Jump to content

Yeni Tc Kimlikleri Için Geri Sayım Başladı

Sirius

Recommended Posts

• Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Helal olsun bizim mühandislere ben bir bilişim polisi olarak çok iyi olduğunu düşünüyorum.Şu an kullanılan kimliklerle suçla mücadelede çok zorluk çekiyorduk

1- Artık kimse sahte kimlik kullanamayacak

2- Trafik veya herhangibir kaza olması durumunda vatandaşın üzerinden çıkan kimlikle hem kimliği öğrenilecek hemde hangi ilaçlara karşı alerjisi var bu çözülecek

3- Her kuruma ayrı ayrı kart göstermek zorunda kalınmayacak(Ehliye,Pasaport,Sosyal güvenlik)

4- Özellikle vatandaşlar için yol uygulamalarında ve kimlik bilgisi istenilmesi durumunda işlemler çok kısa sürede halledilip zaman kaybından kurtulunacak

bunu nasıl kreklesek ki :(

vatana millete hayırlı ver de uğurlu olsun. umarım bir fiyasko olmaz şifreleme konusunda. yoksa maazallah güme gider bütün vatandaşlık :)

bu kartı hacklerler bizim hackerlar ondan sonra ayıkla pirincin taşını...

YAPILAN YORUMLARA BAKIN-:)

BU MİLLET GIRGIRI ÇOK SEVİYOR -:)

30 YTL Yıllık kullanım ücreti talep edebilirler, ayrıca 100 YTL lik akaryakıt harcamalarına 1 kutu ağrıkesici bedava. Milletvekillerine TCkimlikPlus versinler.

Crack kimlik kartı 2$, 100'lük seri 35 cent :-)

Bizim Türk hackerlarda oturur, bi ilaçtan 2 kutu kotaları varsa alırlar 10 kutu. Hatta olay karaborsaya düşer, 100 YTL ye sağlık karneniz sıfırlanır... Sicill kayıtları vs de temize havale...

eşşek kadar büyük olmasın cüzdana rahat girsin ...

Kaç lira ödeyeceksiniz. Yeni para kaynaklarına ihtiyaç var.

hah tam oldu en sonunda herkesi barkod numarası gibi fişliyorlar

Yaşasın, doktor yazısı tarihe karışıyor...

ALMAN kimliginden esinlenmis..resim yeri cok abes..gecde olsa güzel bir sey.kim ne derse desin..Türkiye kendi kendine avrupalasiyor

sizi ayda gezintiye çıkarıcaz deseler '' orda bizi yankesiciler soyar'' dersiniz. bi şeyede olumlu bakın be. sözde aydınız diye geçinirsiniz karanlıktan kafanızı bir an kaldırmazsınız.

Görsellik 0 bence bu benim kanaatim tabi pek çok arkadaş beğenmiş şık olmuş falan demiş ama kullandığınız kredi kartlarına bir bakın devlet bankalarınınki hemen ayrılıyor.Yine bence diyorum acizane çok daha güzel olabilirdi bir ortaokul öğrencisinin tasarımı gibi duruyor.

Arkadaşlar artık kesin mi ? ve Türkiyenin tamamına ne zaman dağıtılacak ? Ben bursada yaşıyorum ve bursaya veya başkja bir ile geç gelmesi ilk bir bölgeden dağıtılması gibi durumlar var mı ? Hemen geçilse iyi oluyr bence. Geç bile kaldı Türkiye bu konuda. Güvenlik önlemleri süpermiş ama şu bir kesin ki inan eli ilke yapılmış hiçbirşey kusursuz değildir. Vardır yine gözden kaçan birt hata. İnşallah olabildiğince geç bulunuz ve hemen hata giderilir yetkililer tarafından.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...