Jump to content

Simple Dns Plus 5.2.121

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Youtube'a girilebiliyordu fakat artık giremiyorum. Sanırım IP engelleme yöntemine başka çareler bulacaz.

• Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...

bayağıdır bu programı kullanıyorum ama sürekli girdiğim bir siteye girmiyor. sürekli dns değiştirmektente bıkıyor insan. reklam olmasın ama www.gigatek.com.tr adresine nedense bu program ulaştırmıyor. dnsyi elle girdiğimde bu siteye ulaşabiliyorum. acaba simple dns programına bu sitenin ip adresini veya ismini belirteceğim bir yer var mı?

• 7 ay sonra...

[quote name='akilli55' date='11 Haziran 2010 - 18:06 ' timestamp='1276280161' post='825578']
bayağıdır bu programı kullanıyorum ama sürekli girdiğim bir siteye girmiyor. sürekli dns değiştirmektente bıkıyor insan. reklam olmasın ama www.gigatek.com.tr adresine nedense bu program ulaştırmıyor. dnsyi elle girdiğimde bu siteye ulaşabiliyorum. acaba simple dns programına bu sitenin ip adresini veya ismini belirteceğim bir yer var mı?
[/quote]

aynen bende sürekli dns değişmekten bıktım. www.cu.edu.tr ve www.osym.gov.tr açmıyor bende de

Edited by Razorback

• 5 ay sonra...
  • Moderator

[center] [img]http://i.imgur.com/TRzqN.png[/img]

[font="Franklin Gothic Medium"][size="4"][color="#0000FF"]Simple DNS Plus 5.2 Build 117 | 3.35 MB[/color][/size][/font]

[img]http://i.imgur.com/wH8ne.png[/img]

[color="#FF0000"][b]Simple.DNS.Plus.5.2.Build.117_UIT_by_TornadoEffect.7z | 3.35 MB[/b][/color]

[code]http://www.mediafire.com/?c386jrava3egab4[/code]

[/center]

Aslında ikiniz de aynı şeyleri söylüyor gibisiniz. Domain Name Server (DNS) yani site adlarının ip adreslerine karşı çözümlemesini yapan sunucular. Hosting görevini yapan sunucular olduğu gibi, Türk Telekom' da ayrıca DNS işlemleri için sunucular var. istanbul82' nin demek istediği bu. TT' nin bu sunucu adresleri ise; 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 ' dır. 2-3 yıl kadar önce daha farklı idi. Şimdi ise 2 adet. Bu DNS' lerin sana ne kadar hızlı cevap verdiği önemli olduğu gibi hosting' lerin cevap verme süresi önemli. Bunu da unutmamak gerekir. Fakat DNS' den çözümlemeyi yaptıramadıktan sonra zaten hostinglere ulaşman mümkün değil. Galiba anlatılmak istenen bu. Program bir Domain Name Server gibi çalışıyor.

• Moderator

[quote name='abdispowerr' date='26 June 2011 - 08:41 ' timestamp='1309077672' post='1035685']
Böyle bir Program arıyordum varya ilaç gibi geldi :) ALLAH razı olsun :)
[/quote]

[color="#8B0000"][b]Evet, baya iyi bir program ben deneme amaçlı kurdum gerçekten işlevselliği çok iyi.Yeni sürümü piyasada pek görünmesede TNC'de güncel şekliyle 4. sayfadadır...[/b][/color]
[size="2"][color="#000000"][b]
Simple DNS Plus 5.2 Build 117 Sürümü için:[/b][/color][/size]
[code]http://www.tnctr.com/topic/113716-simple-dns-yavath-dns-eziyetine-son/page__st__60[/code]

Kurup test ettim ve gözle görülür bir değişiklik farketmediğim için (opendns kullanıyorum) kaldırdım :(

Sonuçta bu programda ilgili çözümlemeleri yapmak için internete çıkış yapıyordur.
Bence çok fazla bir getirisi yok!

Saygı ve sevgilerle ...

[b]Edit:[/b] Sizinde bilgidğiniz gibi bir siteye attığınız ping değerleriyle dnsnin ne kadar hızlı olduğunu anlayamazsınız.
Bunun için dns adresine ping atılıp tepki süresi ölçülmeli. Lakin bu program localden çalışıp, internete çıkış yaptığından 127.0.0.1 ping atmanız gerçek olan tepki süresini vermez.

Erişim testi yapmak için basit bir şey hazırladım.
:download1:
[color="#0000FF"][u][b]http://bluelife.winbuilder.net/Autoit/OTHER_PROJECT/SiteErisimTesti/SiteErisimTesti.zip[/b][/u][/color]

Ben şuanda www.tnctr.com sitesine
googledns kullanarak ortalama [b]188ms[/b] ile ulaşıyorum.
openddns kullanarak ortalama [b]200ms[/b] ile ulaşıyorum.
Burdaki program ile ortalama [b]118ms[/b] ile ulaşabiliyorum.

Bunlar ping değeri deyil! Ping değerleri aşağı yukarı aynı çıkacaktır!
Sonuca gelirsek evet gerçekten hız sağlıyormuş. :whistle:

Ama değerler milisaniye olduğundan opendns googledns te fena deyil.
Ben yine opendnsten devam...

[b]Edit:[/b] Programı tekrar kurmuşum. Şöyle bir şey dikkatimi çekti!
Program çalışır vaziyetteyken, yeni bir siteye ilk girdiğinizde site yavaş açılıyor.
Lakin daha sonra siteye erişmek istediğinizde site çok çok daha hızlı açılıyor.

