Jump to content

Hoş Geldiniz Açılış Ekranında Uzun Süre Bekleme Sorunu

juvanpix
 Share

Recommended Posts

va7eyla, 3 dakika önce yazdı:

Yanlışınız var, elle bükülür vidalar olmasa bile. Tornavida ile kasanın diğer kapağını açmanız lazım. Açılamaz değildir, açılamaz olsa, kasayı yapanlar nasıl alt tarafa koyduğu hdd nin bağlantısını yapsınlar. Siz diğer taraftaki kapağın vidalarını çıkartın açılır.

Alt tarafta ki plakayı mı kast ediyorsunuz? Eğer onu kast ediyorsanız orada HDD var. Onu çıkartıp SSD takabilirim. Ama bu dediğiniz şeyi ben yapamam. Bilgisayarıma zarar veririm.

Edited by akillialtay1995

akillialtay1995, 28 dakika önce yazdı:

Kasa tek bir yerden açılıyor.

Buradan bahsediyorum. Benimki de aynısından, önü ve arkası...  lwm0cda.jpg    6wwhpsb.jpg Hdd arkada, altta ve Powerin hemen yanında...

Edited by va7eyla

akillialtay1995, 2 dakika önce yazdı:

Bende öyle değil Kasada demir bir plaka var onun altında HDD.

Nerede olduğu önemli değil işte, ssd takmak için yapacağınız tek şey, hdd ye bağlı iki kabloyu söküp, ssd nin soketlerine geçirmek...

Sonradan da temiz bir format atmak...

Edited by va7eyla

va7eyla, 1 dakika önce yazdı:

Nerede olduğu önemli değil işte, ssd takmak için yapacağınız tek şey, hdd ye bağlı iki kabloyu söküp, ssd nin soketlerine geçirmek...

Sonradan da temiz bir format atmak...

O zaman HDD çalışmaz. Sistemde sadece SSD olur. HDDde önemli bilgilerim var. Onlar ne olacak. O dediğin şeyi yapamam. Bilgisayarı bozarım. Elim de ki bilgisayardan olurum.

akillialtay1995, 2 dakika önce yazdı:

O zaman HDD çalışmaz. Sistemde sadece SSD olur. HDDde önemli bilgilerim var. Onlar ne olacak. O dediğin şeyi yapamam. Bilgisayarı bozarım. Elim de ki bilgisayardan olurum.

Siz böyle düşünüyorsanız yapmayın ama, bir şey daha yazayım daha yazmayacağım. Hdd ye giden kabloları pc kapalıyken çıkartın. Ve aynı kabloları pcde bulun, vardır elbet yedekte benzer kablo, veya yedekte yoksa, sata kablosu yoktur, bir yerden temin edin. Yani hdd yi çıkartmanız gerekmez. Güç kablosu pcde bir çok yedek var, sata kablosu yoktur, yoksa alırsınız. Sonra format attığınızda hdd diski silmeyin, sadece ssdye kurulum yapın. Sonrasında diskinizde yer alan dosyalarınızı başka bir yere yedekleyin, hdd yi formatlyın. Yedeklediğiniz dosyaları hdd ye geri aktarın. bu kadar ama anlatırken bana zor geldi, size de zor gelebilir.

juvanpix, 06.01.2024 - 03:21 yazdı:

laptobum son iki günden beri hoş geldiniz ekranında 5 dk kadar bekliyor. Öncesinde böyle bir sorun yoktu. şimdiye kadar temp klasörü hiç temizlememiştim bilmezdim temizledim ardından sonraki ilk açılışında biraz daha iyiydi fakat sonradan yine aynı oldu. disk temizleme de yaptım. ccleanr programı kullanıyordum uzun süredir kullanmıyorum güvensiz diye duyunca. Çözümü bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

windows 10 home sngle langue

bu programla diskin sağlığını paylaş harddisk kullanıyorsan donanımsal bu durum yazılımsal değil en son ne zaman bakım yaptınız 2 hafta önce ağır çalışan pc geldi ssd olmasına rağmen 32 gb ram var termal macunu yenileyince pc normale döndü elinizden geliyorsa açıp bakım yapın ya da teknikere yardım alin ama formatlık durum değil kolay gelsin.

Please register to see this content.

• Like 1

juvanpix, 09.01.2024 - 04:44 yazdı:

Program ile bakamaz mıyız. Bir de içerisindeki verileri nasıl alacağız. 

Adını vereceğim iki program ile HDD nizi test edebilirsiniz, birincisi "Hard Disk Sentinel" diğeri ise "CrystalDiskInfo" dur. Bu iki program ile HDD nizi test edebilirsin. Hard disk sentinel ile test ettiğinizde  açıklama kısmının arka fonu sarı yada kırmızı  renk ise ve sağlığın karşısındaki rakam % 70 ve daha altında ise HDD niz gidicidir devamlı yedek alınız ve en kısa zamanda da SSD ile değiştiriniz.