Jump to content

Oyuncular Tepkili: Ubisoft Baltayı Taşa Vurdu!

muselmansuffe

Recommended Posts

Oyuncular Tepkili: Ubisoft Baltayı Taşa Vurdu

Command & Conquer 4 ve Assassin's Creed 2 gibi önemli oyunlar oyuncuları neden çıldırttı?

2062687142_3ad2cbdd93.jpg

Orijinal oyunlar sunulan teknik destek ve gönül rahatlığı ile ön plana çıkar. Ayrıca koleksiyonda gerçek bir hazine barındırmanın da keyfini verirler.

Ancak Ubisoft ve EA'in getirdiği en son kopya koruma sistemi oyunculardan inanılmaz bir tepki alıyor.

Sistemden daha önce buradaki haberimizde ana hatlarıyla bahsetmiştik. Kısaca özetlemek gerekirse: Bundan sonra Ubisoft ve EA oyunlarını oynayabilmek için internete bağlı olmak zorundasınız. Aktivasyon için değil, oynayabilmek için online olmalısınız. Yani internet bağlantısı yoksa, oyun da yok! Üstelik parasını verip satın aldığınız orijinal oyun ile bu çileyi çekmek zorundasınız. Kesintisiz ve her yerde internet şartı Türkiye'den daha gelişmiş bir altyapıya sahip ABD'de bile ağır tepki alıyor.

Assassin's Creed 2, Silent Hunter 5, Command & Conquer 4 gibi çok önemli oyunlar, dünya çapında milyonlarca oyuncusu olan oyunlar bu kopya koruma sistemine sahip.

Bu tür bir zoraki koruma sisteminin, oyunculardan aldığı tepkiye bakılırsa, Ubisoft ve EA oyunlarının orijinal olarak satışlarının değil artması, ağır bir darbe alması bile kuvvetle mümkün görünüyor.

Kaynak: chip.com.tr

Artık korsan oyun sorunu ne kadar zarar vermişse bu kadar büyük iki firma bile durumu kurtarmak için kendilerine bile saçma gelen bu sistemi uygulamaya koymuşlar aslında amaçları herkesin orjinal oyun almaya teşvik etmek olsada birazda herkes internet alsın olayınada geliyor güzel ülkemizde zaten orjinal oyun satışları az olduğundan tepki göstersek bir anlamı olmaz :) ABD düşünsün

Her virüs için bir antivürüs programı her antivirüs programı içinde bir virüs mutlaka oluyor.Yani bilgisayar dünyasında kırılmayacak koruma yok yakında forumlarda görürz hepsini

Orjinal oyun fiyatları göz önüne alındığında insanlar doğal olarak korsan oyunlara yöneliyor buda dış pazarın ülkemize olan güvenini azaltıyor ve bazı oyunlar malesef ülkemize verilmiyor. firmalar ne kadar önlem alırlarsa alsınlar oyunlar bir şekilde kırılıyor ve herkesin internet veya korsan cd satan yerlerden çok ucuza almalarına olanak sağlıyor. keşke fiyatlar makul bir düzeye gelsede herkes orjinal oyun alsa hem firmaların başı ağrımaz hemde oyuncular belli başlı sıkıntılardan kurtulmuş olur.

boşuna güvenlik firmalarına para vermesinler her türlü kırılıyor gta4 bil kırıldı seriali bile halen kullanmaları hata 10 dka çözüyor 911 razor saolsun::D

crysisi orjinal almıştım bn Ama mesela cod da isterse 10 lira apsın gidipte almam türkçe alt yazı bile veriyor işimn olmaz yani türkçeyi koyacaksın aga

Ubisoft Korsana Karşı Tepkili

Oyuncular Ubisoft a Tepkili

Cracker lar Henüz Tepki Vermedi

Demek ki henüz son söz söylenmemiş az sabır eli kulağında düşer net e çözüm elbet ilgi alanına giren biri vardır korsan piyasasının da üreticiler kadar iyi yetişmiş bilgisayar dahileri var

Hiç kimse almasın bakayım üç güne yanıp tutuşmazlarsa ben de Eke58 değilim :)

Arkadaşlar bu tür olaylara karşı tepkileri toplu olarak vermeliyiz bence.

