Jump to content

Windows 10 Ent. Ltsb 2016 1607 Yüksek Performans Düşük Gereksinim

akifkaragoz
 Share

Recommended Posts

forjest, 01.04.2022 - 22:39 yazdı:

Donanım üreticileri ve Microsoft donanım almaya değiştirmeye teşvik ediyor bir anlamda. Bende bilmiyordum bu ince durumu forumdan yazan arkadaşlardan vs. öğrendim. Eski 8-10 yıllık makineler için 2016 veya 2015 sürümleri en stabil çalışan sürümler windows10 safında. Bir kaç gün evvel komşumun yeni aldığı 15k'lık laptopuna w11 sistemi kurdum sistem resmen akıyordu. Daha iyi anladımki bu iş donanımların yeni jenerasyon olması uyumluluklar vs.'den kaynaklı olduğunu gözlemledim. Hal böyle olunca yani eski donanımlar da kurulabilecek sistemlerde sınırlı olabilmekte isteyen istediği sistemi kuramamakta eskiyse cihazı. Birde ek olarak windows 8.1 embedded industry pro sistemi çok rahat ve akıcı çalışmakta son ekran kartları için bir sınırlama olmaması gerekli diye biliyorum hız için bu sistemde kurulabilir ve tercih edilebilir. Şuda bir gerçek ki, windows10 ve 11 son çıkanları vs. eski donanımlarla rahat çalışan sistemler değiller. 2015/2016 istisnaları dışındakilerle kullanmak zor iş doğrusu. :) 

AMD Ryzen İşlemci için yazıyorum,

Bu işlemcilerin mobil olanlarının ekran kartlarıda içinde oluyor. Örnek benim sistemdeki Ryzen 3 3200U işlemcinin ekran kartı ''AMD Radeon Vega 3'' 

LTSB olarak 2015 veya 2016,Windows 8.1 için AMD ekran kartı desteği yok maalesef.LTSC 2019 ve 2021 için sıkıntı yok.Suç Microsoft'tamı AMD'demi bilmiyorum.Bir kaç kez denememe rağmen ekran kartı driverlarını kurdurmadı.Keşke destek olsada seninde dediğin gibi windows 8.1 embedded industry pro sisteme dönsem.

• Like 1
  • Thanks 1

tayyar61, 1 dakika önce yazdı:

Bu işlemcilerin mobil olanlarının ekran kartlarıda içinde oluyor. Örnek benim sistemdeki Ryzen 3 3200U işlemcinin ekran kartı ''AMD Radeon Vega 3'' 

LTSB olarak 2015 veya 2016,Windows 8.1 için AMD ekran kartı desteği yok maalesef.LTSC 2019 ve 2021 için sıkıntı yok.Suç Microsoft'tamı AMD'demi bilmiyorum.Bir kaç kez denememe rağmen ekran kartı driverlarını kurdurmadı.Keşke destek olsada seninde dediğin gibi windows 8.1 embedded industry pro sisteme dönsem.

Ben kimseyi suçlamak istemem fakat sizlere şöyle söylemek isterim. 
AMD neden Bu sürüm için driver desteği sunmamış.
Microsoft neden AMD için ve Ekran kartları için Driver Desteği sunmamış. 

Bizlik bir sorun yok Fakat Windows 8.1 SL için driver var bir link atayım isterseniz 
Windows 8.1 Temiz iso dosyamız da mevcut 
ESENLİKLE KALINIZ

tayyar61, 2 saat önce yazdı:

Windows 10 enterprise 2021 ltsb sürümünü kurabilirsiniz. İşletim sistemleri sayfamda mevcut isterseniz indirip kurun gitsin. Uğraşmayın diğerleriyle madem donanım desteğiniz yok.

https://www.tnctr.com/topic/677401-windows-1081-yüksek-performanslı-sistemler-2021-forjest/

• Thanks 2

forjest, Bir saat önce yazdı:

Windows 10 enterprise 2021 ltsb sürümünü kurabilirsiniz. İşletim sistemleri sayfamda mevcut isterseniz indirip kurun gitsin. Uğraşmayın diğerleriyle madem donanım desteğiniz yok.

https://www.tnctr.com/topic/677401-windows-1081-yüksek-performanslı-sistemler-2021-forjest/

Saolun hocam. 

Edited by akifkaragoz

forjest, 11 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

Hocam hata vermişti de düzeldi çok saolun . Bende bir göz atayım . Elinize sağlık 

ESENLİKLER DİLERİM 

akifkaragoz, 8 saat önce yazdı:

Ben kimseyi suçlamak istemem fakat sizlere şöyle söylemek isterim. 
AMD neden Bu sürüm için driver desteği sunmamış.
Microsoft neden AMD için ve Ekran kartları için Driver Desteği sunmamış. 

