Jump to content

Ghost Spectre Ye Dil Entegrasyonu

Darquest
 Share

Go to solution Solved by Darquest,

Recommended Posts

Darquest, 10 saat önce yazdı:

Merhaba . ghost spectre win 11 iso'su var elimde . güzel stabil birşeye benziyor daha doğrusu denemek istiyorum lakin ingilizceden nefret ediyorum. yükleyip dil paketi yaptıgımızda da herşey türkçe olmuyor haliyle . Bu iso dosyasının direkt dilini türkçe yapabilir miyiz ? Veya nasıl bir yol izlenebilir ghost spectre yi türkçe kullanabilmek için ? teşekkürler

Bu paylaşımdaki sisteme kefilim bir denemeni tavsiye ederim. Ghost spectre yaklaşık 5 sene önce mining tool inject mevzuları dönüyordu. Bende beğendiğim bir sistemini paylaşmıştım bu forumda, yerli ve profesyonel hazırlanmış çalışmalar olunca, spectreye gerek kalmıyor. 

bensuslu11, 17 dakika önce yazdı:

En son Windows 10 türkçe ingilizce windows kalıbı yaptım, beni baya uğraştırdı 

Üstadım yanlışınız var. HiÇBİRŞEY DEĞİŞMEMİŞ. Sizin gönderdiğiniz iso dosyasında, bir sürü .cab dosyası var...

İşimizi ya içlerinden birkaçı yada hepsi çözecek...

Senkron2, 19 dakika önce yazdı:

Bu paylaşımdaki sisteme kefilim bir denemeni tavsiye ederim. Ghost spectre yaklaşık 5 sene önce mining tool inject mevzuları dönüyordu. Bende beğendiğim bir sistemini paylaşmıştım bu forumda, yerli ve profesyonel hazırlanmış çalışmalar olunca, spectreye gerek kalmıyor. 

spectrenin bi haltı yok aslında videolarına baktım birkaç fps kazancı var (nasıl var onu da anlamadım ama) . asıl sisteme çeken toolbox yapmış ya herşeyi içine koymuş hah işte o güzel :) Gerisi reg dosyalarıyla eklenilir çıkartılır aslında 

Edited by Darquest

bensuslu11, 29 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

23h2 dil paketi 

İçinden gerekli 4 adet .cab dosyasını aldım. Ntlite ile entegre işlemi başlatıyorum....

va7eyla, 1 dakika önce yazdı:

İçinden gerekli 4 adet .cab dosyasını aldım. Ntlite ile entegre işlemi başlatıyorum....

f2w01y0.png

57ffotv.png

Herhangi bir soruna rastlanmadı. entegre devam ediyor...

• Haha 1

Darquest, 14 dakika önce yazdı:

bi haltı yok aslında videolarına baktım birkaç fps kazancı var nasıl var onu da anlamadım ama . asıl çeken toolbox yapmış ya herşeyi içine koymuş hah işte o güzel :) Gerisi reg dosyalarıyla eklenilir çıkartılır aslında 

Dostum spectrenin sistemine bi haltı yok demek hakaret olur açıkçası, çok profesyonelce hazırlanmış scriptleri var lakin mevzu şu ki, güvenipte windows kullanırken mail adresine banka işlemleri gibi kişisel bilgilere erişmek hep bir tereddüt oluşturur kafanda. En azından kendini oldukça geliştirmiş bunu da bizlere faydalı hale getiren @shadesofdeath varken, temiz olduğuna emin olduğum editleri kullanırım. Kendim iso editlemeyi bıraktım açıkçası.

Senkron2, 3 dakika önce yazdı:

Dostum spectrenin sistemine bi haltı yok demek hakaret olur açıkçası, çok profesyonelce hazırlanmış scriptleri var lakin mevzu şu ki, güvenipte windows kullanırken mail adresine banka işlemleri gibi kişisel bilgilere erişmek hep bir tereddüt oluşturur kafanda. En azından kendini oldukça geliştirmiş bunu da bizlere faydalı hale getiren @shadesofdeath varken, temiz olduğuna emin olduğum editleri kullanırım. Kendim iso editlemeyi bıraktım açıkçası.

saygım sonsuz  ... @sk8er_boisen bizi yetim bıraktın sen tncxp :D

Son aşamaya geldim. Format için ventoylu usbye atıyorum. Format sonrası görüşürüz... :) :) Beyler bayanlar...

