Jump to content

Crome Tarayıcıyı D Bölüme Kurmak

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Koyardım ama tekrar format attım. Orada sorun olacağını düşünmüyorum. Olsa bile kurulum sonrası, eğer regedit ayarlarnı varsayılana çevirirseniz. Hata alırsınız tabi...

Edit = Ayrıca siz kurulumu çok deneyip, portable vs. ya da c diskindekini silmeden. Ne biliyim işlemi sırasıyla dediğim gibi düzgün gerçekleştirmeden. Hataya odaklanmışsınız gidiyorsunuz.

Dediklerimi yapıyor olsaydınız sorunsuz kuruluyordu. Güncelleştirmede alıyordur da bakmadım yalan olmasın. Siz de portablenin kalıntıları kalmıştır.

Edited by de7inim
  • Like 2

de7inim, 25 dakika önce yazdı:

Bu bilgisayar konusunda detaylı bilgi sahibi olan, ama yine de yardım etmeyi istemeyen kişileri yavaş yavaş anlıyorum...

Algılamada sorun yaşıyor millet, kafasının dikine gidiyor...

Bu mudur yani.

Ben sizin söylediklerinizin hepsini daha önce yaptığımı söylemiştim zaten ama olur ya belki hata yapmışımdır diye tekrar yaptım ve resimleri koydum. Bunda kızacak ne var anlamış değilim.

de7inim, 1 saat önce yazdı:

Koyardım ama tekrar format attım. Orada sorun olacağını düşünmüyorum. Olsa bile kurulum sonrası, eğer regedit ayarlarnı varsayılana çevirirseniz. Hata alırsınız tabi...

Edit = Ayrıca siz kurulumu çok deneyip, portable vs. ya da c diskindekini silmeden. Ne biliyim işlemi sırasıyla dediğim gibi düzgün gerçekleştirmeden. Hataya odaklanmışsınız gidiyorsunuz.

Dediklerimi yapıyor olsaydınız sorunsuz kuruluyordu. Güncelleştirmede alıyordur da bakmadım yalan olmasın. Siz de portablenin kalıntıları kalmıştır.

Regedit ayarlarını kurulum sonrası sildiğimi kim söyledi size, her şey yapıldı sonuç alınmayınca eski haline döndürdüm. Ayrıca bütün kalıntıları temizlemiştim ben, neyse yine de sağ olun başarılar dilerim.

HARBİKIZ, 8 dakika önce yazdı:

Bu mudur yani.

Ben sizin söylediklerinizin hepsini daha önce yaptığımı söylemiştim zaten ama olur ya belki hata yapmışımdır diye tekrar yaptım ve resimleri koydum. Bunda kızacak ne var anlamış değilim.

Regedit ayarlarını kurulum sonrası sildiğimi kim söyledi size, her şey yapıldı sonuç alınmayınca eski haline döndürdüm. Ayrıca bütün kalıntıları temizlemiştim ben, neyse yine de sağ olun başarılar dilerim.

Benim dediklerimi başka biri uygulasın, anlarsınız. Aslında tekrar yapardım ama format atmam gerekir. Şuan yapamam...

HARBİKIZ, Şimdi yazdı:

Teşekkür ederim emek vermişiniz ama ben konuyu tam olarak dile getiremedim galiba, portable veya kurulumlu fark etmez D de olsun güncellemeleri otomatik alsın istiyorum sebebi de format atınca yer imleri uzantıları eklentileri ayarları hazır tarayıcının olması.

Sırf istediğiniz herşey hazır olsun istiyorsanız, Google Hesabınızla giriş yapın ve Senkronizasyon açık olsun. Hangi PC ye geçerseniz geçin yada formatlarsanız formatlayın her yeniden kurduğunuzda hesabınızı tekrar girerseniz, Bütün eklentileriniz ayarlarınız uygulamalarınız sık kullanılanlarınız ve ayarlarınız geri yüklenir... 

• Like 2

Sayın HARBIKIZ, Google Chrome ayarları,

C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local

dizinindeki Google klasörü içindedir. Tüm ayarlar oradadır.(Yer imleri eklentiler...)

Google Chrome kurun.

Tüm ayarlarınızı yapın.