Bizlik bir sorun yok Fakat Windows 8.1 SL için driver var bir link atayım isterseniz 
Windows 8.1 Temiz iso dosyamız da mevcut 
ESENLİKLE KALINIZ

AMD 8.1 için driver derken ''Vega 3'' ten bahsediyoruz Driver olduğundan eminmisin.

Link atarsan iyi olur :) 

tayyar61, 48 dakika önce yazdı:

AMD 8.1 için driver derken ''Vega 3'' ten bahsediyoruz Driver olduğundan eminmisin.

Link atarsan iyi olur :) 

Hocam vega 3 Onboard dan görüntü veriyor doğru  o zaman bu driver muhabbeti nedenm

Ben de de desteklenmeyen bir ekran kartı  var

R7 240 Series Amd ye ait 

AMD nin tanımlama aracı ile hallettim yinede siz bilirisiniz fakat sizin sistemler Onboard üzerinden görüntü alıyor anladığım kadarıyla yani ekran kartı driveri diye bir ihtiyaç var mı Driver Max bir denemenizi öneririm yada Amd tanımlama aracı 

akifkaragoz, 13 dakika önce yazdı:

Hocam vega 3 Onboard dan görüntü veriyor doğru  o zaman bu driver muhabbeti nedenm

akifkaragoz, 1 dakika önce yazdı:

Ben de de desteklenmeyen bir ekran kartı  var

R7 240 Series Amd ye ait 

AMD nin tanımlama aracı ile hallettim yinede siz bilirisiniz fakat sizin sistemler Onboard üzerinden görüntü alıyor anladığım kadarıyla yani ekran kartı driveri diye bir ihtiyaç var mı Driver Max bir denemenizi öneririm yada Amd tanımlama aracı 

Onboard veya harici

Sürücüsü olmadan nasıl olacak dostum,sürücüsü olmadan neye yararki ekran kartı.(En basiti oyun oynayamazsın)

Ben biliyorum sürücü desteğinin olmadığını,belliki bu hususta senin fazla bilgin yok.

8.1 SL sürücü var deyince mevzu uzadı.Yeni nesil AMD Ryzen 3-5-7 işlemcilerin Onboard ekran kartları olan Vega 3-5-7 sürücülerinin:

Win 8.1

Win 10 LTSB 2015

Win 10 LTSB 2016

Desteği ve sürücüsü yok maalesf.

• Like 1

tayyar61, 6 dakika önce yazdı:

Onboard veya harici

Sürücüsü olmadan nasıl olacak dostum,sürücüsü olmadan neye yararki ekran kartı.(En basiti oyun oynayamazsın)

Ben biliyorum sürücü desteğinin olmadığını,belliki bu hususta senin fazla bilgin yok.

8.1 SL sürücü var deyince mevzu uzadı.Yeni nesil AMD Ryzen 3-5-7 işlemcilerin Onboard ekran kartları olan Vega 3-5-7 sürücülerinin:

Win 8.1

Win 10 LTSB 2015

Win 10 LTSB 2016

Desteği ve sürücüsü yok maalesf.

Olabilir  Hardware a fazla ilgim yok fakat zaten bende yeni öğrendim  ama AMD tanımlama aracı kuruyor diye biliyorum çünkü kendimde kullanıyorum  kullanmadan söylesem haklısın ama kullanıyorum  ve sürücü olmadığı zaman zaten Görev yöneticisini açtığınız zaman tanımlanıyor  GPU yu yani bilgi alış verişi yapamıyor Software a daha fazla ilgim olduğu için fazla bakmam bu tarz işlemcili görüntü sağlayıcıları vs şeylere.

Saygılar 

Buna en iyi çözüm olarak Windows 10 Enterpise  LTSC 2021 kullanabilirsiniz link ekleyebilirim.

Lütfen nazik olalım 

SAYGILARIMLA FELİCİO 

akifkaragoz, 15 dakika önce yazdı:

Olabilir  Hardware a fazla ilgim yok fakat zaten bende yeni öğrendim  ama AMD tanımlama aracı kuruyor diye biliyorum çünkü kendimde kullanıyorum  kullanmadan söylesem haklısın ama kullanıyorum  ve sürücü olmadığı zaman zaten Görev yöneticisini açtığınız zaman tanımlanıyor  GPU yu yani bilgi alış verişi yapamıyor Software a daha fazla ilgim olduğu için fazla bakmam bu tarz işlemcili görüntü sağlayıcıları vs şeylere.

Saygılar 

Buna en iyi çözüm olarak Windows 10 Enterpise  LTSC 2021 kullanabilirsiniz link ekleyebilirim.

Lütfen nazik olalım 

SAYGILARIMLA FELİCİO 

Hocam bu tanımlama aracının ismi nedir .

Shadowscape, 2 dakika önce yazdı:

Hocam bu tanımlama aracının ismi nedir .

