Jump to content

Ram Ve Işlemci Hızınızı Test Edelim.

Atilla

Recommended Posts

• Replies 216
  • Created
  • Last Reply

e8500 işlemcide benim pc 14 sn.Lakin bu programda bir ilginçlik var.e8400 de 11 sn çıkıyor.

Bu arada bazı arkadaşların dediği doğru,program sadece işlemcinin hızını (ki o da muğlak) test ediyor.Bildiğimiz üzre bilgisayar hesaplamaları işlemci aracılığı ile asal sayılar üzerinden yürütür.Neyse bu arada Yamancığım işlemci nedir senin?i7?

Sistem P4 2.8 işlemcili. Uygulama işlemci performansını test ediyor, ancak zaten böyle basit işlemleri de RAM ile çok işli dışlı olmadan kendi üzerindeki önbellek ile yapabilir.

Süre 62 saniye.

Rattler üstadım e7300 benım işlemci feel hurricane II Kasa zalman 9700 led x1800xt 3 gb ram

Üstat o/c var mı?Nedir hikmeti senin işlemcinin?Sanırım 2.66 ghz standart hızı.Kırarım valla benim e8500 ü.... :D

Benim işlemcide de oc yok ama ilginç yani,ben normalde hakkını verdiriyorum işlemcinin,her an bir sürü program açık ama 3.01 ghz ile e7300 ün arkasında kalıyoruz.Neyse,şöyle kestirip atayım.

Hacı program bozuktur :D

929589ram2.JPG

:blink:

Buarada Rattler hayırlı olsun tncsever olmuşsun usta :huh: Sizleride bekleriz arkadaşlar gruba :D

Evet,oldum,iyi de yaptım.Uzun süredir aklımdaydı fırsat bulamamıştım.Dediğin gibi bu siteyi seven herkes "tcnsever" olmalı.

Bu arada bak aklıma birşey daha geldi....

Yaman:

-Rattler sende ölçsene üstat işlemci hızını.

Rattler:

-Makine soğuk kardeş.

(Rattler da bahane çok :D )

Sağlıcakla.

İ7 920'yi 4800Mhz'ye Overlock Ettim. Sonuç

asalsaytestoverclock.jpg

Not: Testi İş Yerindeki Sistemim İle Yaptım. İ7 920, 3xGtx295, Asus P6t Deluxe v2, 12 Gb 2000 Mhz Ram vb..

Evdeki Pc: İ7 975 Xe, Asus Rampage II X58, 24 Gb 2000Mhz Ram, 3xGtx295 vb..

İ7 975'li Sistem İle Test Yapmaya Gerek Kalmadı. Alınabilecek En İyi Sonuç Bu Zaten.

Ufak Bir kandırmaca: 0 Saniye olamaz :D

32zm6w5.png

Yok stok değil fan,THERMALTAKE SILENT 775D.Isılar iyi,30 derecede işlemci,core biri 45 diğeri 47 derece.Memnunum yaniAma cebimde şuan Vatan Bilgisayardan 375 liralık alışveriş kuponu var ve 1 haftadır zor tutuyorum kendimi gidip q9550 almamk için.

Zalmanı iyi almışsın bu arada,iyi soğutur.

Ben hala anlayamadim? Ne demek istedin?

Tesekkur yanlis oldu..

Resme dikkatli bakarsanız o kısım arkadaşın yolladığı screenshottan alınma ve büyütülerek incelenmiştir. Ve 0 Diğer yazılardan ve rakamlardan 1 kare aşşağıda durmaktadır ki buda o 0'ın oraya sonradan konulduğunu gösterir. :D Daha fazla kanıt isteyen varsa ayrıntılı gösterebilirim :blink:

Resme dikkatli bakarsanız o kısım arkadaşın yolladığı screenshottan alınma ve büyütülerek incelenmiştir. Ve 0 Diğer yazılardan ve rakamlardan 1 kare aşşağıda durmaktadır ki buda o 0'ın oraya sonradan konulduğunu gösterir. :D Daha fazla kanıt isteyen varsa ayrıntılı gösterebilirim :blink:

O kadar dikkatli bakmamistim. Insanlari dogru bildigim icin yalan oldugunu dusunmedim... Eline ne gectiyse o arkadasin artik..

Bu sefer tesekkur dogru oldu ama :huh:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...