Jump to content

Yabancı Kaynaklardan Indirilen Windows Imajları

bensuslu11
 Share

Recommended Posts

Shadowscape, 35 dakika önce yazdı:

Vay be. Dostum bilgilendirme için çok teşekkürler. SA.DAT taskın içerisinde bu dosya var ne olabilir acaba. Bunu gördükten sonra bir daha yabancı imaj indirmemeye karar verdim.

Bu bir nevi zamanlanmış görevlerin kaydını içerir. Örnek veriyorum formattan 10 saat sonra şu scripti çalıştır veya şu portu aktif et vb. Zarar verecek yada backdoor kapı açacak yapılandırmalar olabilir. Hatta system yetkisi ile yaptıysa bunu, bunu silemezsin bile, hatta görev zamanlayıcısında göremezsin

bensuslu11, 7 dakika önce yazdı:

Bu bir nevi zamanlanmış görevlerin kaydını içerir. Örnek veriyorum formattan 10 saat sonra şu scripti çalıştır veya şu portu aktif et vb. Zarar verecek yada backdoor kapı açacak yapılandırmalar olabilir. Hatta system yetkisi ile yaptıysa bunu, bunu silemezsin bile, hatta görev zamanlayıcısında göremezsin

:(( . Hımm umarım sıkıntı yoktur. Ghost spectre kullanıyordum. Hemen formatlıyım bari.

• Haha 1

"Mustafa Kemal" boşuna dememiş "beni türk doktorlarının eline bırakın" diye... türk' ün dostu yine türk, bu siteye 2007 yılında üye oldum, o günden bu yana zaman ayırıp emeği geçen buraraki arkadaşların modifiye ettiği windowslar dan başka hiç bir modifiyecenin windows' unu kullanmadım... hakkınızı helal edin, ilerleyen zamanlarda da bağış yapmayı düşünüyorum çünkü sayenizde rahat bir şekilde windows işletim sistemi dahil bir çok yardımcı program kullanabiliyorum...

bensuslu11, 19.12.2023 - 03:06 yazdı:

Belki birgün dil nasıl eklenir diye bir konu açabilirim

Uzun süre Windows'un çoğu resmi sürümünü ingilizce olarak kullanmış biri olarak açıkçası bu konuyu en azından nasıl oluyor diye merak etmiyor değilim. Bu arada Yabancı kaynaklı Windowslardaki güvenlik  bilgilendirmesi için ayrıca teşekkür ederim. 

• Thanks 1

Oldum olası Yabancı ISO larına güvenmem Lakin önemli bir dosyam yada Bankacılık gibi işlemler yapmıyorsam bu FBConan vatandaşının yaptığı ISO lar kurunca Sistem harbiden uçuyor. Yiğidi öldür hakkını yeme misali :) Yinede kim olursa olsun Yabancı yada Türk önemli dosyalarınız varsa ve Önemli işler yapıyorsanız MSDN  Iso ları haricinde Microsoft Orjinal ISO ları haricinde Kurulum yapmayın bence.

