Jump to content

Windows 10 Ent. Ltsb 2016 1607 Yüksek Performans Düşük Gereksinim

akifkaragoz
 Share

Recommended Posts

kerem2018, 1 saat önce yazdı:

Kesinlikle katılıyorum. Birde ekran kartı driver larını kursa LTSB en iyi sistem olurdu.

Evet doğru söylüyorsunuz. Fakat manuel güncelleme daha iyi oluyor zaten. Ama illaki hızlı olsun derseniz driver Easy öneriririm. İOBİT driver booster kötülemek gibi olmasın ama yanlış sürücü kurabiliyor ve mavi ekran veriyor sistem. o yüzden driver Easy FİX en stabil.

ibrahimunaLife, 28 dakika önce yazdı:

Donanım sürücülerini manuel yüklemek en sağlıklısı.

Eğer model eski değilse ve Nettte bulunuyorsa tabiki fakat yok ise Driver Easy gibi programlar yada Driver MAX gibi programlar. Sizler için en uygun olanı bulur.

Driver booster bazen yanlış kurulum yapıyor ve mavi ekran veriyor sistem.

• Thanks 1

akifkaragoz, 1 saat önce yazdı:

Evet doğru söylüyorsunuz. Fakat manuel güncelleme daha iyi oluyor zaten. Ama illaki hızlı olsun derseniz driver Easy öneriririm. İOBİT driver booster kötülemek gibi olmasın ama yanlış sürücü kurabiliyor ve mavi ekran veriyor sistem. o yüzden driver Easy FİX en stabil.

Eğer model eski değilse ve Nettte bulunuyorsa tabiki fakat yok ise Driver Easy gibi programlar yada Driver MAX gibi programlar. Sizler için en uygun olanı bulur.

Driver booster bazen yanlış kurulum yapıyor ve mavi ekran veriyor sistem.

Daha yeni driverları (özellikle 2018 sonrası) kurmuyordu o nedenle söyledim. Mesela intel hd 630 u ve rx560 ın driverları easy driver ile kurulur mu?

kerem2018, Şimdi yazdı:

Daha yeni driverları (özellikle 2018 sonrası) kurmuyordu o nedenle söyledim. Mesela intel hd 630 u ve rx560 ın driverları easy driver ile kurulur mu?

Doğru söylüyorusunuz Hocam ama şöyle söyleyim sistem 2016 diye belki öyle bir algı oluşabilir. Eğer driverlarınız yani Donanımlarınız biraz eski ise sürücüleri de 2016 falan ise tavsiyem Kesinlikle Driver MAX olacaktır Formatcıların ve benimde severek kullandığım bir uygulama fakat satın almak daha stabil benim 2 tane makinem var birinde test yapıyorum daha stabil olsun diye sanal makineden test yapmıyorum. Masüstü olan makine 2015 BİOS lu AMD + İntel 2006 driver falan kurmuş bende mecbur driver booster kurdum hangi driver boosteri kullancağınızı da gösteririm bazı sürümlerde hataya yol açıyor :) 

akifkaragoz, 4 dakika önce yazdı:

Doğru söylüyorusunuz Hocam ama şöyle söyleyim sistem 2016 diye belki öyle bir algı oluşabilir. Eğer driverlarınız yani Donanımlarınız biraz eski ise sürücüleri de 2016 falan ise tavsiyem Kesinlikle Driver MAX olacaktır Formatcıların ve benimde severek kullandığım bir uygulama fakat satın almak daha stabil benim 2 tane makinem var birinde test yapıyorum daha stabil olsun diye sanal makineden test yapmıyorum. Masüstü olan makine 2015 BİOS lu AMD + İntel 2006 driver falan kurmuş bende mecbur driver booster kurdum hangi driver boosteri kullancağınızı da gösteririm bazı sürümlerde hataya yol açıyor :) 

Ben anlatım ve kullanım kolay olsun diye YouTube Kanalıma video çekeceğim . açmış olduğum bu konu hakkında.

• Like 1
  • Thanks 1

Shadowscape, Bir saat önce yazdı:

Bende rx 460 var ltsb ye driverı setup ile kurulmuyor. Ltsb yeni driverları desteklemiyor. Saçma bence

Ben rahat  kullanıyorum ama biraz nazik olsanız  iyi olurdu bunun içinde zaten yeni bir çalışmam  var. lütfen saygınlığınızı koruyun.