Sonra yukarıdaki dizine gidin. Ve Google klasörünü kopyalayıp silinmeyecek bir yere taşıyın. Her formattan sonra bu dizine gidip yedeklediğiniz Google klasörünü kopyalayınız. Olduğu gibi tüm ayarlarınız geri gelir. Her yeni  sürüm kurduğunuzda

dizinine bu yedeklediğiniz Google klasörünü yapıştırın. Programı açın. Varsa eklentilerinizi güncelleyip. Programı kapatın. Ve

dizinindeki güncel Google klasörünü başka bir dizine kaydedin.

Not: Çok uğraştım ama Sistemin kurulu olduğu dizin  dışında başka dizine güncelleme sorunu olmadan kurulmuyor. Bilgilerinize

Not2: Eğer D diskine kurmanızın amacı tarayıcınızın ayarlarını formattan sonra korumaksa bunu unutun. Çünkü ayarlar varsayılan olarak

C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Google

klasörü içindedir. Program Files içinde değil.Bilgilerinize

Edited by YAGMURADAM
  • Like 2
  • Thanks 1

HARBİKIZ, 18.05.2023 - 11:12 yazdı:

Arkadaşlar crome, edge ve brave tarayıcıyı  pc ye indirip kurmaya kalktığımızda bize seçim bırakmadan direk C ye kuruyor, ben D ye kurmak istiyorum bunun çözümü var mı acaba?

Hocam yıllar önce(10 yıl) en büyük sorunum idi.

Google hesabını tarayıcıda aç. Telefon Bilgisayar fark etmez. Format sonrası otomatik olarak gelir.

• Like 1

rulman, 6 saat önce yazdı:

Hocam yıllar önce(10 yıl) en büyük sorunum idi.

Google hesabını tarayıcıda aç. Telefon Bilgisayar fark etmez. Format sonrası otomatik olarak gelir.

YAGMURADAM, 7 saat önce yazdı:

Sayın HARBIKIZ, Google Chrome ayarları,

dizinindeki Google klasörü içindedir. Tüm ayarlar oradadır.(Yer imleri eklentiler...)

Google Chrome kurun.

Tüm ayarlarınızı yapın.

Sonra yukarıdaki dizine gidin. Ve Google klasörünü kopyalayıp silinmeyecek bir yere taşıyın. Her formattan sonra bu dizine gidip yedeklediğiniz Google klasörünü kopyalayınız. Olduğu gibi tüm ayarlarınız geri gelir. Her yeni  sürüm kurduğunuzda

dizinine bu yedeklediğiniz Google klasörünü yapıştırın. Programı açın. Varsa eklentilerinizi güncelleyip. Programı kapatın. Ve

dizinindeki güncel Google klasörünü başka bir dizine kaydedin.

Not: Çok uğraştım ama Sistemin kurulu olduğu dizin  dışında başka dizine güncelleme sorunu olmadan kurulmuyor. Bilgilerinize

Not2: Eğer D diskine kurmanızın amacı tarayıcınızın ayarlarını formattan sonra korumaksa bunu unutun. Çünkü ayarlar varsayılan olarak

C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Google

klasörü içindedir. Program Files içinde değil.Bilgilerinize

asil111, 8 saat önce yazdı:

Sırf istediğiniz herşey hazır olsun istiyorsanız, Google Hesabınızla giriş yapın ve Senkronizasyon açık olsun. Hangi PC ye geçerseniz geçin yada formatlarsanız formatlayın her yeniden kurduğunuzda hesabınızı tekrar girerseniz, Bütün eklentileriniz ayarlarınız uygulamalarınız sık kullanılanlarınız ve ayarlarınız geri yüklenir... 

Göstermiş olduğunuz ilgiye Teşekkürler arkadaşlar.

Herkese merhaba.

Arkadaşlar konu üzerinde araştırmalarımız ve deneme yanılma şeklinde çözüm arayışlarımız devam ediyor, AdnanGumus  üstadımız da araştırırken bir sitede çözüm olur mu bilmiyorum ama  bir deneyin bakalım belki olur dediği anlatımı, altta tamamen kopyala yapıştır yaptığım şeklinde paylaşıyorum ilgilenen ve ben çözerim diyen dostlar buyurun kolay gelsin.