Edit : Uyku saatimde geldi geçiyor. Format atacağım yine de, bende merak ediyorum ne çıkardım...

Edited by va7eyla

va7eyla, 15 dakika önce yazdı:

Son aşamaya geldim. Format için ventoylu usbye atıyorum. Format sonrası görüşürüz... :) :) Beyler bayanlar...

Edit : Uyku saatimde geldi geçiyor. Format atacağım yine de, bende merak ediyorum ne çıkardım...

hadi bakalım

Darquest, 19 dakika önce yazdı:

hadi bakalım

İstediğim gibi olmadı. Sizin dediğiniz gibi manuel olarak dil ekleme yönteminden farkı olmadı. Sistem kurulum dili değişmedi. Sistem açılışında dil yerinde Türkçe seçeneği belirdi sadece. Türkçe seçeneği tamemen türkçeleştirmiyor. Bu konuda, iso içerisindeki herşeyi atıp denemek lazım birde. Boyut büyümezse bakarım.

• Like 1
  • Haha 1

va7eyla, 58 dakika önce yazdı:

İstediğim gibi olmadı. Sizin dediğiniz gibi manuel olarak dil ekleme yönteminden farkı olmadı. Sistem kurulum dili değişmedi. Sistem açılışında dil yerinde Türkçe seçeneği belirdi sadece. Türkçe seçeneği tamemen türkçeleştirmiyor. Bu konuda, iso içerisindeki herşeyi atıp denemek lazım birde. Boyut büyümezse bakarım.

Sadece dil eklemek yeterli değil. 

Tam birebir aynı kalıp ı bulup ondaki dili çekip yapsan da zor bu konulara zamanında çok kafa patlattım win7 vardı ingilizce ram 150 250 mb boşta her şeyi kurup chrome de 50 sekme açardım müzik klipi dinlerdim  8 gb ram den sadece 1200 mb çalışırdı oyunda oynardı ve en az 3 yıl ingilizce kullandım ve o ara boyunca va7eyla senin gibi hiç uyumadım  2 hafta boyunca dil mevzusunu kafaya takıp baya uğraştım tam türkçe bir türlü olmadı o çalışmadan sonra daha da bıraktım ve meil attım türkçe dilde aynı çalışmadan yapabilirmisin cevap sizin gibi beceriksiz türlere anca tükürürüz bende ona bütün küfürleri saydım engelledim yabancı yapımlara küfürde ederek yerliye devam dedim lite sistem devamlı stabil çalışan demektir lite olup güncelleme yapınca zaman sonra sistem hantallaşıyor  çok iyi biri anlar normal bir kullanıcı anlamaz madem yabancılardan kullanacaksınız meil atın onlara türkçe isteyin belki iyi sidir bana şerefsizi denk gelmişti sansınızı deneyin.

iyi çalışmamı istiyorsunuz Emre028, Windows 10 Privacy Edition 22h2 X64 26.02.2023 yapıldı 28.02.2023  tarihinde yükledim 12.‎11.‎2023 tarihine kadar kullandım vede bütün çıkan güncellemeleri yükledim hiç bir problem çıkmadı format atmamım sebebi win11 orjinal denedim nasıl baya donuk çalıştı  şimdi KiNGHaZe nin Windows 10 Performance Editions 2023 22H2 kurulu biraz takılıp Emre028, çalışmasını yükleyip kalacağım bence iyisi bu ram ve işlemci tüketimi açısından iyi  forumlar size kolay gelsin.

va7eyla, 6 saat önce yazdı:

Eğer düzgün bir şekilde dil entegre etmek istiyorsan 

wimwtch kullan. Ben kullandım ve msdn kalıbına dil entegre ettim sorunsuz şekilde. Dil entegre konusunda ntlite maalesef başarısız

Edited by bensuslu11

va7eyla, 5 saat önce yazdı:

Ayrıca boot.wim dil entegre etmen gerekiyor. Sanırım unuttun. 