Edited by akifkaragoz
  • Like 2

Shadowscape, 1 saat önce yazdı:

Bende rx 460 var ltsb ye driverı setup ile kurulmuyor. Ltsb yeni driverları desteklemiyor. Saçma bence

2021 yılı çıkışlı olan windows 10 enterprise 2021 ltsb tüm driver'ları desteklemektedir. Eğer ki, yeni jenerasyon cihaza sahipseniz veya sahip olanlar bu sürümü kurup kullansınlar bence en mantıklısı bu olur. Konudaki 2016 sürümünü kendimde kullanmaktayım oda makinemim eski oluşu vs. gerçektende çok memnun şekilde rahatça kullanıyorum. Farklı gelişmiş sistemleri vmware workstation pro üzerinden kullanabiliyorum denemek vb. sistemleri incelemek için oda orn: w11, linux ve Macosx gibi sistemler. Sanallaştırma yazılımları bu bakımdan kurtarıcı olabilmekteler. :) 

_> 

Please register to see this content.

Spoiler

asd.gif.09ee008f4e112705f7548d690293bd77.gif

• Thanks 1

akifkaragoz, 31 dakika önce yazdı:

Ben rahat  kullanıyorum ama biraz nazik olsanız  iyi olurdu bunun içinde zaten yeni bir çalışmam  var. lütfen saygınlığınızı koruyun.

yok yanlış anladınız hocam size birşey demedim. "Microsoftun yaptığı Windows 10 Ltsb" donanımları desteklemiyor bunu belirtmek istedim. Size ve yaptığınız sisteme bir lafım yok . Yanlış anlaşıldım kusura bakmayın.  Windows 10 olmasına rağmen kurulmamasına saçma dedim : ) . Sizin sisteminize saçma demedim.Umarım anlatabilmişimdir.

• Like 1

Shadowscape, Şimdi yazdı:

yok yanlış anladınız hocam size birşey demedim. "Microsoftun yaptığı Windows 10 Ltsb" donanımları desteklemiyor bunu belirtmek istedim. Size ve yaptığınız sisteme bir lafım yok . Yanlış anlaşıldım kusura bakmayın.  Windows 10 olmasına rağmen kurulmamasına saçma dedim : ) . Sizin sisteminize saçma demedim.Umarım anlatabilmişimdir.

Anladım çok özür dilerim saçma deyince zoruma gitti kusura bakma güzel kardeşim 

Forjest hocam hızlı davranmış saolsun .

• Like 1

forjest, 5 dakika önce yazdı:

2021 yılı çıkışlı olan windows 10 enterprise 2021 ltsb tüm driver'ları desteklemektedir. Eğer ki, yeni jenerasyon cihaza sahipseniz veya sahip olanlar bu sürümü kurup kullansınlar bence en mantıklısı bu olur. Konudaki 2016 sürümünü kendimde kullanmaktayım oda makinemim eski oluşu vs. gerçektende çok memnun şekilde rahatça kullanıyorum. Farklı gelişmiş sistemleri vmware workstation pro üzerinden kullanabiliyorum denemek vb. sistemleri incelemek için oda orn: w11, linux ve Macosx gibi sistemler. Sanallaştırma yazılımları bu bakımdan kurtarıcı olabilmekteler. :) 

_> 

İçeriği Gizle

Forjest abi biliyorum Ltsc de kuruluyor fakat  Ltsb2016'da kurulmuyor . Bu saçma geliyor bana : ). Hatta şu an senin sisteminden yazıyorum. 20h2 English olan : ). Keşke kurulsaydı bende 2016 Ltsb kullanırdım.Ama Radeon Software kurdurtmuyor microsoft.

• Like 1
  • Thanks 1

forjest, 8 dakika önce yazdı:

_> 

İçeriği Görüntüle

Saolun hocam gerekli açıklamayı yaptığınız  için . Güzel bir çalışma daha geliyor :)

• Like 1

akifkaragoz, Şimdi yazdı:

Anladım çok özür dilerim saçma deyince zoruma gitti kusura bakma güzel kardeşim 

Forjest hocam hızlı davranmış saolsun .

"Sağolun hocam beni anladığınız için teşekkürler. Bende özür dilerim"

Ama indirip bi daha deniyecem kurmayı : ). Yani oda windows10 bu da windows 10 . Kurulmaması mantıksız geliyor : )

• Like 1
  • Thanks 1

Shadowscape, 1 dakika önce yazdı:

Forjest abi biliyorum Ltsc de kuruluyor fakat  Ltsb2016'da kurulmuyor . Bu saçma geliyor bana : ). Hatta şu an senin sisteminden yazıyorum. 20h2 English olan : ). Keşke kurulsaydı bende 2016 Ltsb kullanırdım.Ama Radeon Software kurdurtmuyor microsoft.

