Jump to content

Windows 11 Soru Ve Cevaplar

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bir duyum aldım ama ne kadar doğru bilmediğim için soruyorum. Alta iliştireceğim Windows 10'a ait ayarların Windows 11'de olmadığını söylemişti bir arkadaşım, bunun doğruluğu var mı?

Please register to see this content.

Edited by damn2u
SS üzerinde düzenleme.

damn2u, 15 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bir duyum aldım ama ne kadar doğru bilmediğim için soruyorum. Alta iliştireceğim Windows 10'a ait ayarların Windows 11'de olmadığını söylemişti bir arkadaşım, bunun doğruluğu var mı?

Evet. Ama StartAllBack 2.9.95 programı ile yapabilirsiniz.

• Like 2

Windows 7 de şeffaf klasik tema vardı onu seçtinmi herşey varsayılan ayarlara dönüyordu bu Windows 11 de onu nasıl yapıyoruz?

Bir kaç oynadım tema ile varsayılan temaya tam olarak döndüremiyorum. Örneğin uygulama pencere başlıkları dahi varsayılan a dönsün istiyorum. Teşekkür ederim.

kadetti, 3 saat önce yazdı:

Bunlardan birini seçeceksiniz. Ama UltraUXThemePatcher ve benzerleriyle yamalayıp, değiştiyseniz önce normal temaya  dönün, sonra kaldırıcısından kaldırıp yeniden başlatın.

1093191700_2021-10-2013-40-17.jpg.7cdbec73e76d94e08ee4d77e9390e0e9.jpg

a.gif.b8e0435e212274a356cbdfc23c8ada14.gif

Normal tema hangisi işte onu bulamıyorum. 🙂 Çünkü açık var koyu var. Ama varsayılan yada normal tema diye bir şey göremedim. Patch yapmadım.

Windows 11'deki Android™ uygulamalarının ilk önizlemesinin artık ABD'deki Beta Kanalında Windows Insider'lar için mevcut

Spoiler

Kaynak :

Merhaba Windows İnsiderlar,

Bugün, Windows 11'deki Android™ uygulamalarının ilk önizlemesinin artık ABD'deki Beta Kanalında Windows Insider'lar için mevcut olduğunu duyurduk  henüz okumadıysanız , lütfen genel deneyimi vurgulayan şekilde yapın Windows 11'de Android uygulamalarına sahip olmayı bekleyebilirsiniz.

Şu anda odak noktamız, ABD'deki Beta Kanalında (Windows 11 Build 22000.xxx serisi derlemeler) Windows 11'in şimdi yayınlanan sürümüne ilişkin bu ilk önizlemeyi sunmaktır. Genel halka sunulanlarla eşleşti ve bugün Windows 11'de Android uygulamalarının önizlemesini almayacak. Geliştirici Kanalındaki Windows Insider'ların Windows 11'de Android uygulamalarını denemekten heyecan duyduklarını biliyoruz ve ön izlemeyi yolda onlara getirmeyi planlıyoruz.

Başlarken

Başlamak:

1. Bilgisayarınızın Windows 11 (Derleme 22000.xxx serisi derlemeler) üzerinde olması ve bu donanım gereksinimlerini karşılaması gerekir.
  2. PC'nizin BIOS/UEFI'si için sanallaştırmayı etkinleştirmeniz gerekebilir. Bunu PC'nizde nasıl etkinleştireceğinize dair bir kılavuz  .
  3. PC'nizin bölgesi ABD olarak ayarlanmalıdır
  4. Bilgisayarınız Beta Kanalında olmalıdır. Windows Insider Programında yeniyseniz, kayıt olmaya ve PC'nizi Beta Kanalına katılmaya başlamak için  .
  5. Amazon Appstore'u kullanmak için ayrıca ABD merkezli bir Amazon hesabınızın olması gerekir.

Bundan sonra, cihazınızın minimum sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını doğrulamak, ortamınızı kurmak ve yeni Android uygulamalarını ve oyunlarını hemen keşfetmek için adımlarda size rehberlik edecek olan Microsoft Store'a gitmek için burayı (BAĞLANTI YAKINDA) tıklamanız yeterlidir.

Amazon Appstore aracılığıyla Windows 11'deki Android uygulamalarına güç sağlayan yeni bileşen, Android™ için Windows Alt Sistemi olarak adlandırılır ve Başlat menünüzün altında deneyim için belirli ayarları düzenleyebileceğiniz bir liste görürsünüz. Bugün piyasaya sürülen Android™ için Windows Alt Sistemi sürümü 1.7.32815.0 sürümüdür. Android™ için Windows Alt Sistemi güncellemeleri otomatik olarak Microsoft Mağazası üzerinden gelecektir. Bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyorsa, yeniden başlatmanın ardından Amazon Appstore otomatik olarak başlatılır veya Başlat menüsünden başlatabilirsiniz.

Android için Windows Alt Sistemi hakkında daha fazla genel bilgi  . Ve geliştirici belgeleri için  .