FBConan ın çalışmalarını da tavsiye ederim. Sanal da denedim performansları harika, iso  boyutlarını minimum derecede düşük, kurulu halleri de öyle. Türkçe dil eklenebiliyor. Bir çok windows yapısı mevcut. Adam ayda 2 3 tane windows yapıyor. TNCTR gibi bir site de yapılarını sürekli paylaşmakta. O yüzden kendisini güvenilir buluyorum. Zaten forumdaki yorumlara bakınca bir çok kişi de en iyi mod işini sen yapıyorsun yazmışlar. windowsxlite kendi şahsi sitesi, teamos da paylaşımlarını yaptığı forum. Her iki sitesinde de paylaşım yapıyor. Youtube de videoları mevcut. Bence sanalda deneyip, bir şanş verin.

b2ba776a3ebd54cc1ffc258ce15767e0_fit.png.9e0046f3b01b29cb4238bfe3d93760b9.png

6d24ad41b4745a9131a3305a8658d0e0_fit.png.638fb1a8628e93d64bd12f71449fa8c4.png

3d6f4c0d21d9800a1e1158838e473a30_fit.png.c5632ae9b5ea19cc339386fe70797604.png

MrRush, 7 saat önce yazdı:

Zaman kaybı sadece. Silinen bileşenler olduğu sürece sıkıntılı. El değememiş ingilizce kalıbında bile tamamen türkçe olmuyor. Mutlaka kalıntı oluyor.

Tavsiyem ingilizce olarak kullanmak.

Baştan söyleyeyim, hep söylüyorum, sizin bilginizi boşa saymıyorum. Fakat konuyla ilgili olarak;

Bir kaç gün, bu konu üzerinde çalışsam çözerim belki ama, uğraşılacak kadar önemli bulmuyorum ki,

Türkçeye çevirebilseydim bile ben kullanmayacağım. Türkçeye çevirince, ben kullanmadıktan sonra ne önemi var.

Şu kadarını söyleyeyim, her şeyi en basitinden düşünüp, basit şekilde çözmeye çalışırım önce (Öyle de yaptım olmadı).

Olmadı, diğer aşamaya geçerim, olmadı, biraz daha zorlarım, olmadı tekrar denerim.

Çözülmeyecek kadar karmaşık görmüyorum. Sizlerin aksine...

Geniş bir zaman diliminde belki tekrar denerim. 

Bu arada konuyla ilgili yaptığım işlem, format sonrası açık Pcde dil seçeneğinde, dili seçmemi sağladı.

Yarım yamalak da olsa, bir şeyler yaptım sayıyorum. Dediğiniz gibi kimse tam türkçeleştiremiyorsa eğer, en basitinden yaptığım işlem işe yaradı sayıyorum.

Fazla yormaya veya kasmaya gerek yok. :):)  :) 

Saygırlarımla...

• Like 2

19 hours ago, xpity said:

FBConan ın çalışmalarını da tavsiye ederim. Sanal da denedim performansları harika, iso  boyutlarını minimum derecede düşük, kurulu halleri de öyle. Türkçe dil eklenebiliyor. Bir çok windows yapısı mevcut. Adam ayda 2 3 tane windows yapıyor. TNCTR gibi bir site de yapılarını sürekli paylaşmakta. O yüzden kendisini güvenilir buluyorum. Zaten forumdaki yorumlara bakınca bir çok kişi de en iyi mod işini sen yapıyorsun yazmışlar. windowsxlite kendi şahsi sitesi, teamos da paylaşımlarını yaptığı forum. Her iki sitesinde de paylaşım yapıyor. Youtube de videoları mevcut. Bence sanalda deneyip, bir şanş verin.

b2ba776a3ebd54cc1ffc258ce15767e0_fit.png.9e0046f3b01b29cb4238bfe3d93760b9.png

6d24ad41b4745a9131a3305a8658d0e0_fit.png.638fb1a8628e93d64bd12f71449fa8c4.png

3d6f4c0d21d9800a1e1158838e473a30_fit.png.c5632ae9b5ea19cc339386fe70797604.png

teamos ve phoenixlite gerçekten güzel işler yapıyor (su an phoenix lite 11 kullanıyorum) 

sistem güzel minimum ram kullanımı, gereksiz uygulamaların hiçbiri yok startmenu sag tıkta gereksiz bir kaç şey var. ama sistemin güzelliğinden onlar gözardı edilebilir.

