Jump to content

Şu Pişkinliğe Bakk !

mertbatu

Recommended Posts

34q69up.png

Arkadaşlar.

Bu sitedeki admin çok ayıp birşey yapıyor.

Birde cevabına bakın.

Böyle emek hırsızlarından bıktım artık...

Ayrıca sitedeki üyeliğimide yasaklamışlar

Açıklama :

Aşağıdaki sebep´ten dolayı yasaklandınız:

tnctr den hizmet alabilirsiniz :)

Yasaklandığınız süre: henüz yok

Sanal alem delikanlıları.Sysdm.cpl yi değiştirip ben yaptım diyen onlarca mahlukat var.Çoğu siteler gerek proglar gerek katılımsızlar burdan cıkıyor.Bunun herkes bilincinden.Sözde adminmiş pehh !!!

biraz önce bende başka bir sitede bir arkadaşın morningin dönüşü şerefine yaptım dediği temayı başka bir sitede kendileri yapmış gibi gördüm bilgisayarım reset attığı için (deep freeze kurulu)sitenin adını hatırlayamıyorum cevap da yazamadım.Geçenlerde format için gelen bir makinada benim xp yi gördüm 7isolu olanı güzelmiş nerden buldun dedim müşteri ben yaptım dedi gülermisin ağlarmısın şimdi gelde reklamsız ürün çıkar bakalım o zaman ne diyecekler

Ben uyardım birkaç sitede.Hemen kaldırılmış.

Ama böyle site adminleri varken...

Demek para herşeymiş !!!

Para herşeymiş derken? Bunu orada paylaşarak nasıl para kazanacak? Rapid indirme sayısıyla mı?

paylaşımın tnc yada x i yoktur açtığınız anda tüm dünya faydalanabilir izin alma kaynak verme zorunluluğuda yoktur yani telif hakkı yoktur paylaşım evrenseldir :D

Arkadaş çok haklı,sen lisansı Microsoft'a ait olan bir ürünün çeşitli yerlerine yaptığın değişikliklerle,koyduğun reklamlarla o ürüne sahip olamıyorsun,sen yapmış oluyorsun ama sonuçta ürünün lisansı Microsoftta. Hem bu açıdan bakıldığında emek hırsızlığını sen de yapmış bulunuyorsun,sen yaptığın değişiklikler için Microsofttan izin aldın mı? Yanlış anlamayın,Microsoft'u ve ya senin çalışmanı çalmış olan zatı sevdiğimden ya da onu koruma amacı güttüğümden değil,sadece doğru konuşmak adına bu mesajı yazıyorum.

Para herşeymiş derken? Bunu orada paylaşarak nasıl para kazanacak? Rapid indirme sayısıyla mı?

Arkadaş çok haklı,sen lisansı Microsoft'a ait olan bir ürünün çeşitli yerlerine yaptığın değişikliklerle,koyduğun reklamlarla o ürüne sahip olamıyorsun,sen yapmış oluyorsun ama sonuçta ürünün lisansı Microsoftta. Hem bu açıdan bakıldığında emek hırsızlığını sen de yapmış bulunuyorsun,sen yaptığın değişiklikler için Microsofttan izin aldın mı? Yanlış anlamayın,Microsoft'u sevdiğimden ya da onu koruma amacı güttüğümden değil,doğru konuşmak adına bu mesajı yazıyorum.