Donanım üreticileri ve Microsoft donanım almaya değiştirmeye teşvik ediyor bir anlamda. Bende bilmiyordum bu ince durumu forumdan yazan arkadaşlardan vs. öğrendim. Eski 8-10 yıllık makineler için 2016 veya 2015 sürümleri en stabil çalışan sürümler windows10 safında. Bir kaç gün evvel komşumun yeni aldığı 15k'lık laptopuna w11 sistemi kurdum sistem resmen akıyordu. Daha iyi anladımki bu iş donanımların yeni jenerasyon olması uyumluluklar vs.'den kaynaklı olduğunu gözlemledim. Hal böyle olunca yani eski donanımlar da kurulabilecek sistemlerde sınırlı olabilmekte isteyen istediği sistemi kuramamakta eskiyse cihazı. Birde ek olarak windows 8.1 embedded industry pro sistemi çok rahat ve akıcı çalışmakta son ekran kartları için bir sınırlama olmaması gerekli diye biliyorum hız için bu sistemde kurulabilir ve tercih edilebilir. Şuda bir gerçek ki, windows10 ve 11 son çıkanları vs. eski donanımlarla rahat çalışan sistemler değiller. 2015/2016 istisnaları dışındakilerle kullanmak zor iş doğrusu. :) 

Shadowscape, 3 dakika önce yazdı:

"Sağolun hocam beni anladığınız için teşekkürler. Bende özür dilerim"

Ama indirip bi daha deniyecem kurmayı : ). Yani oda windows10 bu da windows 10 . Kurulmaması mantıksız geliyor : )

Hocam ben gerekli programı söylemiştim ama Driver Easy programı biraz uzunda sürse kuruyordu ama. yine de farklılık olabilir. 

Shadowscape, Şimdi yazdı:

İos dosyasını  indirip deniyim hocam.

Hocam sakın  indirme beklemen lazım 

Hocam indirmeyi başlatma bence çok güzel bir çalışma yürütüyorum , Windows tüm sürümleri ekledim şuan upload ediyor uzun sürüyor biraz çok güzel bir çalışma gelecek bence boşuna internetini  harcama

forjest, 22 dakika önce yazdı:

Donanım üreticileri ve Microsoft donanım almaya değiştirmeye teşvik ediyor bir anlamda. Bende bilmiyordum bu ince durumu forumdan yazan arkadaşlardan vs. öğrendim. Eski 8-10 yıllık makineler için 2016 veya 2015 sürümleri en stabil çalışan sürümler windows10 safında. Bir kaç gün evvel komşumun yeni aldığı 15k'lık laptopuna w11 sistemi kurdum sistem resmen akıyordu. Daha iyi anladımki bu iş donanımların yeni jenerasyon olması uyumluluklar vs.'den kaynaklı olduğunu gözlemledim. Hal böyle olunca yani eski donanımlar da kurulabilecek sistemlerde sınırlı olabilmekte isteyen istediği sistemi kuramamakta eskiyse cihazı. Birde ek olarak windows 8.1 embedded industry pro sistemi çok rahat ve akıcı çalışmakta son ekran kartları için bir sınırlama olmaması gerekli diye biliyorum hız için bu sistemde kurulabilir ve tercih edilebilir. Şuda bir gerçek ki, windows10 ve 11 son çıkanları vs. eski donanımlarla rahat çalışan sistemler değiller. 2015/2016 istisnaları dışındakilerle kullanmak zor iş doğrusu. :) 

Bende Amd olduğu için sorun çıkarıyor galiba forjest abi : ) Ama Industry proda denemek lazım denemeden kurulmuyor diye bişey demiyim : ) . Microsoftun en iyi işletim sistemi 8.1 bence

akifkaragoz, 4 dakika önce yazdı:

Hocam sakın  indirme beklemen lazım 

Hocam indirmeyi başlatma bence çok güzel bir çalışma yürütüyorum , Windows tüm sürümleri ekledim şuan upload ediyor uzun sürüyor biraz çok güzel bir çalışma gelecek bence boşuna internetini  harcama

Sıkıntı yok : ) . 35 mbit indiriyor şu anda :)

image.png.fbbdd4aefcf6deb75991a1089f124321.png

• Like 1
  • Thanks 1

Shadowscape, 18 dakika önce yazdı:

Bende Amd olduğu için sorun çıkarıyor galiba forjest abi : ) Ama Industry proda denemek lazım denemeden kurulmuyor diye bişey demiyim : ) . Microsoftun en iyi işletim sistemi 8.1 bence

Sıkıntı yok : ) . 35 mbit indiriyor şu anda :)

image.png.fbbdd4aefcf6deb75991a1089f124321.png

Sizin tercihiniz tabiki :)

bende öyle yapıyorum bazen bir sistem korunca hemen dönmek istiyorum çünkü  hocam ben sahura kadar hazırlarım sabaha hazır olur İNŞALLAH Esenlikler Dilerim.