Chrome, Windows'ta Farklı Bir Sürücüye Nasıl Yüklenir

Bilgisayarımın küçük bir sabit diski var, bu yüzden yalnızca C sürücüsüne 25 GB alan ayrılmış (sistem sürücüsü) ve tüm verilerimi başka sürücülerde sakla. Her şey yolunda çalışıyor - Chrome hariç. Bilmiyorsan diye, Chrome, başka bir sürücüye yükleme seçeneği sunmuyor sistem sürücüsü hariç (yani C sürücüsü). Chrome uygulamasını farklı bir sürücüye taşıysanız bile, veriler hala sistem sürücüsüne kaydediliyor hangi zaman içinde GB alanını kolayca hesaplar.

Biraz araştırma ve deney yaptıktan sonra, Chrome'u kendi oyununda yenmek için basit bir yöntem bulmayı başardım. Yardımıyla Windows'ta kavşaklar, içeriği farklı bir sürücüde olsa bile Chrome'un hala sistem sürücüsünde olduğunu düşünmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer sende Chrome'u farklı bir sürücüye taşımak istiyor, sonra okumaya devam et ve sana nasıl yapılacağını göstereceğim.

1. Önceden yüklenmiş Chrome'u silin

İlk önce, önceki herhangi bir Chrome kurulumunun içeriğini silmeniz gerekir. hedef klasör oluştur Chrome'u yüklemek istediğiniz farklı bir sürücüde.

Chrome'u kaldırın ve PC'nizde aşağıda belirtilen konuma gidin:

😄 \ Kullanıcılar \ Kullanıcı Adınız \ AppData \ Local \ Google \ Chrome

Yukarıdaki konumda değiştirin Kullanıcı adınızı gerçek kullanıcı adınızla. Benim durumumda, bu yönetici.

Ulaştığınızda Google klasörünü silin Krom içindeki klasör. Silmediğinizden emin olun. Google Klasör.

how-to-install-chrome-on-a-different-drive-in-windows.jpg

Sonradan, Chrome'u kurmak istediğiniz sürücüye gidin ve Chrome'un oturmasını istediğiniz bir klasör oluşturun. Adıyla bir klasör oluşturdum Krom D sürücüde.

how-to-install-chrome-on-a-different-drive-in-windows_2.jpg

2. Junction uygulamasını indirin ve yükleyin

olmasına rağmen kavşaklar bir Windows yerleşik özelliğidir, ancak Windows yerel olarak kavşak oluşturmak için bir uygulama ile gönderilmez. İhtiyacınız olacak Microsoft web sitesinde bulunan üçüncü taraf bağlantı uygulaması. İşte nasıl yükleneceği.

how-to-install-chrome-on-a-different-drive-in-windows_3.jpg
  1. Junction uygulamasını Microsoft web sitesinden indirin.
  2. ZIP biçiminde olurdu. Aç Tercih ettiğiniz çıkarma aracını kullanarak zip dosyası (7 fermuar gibi) ve junction.exe (veya junction64.exe 64 bit sisteminiz varsa) dosyada 😄 \ Windows \ System32 Klasör.

Yüklediğinizden emin olun. System32 Windows içindeki klasör, aksi takdirde işe yaramaz.

3. Kavşak uygulamasını kullanarak kavşak oluşturun

Şimdi bir oluşturmanız gerekir Verileri varsayılan Chrome hedefinden yönlendirmek için bağlantı yenisine. Bu bir komut satırı aracı, bu yüzden bağlantıyı oluşturmak için Windows Komut İstemi'ni kullanmamız gerekecek..

