şifreyi elbet upload lamadan önce denersiniz...

İkincisi ise program sürümlerinden veya kişisel hatalardan kaynaklanır bu durumda yapmanız gerekenler...

1 - Arşiv Programının En Son sürümünü kurun. En günceli en doğrusudur...

2 - Şifreyi Girerken Kopyala/Yapıştır yapmayın bazen bu durumdada şifre yanlıs diyor programlar elle girin ve girerken " " (boşluk) gibi farkında olunması biraz güç karakterlere dikkat edin..

3 - Bütün bunlara rağmen indirdiğiniz dosyaların şifresi hala yanlış diyorsa büyük olasılıkla çektiğiniz dosya bozuk gelmiştir. Bunun sebepleride bir çok şey olabilir örneğin dosyayı cok parçaya bölüp çekmek, sunucu hataları vsvs... Bu durumda dosyayı yeniden cekmeniz gerekir.

Umarım Aydınlatıcı Bir yazı olmuştur..

Bultar

benim uyguladığım yöntem, daha güzel yöntem..

Bir yıl önce text dosyası oluşturarak, çektiğim şifreli dosyanın şifresini sağa sola değil de, o texte yazmaya başladım.

Bütün kullanılan şifreler tek bir dosyada, vegerçek bir dictionary gibi oldu, (dictionary mi diyorlardı ona?)

Eğer ki, rar-zip, şifreyi hatırlayamama problemi olur ise, elcomsoftun programı ile hem şifreli dosyayı ve hem tetx dosyasını gösteriyorum, ve birkaç saniyede şifreye ulaşıyorum...

Tavsiye ederim :)

Winrar şifrelerini açamayanlar .Ortaya çıkan sonuçlar.

1-Flashgetile indirilen dosyalar...Çözüm Windowsun download programı kullanmak

2-İndirme işlemi yapılırken iki veya daha fazla download yapmak.Çözüm teker teker.

3-Winrar programının uploadı yapan ile downloadı yapan arasındaki sürüm uyuşmazlığı.Çözüm son sürüme yükseltmek ..

4-Klavyeler...f klavye q klavye...Çözüm Uploadı yapanın kullandığı klavyeyi kullanmak.Bir de

Başlat>TümProgramlar>Erişilebilirlik>Ekran klavyesini kullanmak.101 tuş 102 tuş 106 tuş kombinasyonlarını teker teker denemek.

5-İndirme işlemi yaparken ağır programlar ile çalışmak.Çözüm sadece download ile beklemek.

Bizdende bunlar olsun.

• 4 ay sonra...

Bir yıl önce text dosyası oluşturarak, çektiğim şifreli dosyanın şifresini sağa sola değil de, o texte yazmaya başladım.

Bütün kullanılan şifreler tek bir dosyada, vegerçek bir dictionary gibi oldu, (dictionary mi diyorlardı ona?)

Eğer ki, rar-zip, şifreyi hatırlayamama problemi olur ise, elcomsoftun programı ile hem şifreli dosyayı ve hem tetx dosyasını gösteriyorum, ve birkaç saniyede şifreye ulaşıyorum...

Tavsiye ederim :D

çok saolun kardeşlerim!işimi yarayacaktır elbette!

ama tezat ın yazdığı çözüm daha çok ilgimi çekti!o daha çok işime yarayacak heralde :closedeyes:

• 2 hafta sonra ...

tamam hepsi güzel de hiçbir yanlış uygulama yapmıyorsak ve rar şifresini kaybetmişsek ne yapacağız. bu durumun da bir çözümü var mı acaba? benim elimde böyle bir dosya var. rar şifresini de kendim koymuştum fakat şimdi hatırlamıyorum. :p var mı yapabileceğimiz bir şey? :)

tamam hepsi güzel de hiçbir yanlış uygulama yapmıyorsak ve rar şifresini kaybetmişsek ne yapacağız. bu durumun da bir çözümü var mı acaba? benim elimde böyle bir dosya var. rar şifresini de kendim koymuştum fakat şimdi hatırlamıyorum. :p var mı yapabileceğimiz bir şey? :)

.rar archive recovery programları işinizi görür ama çok düşük bir ihtimal bu.

Forumda Mevcut.

Örnek: "... Password Recovery"

• Administrator

Deneme yanılma ile bulan programlar varm Ama ortalama 10 karakterli bir şifreyi çözmek günler hatta aylar alır.

Arkadaşlar werdiğiniz bilgiler için çok teşekküler yalnız benim sorunum rar şifresiyle ilgil değil bendeki sorun rar dosyanın hatalı bölünmesi çünkü elimde bi oyun var 23 partlı bazı partlarında hata veriyo bu sorunun bi çözümü varmıdır acaba

Please register to see this content.