Tamam da olay farklı arkadaş Xp modifiyecisiyim diyor herşeyiyle ben yaptım demiyor ki emek harcıyor.Ama diğer adam alıp direk ben yaptım diyor indirmekle emek harcamış oluyor değilmi.Microsofta gelince kapitalist düzenin en büyük sömürgelerinden yüzlerce dolar değilde ülkelerin gelir düzeyine göre fiyat belirlese kaçak kullanım olmaz 30-50 tl dese kim kaçak kullanır.TTnet gibi, bireysel kullanıcıların bence % 70 i sınırsız alıp paylaşıyor o zaman buda hırsızlık en pahalı internet bizde aylık 15-20 tl dese kim kaçak kullanır

Tamam da olay farklı arkadaş Xp modifiyecisiyim diyor herşeyiyle ben yaptım demiyor ki emek harcıyor.Ama diğer adam alıp direk ben yaptım diyor indirmekle emek harcamış oluyor değilmi.Microsofta gelince kapitalist düzenin en büyük sömürgelerinden yüzlerce dolar değilde ülkelerin gelir düzeyine göre fiyat belirlese kaçak kullanım olmaz 30-50 tl dese kim kaçak kullanır.TTnet gibi, bireysel kullanıcıların bence % 70 i sınırsız alıp paylaşıyor o zaman buda hırsızlık en pahalı internet bizde aylık 15-20 tl dese kim kaçak kullanır

Belirttiğim gibi ben Microsoft'u ya da o zatı savunmuyorum ancak şu da var ki Microsoft'un belirlediği fiyat sana göre çokmuş,ülkenin gelirne göre fiyat belirlememiş... Çok da tın!:D Hani burda virüs,trojen çıktığında diyorlar ya kullanma kardeşim kafana silah mı dayadık diye,aynı mevzu,kullanmak zorunda değilsin.

Saygıdeğer arkadaşım emek hırsızlığı konusunda da Microsoft her ne kadar kapitalist dünyanın en büyük sömürgecilerinden olsa da neticede o ürünü çıkarmaya çalışırken binlerce çalışanın alınterini kullanıyor,linsansını alıyor ve o ürün piyasaya sürülüyor,o ürün lisansı için izin bile istenmeden yapılan değişikliklerle,reklamlarla,süslemelerle ürünü kendimizce sahiplenip üründen para kazanmak da bence emek hırsızlığıdır,saygılarımla...

Belirttiğim gibi ben Microsoft'u ya da o zatı savunmuyorum ancak şu da var ki Microsoft'un belirlediği fiyat sana göre çokmuş,ülkenin gelirne göre fiyat belirlememiş... Çok da tın!:D Hani burda virüs,trojen çıktığında diyorlar ya kullanma kardeşim kafana silah mı dayadık diye,aynı mevzu,kullanmak zorunda değilsin.

Saygıdeğer arkadaşım emek hırsızlığı konusunda da Microsoft her ne kadar kapitalist dünyanın en büyük sömürgecilerinden olsa da neticede o ürünü çıkarmaya çalışırken binlerce çalışanın alınterini kullanıyor,linsansını alıyor ve o ürün piyasaya sürülüyor,o ürün lisansı için izin bile istenmeden yapılan değişikliklerle,reklamlarla,süslemelerle ürünü kendimizce sahiplenip üründen para kazanmak da bence emek hırsızlığıdır,saygılarımla...

Emeğe saygıda hemfikirim ama ipin diğer ucundaki ecnebi olunca pek umrumda değil açıkçası.Ama modifiyecilerle bu adamın yaptığını bir tutamazsın en azından modifiyeciler kaynak gösteriyor ben yaptım demiyor benim anlatmak istediğim budur.Yoksa lisanssız kullanmak tabi ki emeğe haksızlıktır

Emeğe saygıda hemfikirim ama ipin diğer ucundaki ecnebi olunca pek umrumda değil açıkçası.Ama modifiyecilerle bu adamın yaptığını bir tutamazsın en azından modifiyeciler kaynak gösteriyor ben yaptım demiyor benim anlatmak istediğim budur.Yoksa lisanssız kullanmak tabi ki emeğe haksızlıktır

Evet lisansız olsa da sonuçta Mert batur arkadaşımız da bir emek vermiş ve o zat(en başından beri bu hitabı kullanıyorum) arkadaşımızn emeğini çalımış,kınamaya katılıyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...