Açmak için Windows + R tuşlarına basın. Koşmak iletişim kutusu ve türü cmd Komut İstemi'ni açmak için içinde.

how-to-install-chrome-on-a-different-drive-in-windows_4.jpg

Buraya aşağıda belirtilen komutu girmeniz gerekir..

junction.exe "Chrome'un varsayılan konumu" "Hedef konumunuz"

Gerek yukarıdaki komutta buna göre yerleri değiştirin Bahsettiğim ve tırnak işaretleri eklediğinizden emin olun (“”) aynı zamanda. Benim durumumda, gerçek komut şöyle görünür:

junction.exe "C: \ Kullanıcılar \ Yönetici \ AppData \ Local \ Google \ Chrome" "D: \ Chrome"

Enter tuşuna basarsanız, konumun hedeflendiğine dair bir onay görürsünüz.

how-to-install-chrome-on-a-different-drive-in-windows_5.jpg

4. Chrome'u indirin ve yükleyin

Şimdi Chrome web sitesine gidin ve Chrome'u indirin ve yükleyin normalde yaptığın gibi. Chrome uygulaması, sistem sürücüsündeki varsayılan konuma yüklenir, ancak veri klasörü yeni konumda yapılacak farklı bir sürücüde oluşturduğunuz.

how-to-install-chrome-on-a-different-drive-in-windows_6.jpg

Var Chrome uygulamasını yeni hedefe taşımaya gerek yok yanı sıra. Bu kurulumdan sonra neredeyse 300 MB boyutunda ve zamanla büyüklüğünde büyümeyecek. Ancak, Chrome uygulamasının sistem sürücüsünde de kullanılmasını istemiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyin..

how-to-install-chrome-on-a-different-drive-in-windows_7.jpg how-to-install-chrome-on-a-different-drive-in-windows_8.jpg
  1. Git C sürücüsü> Program Dosyaları> Google. İşte sağ tıklayın Krom Klasör ve seç Kesmek.
  2. Şimdi, Chrome'u istediğiniz hedef klasöre taşıyın ve Krom Klasör.

Not: Chrome uygulamasını taşıyacaksanız, masaüstü kısayolu kullanılamaz hale gelecektir. Zorunda olacaksın Chrome'un yeni konumundan yeni bir masaüstü kısayolu oluştur.

Kavşağı kaldırmak için

Gelecekte, gerekirse Chrome'u varsayılan konuma tekrar yükleyin, o zaman önce kavşağı çıkarmanız gerekecek. İşte nasıl yapılacağı.

Chrome’u ve Komut İstemi'ni açın. Daha sonra, aşağıda belirtilen komutu tanımlandığı şekilde girin..

-d "kavşağı oluşturduğunuz Chrome'un varsayılan konumu"

Gerekli alanı uygun şekilde doldurun. Benim durumumda, bu gibi görünüyor.

-d "C: \ Users \ Yönetici \ AppData \ Local \ Google \ Chrome" kavşağı

how-to-install-chrome-on-a-different-drive-in-windows_9.jpg

Sonuç

Yukarıdaki süreç biraz hantal olabilir, ancak Chrome'u kesinlikle kandırabilecek ve farklı bir sürücüden çalıştırabilecektir. Ayrıca yapabileceğini bilmek güzel Chrome'u sıfırdan yüklemek yerine farklı bir sürücüye taşımak için yukarıdaki yöntemi kullanın.

Bunu yapmak için Chrome'un veri klasörünü silmek yerine, onu kesin ve yeni konuma taşıyın ve ardından bağlantıyı oluşturun. 

• Like 1

Bu durumu yoktan yere içinden çıkılmaz problem haline getirmeye gerek varmı bilmem :D 

1 - Tüm ayarlarınız, uzantılarınız ve yer imleriniz her defasında otomatik gelsin diyorsanız gmail hesabınızla senkronize ederek kullanmanız tüm zahmetinizi sıfıra indirip çözecektir.

2 - Yok ben illaki her gittiğim yere yada yeni kurulumlarımda yer imlerimi geri yüklesem yeter diyorsanız ısrarla google hesabı ile sync etmiyorsanız. Yer imi yöneticisinden yer imlerini dışa aktar diyerek rahatlıkla yedek alabilirsiniz tekrar aynı menüden yeni kurulumdan sonra içe aktar diyerek alabilirsiniz :D 

• Like 1

HARBİKIZ, 3 saat önce yazdı:
Google bu soruya şöyle cevap veriyor.

Merhaba,
Google Chrome her zaman C sürücünüzdeki AppData klasörüne yüklenir. Ve bu yol konumunu değiştiremezsiniz.
C:\Users\<kullanıcı adı>\AppData\Local\Google\Chrome\

Yanlış bilgi. Benim söylediğim yöntem kesin çözüm. Yapamadığınız için size yanlış geliyor. Ben yaptım oldu. Sorunsuz bir şekilde.

