Jump to content

Windows İmaj Alma

akdrcbn
 Share

Recommended Posts

Merhaba öğretmenim. Okulda  aynı imajı bütün bilgisayarlara yüklemek istiyorum donanım olarak aynı.

Bilgisayara windows kurulumu gerçekleştirip tüm ayar ve programları yükledikten sonra bunu iso haline getirip bu iso dosyasını flaşh belleğe yazıp istediğim zaman  bilgisayarak yüklemek istiyorum.

Bunu nasıl yapacağımı bana anlatırsanız çok sevinirim. 

• semsibey changed the title to Windows Imaj alma Yardım Lütfen

merhabalar hocam donanım olarak farklılık yoksa ve illa iso dosyası olarak yapmak istemiyorsanız bir bilgisayara kurup daha sonra acronis veya aomei programlarının winpe sürümleri ile yedek alabilirsiniz. eğer iso olarak yedek almak istiyorsanız yine bilgisayarları hazırlayıp sitede bulunan winpe sürümlerinin birisiyle makineyi acip dism++ ile yedek alabilirsiniz. dism ile oluşturduğunuz install.wim dosyasını iso içerisine atıp kurulum yapabilirsiniz. ama iso olarak oluşturmanız elzem değil bence yukarda bahsettiğim yedekleme programlarını kullanıp alabilirsiniz.

bu konuları inceleyebilirsiniz yada forumda dism++ ya da sysprep diye aratıp bulabilirsiniz.

Edited by Bugrayilmaz
  • Like 2

Bugrayilmaz, Bir saat önce yazdı:

merhabalar hocam donanım olarak farklılık yoksa ve illa iso dosyası olarak yapmak istemiyorsanız bir bilgisayara kurup daha sonra acronis veya aomei programlarının winpe sürümleri ile yedek alabilirsiniz. eğer iso olarak yedek almak istiyorsanız yine bilgisayarları hazırlayıp sitede bulunan winpe sürümlerinin birisiyle makineyi acip dism++ ile yedek alabilirsiniz. dism ile oluşturduğunuz install.wim dosyasını iso içerisine atıp kurulum yapabilirsiniz. ama iso olarak oluşturmanız elzem değil bence yukarda bahsettiğim yedekleme programlarını kullanıp alabilirsiniz.

bu konuları inceleyebilirsiniz yada forumda dism++ ya da sysprep diye aratıp bulabilirsiniz.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Normalde bahsettiğini gibi yedek alıp acronis ile yapıyorum ancak bazı tahtalarda usb sorunu oluyor. Fare, klavye, hardik ve flaşh bellek yerleri sınırlı. Çoklayıcıylada yeterli  gücü alamadığından olsa hata veriyor. O yüzden tek usb iso ile daha sağlıklı olur diye düşündüm. 

Symantec Norton Ghost Full 15.0.1.36526 Sp1 İndir

Symantec Norton Ghost, Yedekleme ve kurtarma programıdır Norton Ghost acronis tarzında bir yazılım
olası sistem çökmesi virus saldırılarından oluşan hasarlardan aldığınız yedekle kurtulmak mümkün
unutmadan windows 8 ve 8.1 denenmedi..

————————————————————

Boyut:300-mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot. / Durum Temiz

————————————————————–

(((Alternatif)))

(((Alternatif)))

Nero BackItUp 2021 Full 23.0.1.29 Türkçe İndir

Nero BackItUp Türkçe Full, Yedekleme programıdır dilediğiniz dosya video resimlerinizi yedekleyebilir
olası durumda geri getirme seçeneği ile kurtarabilirsiniz, son yedekleme tarihinden itibaren
değişmiş dosyaları yenileri ile değiştirerek zaman ve kullanım kaybından kurtarır.

————————————————————-

Boyut:55-mb

————————————————————–

(((Alternatif)))

(((Alternatif)))

2019

(((Alternatif)))

(((Alternatif)))

2020

(((Alternatif)))

(((Alternatif)))

2021

Acronis True Image Premium Full  Build v39287  İndir + Katılımsız

Acronis True Image Premium 2021, Sistem imajı alarak olası çökmede virus sorunlarında tek tıkla imajı
yükleyip sorunsuz ilk günki gibi bilgisayarınızı kullanabilirsiniz,usb veya dvd yazıp kullanabilirsiniz
aldığınız imaı veya hdd saklayıp kullanmakta mümkün,ayrıca bu programa çift tıklayın otomatik kurulur ve lisanslanır
NOT: Sitede eğitim seti videosuda bulunuyor.

————————————————————-

Boyut:777-mb

————————————————————–

(((Alternatif)))

(((Alternatif)))

Yeni

2021 Build 39287

(((Alternatif)))

(((Alternatif)))

Please register to see this content.

Edited by freekays
  • Like 1
  • Thanks 1

Merhaba Hocam,

Clonezilla sizin işinizi çözecek en iyi uygulamadır. Ve ücretsizdir. Hızlı ve tek bir usb ile hızlıca kurulum yapabilir. Kurulum imajını aşağıdaki videoda anlatıldığı gibi yaparsananız. Sorununuz çözülecektir. Usb belleğe sahip olan kişi hiç bilgisayar kullanmasını bilmese bile, sadece usb den sistemi boot ederek kurulumu otomatik başlatmasını sağlayabilir. Diski otomatik bicimlendirip, kurılumu bitirmektedir.

• Like 1
  • Thanks 1

Dism++ kullanarak kurulmuş olan sistemden install.wim yedeği alınarak, mevcut windows iso'su içerisine sources altına atılıp kaydedilip sistemi istediğiniz gibi kurabilirsiniz. Dism++ edinmek için 

Please register to see this content.
 sitesinden indirebilirsiniz. Forumda daha evvel konusu açılmış bir konudur buradan da izlerek yapabilirsiniz. Saygılarımla

• Like 1
  • Thanks 1

• Cyph3r changed the title to Windows İmaj Alma

Kıymetli arkadaşlar benim işyerindeki bilgisayarımın işlemcisi 12.nesil i7.

Bilgisayara format atarken VMD dosyası yardımıyla diskleri tanıtıp format atabiliyorum.Fakat bootable Acronisle yedek almak istediğimde diskleri görmüyor. Ne yapmam gerek ? Fikirlerinizi alabilir miyim?

Edited by gonyalı42

gonyalı42, 2 saat önce yazdı:

Kıymetli arkadaşlar benim işyerindeki bilgisayarımın işlemcisi 12.nesil i7.

Bilgisayara format atarken VMD dosyası yardımıyla diskleri tanıtıp format atabiliyorum.Fakat bootable Acronisle yedek almak istediğimde diskleri görmüyor. Ne yapmam gerek ? Fikirlerinizi alabilir miyim?

Aşağıdaki PE sistemlere M2 SSD desteği ekledim, her iki sistemin masaüstünde Acronis var, bu sistemlerden birini kullanarak Acronis yedeği alıp geri yükleme yapabilirsiniz.

W11 PE sistemi Multibootlar ile de kullanabilirsiniz.

• Like 2
  • Thanks 1

TR_by, 4 saat önce yazdı:

Aşağıdaki PE sistemlere M2 SSD desteği ekledim, her iki sistemin masaüstünde Acronis var, bu sistemlerden birini kullanarak Acronis yedeği alıp geri yükleme yapabilirsiniz.

W11 PE sistemi Multibootlar ile de kullanabilirsiniz.

Üstad en yakın zamanda deneyeceğim inşallah. Teşekkürler. 

• Like 1