Shadowscape, 3 dakika önce yazdı:

Arşivde bulunsun :)

Çok  değerleri  arkadaşlar güzel bir çalışma yolda beklemede kalın sabaha hazır olucak 

İNŞALLAH😉

akifkaragoz, 45 dakika önce yazdı:

bende öyle yapıyorum bazen bir sistem korunca hemen dönmek istiyorum çünkü  hocam ben sahura kadar hazırlarım sabaha hazır olur İNŞALLAH Esenlikler Dilerim.

Çok  değerleri  arkadaşlar güzel bir çalışma yolda beklemede kalın sabaha hazır olucak 

İNŞALLAH😉

Tamamdır hocam. Beklemedeyiz. Hayırlı sahurlar

• Like 1

Shadowscape, 15 dakika önce yazdı:

Tamamdır hocam. Beklemedeyiz. Hayırlı sahurlar

Saolun sizlerede selamlar sevgiler Hayırlı Geceler Upload ve çalışmalara son gaz devam.

carlos77, 30 dakika önce yazdı:

Veri indirme sınırı aşıldı. Dosyayı Yandex.Disk'e kaydedip oradan indirebilirsiniz.

tekrar yüklersen bizde indirelim 

Hocam tekrar yüklemeye gerek olduğunu zannetmiyorum. Zaten Disk e kaydedip oradan indirebilirsiniz demiş muhtemelen daha önce de yandexten indirme yapmışsınız benimle bir ilgisi yok Google ile giriş yaparak yada hesap oluşturarak kolay indirebilirsiniz. 

TEŞEKKÜRLER

akillialtay1995, 26 dakika önce yazdı:

Yandex hesabı açıp yande diske kaydedip indir.

Teşekkür ederim hocam hızlıca açıklama yaptığınız için.

• semsibey changed the title to Windows 10 ENT. LTSB 2016 1607 Yüksek Performans Düşük Gereksinim
  • akifkaragoz changed the title to Windows 10 Ent. Ltsb 2016 1607 Yüksek Performans Düşük Gereksinim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By ByOs
      Windows 11 Consumer Edition Haziran 2023 Güncel + Act + Tr
      Merhabalar, Daha önce kendim için hazırladığım sistemin istek ve taleplere göre şekillendirilmiş hali ile yine karşınızdayım.
      Hali hazırda kendi kullandığım sistemdir. Tüm testleri ve denemeleri yapıştır herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
      Sistemde gereksiz bileşen, uygulama, servis ve dil paketleri kaldırıldığı için ciddi oranda az kaynak kullanımı ve performans artışı söz konusudur.