• Buradan Enterprise yükleme paketini indirin: 
    Please register to see this content.
  • İnen dosyayı klasöre çıkartın, içinde GoogleChromeStandaloneEnterprise64.msi adında bir dosya olacak.
  • Bu dosyanın adını chrome olarak değiştirin ve D kök dizinine kopyalayın.
  • Şimdi Windows + R tuşlarına basın ve açılan pencereye bu komutu girin: msiexec /i "d:\chrome.msi" TARGETDIR="D:\chrome" /qb
  • Tarayıcı D:\chrome klasörüne yüklenmeli.
  • Like 1

asil111, 6 dakika önce yazdı:
  • Buradan Enterprise yükleme paketini indirin: 
  • İnen dosyayı klasöre çıkartın, içinde GoogleChromeStandaloneEnterprise64.msi adında bir dosya olacak.
  • Bu dosyanın adını chrome olarak değiştirin ve D kök dizinine kopyalayın.
  • Şimdi Windows + R tuşlarına basın ve açılan pencereye bu komutu girin: msiexec /i "d:\chrome.msi" TARGETDIR="D:\chrome" /qb
  • Tarayıcı D:\chrome klasörüne yüklenmeli.

Eğer oluyorsa, benim yöntemden daha basit ve güzel bir yöntemmiş bu, teşekkürler bilgi için. Fakat şuan deneyemem. Başka zaman artık...

HARBİKIZ, 19.05.2023 - 04:31 yazdı:

Teşekkür ederim emek vermişiniz ama ben konuyu tam olarak dile getiremedim galiba, portable veya kurulumlu fark etmez D de olsun güncellemeleri otomatik alsın istiyorum sebebi de format atınca yer imleri uzantıları eklentileri ayarları hazır tarayıcının olması.

Hekasoft Backup & Restore'u denediniz mi? Benim çok işime yarıyor; yer imlerini, yarları, uazantıları, vb. yedekleyip birebir yedekten geri yüklüyor.

• Like 1

helehoyni, 10 saat önce yazdı:

Hekasoft Backup & Restore'u denediniz mi? Benim çok işime yarıyor; yer imlerini, yarları, uazantıları, vb. yedekleyip birebir yedekten geri yüklüyor.

İlginize teşekkürler, Hocam onu biliyorum hatta appdata yedekleri de mevcut crome yeni yüklediğimizde gmail hesabıyla eşitleme olayı da var ama bu konuya kafayı taktık bir kere pes etmek yok. Araştırdığımda yerli yabancı çok kişinin ilgi odağı olmuş, Google ve  Microsoft a kınama mesajları bile yollamışlar. Google da bunun üzerine aşağıda ki açıklamayı yapmış.

Merhaba,
Google Chrome her zaman C sürücünüzdeki AppData klasörüne yüklenir. Ve bu yol konumunu değiştiremezsiniz.
C:\Users\<kullanıcı adı>\AppData\Local\Google\Chrome\

Microsoft yetkilisinin cevabı
image.png.500b4cc05431d9240033e388b2b80980.png

Edited by HARBİKIZ
  • Like 1

cmlacla, Bir saat önce yazdı:

Bunu indirin ve resmi takip edin :

İlginize teşekkürler ama bu kadar uğraşmaya hiç lüzum yok, PortableApps update bunu otomatik yapıyor zaten.

Bizim yapmak istediğimiz çok farklı.

HARBİKIZ, 4 saat önce yazdı:

İlginize teşekkürler ama bu kadar uğraşmaya hiç lüzum yok, PortableApps update bunu otomatik yapıyor zaten.

Bizim yapmak istediğimiz çok farklı.

Yapmıyor, güncellemez, malesef. Yeni sürümü indirirseniz o zaman olur.

Bu konuyu gereksiz yere fazla uzattınız. Benim söylediğim çözüm, kesin ve başarılı bir çözümdür.

Bir allahın kuluda çıkıp demedi, de7inim'in yazdıklarını yaptım bende de oldu diye.