• Like 2

değerli benuslu11 kardeşim engin bilgilerin adına teşekkür etmeyi borç bilirim.bir konuya değinmek istiyorum.tnctr ailesi olarak yapılan işletim sistemlerine emek veren gönül veren tüm emektarlara minnettarız bir üye olarak.bu siteden çok değerli çalışmalar sergilenmekte ve şahsım adına bir çok üstadın işletim sistemini kurup deneme şansım oldu.en son bu sitededen bağımsız olarak indirdiğim ghost spectre windows 10 u kurup denemek istedim ve halende kullanıyorum.izlenimlerim şunlar gerçektende bu sistemi yapan kişi muazzam bir sistem yapmış.mekanik harddiskte bile ssd performansı alıyorsunuz.zaman geçse bile sistem hiçbir şekil ağırlaşmıyor ilk günki stabilizasyonunu koruyor.güvenlilik yönünü bilemiyorum ama hız konusunda tnctr deki sistemlerde de böylesine denk gelmedim.tek eksik bulduğum iki kısım oldu.bilgisayarı açtığınızda ilk dosya kopyalamada kopyalama da kopyalama işlemini veya taşıma işlemini windows kendisi yapmıyor ben bu teracopyle yapıyorum .2 3 kopyalama denemesinden sonra sıkıntısız yapıyorum.2.eksiği bazen hiç sıkıntı yaratmamasına rağmen genelde windows resim görüntüleyici ile resim açmak istediğinizde tepkisiz kalıyor bazen çok geç açıp bazende hiç açmayıp sonradan kaç kez denemişseniz o sayfadar açıyor gerçi bu resim geç açma meselesini bir kaç windowsta yaşadım ve bir çözümünü henüz bulmuş değilim ek olarak irfan view ile sorunu bir nebze olsada aştım lakin windows resim görüntüleyici daha çok hoşuma gidiyor.demem oki forum daki üstadlarımız eminim ki bu sisteme benzer hatta daha iyi daha hızlı daha güvenlisini yapacaklardır.şahsım adına kendilerinden böyle bir çalışma bekliyorum.çünkü baştada dediğim gibi ne kadar zaman kullanırsanız kullanın hiç bir şekilde hantallaşma olmuyor.küçük bir eksiğide bazı programlarda dll hatası veriyor.bir kaç programda denk geldim.saygılarımla

288775940_Windows10x64-2023-12-30-20-20-23.png.6537bfc2b1c934db0cfce4461adcabe4.png

özellikle şu nexus lite denen adamın hazırladığı imajları indirmeyin.

uzak bilgisayar bağlantılarını sildim ve şuan önceen yapılandırılmış uzak bağlantı ayarlarını bulamıyor.. Ayrıca sistemdeki Klavye sürücüsüne Keyloger yüklemiş bu arkadaş bilginiz olsun. yazdıklarınıza kadar her bokunuzu takip ediyor

Edited by bensuslu11
  • Like 1

bensuslu11, 18 saat önce yazdı:

288775940_Windows10x64-2023-12-30-20-20-23.png.6537bfc2b1c934db0cfce4461adcabe4.png

özellikle şu nexus lite denen adamın hazırladığı imajları indirmeyin.

uzak bilgisayar bağlantılarını sildim ve şuan önceen yapılandırılmış uzak bağlantı ayarlarını bulamıyor.. Ayrıca sistemdeki Klavye sürücüsüne Keyloger yüklemiş bu arkadaş bilginiz olsun. yazdıklarınıza kadar her bokunuzu takip ediyor

Hocam bizim kullandığımız sistemlerde benzeri keylogger vs var mı bakmak için ne kullanabiliriz ne önerirsiniz

amd_turkey, Bir saat önce yazdı:

Vay anasını. Bensuslu nun çalışmaları takdire şayan.  Demek ki, yabancı çalışmalara çok temkinli yaklaşmanız lazım

Aslında türkler, bu tarz hackerlikleri yapamadığı için temiz sistem çıkarıyor. Yapabilseler, türk yapımcılarıda güvenilmeyenilmeyebilir. Yabancılar yapıyor ve en hızlı stabil sistemler onlardan çıkıyorsa, sistemin altını üstüne getirip, bütün yasal olmayan işlerde sistemi uzaktan kullanabiliyor veya internete girildiğinde verileri istediği yere aktarabiliyorlar. Yani, sistemi bu kadar iyi bilip, iyi kullanıp, istedikleri hackerliği, kimsenin haberi olmadan yapabiliyorlar. Sorun şu ki, türkler bu kadar detaya giremiyor ve istese de yapamıyor, yapmak istese ve yapsa, kendini açığa çıkarıyor veya açığa çıkma korkusuyla elini kaldıramıyor... Sözün özü, ben türküm ama bu konuda yabancılar kadar bilgili olmayı çol isterdim. Hacker olacaksam da, beyaz şapkalı hackerliği tercih ederim. Demem o ki, dediğim tüm şeyi yapacak kadar bilgili ve zeki, aynı zamanda tercih etmediğim için kullanmayacak hale gelmeyi çok ama çok istiyorum. Saygılarımla...

amd_turkey, 19 dakika önce yazdı:

Yapamadığı için mi yapmadığı için mi? Bu bir tercih, bizimkiler tercihini etik olmaktan yana kullanıyor bence.. 