Açıklamalar:
      Kurulumda MS zorunlu hesap açma iptal edildi.
      4+ GB Ram gereksinimleri kaldırıldı.
      7. Nesil+ İşlemci gereksinimleri kaldırıldı.
      TPM gereksinimleri kaldırıldı.
      Kurulumda Lisans anahtarı sormaz.
      Aşağıdaki Edisyonları içerir :
      Windows 11 Home
      Windows 11 Home Single Language
      Windows 11 Education
      Windows 11 Pro
      Windows 11 Pro Education
      Windows 11 Pro for Workstations
      "tr-tr_windows_11_consumer_editions_version_22h2_updated_may_2023_x64_dvd_f646d78d.iso" dosyası üzerine çalışma yapılmıştır.
      Sistem hazırlanırken DISM kullanılmıştır, kaldırılan bileşenler Store üzerinden tekrar isteğe bağlı eklenebilir.
      İndirme Bağlantısı: https://www.mediafire.com/folder/4zkc9h7v84gzw/11_CE_01062023
      Şifre : 06
      28.05.2023 tarihi itibari ile günceldir. (Defender güncellemeleri kurulumdan sonra gelir.)
      Defender ve Güvenlik merkezi tüm bileşenleri ile aktif gelir.
      OneDrive kaldırılmıştır. (MS zorunlu politikaları sebebi ile kurulumdan sonra online olarak otomatik tekrar kurulabilir.)
      Gereksiz dil paletleri, bileşenler ve kurulumla gelen bloadware uygulamalar kaldırılmıştır.
      Net framework 3.5 bileşenleri + güncellemeleri aktif ve yüklü gelir.
      Boyuttan kazanmak adına ESD sıkıştırma teknolojisi kullanılmıştır.
      Şirket Hukukuna, IT - BT hukukuna uygundur. Sistem yapısına bileşenlerine el değmemiştir. OEM klasörü ile Otomatik aktivasyon süreci devre dışı bırakarak ($OEM$ dosyası silinerek) kurumlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.
      Windows varsayılan fotoğraf görüntüleyicisi aktif gelir. (Bellek Yetersiz Sorununun Çözümü Agfa - Swop Standard aktif olarak gelir)
      Bilgisayarım alanındaki paylaşılan klasörler kaldırılmıştır.
      Kurulum sonunda Kalıcı ve orjinal Online aktivasyon ile otomatik lisanslama yapar. */**/***
      *(İntenet gereklidir. Lisansı olan kurulumdan sonra değiştirebilir ancak gerek yoktur MS lisans doğrulamasından geçer.)
      **("mephistooo2" ye özel teşekkürler. Kendisinin KMS_Suite Online Aktivasyon yöntemi editlenerek kullanılmıştır.)
      ***(Otomatik aktivasyon istemiyorsanız USB yükleme yaptıktan sonra sources klasöründeki $OEM$ klasörünü silmeniz yeterlidir.)
      Kaldırılan Dil Paketleri:
      langarabic 'Arabic'
      langbasque 'Basque'
      langbulgarian 'Bulgarian'
      langcatalan 'Catalan'
      langchineses 'Basitleştirilmiş Çince'
      langchineset 'Çin Geleneği'
      langcroatian 'Croatian'
      langczech 'Czech'
      langdanish 'Danish'
      langdutch 'Dutch'
      langenglishgb 'English (GB)'
      langenglishus 'English (US)'
      langestonian 'Estonian'
      langfinnish 'Finnish'
      langfrench 'French'
      langfrenchcanadian 'French (Canadian)'
      langgalician 'Galician'
      langgerman 'German'
      langgreek 'Greek'
      langhebrew 'Hebrew'
      langhungarian 'Hungarian'
      langimejp 'Japanese (IME)'
      langimeko 'Korean (IME)'
      langimetc 'Çin Geleneği (IME)'
      langindonesian 'Indonesian'
      langitalian 'Italian'
      langjapanese 'Japanese'
      langkorean 'Korean'
      langlatvian 'Latvian'
      langlithuanian 'Lithuanian'
      langnorwegian 'Norwegian'
      langpolish 'Polish'
      langportuguesebr 'Portuguese (Brazilian)'
      langportuguesept 'Portuguese'
      langromanian 'Romanian'
      langrussian 'Russian'
      langserbian 'Serbian'
      langslovak 'Slovak'
      langslovenian 'Slovenian'
      langspanish 'Spanish'
      langswedish 'Swedish'
      langthai 'Thai'
      langukrainian 'Ukrainian'
      langvietnamese 'Vietnamese'