ghost spectre win10 yıllarca kullandım. oda güzel fakat modası geçti sanırım. kurulum sonrası gelen cmd ekranı müthiş. keşke oraya listelediği uygulamaların kurulum dosyalarını bi yere kaydetseydi de internetten indirmek zorunda kalmasaydık. 

iso boyutu katlanırdı fakat sistem için değerdi.

microsoftun gereksiz, sistemi yoran, sacma sapan arkaplanda calısan uygulamalarına bizleri mahkum etmedikleri için kendilerine bi teşekkür edelim. 

birde sagda solda paranoyak şizofreni arkadaşlar var. sürekli karsıma çıkıyor. modifiye sistem tehlikeli, bilgileriniz çalınır vs gibisinden. 

yıllarca spectre 10 sistemini kullandım, kısa bi süre 11ini kullandım. son 1-2 aydır phoenix ve FBConan 10-11 leri kullanııyorum. masaüstünde phoenixlite11 var, laptopta FBConan 10 optimum var. ikisi aynı takımmı bilmiyorum.
birbirine benziyor sistemler. canavar gibi hepsi.

bir şey olsa bana olurdu diye düşünüyorum.

marowak1002, 3 saat önce yazdı:

teamos ve phoenixlite gerçekten güzel işler yapıyor (su an phoenix lite 11 kullanıyorum) 

sistem güzel minimum ram kullanımı, gereksiz uygulamaların hiçbiri yok startmenu sag tıkta gereksiz bir kaç şey var. ama sistemin güzelliğinden onlar gözardı edilebilir.

ghost spectre win10 yıllarca kullandım. oda güzel fakat modası geçti sanırım. kurulum sonrası gelen cmd ekranı müthiş. keşke oraya listelediği uygulamaların kurulum dosyalarını bi yere kaydetseydi de internetten indirmek zorunda kalmasaydık. 

iso boyutu katlanırdı fakat sistem için değerdi.

microsoftun gereksiz, sistemi yoran, sacma sapan arkaplanda calısan uygulamalarına bizleri mahkum etmedikleri için kendilerine bi teşekkür edelim. 

birde sagda solda paranoyak şizofreni arkadaşlar var. sürekli karsıma çıkıyor. modifiye sistem tehlikeli, bilgileriniz çalınır vs gibisinden. 

yıllarca spectre 10 sistemini kullandım, kısa bi süre 11ini kullandım. son 1-2 aydır phoenix ve FBConan 10-11 leri kullanııyorum. masaüstünde phoenixlite11 var, laptopta FBConan 10 optimum var. ikisi aynı takımmı bilmiyorum.
birbirine benziyor sistemler. canavar gibi hepsi.

bir şey olsa bana olurdu diye düşünüyorum.

FBConan yapımcı, Phonenix, Optimum, Vanadium, Redstone, Vitality vs. yapımlarına verdiği isimler.

20 hours ago, va7eyla said:

Belki bir kaç gün sonra onları da türkçeleştiririm.

ingilizce türkçe dert etmiyorum. benim için gerek yok. exceli türkçeye çevirdim pişmanım. anlayamıyorum :D ingilizce iso var ama tekrar ingilizce yüklemeye üşeniyorum

21 hours ago, xpity said:

FBConan yapımcı, Phonenix, Optimum, Vanadium, Redstone, Vitality vs. yapımlarına verdiği isimler.

yapımlarının bulundugu bi site forum falan var mı?

marowak1002, 4 saat önce yazdı:

ingilizce türkçe dert etmiyorum. benim için gerek yok. exceli türkçeye çevirdim pişmanım. anlayamıyorum :D ingilizce iso var ama tekrar ingilizce yüklemeye üşeniyorum

yapımlarının bulundugu bi site forum falan var mı?

Yukarıda paylaştım.