Ayrı bir şey söylemek istiyorum, yabancı sistemler hakkında, sistem ne kadar hızlı ve stabil çalışıyorsa bir o kadar korkmalısınız.

Çünkü veri alışverişi yaptırmak ve aynı zamanda hızlılığı ve stabilliği korumak için, sistemi normal düzeyde tutmak gerekir.

Eğer sistem yavaş ve hatalarla dolu ise, veri alışverişi yapılmaz ve hızlı bile olsa giderek hantallaşır.

Yabancıların sistemi bu yüzdende hızlıdır, normalden daha hızlı.

Çok uzattım ama, kısacası, sistem olması gerekenden hızlı ve stabilse, veri alışverişi için hazırlanmış demektir.

Bu konuda ise, özellikle yabancıların sistemi hiç güvenilir değildir.

@amd_turkey üstadım bugün yazdıklarımı sizin için yazmadım, genel olarak bilgi amaçlı yazdım.

Bu konuyu benden daha iyi biliyorsunuzdur eminim.

Saygılarımla...

Edited by va7eyla

va7eyla, 4 saat önce yazdı:

Aslında türkler, bu tarz hackerlikleri yapamadığı için temiz sistem çıkarıyor. Yapabilseler, türk yapımcılarıda güvenilmeyenilmeyebilir. Yabancılar yapıyor ve en hızlı stabil sistemler onlardan çıkıyorsa, sistemin altını üstüne getirip, bütün yasal olmayan işlerde sistemi uzaktan kullanabiliyor veya internete girildiğinde verileri istediği yere aktarabiliyorlar. Yani, sistemi bu kadar iyi bilip, iyi kullanıp, istedikleri hackerliği, kimsenin haberi olmadan yapabiliyorlar. Sorun şu ki, türkler bu kadar detaya giremiyor ve istese de yapamıyor, yapmak istese ve yapsa, kendini açığa çıkarıyor veya açığa çıkma korkusuyla elini kaldıramıyor... Sözün özü, ben türküm ama bu konuda yabancılar kadar bilgili olmayı çol isterdim. Hacker olacaksam da, beyaz şapkalı hackerliği tercih ederim. Demem o ki, dediğim tüm şeyi yapacak kadar bilgili ve zeki, aynı zamanda tercih etmediğim için kullanmayacak hale gelmeyi çok ama çok istiyorum. Saygılarımla...

hocam hackerlerin windows un altından girip üstünden çıkmasına gerek yok çünkü windows un kendisi başlı başına veriyi toplayıp gönderiyor! bir dünya telemetri var windows un içinde sizce bu hali hazırda normal mi? hadi diyelim dediğiniz gibi hackerlar sistemi bir şekilde kandırmayı başardılar, ben bu yabancıların yaptığı modifiye windows u pc ye kurmam 1, ikincisi hadi diyelim boş bulundu ve herhangi birisi kendi bilgisayarına kurdu; bir dünya antivirüs yazılımı firması var, gider lisanslı antivirüs alırım yine açığı en aza indiririm... kaspersky, bit defender, norton, f secure... bunlardan başlıcaları: bu firmalar kadar iyi iş gören ismi duyulmamış firmalarda vardır en nihayetinde... son olarak ben tükiyede türk arkadaşlarımızın özelleştirdiği modifiyeleri her zaman kullandım, çok güzel işler çıkarıyorlar ellerinize sağlık başkada bilmediğim yerlerden modifiye windows kullanmam, saygılar...

• Like 2