Hocam link ekledim bir bakın isterseniz pek fazla bilgim ve ilgim yok bu hardware a

LİNK : 

Spoiler

Görseldeki aracı indirip denermisiniz yada uygun mu ? 

Yada Bu programı indirebilirsiniz. 
DRİVER MAX

LİNK: 
KAYNAK LİNK : 

ŞİFRE YOKTUR

akifkaragoz, 11 dakika önce yazdı:

Hocam link ekledim bir bakın isterseniz pek fazla bilgim ve ilgim yok bu hardware a

LİNK : 

İçeriği Görüntüle

Görseldeki aracı indirip denermisiniz yada uygun mu ? 

Yada Bu programı indirebilirsiniz. 
DRİVER MAX

LİNK: 
KAYNAK LİNK : 

ŞİFRE YOKTUR

Tamamdır hocam teşekkürler. Şu an Ltsb yok . 20h2 vardı. İlk formatta deneyeceğim. Teşekkürler.

• Like 1

Shadowscape, 1 dakika önce yazdı:

Tamamdır hocam teşekkürler. Şu an Ltsb yok . 20h2 vardı. İlk formatta deneyeceğim. Teşekkürler.

Dilerseniz LTSC 2021 iso atayım. gerekirse UPLOAD edelim LTSB 2021 yok diye biliyorum çünkü 

akifkaragoz, 3 dakika önce yazdı:

Dilerseniz LTSC 2021 iso atayım. gerekirse UPLOAD edelim LTSB 2021 yok diye biliyorum çünkü 

Sizin Ltsb 2016 yı indirmiştim onda deneyesim geldi : ). Açıkçası inat ettim :) ya olursa . Nasrettin hocanın dediği gibi ya tutarsa : )

• Like 1

Shadowscape, 2 dakika önce yazdı:

Sizin Ltsb 2016 yı indirmiştim onda deneyesim geldi : ). Açıkçası inat ettim :) ya olursa . Nasrettin hocanın dediği gibi ya tutarsa : )

Hocam şöyle söyleyim . benim elimde hem ASUS GPU TWEAK var ekran kartım ASUS a ait R7 240 fakat yonga seti AMD gibi bir şey idi driver normal Windows 10 da yaptığım AMD driver ana sayfasından ürün marka model seçip windows 10 64 bit setup indirdiğimde hata veriyor evet çünkü DESTEK yok doğru söylüyorsunuz ben kimseye haksız demiyorum . FAKAT ben AMD tanılama aracı ile kurulum yaptığımda kendisi bulup Windows 8.1 sürüm için olan AMD nin eski arayüzlü RADEON SETTİNGS ve Driver yongalarını yükledi Görev yöneticimde GPU gözüküyor ScreenShot atabilirim. Lütfen sadece 1 sistem üzerinde hata alıp diğer sistemleri de kötülemeyin bu her sisteme göre değişir . Eğer Destek yok diye bakarsak Windows 7 Hiç bir şeye destek vermiyor du artık ama internet kafa vs çoğu toplu alan hala takır takır kullanıyor. Aslında hepsinin alternatifi var .SADECE DERİNE İNMEK LAZIM.

akifkaragoz, 6 dakika önce yazdı:

Hocam şöyle söyleyim . benim elimde hem ASUS GPU TWEAK var ekran kartım ASUS a ait R7 240 fakat yonga seti AMD gibi bir şey idi driver normal Windows 10 da yaptığım AMD driver ana sayfasından ürün marka model seçip windows 10 64 bit setup indirdiğimde hata veriyor evet çünkü DESTEK yok doğru söylüyorsunuz ben kimseye haksız demiyorum . FAKAT ben AMD tanılama aracı ile kurulum yaptığımda kendisi bulup Windows 8.1 sürüm için olan AMD nin eski arayüzlü RADEON SETTİNGS ve Driver yongalarını yükledi Görev yöneticimde GPU gözüküyor ScreenShot atabilirim. Lütfen sadece 1 sistem üzerinde hata alıp diğer sistemleri de kötülemeyin bu her sisteme göre değişir . Eğer Destek yok diye bakarsak Windows 7 Hiç bir şeye destek vermiyor du artık ama internet kafa vs çoğu toplu alan hala takır takır kullanıyor. Aslında hepsinin alternatifi var .SADECE DERİNE İNMEK LAZIM.

Yok hocam ben birşeyi kimseyi  kötülemedim.Kötülemek vs gibi huylarımda yok zaten.  Benim isyanım microsofta başka kimseye değil : ). Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın. Hayırlı akşamlar

• Like 1

Shadowscape, 1 dakika önce yazdı:

Yok hocam ben birşeyi kimseyi  kötülemedim.Kötülemek vs gibi huylarımda yok zaten.  Benim isyanım microsofta başka kimseye değil : ). Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın. Hayırlı akşamlar

Saolun özür dilerim . Dediğim gibi ben Python ve Arduino terimleri altında çalışıyordum hardware kısmında sadece  BİOS yapma ekran kartı OC vs falan uğraşıyordum bide NETWORK bilgim var. Zaten bu windows kısmı çerez sizlerinde öğrenmesini istediğim için bu konuyu açtım. 

