Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

+orj bios adını ver spxxxx li olması lazım sitesinden bak..

windows üzerinden flashlama yapıyorum zaten bi sorunum yok. ama dos tan flashlamanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. AWARD ve AMI bioslarda bi sorun yok. dostan update ediyorum. hp nin birçok serisine de windows üzerinden flash attım. ama dos tan atmayıo denedim kendi pc me ve bu sorun oldu. (sorun mu tam çözemedim aslında)

kısacası modlama açısından bi sorunum yok. bios linki

Please register to see this content.

hp dv6505eo

all bakalım buldum model değişik olabilir aldan önmeli olan biosun adı ve modelidir...boştum buldum..

windows üzerinden flashlama yapıyorum zaten bi sorunum yok. ama dos tan flashlamanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. AWARD ve AMI bioslarda bi sorun yok. dostan update ediyorum. hp nin birçok serisine de windows üzerinden flash attım. ama dos tan atmayıo denedim kendi pc me ve bu sorun oldu. (sorun mu tam çözemedim aslında)

kısacası modlama açısından bi sorunum yok. bios linki

he tamam ozaman hplerde windows farketmez dellerde de oyle sakatlık asusun ve gigabytın bios yazma programlarında ara sıra sakatlık çıkara biliyo bahsettiğim onlar.

Edited by istanbul82

Anakart markası: Gigabyte

Model: Gigabyte GA-MA78GM-UD2H

Bios:

üstadlar ben bu işte acemiyim, mydigitallife da bir arkadaşın önerisi üzerine girdim ama bulamaım. Yardımlarınızı bekliyorum

I need SLIC 2.1 bios modded for Windows 7 please!!

Manufacturer: Gigabyte

BIOS Type: Award BIOS

BIOS Link:

şeklinde senin yerine ben mydigitallife sitesinde ilgili yere yazdım kardeş, zaten burdan istanbul82 üstadım muhtemelen sana yardımcı olacaktır. :)

Anakart markası: Gigabyte

Bios:

üstadlar ben bu işte acemiyim, mydigitallife da bir arkadaşın önerisi üzerine girdim ama bulamaım. Yardımlarınızı bekliyorum

SLIC : Gigabyte 2.1

dosya içinde gigabyte 2.1 sertifika da mevcuttur.

dos ta autoexec.bat ı çalıştırarak flash atabilirsin

Edited by techturch

arkadaşlar Asus P5VD2-MX anakartın slic 2.1 biosunu bulamadım mydigitallife sitesindevardı ancak silinmiş dosya elinde olan varsa upload edebilirmi acaba.saygılarımla.

Bende vardı arıyorum

link çalışıyor

Edited by efes34

Konuyu acan arkadasa cok tesekkur ederim 68 sayfanin hepsini okudum ama bendeki laptopun anakart modelini bile ogrenemedim..bende modlamak istiyorum ama yardim ederseniz minnettar olurum..toshiba satellite A100-2300 bios phoenix anakart intel ama modeli bi turlu ogrenemedim gostermiyor..acaba bu modelin hazir modlu biosunu bulmak mumkunmu?tesekkur ederim..

Anakart markası: ASUS

Model: ASUS P5VD2-MX

Bios:

yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

efes34 arkadaşım verdiğin linkteki vista için modlanmış zannedersem çünkü vista bölümünde görünüyor.

Anakart markası: ASUS

Model: ASUS P5VD2-MX

Bios:

yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

efes34 arkadaşım verdiğin linkteki vista için modlanmış zannedersem çünkü vista bölümünde görünüyor.

güle güle kullan.

Edited by emre1393

Konuyu acan arkadasa cok tesekkur ederim 68 sayfanin hepsini okudum ama bendeki laptopun anakart modelini bile ogrenemedim..bende modlamak istiyorum ama yardim ederseniz minnettar olurum..toshiba satellite A100-2300 bios phoenix anakart intel ama modeli bi turlu ogrenemedim gostermiyor..acaba bu modelin hazir modlu biosunu bulmak mumkunmu?tesekkur ederim..

laptoplar markalarına göre yapıyoo zaten anakarta göre değil..bsn bulucam biosu..

toshiba a100 için çok acemiyseniz kalkışmayın..!