Geri dönüş vermek

Windows 11'de Android uygulamalarının önizlemesini kullandığınızda, yaşadığınız soruna göre geri bildirim vermenin birkaç yolu vardır:

• Amazon hesabınızla veya Amazon Appstore üzerinden yaptığınız satın almalarla ilgili sorun yaşıyorsanız, lütfen  Amazon'a geri bildirimde bulunun .
  • Amazon Appstore'dan indirilen belirli uygulamalarla ilgili sorun yaşıyorsanız, lütfen Uygulamalar > [Uygulamanın adı] altındaki Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla geri bildirimde bulunun .
  • Android için Windows Alt Sistemini (WSA), Amazon Appstore'un kendisini ve Amazon Appstore'daki uygulamaları yüklerken sorun yaşıyorsanız, lütfen Uygulamalar > Android  için Windows Alt Sistemi altındaki Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla geri bildirimde bulunun .

Bilinen Sorunlar

[Microsoft Mağazası]

• Microsoft Store, Amazon Appstore uygulamaları için inceleme puanlarını görüntülemez.

[Amazon Uygulama Mağazası]

• Amazon App Store'da oturum açma sorunları yaşıyorsanız, Reklam Engelleyicinizi kapatın.
  • Amazon Appstore'u kullanırken erişilebilirlik seçenekleri henüz etkinleştirilmemiştir.

[Android için Windows Alt Sistemi]

• ARM64'te Hücresel LTE'de ağ erişim sorunları.
  • ARM64'teki belirli uygulamalarda görüntü görsel yapaylıklarını görebilir.
  • Birden çok eşzamanlı Uygulama çalıştırırken performans değişebilir.
  • Belirli uygulamalarda bilinen kamera sorunları var.
  • Modern bekleme modundan çıkan uygulamalar sorunlarla karşılaşacaktır.

Teşekkürler,
BLB

Android, Google LLC'nin ticari markasıdır.

Etiketler:

Benim temiz format attığımda ilk yaptığım şeylerden biri vista görev çubuğunu geri getirip öyle kullanmaktı.

Klasik bağlam menüsü geri getirilmişti dün akşam gördüğüm bir başlıkta. Benzer şekilde Windows 10 klasik Görev çubuğunu geri getirmenin bir imkanı olabilirmi?

abdulhey_, 4 saat önce yazdı:

Benim temiz format attığımda ilk yaptığım şeylerden biri vista görev çubuğunu geri getirip öyle kullanmaktı.

Klasik bağlam menüsü geri getirilmişti dün akşam gördüğüm bir başlıkta. Benzer şekilde Windows 10 klasik Görev çubuğunu geri getirmenin bir imkanı olabilirmi?

bu kurulu değil mi?

"windows 10 benzeri görev çubuğu" özelliği varsayılan olarak gelir

• Like 2

Günaydın arkadaşlar,hayırlı sabahlar.Dün akşam uup dump dan sistem indirmek istedim ve bir müddet sonra uzun süreceğini düşünüp iptal ettim.Bu sabah sistemi açtığımda C diskinde MountUUP adında bir dosya oluşmuş,içinde aynı sistem klosörü gibi dosyalar var ve hiçbir şekilde silemedim.Yardım ederseniz sevinirim.Saygılar,

kocamanadam, 29 dakika önce yazdı:

Günaydın arkadaşlar,hayırlı sabahlar.Dün akşam uup dump dan sistem indirmek istedim ve bir müddet sonra uzun süreceğini düşünüp iptal ettim.Bu sabah sistemi açtığımda C diskinde MountUUP adında bir dosya oluşmuş,içinde aynı sistem klosörü gibi dosyalar var ve hiçbir şekilde silemedim.Yardım ederseniz sevinirim.Saygılar,

Günaydın abi. Klasör sahipliğini alıp sil yada WinPE ile açıp sil.

• Like 2

Win11 de Win SE'yi çok merak ediyorum indirip baktım ama "ileri" dediğimde gerekli sözleşme şartı bulunamadı diyor.

Hazır embedded sürüm gibi ms store bloklu ve çeşitli kısıtlamalar var performans için yapılmış olabilir bir nevi Win10x gibi.

Bilgisi olan varsa paylaşırsa güzel olur.

se1.PNG.25e803cd782f34d5b2749c3d0dabbbef.PNG

barto_club, 11 saat önce yazdı:

bu kurulu değil mi?

"windows 10 benzeri görev çubuğu" özelliği varsayılan olarak gelir

Quick launch yani hızlı başlatma kısmı çıkıyormu bunda. Çünkü orada masaüstü simgesi oluyor. kolayca tıklayıp masaüstüne dönebiliyorsun.

sarı renkte vurgulanan kısım.

TR_by, 6 saat önce yazdı:

Günaydın abi. Klasör sahipliğini alıp sil yada WinPE ile açıp sil.

Özür dilerim 7 saattir elektrikler yoktu cevap yazamadım.Sorunu şöyle hallettim.UUP DUMP dan indirmek isteyip yarıda kestiğim sistem programını tekrar yükledim sorun halloldu.Saygılar,

• Like 2

AMD Ryzen W10-11 sürücü . Denemek lazım.