Deneme yanılma ile bulan programlar varm Ama ortalama 10 karakterli bir şifreyi çözmek günler hatta aylar alır.
.rar archive recovery programları işinizi görür ama çok düşük bir ihtimal bu.

Forumda Mevcut.

Örnek: "... Password Recovery"

benim için imkansız yani bu durumda dosyayı sileyimde boş yere yer kaplamasın. :p bu da bana ders olsun. :)

aslında imzalarına "zoru hemen başarırım imkansız zaman alır" yazan arkadaşlardan biri bu işe el atsa bu durumu hemen çözerler sanırım emme neyse onları da yormayalım. :rolleyes::lol:

• 4 hafta sonra ...

en güzeli benim yöntem sıkıştırılmış dosyalara şifre koymuyorum :)

slm arkadaslar ben tnc sp2-sp3 olan xp yi indirdim mozillayla rapidden indirirken hiç bi sorun yasamadım zıplı dosyaları acarkende şifre istemedi yalnız 1. scdyi acarken crchatası verdi dikkatlice kontrol ettim 4partta hata vermiş üşenmedim 4. partı yeniden indirdim ve sorunsuz ca açtı sonrada nero ile 4x hızında yazdırdim bazı arkadaşların basına geldiği gi i386/asms hatası verdi yeniden yazdırıp yeniden deneyeceğim

emeğigecen herkese teşekkür ederim

• 4 ay sonra...

Arkadaşlar İlk Defa Duyuyorum Şifre Hatasını Ama Eğer Kendiniz Upload Ediyorsanız Şifreyi Yayınladığınız Sitede Yazmıyormusunuz. Gerçi Bende unuttum Şifremi Ve Sözlük Kullanımı için Yardım Arıyorum :D.

Bir Ufak Bilgide Ben Vermek İsterim Çok Partlı Dosyalarda Genelde Partlar Arasında Geçiş Yaparken Bozuk Hatası Veriyor. Bunun Bir Tek Sebebini GÖrdüm Ben. Dosya Bazen Eksik Geliyor. Mesela Son İndirdiğim Dosya 8x100MB Şeklinde 8Parta Ayrılmıştı. Downloadlar Bittiğinde Baktım Ki 2. Ve 5. Partlar 100Mb Yerine 40Mb Gelmiş. Tekrar İndirdim Düzeldi. Belki Sizdede BÖyle Bir Sorun Çıkabilir Dikkat Etmenizi Öneririm. Böyle Hatalar olabliyor. Ben 5-6 Defa Karşılaştım. Bilgilendirmek İstedim. Direk Bozuk Deyip Silmeyin. Kontrol Edin.

Arkadaşlar İlk Defa Duyuyorum Şifre Hatasını Ama Eğer Kendiniz Upload Ediyorsanız Şifreyi Yayınladığınız Sitede Yazmıyormusunuz. Gerçi Bende unuttum Şifremi Ve Sözlük Kullanımı için Yardım Arıyorum :D.

Bir Ufak Bilgide Ben Vermek İsterim Çok Partlı Dosyalarda Genelde Partlar Arasında Geçiş Yaparken Bozuk Hatası Veriyor. Bunun Bir Tek Sebebini GÖrdüm Ben. Dosya Bazen Eksik Geliyor. Mesela Son İndirdiğim Dosya 8x100MB Şeklinde 8Parta Ayrılmıştı. Downloadlar Bittiğinde Baktım Ki 2. Ve 5. Partlar 100Mb Yerine 40Mb Gelmiş. Tekrar İndirdim Düzeldi. Belki Sizdede BÖyle Bir Sorun Çıkabilir Dikkat Etmenizi Öneririm. Böyle Hatalar olabliyor. Ben 5-6 Defa Karşılaştım. Bilgilendirmek İstedim. Direk Bozuk Deyip Silmeyin. Kontrol Edin.

İndirirken hata oluşabiliyor. :D

• 6 ay sonra...

benim de bi sorunum var partları indiriyorum hatalı matalı olyo uğras didin açıyorum sonra setup a başlıyorum setup un ortasında hata alıyorum özellikle nero 7,8,photoshop cs2,3 benzeri büyük programlarda çoğunlukla

data1.cab yada data2.cab adlı dosyalarda hatta

su an elimde 3 adet orjinal ve serialli nero7 essentials serisinden daha üzerinde toz bile bulunmayan cd lerde bile böyle oluyor birini arkadastan rica minnet aldım 5-6 denemede kurdu ama hala sorun devam ediyor çünki 1 sonraki formatta ya pc yi tekmelemeye baslıcam yada kuracak :dribble:

• 5 hafta sonra ...