SAYGILARIMLA ESENLİKLER DİLERİM. 

HAYIRLI SAHURLAR 
HAYIRLI RAMAZANLAR
İYİ GECELER

akifkaragoz, 7 dakika önce yazdı:

Saolun özür dilerim . Dediğim gibi ben Python ve Arduino terimleri altında çalışıyordum hardware kısmında sadece  BİOS yapma ekran kartı OC vs falan uğraşıyordum bide NETWORK bilgim var. Zaten bu windows kısmı çerez sizlerinde öğrenmesini istediğim için bu konuyu açtım. 

SAYGILARIMLA ESENLİKLER DİLERİM. 

HAYIRLI SAHURLAR 
HAYIRLI RAMAZANLAR
İYİ GECELER

Bu arada hocam yukarıda hardware ile ilgili yazan ben değilim : ) . Belirtmek istedim sadece. 

• Like 1

Shadowscape, 4 dakika önce yazdı:

Bu arada hocam yukarıda hardware ile ilgili yazan ben değilim : ) . Belirtmek istedim sadece. 

Anladım  Saol teşekkür ederim. Bu durumlar hep karşılaşılan durumlar  kusura bakmayın sizde bende konuya yazanlardan öğreniyorum bu sürücü desteği muhabbetini fakat saygınlık ile anlatsalar iyi olur konuyu uzatmaya lüzum yok çünkü.

Esenlikler Dilerim

Saygılarımla Felicio

HAYIRLI RAMAZANLAR

• Thanks 1

Selamlar. Driver max programı ekran kartı driverınıo kurdu. Ama Amdnin yazılımını yükleyemedim maalesef. Yazılım ile işi olmayanlar için kullanılabilir diye düşünüyorum . Bilgilendirme amaçlı yazdım.

Spoiler

Ekran Resimleri

Edited by Shadowscape
  • Like 1

Shadowscape, Bir saat önce yazdı:

Selamlar. Driver max programı ekran kartı driverınıo kurdu. Ama Amdnin yazılımını yükleyemedim maalesef. Yazılım ile işi olmayanlar için kullanılabilir diye düşünüyorum . Bilgilendirme amaçlı yazdım.

İçeriği Görüntüle

Ekran Resimleri

Teşekkürler saolun . 
Bende kullanmaktayım ve gayet stabil 2016 ENTERPİSE LTSB versiyonu

• Like 1
  • Thanks 1

• semsibey changed the title to Windows 10 ENT. LTSB 2016 1607 Yüksek Performans Düşük Gereksinim
  • akifkaragoz changed the title to Windows 10 Ent. Ltsb 2016 1607 Yüksek Performans Düşük Gereksinim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By ByOs
      Windows 11 Consumer Edition Haziran 2023 Güncel + Act + Tr
      Merhabalar, Daha önce kendim için hazırladığım sistemin istek ve taleplere göre şekillendirilmiş hali ile yine karşınızdayım.
      Hali hazırda kendi kullandığım sistemdir. Tüm testleri ve denemeleri yapıştır herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
      Sistemde gereksiz bileşen, uygulama, servis ve dil paketleri kaldırıldığı için ciddi oranda az kaynak kullanımı ve performans artışı söz konusudur.