Büyük ihtimal program yeni bir siteye girdiğinizde bu sitenin ip adresini rezerve edip saklıyor :)
Bu sayede bu kadar hızlı çalışmakta.

Bir çoğumuz gibi her gün aynı siteleri ziyaret ediyorsanız, gerçekten güzel düşünülmüş bir programış.
[b]Ilk dendiğimden bu yana görüşlerim tamamen değişti...[/b] Ama ben halen opendns ten devam edeceğim...

Sevgi ve saygılarla ...

Edited by blue_life

• Moderator

[color="#000000"][color="#FF0000"][b]blue_life[/b][/color], tespitin ve yorumun için teşekkürler...Dediğine katılıyorum bende[/color][color="#000000"][color="#0000FF"][i] 'Open DNS'[/i] [/color]kullanıyordum.Fakat bir, iki gündür bu programı deneme amaçlı kullanıyorum.Zaten programa gözattığımda[color="#0000FF"][i] "Cache" [/i][/color]bölümünün varlığını gördüm.Açılan sitelerle ilgili bir takım şeyleri depoluyor galiba.Ayarlarıyla uğraşmadığım için tam olarak profesyonel açıdan bakamıyorum programa; ama dediğinin haklılığına katılıyorum...[/color]

[b][font="Century Gothic"][size="3"]Arkadaşlar ben pc de Mobilmodem Kullanıyorum 7.2 Mb

Devamlı Dns sunucuları cevap vermiyor diye açılacak sayfaları bekliyordum...Şu anda istediğim siteye tıkladığım an hemen açılıyor...Gerçekten çok iyi oldu ilaç gibi geldi bu program :)[/size][/font][/b]

bende bi ara kullanıyodum açıkçası ttnet biraz altyapıyı düzeltti eskisine gore google dns kullanıyorum şauan ii dir pro güzel ama arka planda çalışıp kaynak harcaması gereksiz bulduğum bişey olduğu için kaldırıdım cfos+google+tcipotmizer. devam..

Edited by istanbul82

[quote name='yadas' date='26 June 2011 - 22:18 ' timestamp='1309119496' post='1036231']
Programın cracklı yeni sürümü...

Simple DNS 5.2.118 Plus
http://www.multiupload.com/1G3P91F55I
[/quote]
program icin tesekkur ederim normalde eskiden baglandigim sitelerde bekleme oranim cok dustu cok daha hizli baglaniyorum :hi:

http://www.grc.com/dns/benchmark.htm ile dns sunucularınızı test edebilirsiniz. Dns cacahe özelliği güzeldir lakin arada server ip adresleri değiştiğinde dns önbelleğini sıfırlamanız gerekebilir. Bildiğim kadarıyla dns önbelleği geniş ve efektif kullanım alanı sunan opendns. Google yogunluktan önbelleği daha az sanırım. tabi bunlar biraz eski bilgilerim. skor değişmemiş olabilir. Dns sunucularıtüm adresleri üzerinde barındırmaz, ikincil, üçüncül... seviyeleri sorgularlar. İlk sunucunun sizin bilgisayarınızda olması tabii ki sitelere daha az zamanda bağlanmanızı sağlar. Ama bunun yanında daha hızlı olarak sitelere girmeye başlaması cache den oturudur. Cacahe sizin pc de tutuldugundan aynı sitelere girmek daha hızlı olacaktır. Ama farklı önceden girilmemiş bir siteye girecek olursanız sizi tatmin edecek bir boyutta az zamanda bağlanmasını bekleyemezsiniz. Şu aşamada öncelleği iyi olan opendsn kullanmanız daha mantıklı. Çünkü sizin yeni diyerek girdiğiniz bir adres bu sunucunun hafızasında sizi bekliyor olabilir. Ölçümlerde 2. seviye ve 3. seviye gibi derinlikler varsa localinizdeki dns sunucu değilde önbelleği alınmış adresin barındırıldığı dns sunucusu size daha iyi performans verecektir. Özetle ölçüm için verdiğim adresdeki programı localinizdeki dns suncuularıyla uzaktaki dns suncularını test etmek için kullanmayın. Public dns sunucularını denemek için kullanın.... Yine özetle, hep aynı sitelere giriyorum derseniz local dns iyidir. Ya da hosts dosyanıza site adrei + ip adresi ekleyin. Eskilerden futbolcu boliç in dediği gibi. Ben bilmem benim kulubum bilir :D İyi çalışmalar...

Edited by johndeway-fx

Kardeş teşekür ederim, kim ne derse desin program işe yarıyor.. Teknik kısmını pek bilmiyorum ama şunu söyleyeyim. 2 gbit sınırsız kullanıyorum indirmelerimde 190 kb civarında performans alıyordum programı kullanmaya başladığımdan beri 250 ila 280 kb indirme hızı alabiliyorum. İşe yaradığını söyleyebilirim.

@beyantt

Burdaki programın indirme hızına bir etksinin olabileceğini düşünmüyorum. Zaten bu mantıksız!
Senin indirme hızın, o anki internet bağlantı hızın ile karşı sunucunun o anki bağlantı hızıyla alakalıdır diyebilirim.

Burdaki programın yağtığı, alan isimlerini daha hızlı çözümleyip, ineternet sayfasını daha hızlı görüntülemeni sağlamaktadır.

• 1 ay sonra...