Tavsiye ederim :)

su dictionary yi bi koy da benim de bulamadıgım unuttugum sifreler var nereden indirdigimide hatırlamıyorum ;) dosyalar da coktan rapidden silinmiş ;)

• 5 ay sonra...

bende bir sözlük oluşturmaya başladım ama elcemsoft gibi büyük ve pahalı programlar kullanmaya

gerek yok diye düşünüyorum RAR Password Cracker deneme sürümünde bi eksiklik görmedim

aynı işi yapıyor. saygılar

• 2 ay sonra...

wordlist diye biliyorum ben.Her neyse.

Ben de Jdownloader kullanıyorum.Link eklerken parola bölümü var oraya yazıyorum kendi arşivden bile çıkarıyor.Uğraşmıyorum.

Ya da linkleri bir txt dosyasına kaydedip,altına da parolayı yazıyorum.

benim de bi sorunum var partları indiriyorum hatalı matalı olyo uğras didin açıyorum sonra setup a başlıyorum setup un ortasında hata alıyorum özellikle nero 7,8,photoshop cs2,3 benzeri büyük programlarda çoğunlukla

data1.cab yada data2.cab adlı dosyalarda hatta

su an elimde 3 adet orjinal ve serialli nero7 essentials serisinden daha üzerinde toz bile bulunmayan cd lerde bile böyle oluyor birini arkadastan rica minnet aldım 5-6 denemede kurdu ama hala sorun devam ediyor çünki 1 sonraki formatta ya pc yi tekmelemeye baslıcam yada kuracak :D

hatalı parttan ne bekliyorsun ki? Sorunsuz çıkarmayacak tabii ki.Bozuk dosya çıkacak.

Dosyalar bozuk çıktığı için hata alırsın.

ADVACED SYSTEMCARE 3 KEY HAZİRAN AYINA KADAR GECERLİDİR ARKADAŞLAR YENİ BULDUM SİZDE AYDALANIN DİYE BURAYA YAZIYORUM

Account Name: raymond.cc

License Code: AF0B-AF0B-A0FF-6767

Konuyla ilgisini göremedim?

• 4 ay sonra...

bir alışkanlığım var eğer okuduğum konu ile ilgili yorumlar varsa kaçırmam mutlaka onlarıda okurum.şimdide öyle yaptım ve yorumlarda en az konu kadar iyiydi.hem konuyu açanın hemde yorumlayanların ellerine sağlık.

• 5 ay sonra...

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkürler herkes elinden geldiğince bilgisini paylaşmaya çalışmış ama bunların hiçbiri benim işime yaramadı ;) Elimnde 2 sene önce winrar ile sıkıştırdığım 13 GB boyutunda arşivim var. Birkaç ay öncesine kadar hiç lazım olmadı. Hiç kullanmadığım için şifresini unuttum. Şifre kırma programları denememe rağmen sonuç alamadım. 2 bilgisayarı ağ üzerinden bağlayarak tek programla wordlist ile şifre kıramyı denedim o da sonuç vermedi. İçinde milyonlarca şifre olan wordlistler işe yaramadı. bilgisayarı hiç kapatmadan birkaç gün açık tuttum (Arada 1 saat dinleterek) pc yi güvenli modda tamamen tüm gücünü programa vererek kırmaya çalıştım yine olmadı. Bugüne kadar kullandığım 270 tane akdar şifrem var ve hepsini bir not defterinde saklıyorum. tek tek denememe rağmen hiçbiri işe yaramadı. En kısa şifrem 8 karakter en uzun şifrem ise 31 kararkterden oluşmakta. (Ciddiyim kimse gülmesin) Büyük küçük tüm akla gelecek herşeyi denedim. Hatta yanlışlıkları bile denedim. Örneğin a tuşuna basmam gerekirken belki s tuşuna basmışımdır dir araba şeklindeki şifreyi sraba olarak da denedim ama hala sonuç alamadım. 1 ay kadar oldu umudumu kaybettim ve kendi haline bıraktım dosyayı. Bir yolu varsa yine denerim ama dediğim gibi denemediğim program ve yöntem kalmadı. Başka aklınıza bir yöntem geliyosa söyleyin denerim. Bugüne akdar çok kullandığım için dosyanın bozuk olma ihtimali %0 durumunda. Neden bu kadar ısrar ediyorsun derseniz dediğim gibi 13 GB boyutunda ve içerisinde benim için gerçekten önemli olan belgeler var.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...