Açıklamalar:
      Kurulumda MS zorunlu hesap açma iptal edildi.
      4+ GB Ram gereksinimleri kaldırıldı.
      7. Nesil+ İşlemci gereksinimleri kaldırıldı.
      TPM gereksinimleri kaldırıldı.
      Kurulumda Lisans anahtarı sormaz.
      Aşağıdaki Edisyonları içerir :
      Windows 11 Home
      Windows 11 Home Single Language
      Windows 11 Education
      Windows 11 Pro
      Windows 11 Pro Education
      Windows 11 Pro for Workstations
      "tr-tr_windows_11_consumer_editions_version_22h2_updated_may_2023_x64_dvd_f646d78d.iso" dosyası üzerine çalışma yapılmıştır.
      Sistem hazırlanırken DISM kullanılmıştır, kaldırılan bileşenler Store üzerinden tekrar isteğe bağlı eklenebilir.
      İndirme Bağlantısı: https://www.mediafire.com/folder/4zkc9h7v84gzw/11_CE_01062023
      Şifre : 06
      28.05.2023 tarihi itibari ile günceldir. (Defender güncellemeleri kurulumdan sonra gelir.)
      Defender ve Güvenlik merkezi tüm bileşenleri ile aktif gelir.
      OneDrive kaldırılmıştır. (MS zorunlu politikaları sebebi ile kurulumdan sonra online olarak otomatik tekrar kurulabilir.)
      Gereksiz dil paletleri, bileşenler ve kurulumla gelen bloadware uygulamalar kaldırılmıştır.
      Net framework 3.5 bileşenleri + güncellemeleri aktif ve yüklü gelir.
      Boyuttan kazanmak adına ESD sıkıştırma teknolojisi kullanılmıştır.
      Şirket Hukukuna, IT - BT hukukuna uygundur. Sistem yapısına bileşenlerine el değmemiştir. OEM klasörü ile Otomatik aktivasyon süreci devre dışı bırakarak ($OEM$ dosyası silinerek) kurumlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.
      Windows varsayılan fotoğraf görüntüleyicisi aktif gelir. (Bellek Yetersiz Sorununun Çözümü Agfa - Swop Standard aktif olarak gelir)
      Bilgisayarım alanındaki paylaşılan klasörler kaldırılmıştır.
      Kurulum sonunda Kalıcı ve orjinal Online aktivasyon ile otomatik lisanslama yapar. */**/***
      *(İntenet gereklidir. Lisansı olan kurulumdan sonra değiştirebilir ancak gerek yoktur MS lisans doğrulamasından geçer.)
      **("mephistooo2" ye özel teşekkürler. Kendisinin KMS_Suite Online Aktivasyon yöntemi editlenerek kullanılmıştır.)
      ***(Otomatik aktivasyon istemiyorsanız USB yükleme yaptıktan sonra sources klasöründeki $OEM$ klasörünü silmeniz yeterlidir.)
      Kaldırılan Dil Paketleri:
      langarabic 'Arabic'
      langbasque 'Basque'
      langbulgarian 'Bulgarian'
      langcatalan 'Catalan'
      langchineses 'Basitleştirilmiş Çince'
      langchineset 'Çin Geleneği'
      langcroatian 'Croatian'
      langczech 'Czech'
      langdanish 'Danish'
      langdutch 'Dutch'
      langenglishgb 'English (GB)'
      langenglishus 'English (US)'
      langestonian 'Estonian'
      langfinnish 'Finnish'
      langfrench 'French'
      langfrenchcanadian 'French (Canadian)'
      langgalician 'Galician'
      langgerman 'German'
      langgreek 'Greek'
      langhebrew 'Hebrew'
      langhungarian 'Hungarian'
      langimejp 'Japanese (IME)'
      langimeko 'Korean (IME)'
      langimetc 'Çin Geleneği (IME)'
      langindonesian 'Indonesian'
      langitalian 'Italian'
      langjapanese 'Japanese'
      langkorean 'Korean'
      langlatvian 'Latvian'
      langlithuanian 'Lithuanian'
      langnorwegian 'Norwegian'
      langpolish 'Polish'
      langportuguesebr 'Portuguese (Brazilian)'
      langportuguesept 'Portuguese'
      langromanian 'Romanian'
      langrussian 'Russian'
      langserbian 'Serbian'
      langslovak 'Slovak'
      langslovenian 'Slovenian'
      langspanish 'Spanish'
      langswedish 'Swedish'
      langthai 'Thai'
      langukrainian 'Ukrainian'
      langvietnamese 'Vietnamese'