Ama tabii sadece Türkiye değil tüm dünyada olmalı böyle bir örgütlenme.

Unutmayalım kovalanan kaçar :D

Arkadaşlar neden oyunlar bize bu kadar pahalı geliyor çünkü adamlar milyonlar harcayarak o oyunları hazırlıyor tek bir hatasız piyasaya sürüyor.E bununda karşılığını almak istiyorlar kısacası örneğin siz kar yapmayacagınız ve zarar edeceginizi bile bile bir işe kalkışırmısınız ? Cevap : Tabiki kalkışmazsınız neden boş yere hem uğraş vericeksiniz ve emeğinizin karsılıgını alamıyacaksınız ve cebinizden boş yere para çıkmış olacak.Ve yurtdışında yaşayan insanlar en azından Türkiye'den daha iyi şartlarda yaşadıkları için oyunların fiyatlarıda böyle oluyor diye düşünüyorum.

Saygılarımla BuurakCafe26

Artık herkes bilgisayar kullanmayı sürüklemeden uçurarak geliştiriyor. Bu oyunlar geliştikçe kullanıcılarınında gelişeceğini düşünüyorum. Uçmalarına bi hayli etki yapar, fakat onlar üstesinden gelir. Farklı bir çözüm bulmaları bile aşılamaz engel olamaz.

benim bildiğim kadarıyla şuan için Assassin's Creed 2 'nin crack 'i mevcut değil. Skidrow , RELOAD , Razor 1911 vs. hiç biri şuanki görev konusunda bi crack çıkartamadı. Şuan offline tarzı birşey yapıldı ondada sadece şehirde saf saf dolanıyorsun görev vs. alamıyorsun save yapamıyorsun. Şuan ubisoft 'un bu uygulamasını kıracak bi crack mevcut değildir. Ama 3 vakte kadar onuda hallederler. Ayriyetten Ubisoft 'un bu uygulaması bence çok güzel çünkü insanlar sadece Cod Modern Warfare 2 ,Battlefield Bad Company 2 gibi online oynanacak oyunlara para vermeyi öncelikle tercih ediyor Assassin's Creed online oynanmadığı için kullanıcı internetten indiriyor oyununa bakıyor. Eninde sonunda bu işte bir emek var adamlar bu şekilde koruma koyuyor. Çok oynamak istersen para ile alacaksın. Yada 1 hafta bekle crack çıkar. Ha bu arada söylemek isterim Battlefield Bad Company 2 ve Cod Modern Warfare 2 bu iki oyun daha para ile satışa çıkmadan internete düştü ve para ile almak isteyen oyuncu daha 2 gün beklerken ben bu oyunu internetten indirip oynamaya başladım ve ikinci günü bitirdim ama para ile almak isteyen oyuncular hala beklemedeydiler. UBISOFT 'un yanındayım adamlar haksız mı bea (:

benim bildiğim kadarıyla şuan için Assassin's Creed 2 'nin crack 'i mevcut değil. Skidrow , RELOAD , Razor 1911 vs. hiç biri şuanki görev konusunda bi crack çıkartamadı. Şuan offline tarzı birşey yapıldı ondada sadece şehirde saf saf dolanıyorsun görev vs. alamıyorsun save yapamıyorsun. Şuan ubisoft 'un bu uygulamasını kıracak bi crack mevcut değildir. Ama 3 vakte kadar onuda hallederler. Ayriyetten Ubisoft 'un bu uygulaması bence çok güzel çünkü insanlar sadece Cod Modern Warfare 2 ,Battlefield Bad Company 2 gibi online oynanacak oyunlara para vermeyi öncelikle tercih ediyor Assassin's Creed online oynanmadığı için kullanıcı internetten indiriyor oyununa bakıyor. Eninde sonunda bu işte bir emek var adamlar bu şekilde koruma koyuyor. Çok oynamak istersen para ile alacaksın. Yada 1 hafta bekle crack çıkar. Ha bu arada söylemek isterim Battlefield Bad Company 2 ve Cod Modern Warfare 2 bu iki oyun daha para ile satışa çıkmadan internete düştü ve para ile almak isteyen oyuncu daha 2 gün beklerken ben bu oyunu internetten indirip oynamaya başladım ve ikinci günü bitirdim ama para ile almak isteyen oyuncular hala beklemedeydiler. UBISOFT 'un yanındayım adamlar haksız mı bea (:

Emek verenlerden bahsetmişsinizde yazayım dedim. Assassin's Creed 2 için 400 kişilik bir ekip çalışmış. Şahsen bende olsam bu kadar kişinin hakkını yedirmezdim ama oyuncu ve bir oyuna dünya kadar para veremeyecek biri olduğum için cracklere devam

Orjinal oyunları 15 ile 20 tl yapsınlar korsancıların kazandığı milyon dolarları firma kendi kazansın ama onlar nasıl olsa satılmıyo bari yüksek fiyattan satıyımda zararım azalsın diyorlar

Örneğin crysis ilk cıktığında 149 tl gibiydi sonra ne olduda bu 29 tl kadar indir yaptıkları arge çalışmaları mı ucuzladı ?

Oyunların Türkiye fiyatının yüksek olmasının bir diğer sebebi ise bizim direkt olarak distiribütörümüzün olmayısı biz oyunu avrupadaki vergileri eklenmiş olan piyasadan alıyoruz

Sonucta korsan olayının başlatan firmaların tam anlamıyla kendileridir......

Aslında oyunlar eskisi kadar pahalı değil Türkiye'de. Misal steamda 60doların üzerinde olan Assassin's Creed 2 D&R'da 68 lira. Üstelik bu oyun çok daha yeni çıktı. Bazı oyunları çok ucuza bulabiliyorsunuz. Mesela Assassin's Creed'in ilk oyununu 14 liraya alabiliyorsunuz. Başka bir örnek daha vereyim, Borderlands. 60 lira civarı D&R fiyatı 50$ Steam fiyatı. Tabi hiç para vermem diyene ayrı ama bu yönden ülkemiz eleştiri noktasını geçti. Haberiniz olsun.

Tavsiye ederim;

Please register to see this content.

Orjinal oyun oynamak her zaman iyidir. Eskiden bu oyunları alabilmek için en az 200lira vermek gerekirdi.

Küçük bir ek PS3 ve Nintendo'da bu durum geçerli değil. Bunun için de amazon.com'u öneririm. Shipping ucuz ve hizmet muhteşem.

Fiyatlara bakılınca yinede korsanı engelleyecek seviyede değil çünkü bir öğrenci için gene çok bir para sonuçta bir geliriniz yok çalışan birsi içinde eğer asgari ücret alıyorsanız zaten açlık sınırındasın evliysen zaten unut orjinal herşeyi fatura vs kira bunları bitir karnını doyur şükret :) evli değilsen bir nebze olsun bu tarz şeylere harcama yapma lüksüne sahipsin :) malesef güzel ülkemde hayat şartları bizi birazda kolay olan bu korsan sektörünün içersine çekti bunlar birazda alışkanlık yaptı bırakmak kolay değil ne kadar kötü birşey yaptığının farkında olmayan insan sayısı hiçte az değil

Öğrenciysen otur ders çalış bilgisayar oyun için mi?, asgari ücret alıyorsan kendini geliştirmek için çalışmalısın ya da ek iş yapmalısın, oyunla kaybedecek zamanın olmamalı! Gelecek asgari ücretle kurulmaz maalesef! Bunlar size antitez.

bunun dışında 5 liraya adam kitap çıkartıyor, 3 liralık korsanı hemen ardından. Peki hangisi daha fazla satıyor, tabi ki 3 liralık korsanı. Bu bizim anlayışımızla ilgili, saydığınız diğer faktörlerin hepsi fasa fiso. Asgari ücretli bir adam AC2 için yeterli bir bilgisayar topladıysa zaten parayı harcadığı yer bellidir!

Tabi hangimiz yapmıyoruz ki bunu! Ben sadece fiyatlar eski seviye de değil haberiniz olsun diye bilgilendirdim sizi. Yok şu kadar pahalı yok şöyle yok böyle diye bahane üretmeyin diye söyledim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...