Kaldırılan Uygulanma, Bileşen ve Servisler:
      clipchamp.clipchamp 'Clipchamp'
      microsoft.549981c3f5f10 'Cortana'
      microsoft.asynctextservice 'AsyncTextService'
      microsoft.bingnews 'Microsoft News'
      microsoft.bingweather 'MSN Weather'
      microsoft.bioenrollment 'Windows Hello Kurulumu'
      microsoft.creddialoghost 'Kimlik Bilgisi İletişim Kutusu'
      microsoft.ecapp 'Gözle Denetim'
      microsoft.gamingapp 'Xbox Uygulaması'
      microsoft.gethelp 'Get Help'
      microsoft.getstarted 'İpuçları (Başlayın)'
      microsoft.heifimageextension 'HEIF Image Extensions'
      microsoft.hevcvideoextension 'Cihaz Üreticisinden HEVC Video Uzantıları'
      microsoft.microsoftedge 'Microsoft Edge (Legacy)'
      microsoft.microsoftedgedevtoolsclient 'Microsoft Edge DevTools İstemcisi'
      microsoft.microsoftofficehub 'Office'
      microsoft.microsoftsolitairecollection 'Microsoft Solitaire Collection'
      microsoft.microsoftstickynotes 'Microsoft Sticky Notes'
      microsoft.people 'Microsoft People'
      microsoft.powerautomatedesktop 'Power Automate'
      microsoft.rawimageextension 'Raw Image Extension'
      microsoft.storepurchaseapp 'Store Experience Host'
      microsoft.todos 'Microsoft To Do'
      microsoft.vp9videoextensions 'VP9 Video Extensions'
      microsoft.webmediaextensions 'Web Media Extensions'
      microsoft.webpimageextension 'Webp Görüntü Uzantıları'
      microsoft.win32webviewhost 'Masaüstü Uygulaması Web Görüntüleyicisi'
      microsoft.windows.callingshellapp 'Ara'
      microsoft.windows.contentdeliverymanager 'Content Delivery Manager'
      microsoft.windows.narratorquickstart 'Ekran Okuyucusu'
      microsoft.windows.oobenetworkcaptiveportal 'Giriş Portalı Akışı'
      microsoft.windows.parentalcontrols 'Microsoft ailesi özellikleri'
      microsoft.windows.peopleexperiencehost 'Windows Kabuk Deneyimi'
      microsoft.windows.photos 'Microsoft Photos'
      microsoft.windows.pinningconfirmationdialog 'PinningConfirmationDialog'
      microsoft.windowsalarms 'Windows Clock'
      microsoft.windowscamera 'Windows Camera'
      microsoft.windowscommunicationsapps 'Mail and Calendar'
      microsoft.windowsfeedbackhub 'Feedback Hub'
      microsoft.windowsmaps 'Windows Maps'
      microsoft.windowssoundrecorder 'Windows Voice Recorder'
      microsoft.windowsterminal 'Windows Terminal'
      microsoft.xbox.tcui 'Xbox TCUI'
      microsoft.xboxgamecallableui 'Xbox Game UI'
      microsoft.xboxgameoverlay 'Xbox Game Bar Plugin'
      microsoft.xboxgamingoverlay 'Xbox Game Bar'
      microsoft.xboxspeechtotextoverlay 'Xbox Game Speech Window'
      microsoft.yourphone 'Your Phone'
      microsoft.zunemusic 'Windows Media Player'
      microsoft.zunevideo 'Movies & TV'
      microsoftcorporationii.microsoftfamily 'Microsoft Family'
      microsoftcorporationii.quickassist 'Hızlı Yardım'
      microsoftwindows.client.webexperience 'Windows Web Experience Pack'
      otherthemes 'Diğer Temalar'
      webcamexperience 'Web Kamerası Deneyimi'
      windows.cbspreview 'Windows Barkod Önizlemesi'
      Faydalı olması dileği ile..

• By ByOs
      Merhabalar, Daha önce kendim için hazırladığım sistemin istek ve taleplere göre şekillendirilmiş hali ile yine karşınızdayım.
      Hali hazırda kendi kullandığım sistemdir. Tüm testleri ve denemeleri yapıştır herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
      Sistemde gereksiz bileşen, uygulama, servis ve dil paketleri kaldırıldığı için ciddi oranda az kaynak kullanımı ve performans artışı söz konusudur.