Kaldırılan Uygulanma, Bileşen ve Servisler:
      clipchamp.clipchamp 'Clipchamp'
      microsoft.549981c3f5f10 'Cortana'
      microsoft.asynctextservice 'AsyncTextService'
      microsoft.bingnews 'Microsoft News'
      microsoft.bingweather 'MSN Weather'
      microsoft.bioenrollment 'Windows Hello Kurulumu'
      microsoft.creddialoghost 'Kimlik Bilgisi İletişim Kutusu'
      microsoft.ecapp 'Gözle Denetim'
      microsoft.gamingapp 'Xbox Uygulaması'
      microsoft.gethelp 'Get Help'
      microsoft.getstarted 'İpuçları (Başlayın)'
      microsoft.heifimageextension 'HEIF Image Extensions'
      microsoft.hevcvideoextension 'Cihaz Üreticisinden HEVC Video Uzantıları'
      microsoft.microsoftedge 'Microsoft Edge (Legacy)'
      microsoft.microsoftedgedevtoolsclient 'Microsoft Edge DevTools İstemcisi'
      microsoft.microsoftofficehub 'Office'
      microsoft.microsoftsolitairecollection 'Microsoft Solitaire Collection'
      microsoft.microsoftstickynotes 'Microsoft Sticky Notes'
      microsoft.people 'Microsoft People'
      microsoft.powerautomatedesktop 'Power Automate'
      microsoft.rawimageextension 'Raw Image Extension'
      microsoft.storepurchaseapp 'Store Experience Host'
      microsoft.todos 'Microsoft To Do'
      microsoft.vp9videoextensions 'VP9 Video Extensions'
      microsoft.webmediaextensions 'Web Media Extensions'
      microsoft.webpimageextension 'Webp Görüntü Uzantıları'
      microsoft.win32webviewhost 'Masaüstü Uygulaması Web Görüntüleyicisi'
      microsoft.windows.callingshellapp 'Ara'
      microsoft.windows.contentdeliverymanager 'Content Delivery Manager'
      microsoft.windows.narratorquickstart 'Ekran Okuyucusu'
      microsoft.windows.oobenetworkcaptiveportal 'Giriş Portalı Akışı'
      microsoft.windows.parentalcontrols 'Microsoft ailesi özellikleri'
      microsoft.windows.peopleexperiencehost 'Windows Kabuk Deneyimi'
      microsoft.windows.photos 'Microsoft Photos'
      microsoft.windows.pinningconfirmationdialog 'PinningConfirmationDialog'
      microsoft.windowsalarms 'Windows Clock'
      microsoft.windowscamera 'Windows Camera'
      microsoft.windowscommunicationsapps 'Mail and Calendar'
      microsoft.windowsfeedbackhub 'Feedback Hub'
      microsoft.windowsmaps 'Windows Maps'
      microsoft.windowssoundrecorder 'Windows Voice Recorder'
      microsoft.windowsterminal 'Windows Terminal'
      microsoft.xbox.tcui 'Xbox TCUI'
      microsoft.xboxgamecallableui 'Xbox Game UI'
      microsoft.xboxgameoverlay 'Xbox Game Bar Plugin'
      microsoft.xboxgamingoverlay 'Xbox Game Bar'
      microsoft.xboxspeechtotextoverlay 'Xbox Game Speech Window'
      microsoft.yourphone 'Your Phone'
      microsoft.zunemusic 'Windows Media Player'
      microsoft.zunevideo 'Movies & TV'
      microsoftcorporationii.microsoftfamily 'Microsoft Family'
      microsoftcorporationii.quickassist 'Hızlı Yardım'
      microsoftwindows.client.webexperience 'Windows Web Experience Pack'
      otherthemes 'Diğer Temalar'
      webcamexperience 'Web Kamerası Deneyimi'
      windows.cbspreview 'Windows Barkod Önizlemesi'
      Faydalı olması dileği ile..

• By ByOs
      Merhabalar, Daha önce kendim için hazırladığım sistemin istek ve taleplere göre şekillendirilmiş hali ile yine karşınızdayım.
      Hali hazırda kendi kullandığım sistemdir. Tüm testleri ve denemeleri yapıştır herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
      Sistemde gereksiz bileşen, uygulama, servis ve dil paketleri kaldırıldığı için ciddi oranda az kaynak kullanımı ve performans artışı söz konusudur.