yada tam ara modelini yazın burdan aratın veya istek yapın

)?p=132165&highlight=a100+2300

Edited by istanbul82

laptoplar markalarına göre yapıyoo zaten anakarta göre değil..bsn bulucam biosu..

toshiba a100 için çok acemiyseniz kalkışmayın..!

yada tam ara modelini yazın burdan aratın veya istek yapın

)?p=132165&highlight=a100+2300

Istanbul82 kardesim yardimin icin cok sagol.ama verdigin linklerden bi sey indiremedim galiba olu linkler..ben bu mydilite forumundan bi istek yapiyim dedim ama beceremedim..lutfen benim adima bir istek yapabilirmisiniz veya nasil yazilacagini bana gosterirseniz ben kendim istek yapsam..TOSHIBA-SATELLITE A100-233 icin..ben bios linkini felan bulmadim..lutfen yardim edin su isi bende yapacam butun riski kabul ediyorum..tesekkurler..

Istanbul82 kardesim yardimin icin cok sagol.ama verdigin linklerden bi sey indiremedim galiba olu linkler..ben bu mydilite forumundan bi istek yapiyim dedim ama beceremedim..lutfen benim adima bir istek yapabilirmisiniz veya nasil yazilacagini bana gosterirseniz ben kendim istek yapsam..TOSHIBA-SATELLITE A100-233 icin..ben bios linkini felan bulmadim..lutfen yardim edin su isi bende yapacam butun riski kabul ediyorum..tesekkurler..

http://slics.myftp.org/Busybox/TOSHIBA_Satellite_A100-02B_PSAARE-TOSHIBA-20071126124517-TOSCPLTOSCPL00.BIN_SLIC21_TOSHIBA_SLP.rar[/CODE]

link çalışıyor arkadaşım. indirdikten sonra "Modified Bios and Original Bios and Utlities" klasöründe "WinPhlash.exe" yi çalıştıracaksın ve işlem bitip pc kapanana kadar kesinlikle müdahale etme ve tüm usb aygıtlarını çıkar işleme başlamadan önce.

http://slics.myftp.org/Busybox/TOSHIBA_Satellite_A100-02B_PSAARE-TOSHIBA-20071126124517-TOSCPLTOSCPL00.BIN_SLIC21_TOSHIBA_SLP.rar[/CODE]

link çalışıyor arkadaşım. indirdikten sonra "Modified Bios and Original Bios and Utlities" klasöründe "WinPhlash.exe" yi çalıştıracaksın ve işlem bitip pc kapanana kadar kesinlikle müdahale etme ve tüm usb aygıtlarını çıkar işleme başlamadan önce.

Kardes server indirmeyi reddetti diye hata veriyo bende inmiyor bu linkteki bios..bir de bu dediklerinizi yaptigim zaman eger her sey normal olursa slic 2.1 yani bios modlanmis mi oluyor? baska bir sey yapmaya gerek yok degil mi? sonra key ve sertifikayi girmem gerek galiba..acab dogrumu anlamisim? tesekkur ederim ama su indirme isine bi yardim daha lutfen..

http://www.mediafire.com/file/wjjgwynzyn3/TOSHIBA_Satellite_A100-02B_PSAARE-TOSHIBA-20071126124517-TOSCPLTOSCPL00.BIN_SLIC21_TOSHIBA_SLP.rar[/CODE]

alternatif link. diğer link de sağlam ama sen bi indirme yöneticisinden felan indirmeye çalışıyorsun herhalde. Internet explorer a adresi yapıştırıp indirebilirdin. her neyse.

Evet doğru anlamışsın. bu işlemden sonra sertifika ve key girdiğin zaman işlem tamamdır.

http://www.mediafire.com/file/wjjgwynzyn3/TOSHIBA_Satellite_A100-02B_PSAARE-TOSHIBA-20071126124517-TOSCPLTOSCPL00.BIN_SLIC21_TOSHIBA_SLP.rar[/CODE]

alternatif link. diğer link de sağlam ama sen bi indirme yöneticisinden felan indirmeye çalışıyorsun herhalde. Internet explorer a adresi yapıştırıp indirebilirdin. her neyse.