Açıklamalar:
      Kurulumda MS zorunlu hesap açma iptal edildi.
      4+ GB Ram gereksinimleri kaldırıldı.
      7. Nesil+ İşlemci gereksinimleri kaldırıldı.
      TPM gereksinimleri kaldırıldı.
      Kurulumda Lisans anahtarı sormaz.
      Aşağıdaki Edisyonları içerir :
      Windows 11 Education
      Windows 11 Enterprise
      Windows 11 Pro
      Windows 11 Pro Education
      Windows 11 Pro for Workstations
      "tr-tr_windows_11_business_editions_version_22h2_updated_may_2023_x64_dvd_d13bb5e2.iso" dosyası üzerine çalışma yapılmıştır.
      Sistem hazırlanırken DISM kullanılmıştır, kaldırılan bileşenler Store üzerinden tekrar isteğe bağlı eklenebilir.
      İndirme Bağlantısı: https://www.mediafire.com/folder/fd72xuubqbmq9/11_BE_01062023
      Şifre : 06
      28.05.2023 tarihi itibari ile günceldir. (Defender güncellemeleri kurulumdan sonra gelir.)
      Defender ve Güvenlik merkezi tüm bileşenleri ile aktif gelir.
      OneDrive kaldırılmıştır. (MS zorunlu politikaları sebebi ile kurulumdan sonra online olarak otomatik tekrar kurulabilir.)
      Gereksiz dil paletleri, bileşenler ve kurulumla gelen bloadware uygulamalar kaldırılmıştır.
      Net framework 3.5 bileşenleri + güncellemeleri aktif ve yüklü gelir.
      Boyuttan kazanmak adına ESD sıkıştırma teknolojisi kullanılmıştır.
      Şirket Hukukuna, IT - BT hukukuna uygundur. Sistem yapısına bileşenlerine el değmemiştir. OEM klasörü ile Otomatik aktivasyon süreci devre dışı bırakarak ($OEM$ dosyası silinerek) kurumlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.
      Windows varsayılan fotoğraf görüntüleyicisi aktif gelir. (Bellek Yetersiz Sorununun Çözümü Agfa - Swop Standard aktif olarak gelir)
      Bilgisayarım alanındaki paylaşılan klasörler kaldırılmıştır.
      Kurulum sonunda Kalıcı ve orjinal Online aktivasyon ile otomatik lisanslama yapar. */**/***
      *(İntenet gereklidir. Lisansı olan kurulumdan sonra değiştirebilir ancak gerek yoktur MS lisans doğrulamasından geçer.)
      **("mephistooo2" ye özel teşekkürler. Kendisinin KMS_Suite Online Aktivasyon yöntemi editlenerek kullanılmıştır.)
      ***(Otomatik aktivasyon istemiyorsanız USB yükleme yaptıktan sonra sources klasöründeki $OEM$ klasörünü silmeniz yeterlidir.)
      Kaldırılan Dil Paketleri:
      langarabic 'Arabic'
      langbasque 'Basque'
      langbulgarian 'Bulgarian'
      langcatalan 'Catalan'
      langchineses 'Basitleştirilmiş Çince'
      langchineset 'Çin Geleneği'
      langcroatian 'Croatian'
      langczech 'Czech'
      langdanish 'Danish'
      langdutch 'Dutch'
      langenglishgb 'English (GB)'
      langenglishus 'English (US)'
      langestonian 'Estonian'
      langfinnish 'Finnish'
      langfrench 'French'
      langfrenchcanadian 'French (Canadian)'
      langgalician 'Galician'
      langgerman 'German'
      langgreek 'Greek'
      langhebrew 'Hebrew'
      langhungarian 'Hungarian'
      langimejp 'Japanese (IME)'
      langimeko 'Korean (IME)'
      langimetc 'Çin Geleneği (IME)'
      langindonesian 'Indonesian'
      langitalian 'Italian'
      langjapanese 'Japanese'
      langkorean 'Korean'
      langlatvian 'Latvian'
      langlithuanian 'Lithuanian'
      langnorwegian 'Norwegian'
      langpolish 'Polish'
      langportuguesebr 'Portuguese (Brazilian)'
      langportuguesept 'Portuguese'
      langromanian 'Romanian'
      langrussian 'Russian'
      langserbian 'Serbian'
      langslovak 'Slovak'
      langslovenian 'Slovenian'
      langspanish 'Spanish'
      langswedish 'Swedish'
      langthai 'Thai'
      langukrainian 'Ukrainian'
      langvietnamese 'Vietnamese'

Kaldırılan Uygulanma, Bileşen ve Servisler:
      clipchamp.clipchamp 'Clipchamp'
      microsoft.549981c3f5f10 'Cortana'
      microsoft.asynctextservice 'AsyncTextService'
      microsoft.bingnews 'Microsoft News'
      microsoft.bingweather 'MSN Weather'
      microsoft.bioenrollment 'Windows Hello Kurulumu'
      microsoft.creddialoghost 'Kimlik Bilgisi İletişim Kutusu'
      microsoft.ecapp 'Gözle Denetim'
      microsoft.gamingapp 'Xbox Uygulaması'
      microsoft.gethelp 'Get Help'
      microsoft.getstarted 'İpuçları (Başlayın)'
      microsoft.heifimageextension 'HEIF Image Extensions'
      microsoft.hevcvideoextension 'Cihaz Üreticisinden HEVC Video Uzantıları'
      microsoft.microsoftedge 'Microsoft Edge (Legacy)'
      microsoft.microsoftedgedevtoolsclient 'Microsoft Edge DevTools İstemcisi'
      microsoft.microsoftofficehub 'Office'
      microsoft.microsoftsolitairecollection 'Microsoft Solitaire Collection'
      microsoft.microsoftstickynotes 'Microsoft Sticky Notes'
      microsoft.people 'Microsoft People'
      microsoft.powerautomatedesktop 'Power Automate'
      microsoft.rawimageextension 'Raw Image Extension'
      microsoft.storepurchaseapp 'Store Experience Host'
      microsoft.todos 'Microsoft To Do'
      microsoft.vp9videoextensions 'VP9 Video Extensions'
      microsoft.webmediaextensions 'Web Media Extensions'
      microsoft.webpimageextension 'Webp Görüntü Uzantıları'
      microsoft.win32webviewhost 'Masaüstü Uygulaması Web Görüntüleyicisi'
      microsoft.windows.callingshellapp 'Ara'
      microsoft.windows.contentdeliverymanager 'Content Delivery Manager'
      microsoft.windows.narratorquickstart 'Ekran Okuyucusu'
      microsoft.windows.oobenetworkcaptiveportal 'Giriş Portalı Akışı'
      microsoft.windows.parentalcontrols 'Microsoft ailesi özellikleri'
      microsoft.windows.peopleexperiencehost 'Windows Kabuk Deneyimi'
      microsoft.windows.photos 'Microsoft Photos'
      microsoft.windows.pinningconfirmationdialog 'PinningConfirmationDialog'
      microsoft.windowsalarms 'Windows Clock'
      microsoft.windowscamera 'Windows Camera'
      microsoft.windowscommunicationsapps 'Mail and Calendar'
      microsoft.windowsfeedbackhub 'Feedback Hub'
      microsoft.windowsmaps 'Windows Maps'
      microsoft.windowssoundrecorder 'Windows Voice Recorder'
      microsoft.windowsterminal 'Windows Terminal'
      microsoft.xbox.tcui 'Xbox TCUI'
      microsoft.xboxgamecallableui 'Xbox Game UI'
      microsoft.xboxgameoverlay 'Xbox Game Bar Plugin'
      microsoft.xboxgamingoverlay 'Xbox Game Bar'
      microsoft.xboxspeechtotextoverlay 'Xbox Game Speech Window'
      microsoft.yourphone 'Your Phone'
      microsoft.zunemusic 'Windows Media Player'
      microsoft.zunevideo 'Movies & TV'
      microsoftcorporationii.microsoftfamily 'Microsoft Family'
      microsoftcorporationii.quickassist 'Hızlı Yardım'
      microsoftwindows.client.webexperience 'Windows Web Experience Pack'
      otherthemes 'Diğer Temalar'
      webcamexperience 'Web Kamerası Deneyimi'
      windows.cbspreview 'Windows Barkod Önizlemesi'
      Faydalı olması dileği ile..