Açıklamalar:
      Kurulumda MS zorunlu hesap açma iptal edildi.
      4+ GB Ram gereksinimleri kaldırıldı.
      7. Nesil+ İşlemci gereksinimleri kaldırıldı.
      TPM gereksinimleri kaldırıldı.
      Kurulumda Lisans anahtarı sormaz.
      Aşağıdaki Edisyonları içerir :
      Windows 11 Education
      Windows 11 Enterprise
      Windows 11 Pro
      Windows 11 Pro Education
      Windows 11 Pro for Workstations
      "tr-tr_windows_11_business_editions_version_22h2_updated_may_2023_x64_dvd_d13bb5e2.iso" dosyası üzerine çalışma yapılmıştır.
      Sistem hazırlanırken DISM kullanılmıştır, kaldırılan bileşenler Store üzerinden tekrar isteğe bağlı eklenebilir.
      İndirme Bağlantısı: https://www.mediafire.com/folder/fd72xuubqbmq9/11_BE_01062023
      Şifre : 06
      28.05.2023 tarihi itibari ile günceldir. (Defender güncellemeleri kurulumdan sonra gelir.)
      Defender ve Güvenlik merkezi tüm bileşenleri ile aktif gelir.
      OneDrive kaldırılmıştır. (MS zorunlu politikaları sebebi ile kurulumdan sonra online olarak otomatik tekrar kurulabilir.)
      Gereksiz dil paletleri, bileşenler ve kurulumla gelen bloadware uygulamalar kaldırılmıştır.
      Net framework 3.5 bileşenleri + güncellemeleri aktif ve yüklü gelir.
      Boyuttan kazanmak adına ESD sıkıştırma teknolojisi kullanılmıştır.
      Şirket Hukukuna, IT - BT hukukuna uygundur. Sistem yapısına bileşenlerine el değmemiştir. OEM klasörü ile Otomatik aktivasyon süreci devre dışı bırakarak ($OEM$ dosyası silinerek) kurumlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.
      Windows varsayılan fotoğraf görüntüleyicisi aktif gelir. (Bellek Yetersiz Sorununun Çözümü Agfa - Swop Standard aktif olarak gelir)
      Bilgisayarım alanındaki paylaşılan klasörler kaldırılmıştır.
      Kurulum sonunda Kalıcı ve orjinal Online aktivasyon ile otomatik lisanslama yapar. */**/***
      *(İntenet gereklidir. Lisansı olan kurulumdan sonra değiştirebilir ancak gerek yoktur MS lisans doğrulamasından geçer.)
      **("mephistooo2" ye özel teşekkürler. Kendisinin KMS_Suite Online Aktivasyon yöntemi editlenerek kullanılmıştır.)
      ***(Otomatik aktivasyon istemiyorsanız USB yükleme yaptıktan sonra sources klasöründeki $OEM$ klasörünü silmeniz yeterlidir.)
      Kaldırılan Dil Paketleri:
      langarabic 'Arabic'
      langbasque 'Basque'
      langbulgarian 'Bulgarian'
      langcatalan 'Catalan'
      langchineses 'Basitleştirilmiş Çince'
      langchineset 'Çin Geleneği'
      langcroatian 'Croatian'
      langczech 'Czech'
      langdanish 'Danish'
      langdutch 'Dutch'
      langenglishgb 'English (GB)'
      langenglishus 'English (US)'
      langestonian 'Estonian'
      langfinnish 'Finnish'
      langfrench 'French'
      langfrenchcanadian 'French (Canadian)'
      langgalician 'Galician'
      langgerman 'German'
      langgreek 'Greek'
      langhebrew 'Hebrew'
      langhungarian 'Hungarian'
      langimejp 'Japanese (IME)'
      langimeko 'Korean (IME)'
      langimetc 'Çin Geleneği (IME)'
      langindonesian 'Indonesian'
      langitalian 'Italian'
      langjapanese 'Japanese'
      langkorean 'Korean'
      langlatvian 'Latvian'
      langlithuanian 'Lithuanian'
      langnorwegian 'Norwegian'
      langpolish 'Polish'
      langportuguesebr 'Portuguese (Brazilian)'
      langportuguesept 'Portuguese'
      langromanian 'Romanian'
      langrussian 'Russian'
      langserbian 'Serbian'
      langslovak 'Slovak'
      langslovenian 'Slovenian'
      langspanish 'Spanish'
      langswedish 'Swedish'
      langthai 'Thai'
      langukrainian 'Ukrainian'
      langvietnamese 'Vietnamese'

Kaldırılan Uygulanma, Bileşen ve Servisler:
      clipchamp.clipchamp 'Clipchamp'
      microsoft.549981c3f5f10 'Cortana'
      microsoft.asynctextservice 'AsyncTextService'
      microsoft.bingnews 'Microsoft News'
      microsoft.bingweather 'MSN Weather'
      microsoft.bioenrollment 'Windows Hello Kurulumu'
      microsoft.creddialoghost 'Kimlik Bilgisi İletişim Kutusu'
      microsoft.ecapp 'Gözle Denetim'
      microsoft.gamingapp 'Xbox Uygulaması'
      microsoft.gethelp 'Get Help'
      microsoft.getstarted 'İpuçları (Başlayın)'
      microsoft.heifimageextension 'HEIF Image Extensions'
      microsoft.hevcvideoextension 'Cihaz Üreticisinden HEVC Video Uzantıları'
      microsoft.microsoftedge 'Microsoft Edge (Legacy)'
      microsoft.microsoftedgedevtoolsclient 'Microsoft Edge DevTools İstemcisi'
      microsoft.microsoftofficehub 'Office'
      microsoft.microsoftsolitairecollection 'Microsoft Solitaire Collection'
      microsoft.microsoftstickynotes 'Microsoft Sticky Notes'
      microsoft.people 'Microsoft People'
      microsoft.powerautomatedesktop 'Power Automate'
      microsoft.rawimageextension 'Raw Image Extension'
      microsoft.storepurchaseapp 'Store Experience Host'
      microsoft.todos 'Microsoft To Do'
      microsoft.vp9videoextensions 'VP9 Video Extensions'
      microsoft.webmediaextensions 'Web Media Extensions'
      microsoft.webpimageextension 'Webp Görüntü Uzantıları'
      microsoft.win32webviewhost 'Masaüstü Uygulaması Web Görüntüleyicisi'
      microsoft.windows.callingshellapp 'Ara'
      microsoft.windows.contentdeliverymanager 'Content Delivery Manager'
      microsoft.windows.narratorquickstart 'Ekran Okuyucusu'
      microsoft.windows.oobenetworkcaptiveportal 'Giriş Portalı Akışı'
      microsoft.windows.parentalcontrols 'Microsoft ailesi özellikleri'
      microsoft.windows.peopleexperiencehost 'Windows Kabuk Deneyimi'
      microsoft.windows.photos 'Microsoft Photos'
      microsoft.windows.pinningconfirmationdialog 'PinningConfirmationDialog'
      microsoft.windowsalarms 'Windows Clock'
      microsoft.windowscamera 'Windows Camera'
      microsoft.windowscommunicationsapps 'Mail and Calendar'
      microsoft.windowsfeedbackhub 'Feedback Hub'
      microsoft.windowsmaps 'Windows Maps'
      microsoft.windowssoundrecorder 'Windows Voice Recorder'
      microsoft.windowsterminal 'Windows Terminal'
      microsoft.xbox.tcui 'Xbox TCUI'
      microsoft.xboxgamecallableui 'Xbox Game UI'
      microsoft.xboxgameoverlay 'Xbox Game Bar Plugin'
      microsoft.xboxgamingoverlay 'Xbox Game Bar'
      microsoft.xboxspeechtotextoverlay 'Xbox Game Speech Window'
      microsoft.yourphone 'Your Phone'
      microsoft.zunemusic 'Windows Media Player'
      microsoft.zunevideo 'Movies & TV'
      microsoftcorporationii.microsoftfamily 'Microsoft Family'
      microsoftcorporationii.quickassist 'Hızlı Yardım'
      microsoftwindows.client.webexperience 'Windows Web Experience Pack'
      otherthemes 'Diğer Temalar'
      webcamexperience 'Web Kamerası Deneyimi'
      windows.cbspreview 'Windows Barkod Önizlemesi'
      Faydalı olması dileği ile..

