Jump to content

Pardus Cd Gönder Projesi Başlıyor

fc.freax

Recommended Posts

Cuma öğleden sonra ben de sipariş verdim yarın gelir inşallah. :D geldiği gibi kuracam. Bir sorun olacağını sanmıyorum. 2007 ve 2008 sürümlerini kullanmıştım. Güzellerdi. Bakalım bundaki yenilikler ne ? Gerçi Ubuntudan vazgeçmem ama yanında bir kardeş gibi Pardusu da kullanırım. Hele bi elime ulaşsın. Deneyimlerimi de yazarım.

• Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Sistemi kurdum ve gayet başarılı..

ekrangrnts1p.png

Üstelik RAM kullanımı da şaşırılacak derecede düşük.. Sistem gayet hızlı çalışıyor donanımı düşük olan sistemlere rahat rahat kurulabilir..

ekrangrnts2y.png

Herkese merhaba. Pardus ile ilgili bildiklerimi paylaşmaya gayret edeyim.

Evvela, pardus anasayfasına girdim ve orada iki şekilde bu yazılıma sahip olabileceğimi gördüm: Ya sitenin hemen her sayfasında yer alan "pardus 2009 indir" ikonunu tıklarak önce indirip ardından iso şeklinde cd'ye yazacaktım, ya da cd sipariş vermek suretiyle doğrudan cdye sahip olacaktım. (indirip cd haline getirmenin nasıl olduğu sitede detayla anlatılıyor) Ben doğrudan cd sipariş vermek istedim ve sitede belirtilen formu doldurdum. Başlangıçta kimlik no istyince herkes gibi bir-iki saniye düşündüm ve sonra hem kurumun güvenilirliği (önemli istihbari devlet kurumları ve tsk'nın birçok biriminin bilişim kolunun bu kurumca desteklendiği biliniyor) hem de cd talep eden kişinin ciddi olup olmadığının bir nebze olsun kontrol etmek istenildiği düşünerek istenilen bilgileri girdim. Daha sonra cd kargoya verilince bana bilgi e postası gönderileceği yazdı ekranda. Yaklaşık 2-3 gün sonra e posta geldi ve postadan yaklaşık 8-9 saat sonra kargo geldi. Kargo Fiyatı 2.35tl. 2.35 tl veremem diyenleri de ikaz etmek isterim; genellikle kargocuların yanında küçük bozuk paralar olmuyor ve sizden 2.5 yada 3 tl alabiliyorlar. Bu yüzden cd size 3 tl ye bile mal olabilir, iyi düşünün derim ben. :download1: Ben çocuğa 3 tlye yakın para verdim, helali hoş olsun, şaka bir yana 2.35tl veremeyecek olanlara tavsiye etmem.

PArdus'u sanal ortamda (virtualbox) kurup bir göz atayım dedim önce. Gördüm ve beğendim; kısmetse bugün genel belleğimi yapılandırdıktan sonra nikahlanacağız kendisiyle. Yeni tanıştığımız için zaman zaman anlaşamadığımız hususlar olacak, kızacağız birbirimize ve belki de boşanma aşamasına geleceğz mutlaka; ama şunu ikimizde iyi biliyoruz ki bu iş sabır işi. Birbirimizi zamanla daha iyi tanıyacak, olmusuzluklara takılmayıp olumlu yönlerimize odaklanacağız. Seviyorum onu, eminim o da beni sevecek.

Proje durmuş galiba :\

Please register to see this content.
Çalışmıyor :)

Yeni bir sürüm çıkacak ve 2 defa pardus 2009 stokların bitmesi yüzünden cd gönder kampanyası şuan için askıya alınmış. Yeni sürüm çıkınca cdleride basılır ve tekrar cd gönder kampanyası açılır.

Cd sparişi verip alamayanlar 1 kaç hafta içerisinde cdlerini alacaklar.

Kaynak :

http://www.ozgurlukicin.com/haber/cd-gonder-ara-veriyor/[/CODE]

Ayrıca Win7 yi silip pardus ve xp yi aynı bilgisayarda kullanabilirsiniz?

X64 Varmı bu sistemde acaba ?

Canakkalede bilgisayar muhendisliği okuyan arkadaslarım suan 64bit için ugrasıyorlar yakında 64bitide cıkmıs olacak.. begenip begenmemek yada 2bucuk liranın lafını yapmak yersiz isteyen indirir isteyen siparis werir ben siparisi werdim bi haftada geldi we memnunumda. ağır bi bilgisayarın warsa ve işin internetleyse onu kasacak bi antivirus bile kullanmana gerek yok.. insanların onune taş koymayı bırakın..

Arkadaşlar, Ubuntu Sistem CDsi bugün elime ulaştı.. Paket Paris/FRANSA dan gönderilmiş.. Yaklaşık 1 ay oldu sipariş vereli ama yine de yurtdışından gelmesine rağmen adamlar ücretsiz gönderiyorlar sistemi pakette CD için bayağı korumalı.. Adres bilgilerini girerken İngilizce dersinde öğrendiğim bilgilere göre girmiştim :D Eğer Türkçe yazarsak anlaşılmayabilir diye düşündüm.. Benim aldığım sistem UK yani İngiliz İngilizcesi dilinde.. Pakette Ubuntu-Kubuntu-Ubuntu Server bulunmakta..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...