Boşuna kürek sallıyorsunuz ama farkında değilsiniz...

Söylediğim yöntem benim pc'de başarılı olup sizde olmuyorsa, sizin bu tekrar tekrar deneyip olumsuz sonuç aldıklarınızla ilgilidir.

Ben size sinirlendim çünkü, size karşı bir çaba harcadım, çabalarım boşa gitti. Dediklerimden sonuç alamadınız.

Dediklerimi yeni format atılmış bir pc tarafından denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Yazdıklarım çok basit ve başarılı sonuç alınıyor.

Sırf size göstermek için yeniden aynı şekilde kurdurup bütün kurulum aşamasını ve istediğiniz tüm ekran görüntülerini alırım ama,

Sizin bu olmuyor deme tavrınız, bana bunu yaptırmıyor. Bende olan şey ne hikmetse sizde olmuyor.

Matematik gibi düşünün, 2+2 = 4 tür. Eğer siz toplarken 5 buluyorsanız ve çözüm 4 olması gerekiyorsa, yaptığınız işlemde veya biryerde bir hata vardır...

Problem gibi düşünün, gidiş yolunuza puan verir öğretmen fakat, sonuç öğretmenin istediği gibi doğru olmadığı için tam puan alamazsınız.

Defalarca belirtirim çünkü, yapıldığından ve doğru sonuç alındığından eminim.

// ...Anlatılan yöntem ve önceden yazdıklarım aşşağıdadır...\\

Yukarıda yazılanların tümünü yapmaya gerek yok...

// Anlatıyorum... \\ Dikkatli okuyun...

64 bit mimariye sahip Windows işletim sistemi kullanıyorsanız:

1. Yerel Disk (D:)'de Program Files ve Program Files (x86) isimli iki klasör oluşturun.

2. Çalıştır'ı açın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.

3. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion dizinini izleyin.

4. Sağ tarafta ProgramFilesDir anahtarına çift tıklayın varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın, Tamam'ı tıklatın.

5. Sağ taraftaki ProgramFilesPath anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın.

6. Sağ taraftaki ProgramW6432Dir anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri  D:\Program Files olarak atayın.

7. Sağ taraftaki ProgramFilesDir (x86) anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files (x86) olarak atayın.

8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

g5kw0o9.png

Kesin sonuç almak için benim tercihim tüm verilerin disk bölmesini D : Olarak değiştirmekti. Yukarıda öyle yazılmamış.

Ayrıca; Program Files ve Program Files (x86) dosyaları içerisine Common Files adında bir klasör koyun boş bir şekilde...

//...Sonrasında kurulum ve sonuç böyledir...\\

Not = Güncellemede alır, gereken her şeyide alır. Kurulum yolu değiştirdiniz çünkü ve Google için değil sadece, otomatik kurulan herşey için yer atadınız.

l8fholt.png

pcnn1cf.png

Not = Bundan sonra yazmayacağım ama, eninde sonunda ya yaptığım şekilde yapıp olumlu sonuç alacaksınız ya da olumsuz sonuçlarla boğulup pes edeceksiniz.

Kesin söylüyorum. Yukarılarda belirttiğiniz gibi, bunun kurulum yolu budur değiştirilemez diyen halt etmiş. Sistemin tüm kurulum dosyaları için yer atıyorsunuz.

Hatta; sistemin bazı önceden C : dizininde olan programlar çalışmayacaktır. Nedeni ise orada kurulu olduğu bilinip, regedit'de yapılan değişiklik nedeni ile, eskiden olanlar ve c de olanların bir kısmı çalışmaz hale gelir.

D : dizinini baz alır bu saatten sonra... 

That's It :):):)  

See u :)

de7inim, 2 saat önce yazdı:

Bu konuyu gereksiz yere fazla uzattınız. Benim söylediğim çözüm, kesin ve başarılı bir çözümdür.

Bir allahın kuluda çıkıp demedi, de7inim'in yazdıklarını yaptım bende de oldu diye.

Boşuna kürek sallıyorsunuz ama farkında değilsiniz...

Söylediğim yöntem benim pc'de başarılı olup sizde olmuyorsa, sizin bu tekrar tekrar deneyip olumsuz sonuç aldıklarınızla ilgilidir.

