Jump to content

Editör Kadrosu Oluşturulmuştur...

tenekecezve

Recommended Posts

Arkadaşlar uzun zamandır planladığımız ve sonunda oluşturduğumuz Editör Kadrosu aktif edilmiştir...

Editör kadrosu, forumdaki hataları düzenlemede yardım edecek bir takımdır.

Yönetim bu kadroyu kişilerin site içindeki çalışmaları doğrultusunda seçecektir. Özellikle kurallara hakim, online süresi yüksek kişiler ve Türkçe'yi güzel kullanan kişiler tercihimiz olacaktır.

Yeni kadromuzun hayırlı olmasını, aramıza katılan arkadaşlarımızın da başarılarını dileriz...

Tnc-Team

çok iyi olmuş..

Online süresini kasteddiğiz kayıt tarihi mi yoksa çevrimiçi süremi ?

Aktif süresi fazla olan. Editör arkadaşlar forum içerisindeki hataları düzenleyeceği için online sürelerinin de yüksek olması gerekiyor.

Çok iyi olmuş; fakat Grup simgesi nasıl bişey olacak?

Grup simgelerini yeni editör olan arkadaşlardan görebilirsiniz...

Editör kadrosu çok iyi oldu ancak bir kaç sorum olacak lütfen yetkili arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

Editör kadrosu, forumdaki hataları düzenlemede yardım edecek bir takımdır.[/CODE]

Forumdaki hangi hataları düzeltecekler? Yazım ve imla kuralarına uyulmayan yazıları mı yoksa yoksa forumdaki diğer hataları mı?

Bu düzenlemenin bir sınırı var mı? Örneğin sürekli yazım kurallarına uymayanlara uyarı verebilecekler mi yada banlayabilecekler mi?

Örneğin bir konuda yada cevapta düzenlenmesi gereken bir yer varsa ve bu editörün gözünden kaçtı ise biz üyeler bunu raporlayabilir miyiz?

Editör kadrosu çok iyi oldu ancak bir kaç sorum olacak lütfen yetkili arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

Editör kadrosu, forumdaki hataları düzenlemede yardım edecek bir takımdır.[/CODE]

Forumdaki hangi hataları düzeltecekler? Yazım ve imla kuralarına uyulmayan yazıları mı yoksa yoksa forumdaki diğer hataları mı?

Bu düzenlemenin bir sınırı var mı? Örneğin sürekli yazım kurallarına uymayanlara uyarı verebilecekler mi yada banlayabilecekler mi?

Örneğin bir konuda yada cevapta düzenlenmesi gereken bir yer varsa ve bu editörün gözünden kaçtı ise biz üyeler bunu raporlayabilir miyiz?

Yetkileri şu şekilde;

1-Yazım yanlışlarını düzenleyebilir;

2-Başlık hatalarını düzeneyebilir;

3-Konu başlıklarını açabilir ve kapatabilir;

4-Konuları taşıyabilir;

5-Konuları bölebilir ve birleştirebilir;

6-Konuları görünür veya görünmez hale getirebilir;

7-İletileri görünür veya görünmez hale getirebilir.

Öncelikle Editör arkadaşları tebrik ediyorum...

Fakat Tnc büyüdükçe gerçekten yönetimin işi zorlaşıyor, bu bağlamda iş sadece yönetime düşmüyor, herkes üstüne düşen hassasiyeti göstermesi lazım..

Normal üyelerinde yönetime Raporla özelliğini kullanarak yardımcı olması gerekiyor..

Sonuçta Yetki sahibi bütün kişilerde normal insan :) Göremdiği, gözünden kaçan hatalar sorunlar olabilir. Bu bağlamda herkes lütfen gördüğü hataları Raporla butonunu kullarak Yetki sahibi kişilere bildirsinler....

Tek yapmanız gereken Forum Kurallarına uyamayan iletileri Raporlamınız....

Daha kullanışlı, daha işlevsel, daha düzgün, daha güzel bir TncTr için herkesin yapacağı birşeyler vardır ;)

icon13.gifLütfen Kırık Link Ve Hatalı Gördüğünüz İletilerdeki Uygunsuzluğu p_report.gif Butonunu kullanarak bildiriniz...

Peki bu saydığınız yetkilere bakarak bu kadronun moderatörden ne farkı vardır acaba daha çok mod yardımcısı gibi bir görevmi üstleniyor arkadaşlar ayrıca ilerde bölümlere göre mod veya editör seçme gibi bir durum olabilirmi acaba böylece o bölümde düzeni seçilen arkadaşlar sağlamış olur

Herkese teşekkür ederiz Allah utandırmasın bizi.

Bu arada moderatör ve editör arasındaki fark moderatörler üyeleri gerekli görürlerse banlayabilirler. Biz forumdaki imla hatalarıyla ve konuların doğru açılıp açılmadığıyla ilgili moderatör arkadaşlarımıza yardım ediyoruz.

ozyol; forumdaki türk dil kurumu yetkilileri desek tam açıklarız heralde :D sürekli yazım kurallarına uymayanları bize bildirebiliyorlar gerekli işlemi arkadaşlara uyguluyoruz.Bizim editörlerin gözünden kaçmaz ya hadi kaçtı diyelim( :) ) bu durumda normal raporlama sistemiyle raporlayın mesajı.Editör arkadaşlarımız yetkileri dahilinde müdahale edeceklerdir.

eke58; bardağın dolu tarafından bakmak çok güzel birşey.Senin söylediğinle viper75 arkadaşımada cevap vermek isterim.Üye uyarma - üye banlama gibi yetkileri bulunmamaktadır.Ama o da çok büyük engel sayılmaz.Her an bizle iletişim halindeler zaten.Anında müdahale kaçınılmaz.

Hayırlı olsun. Bence çok iyi oldu bu 'editör ekibinin' oluşturulması. Geçtiğimiz yıl olsaydı bende katılabilicek durumdaydım. Bu yılda isterim ama sadece akşamları sürekli online olabiliyorum. Editör arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Türkçemize sahip çıkmamız için çok güzel bir adım oldu ve bütün sitelere örnek bir uygulama. Her zamanki gibi TNCTR farkını yaptı. :)

Çok manidar bir durum türkçeyi korumak, kollamakla ilgili insanlara ingilizce karşılık bulup '' editör '' diyoruz. Karşılığı olan iyi bir kelime bulunmadığından ya da yakıştıramadığımızdan düzenleyen, düzenleyici gibi..

Editör arkadaşları tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Amerikayı yeniden keşfetmek bizim görevimiz değil.Türkçeye bu kelimelerin girmesini biz istemedik.Ayrıca "internet jargonu" dediğimiz bir olay da var. Hiç bir forumda administrator'e (admin'e) tereke idare memuru, kayyum yada işletmeci denmiyor bildiğim kadarıyla :D

Amerikayı yeniden keşfetmek bizim görevimiz değil.Türkçeye bu kelimelerin girmesini biz istemedik.Ayrıca "internet jargonu" dediğimiz bir olay da var. Hiç bir forumda administrator'e (admin'e) tereke idare memuru, kayyum yada işletmeci denmiyor bildiğim kadarıyla :D

Aynı şeylerden bahsediyoruz, fark anlayışta. Ben forumlar için konuşmadım, genelledim. Bunu gazetelerde , dergilerde vs vs yayın organlarıda kullanıyor. Zamanında tam karşılık bulmadığı için. Oysa bilgisayar yabancı geliyor mu? Tam türkçe işte zamanında çevrilmiş ve kullanılıyor. Computer diyen var mı?

Konuya dikkat çekmek için söylenmişti, değişik boyutlara gitmesin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...