• By Alphonso_Elric
      BU ÇALIŞMAYI BAZ ALIR.

ANA KONUYA EK OLARAK
      - Aktivasyon başlangıçta 1 defaya mahsus çalışacak şekilde ayarlanarak değiştirilmiştir. (DİKKAT!! Aktivasyon kalıcı olarak sağlacaktır. Makinanız internete bağlı olmalıdır.)
      - Her 15 Dk. bir otomatik olarak ram temizliği yapılması amacıyla ayarlama yapılmıştır, böylece cihaz sürekli performaslı olarak çalışacaktır.
      - 26.08.2022 tarihine kadar olan güncellemeler eklenmiştir. Bu tarih itibariyle 0 güncelleme çıkacaktır.
      - ESD mevcuttur. Dosya boyutu 4.60 GB dir.

https://www.mediafire.com/file/lofa6inyjbqv7me/Sadece_Bir_%C4%B0yi_Vard%C4%B1r_B%C4%B0LG%C4%B0_ve_Sadece_Bir_K%C3%B6t%C3%BC_Vard%C4%B1r_CEHALET_%28SOKRATES%29.rar/file
      ŞİFRE-PASS : Alphonso Elric

• By forjest
      Red Button 5.93 Final Türkçe Windows Optimizasyon Aracı
      Windows üzerinde temizlik bakım onarım servisleri devredışı bırakma, metro app uygulamalarını kaldırma gibi bir çok zengin içeriğe sahip olan bir program. Türkçe diline %85 kadar çeviri yapılmıştır.
      Kurulum Türkçe Portable: https://yadi.sk/d/f_Df_HSpKm-NQw

Uyarı! Programla yapacağınız işlemlerden evvel, sistem geri yükleme noktası oluşturmanız önerilir, olası bir  riskte tekrar'dan geriye dönüşünüş olacaktır. Bilmeyenler için eklenmiştir. Saygılarımla.
      ( CopyRight 2022 )
    • By barikat_diss
      Chrome tarayıcısında yeni sekme açıp aşağıdaki yazıları sırasıyla yapıştırıp Enter tuşuna basın.
      chrome://flags/#enable-parallel-downloading chrome://flags/#download-range
      Resimde gördüğünüz Parallel Downloading ve Enable Download Range Support ayarlarının Default olan değerlerini değiştirip Enable yapın ve sağ altta çıkan yeniden başlat uyarısına tıklayın. Chrome kapanıp açıldığında indirme hızınızın gayet iyi olduğunu göreceksiniz.
      Bildiğiniz gibi Internet Download Manager programının tercih edilme sebeplerinden biri de internet hızının tamamını kullanabilmesidir, tabiki sunucu hız kısılması yapmışsa başka. 😏 Bu hızlara ulaşabilmek için paralel olarak indirme yapar ve indirme işlemi bitiminde birleştirmeye başlar, çoğu zaman can sıkıcı oluyor. Üstteki ayarlar ile paralel indirme yapılıyor ve indirme işleminden sonra birleştirme yapmaya gerek kalmıyor.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...