Ben size sinirlendim çünkü, size karşı bir çaba harcadım, çabalarım boşa gitti. Dediklerimden sonuç alamadınız.

Dediklerimi yeni format atılmış bir pc tarafından denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Yazdıklarım çok basit ve başarılı sonuç alınıyor.

Sırf size göstermek için yeniden aynı şekilde kurdurup bütün kurulum aşamasını ve istediğiniz tüm ekran görüntülerini alırım ama,

Sizin bu olmuyor deme tavrınız, bana bunu yaptırmıyor. Bende olan şey ne hikmetse sizde olmuyor.

Matematik gibi düşünün, 2+2 = 4 tür. Eğer siz toplarken 5 buluyorsanız ve çözüm 4 olması gerekiyorsa, yaptığınız işlemde veya biryerde bir hata vardır...

Problem gibi düşünün, gidiş yolunuza puan verir öğretmen fakat, sonuç öğretmenin istediği gibi doğru olmadığı için tam puan alamazsınız.

Defalarca belirtirim çünkü, yapıldığından ve doğru sonuç alındığından eminim.

// ...Anlatılan yöntem ve önceden yazdıklarım aşşağıdadır...\\

Yukarıda yazılanların tümünü yapmaya gerek yok...

// Anlatıyorum... \\ Dikkatli okuyun...

64 bit mimariye sahip Windows işletim sistemi kullanıyorsanız:

1. Yerel Disk (D:)'de Program Files ve Program Files (x86) isimli iki klasör oluşturun.

2. Çalıştır'ı açın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.

3. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion dizinini izleyin.

4. Sağ tarafta ProgramFilesDir anahtarına çift tıklayın varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın, Tamam'ı tıklatın.

5. Sağ taraftaki ProgramFilesPath anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın.

6. Sağ taraftaki ProgramW6432Dir anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri  D:\Program Files olarak atayın.

7. Sağ taraftaki ProgramFilesDir (x86) anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files (x86) olarak atayın.

8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Kesin sonuç almak için benim tercihim tüm verilerin disk bölmesini D : Olarak değiştirmekti. Yukarıda öyle yazılmamış.

Ayrıca; Program Files ve Program Files (x86) dosyaları içerisine Common Files adında bir klasör koyun boş bir şekilde...

//...Sonrasında kurulum ve sonuç böyledir...\\

Not = Güncellemede alır, gereken her şeyide alır. Kurulum yolu değiştirdiniz çünkü ve Google için değil sadece, otomatik kurulan herşey için yer atadınız.

Not = Bundan sonra yazmayacağım ama, eninde sonunda ya yaptığım şekilde yapıp olumlu sonuç alacaksınız ya da olumsuz sonuçlarla boğulup pes edeceksiniz.

Kesin söylüyorum. Yukarılarda belirttiğiniz gibi, bunun kurulum yolu budur değiştirilemez diyen halt etmiş. Sistemin tüm kurulum dosyaları için yer atıyorsunuz.

Hatta; sistemin bazı önceden C : dizininde olan programlar çalışmayacaktır. Nedeni ise orada kurulu olduğu bilinip, regedit'de yapılan değişiklik nedeni ile, eskiden olanlar ve c de olanların bir kısmı çalışmaz hale gelir.

D : dizinini baz alır bu saatten sonra... 

That's It :):):)  

See u :)

niye bukadar takıntı yapıyorsun gerek yok onda olmamış olabilir yada anlatım eksiktir bende bu olayı flaşbellekte yapıcam bazen başka yerde lazım oluyor bizim derdimiz chrome nin seçenek sunması istediğimiz yere kurmak onlar c ye kurdurtuyor çünkü veri takibi yapıyorlarbizim olayımız farklı yani bişiler kanıtlamak zorunluluğun yok kolay gelsin iyi forumlar

• Like 1

cmlacla, 8 saat önce yazdı:

Yapmıyor, güncellemez, malesef. Yeni sürümü indirirseniz o zaman olur.

Buyurun deneyin lütfen kurup çalıştırdığınızda ne kadar portable programınız varsa hepsini tarar güncellemeleri varsa birkaç saniye de gereğini yapar.