Evet doğru anlamışsın. bu işlemden sonra sertifika ve key girdiğin zaman işlem tamamdır.

ise6D.jpg

Kardes Ben yukaridaki resimdeki usteki browse yazan yere C disinda herhangi bir disk mesela E de bir klasor seciyorum alttaki browse bastigim zaman neyi gosterecegim? orginal biosu mu?modlanmis bios klasoru icinde orginal bios ve modlanmis bios diye iki klasor var.Ama orginal bios icinde S10GM600 ve S10PM600 diye iki tane rom dosyasi var.Hangisini secmem gerekiyor lutfen cevabinzi bekjliyorum..

Edited by otvertka

ise6D.jpg

Kardes Ben yukaridaki resimdeki usteki browse yazan yere C disinda herhangi bir disk mesela E de bir klasor seciyorum alttaki browse bastigim zaman neyi gosterecegim? orginal biosu mu?modlanmis bios klasoru icinde orginal bios ve modlanmis bios diye iki klasor var.Ama orginal bios icinde S10GM600 ve S10PM600 diye iki tane rom dosyasi var.Hangisini secmem gerekiyor lutfen cevabinzi bekjliyorum..

sen bence kalkışma bu işe genel auranı çizdim :D biraz orta düzey ve üstü işi bunlar.. modelin birebir tutuğundan eminmisin? eminsen dene sorumluluk kabul etmiyoruz ona göre..

Edited by istanbul82

ise6D.jpg

modlanmış bios u göstereceksin. modlanmış olan 2 .Rom dosyasını da winphlash.exe nin bulunduğu dizine taşı. winplash ı çalıştırdığın zaman sistemine uygun olanı seçmesi lazım. eğer olmazsa bilgisayarın ilk açılışında F2 ye bas ve bios sürümüne bak. orada hangisinin olduğu yazıyodur. örnek olarak "bios version S10GM600" gibi.

Bir de istanbul82 nin dediğine dikkat et. modelin birebir tuttuğundan emin ol. PC nin altında A100-02b PSAARE gibi tam model ismi yazar. eğer benim yazdığım la senin model aynıysa öyle kullan bu bios u. ya da tam modelini yaz ona göre yardımcı olalım

Edited by techturch

sen bence kalkışma bu işe genel auranı çizdim :D biraz orta düzey ve üstü işi bunlar.. modelin birebir tutuğundan eminmisin? eminsen dene sorumluluk kabul etmiyoruz ona göre..

Modlu biosu siz buldunuz sizin verdiginiz linkten aldim..Toshiba Satellite A100-233 PSAA8E ama sizin verdiginiz Toshiba A100-233 PSAAR sadece burda bir farklilik var..bu bir sorun cikartir mi? sonucta A100 ama bilmiyorum denemk istemistim..

Benim tam modeli pc nin altinda yazan... Toshiba satellite A100-233 Model no:PSAA8E-05J02DRU dur.ikinizide cok tesekkur ederim..cevaplariniz icin insallah olur ama cevabinizi bekliyorum yukaridaki (istanbul82 nin verdigi) ile ayni degilmi?

Edited by otvertka

Modlu biosu siz buldunuz sizin verdiginiz linkten aldim..Toshiba Satellite A100-233 PSAA8E ama sizin verdiginiz Toshiba A100-233 PSAAR sadece burda bir farklilik var..bu bir sorun cikartir mi? sonucta A100 ama bilmiyorum denemk istemistim..

Benim tam modeli pc nin altinda yazan... Toshiba satellite A100-233 Model no:PSAA8E-05J02DRU dur.ikinizide cok tesekkur ederim..cevaplariniz icin insallah olur ama cevabinizi bekliyorum yukaridaki (istanbul82 nin verdigi) ile ayni degilmi?

senin model le istanbul82 nin verdiği farklı modeller. ama inceledim aynı bios. Yani kullanabilirsin burdan indirdiğini.

Tek bir sorum kaldi winplash i calistirdigim zaman 2 tane bowse var ustekini E/backup sectim ama ikinci browse basinca dediginiz gibi modlu biosu kendi secmiyor..onlarida ayni dizine cikardim ama olmuyo kapatip actim F2 ye bastim bios sadece 6.00 yaziyo baska bilgi yok.hangisini seceyim S10GM600 mu S10PM600 mu?

• Cyph3r unpinned this topic