• By Alphonso_Elric
      BU ÇALIŞMAYI BAZ ALIR.

ANA KONUYA EK OLARAK
      - Aktivasyon başlangıçta 1 defaya mahsus çalışacak şekilde ayarlanarak değiştirilmiştir. (DİKKAT!! Aktivasyon kalıcı olarak sağlacaktır. Makinanız internete bağlı olmalıdır.)
      - Her 15 Dk. bir otomatik olarak ram temizliği yapılması amacıyla ayarlama yapılmıştır, böylece cihaz sürekli performaslı olarak çalışacaktır.
      - 26.08.2022 tarihine kadar olan güncellemeler eklenmiştir. Bu tarih itibariyle 0 güncelleme çıkacaktır.
      - ESD mevcuttur. Dosya boyutu 4.60 GB dir.

https://www.mediafire.com/file/lofa6inyjbqv7me/Sadece_Bir_%C4%B0yi_Vard%C4%B1r_B%C4%B0LG%C4%B0_ve_Sadece_Bir_K%C3%B6t%C3%BC_Vard%C4%B1r_CEHALET_%28SOKRATES%29.rar/file
      ŞİFRE-PASS : Alphonso Elric

• By forjest
      Red Button 5.93 Final Türkçe Windows Optimizasyon Aracı
      Windows üzerinde temizlik bakım onarım servisleri devredışı bırakma, metro app uygulamalarını kaldırma gibi bir çok zengin içeriğe sahip olan bir program. Türkçe diline %85 kadar çeviri yapılmıştır.
      Kurulum Türkçe Portable: https://yadi.sk/d/f_Df_HSpKm-NQw

Uyarı! Programla yapacağınız işlemlerden evvel, sistem geri yükleme noktası oluşturmanız önerilir, olası bir  riskte tekrar'dan geriye dönüşünüş olacaktır. Bilmeyenler için eklenmiştir. Saygılarımla.
      ( CopyRight 2022 )
    • By barikat_diss
      Chrome tarayıcısında yeni sekme açıp aşağıdaki yazıları sırasıyla yapıştırıp Enter tuşuna basın.
      chrome://flags/#enable-parallel-downloading chrome://flags/#download-range
      Resimde gördüğünüz Parallel Downloading ve Enable Download Range Support ayarlarının Default olan değerlerini değiştirip Enable yapın ve sağ altta çıkan yeniden başlat uyarısına tıklayın. Chrome kapanıp açıldığında indirme hızınızın gayet iyi olduğunu göreceksiniz.
      Bildiğiniz gibi Internet Download Manager programının tercih edilme sebeplerinden biri de internet hızının tamamını kullanabilmesidir, tabiki sunucu hız kısılması yapmışsa başka. 😏 Bu hızlara ulaşabilmek için paralel olarak indirme yapar ve indirme işlemi bitiminde birleştirmeye başlar, çoğu zaman can sıkıcı oluyor. Üstteki ayarlar ile paralel indirme yapılıyor ve indirme işleminden sonra birleştirme yapmaya gerek kalmıyor.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...