AMD Ryzen Chipset Sürücüsü - Windows 10/11 için İndirin

Spoiler

AMD Ryzen Chipset Driver Download, AMD CPU'ları/yonga setleri için en yeni Windows 10/11 sürücülerini içerir ve optimum performans ve kararlılık sağlar.

Windows 10/11 genellikle gerekli yonga seti sürücülerini kendisi kurar, ancak Windows güncellemeleri her zaman mevcut en son sürücüleri yüklemez. Bu nedenle, AMD sisteminizde her zaman en yeni sürücülere sahip olmak istiyorsanız, bunları manuel olarak yüklemelisiniz. AMD Ryzen yonga seti sürücüleri şu anda 3.10.08.506 sürümünde mevcuttur.
AMD Ryzen yonga seti sürücüsü

AMD Yonga Seti Sürücüleri İndirme ve Kurulum

AMD Ryzen yonga seti sürücüleri, 64 bit sürümde Windows 10 veya Windows 11 gerektirir ve bir dizi farklı AMD işlemci ve yonga seti için uygundur. Bu makalenin sonunda bir genel bakış bulabilirsiniz. ZIP dosyasını indirdikten sonra, önce paketinden çıkarılmalıdır. Ardından, ayıklanan EXE dosyasını yürüterek kurulumu başlatın. AMD, çalışan tüm programları önceden kapatmanızı önerir. Kurulum için yönetici hakları da gereklidir.

Pratik: kurulum programı , sistemdeki hangi bileşenlerin güncel olmadığını otomatik olarak algılarve bunları kurulumdan çıkarmanıza izin verir. İstenirse, halihazırda güncel olan sürücüler de yeniden yüklenebilir. Bu, hasarlı sürücü kurulumlarını düzeltmek için kullanılabilir. Paket, AMD işlemci güç yönetimi desteğini, AMD GPIO sürücülerini, AMD PSP sürücülerini, AMD PCI aygıt sürücülerini, AMD GPIO sürücülerini ve AMD SMBus sürücülerini içerir. Ayrıca, Windows 10 altında kurulum , işletim sisteminin standart profillerinden daha iyi sistem performansı sağlaması beklenen AMD Ryzen enerji tasarrufu profillerini kurar .

Kurulumdan sonra PC yeniden başlatılmalıdır.

Desteklenen işlemciler ve yonga setleri:

• AMD Ryzen Threadripper PRO işlemci
  • AMD Ryzen 5000 Serisi Masaüstü İşlemci
  • 3. Nesil AMD Ryzen Threadripper işlemci
  • 3. Nesil AMD Ryzen Masaüstü İşlemci
  • 2. Nesil AMD Ryzen Threadripper işlemci
  • 2. Nesil AMD Ryzen Masaüstü İşlemci
  • AMD Ryzen masaüstü işlemci
  • AMD Ryzen Threadripper işlemci
  • Radeon grafikli AMD Ryzen Masaüstü İşlemci
  • Radeon grafikli AMD Ryzen Mobil İşlemci
  • 7. nesil AMD A serisi işlemciler
  • AMD B350 yonga seti
  • AMD A320 yonga seti
  • AMD X370 yonga seti
  • AMD X399 yonga seti
  • AMD B450 yonga seti
  • AMD X470 yonga seti
  • AMD X570 yonga seti
  • AMD B550 yonga seti
  • AMD A520 yonga seti
  • AMD TRX40 yonga seti
  • AMD WRX80 yonga seti

AdemYakups, 7 saat önce yazdı:

Win11 de Win SE'yi çok merak ediyorum indirip baktım ama "ileri" dediğimde gerekli sözleşme şartı bulunamadı diyor.

Hazır embedded sürüm gibi ms store bloklu ve çeşitli kısıtlamalar var performans için yapılmış olabilir bir nevi Win10x gibi.

Bilgisi olan varsa paylaşırsa güzel olur.

se1.PNG.25e803cd782f34d5b2749c3d0dabbbef.PNG

• Thanks 1

@kadetti rengi zaten ayarlayabiliyoruz. Buna niye gerek duydun anlamadım. Gecikmeli resim çekme ne onu anlamadım.? Yazı yazma direkt olsa iyi olurdu tabi ama zaten 3d paint ekran alıntısında var. Oraya geçip direkt yazıda yazabilirsin.

Bir de akşam başlığı incelerken Windows tuşu+h ile konuşmayı yazıya dökebiliyorsun onu gördüm. Ama mikrofonu aktif hale getirmek gerekiyor.

Edited by abdulhey_

kadetti, 6 saat önce yazdı:

1634216920_Ekrangrnts2021-10-22092431.jpg.70077ef53a6a3458ccc6e0eeb508c138.jpg

Şifresi ceofix

Ekran alıntısı aracı hoş olmuş. Gecikmeli resim alma güzel bir de çekilen resme yazıyı klavyeden yazabilsek, iyi olurdu. Ben görmedim varsa da bilmiyorum.

826305973_Ekrangrnts2021-10-22090144.jpg.ad73a3b9e96a1e26c6acea68c2eeab8c.jpg

Hocam 2. görseldeki koruma geçmişini sil nedir ? :)