Jump to content

Bilmeyen Içmesin!:@

TORUNAGA

Recommended Posts

İyide babanızdan görüp içmenizde bir özentiyle başlamadımı samimi olun :D

Ben o kişileri tabrik etmiyorum yanlış anlamayın ama o şekilde yaptıkları yanlış yine içebilirler çevredeki insanları rahatsız etmeden.

:),içki içme kültürü vardır,doğduğunuz evde kendinizi bildiniz bileli içki içiliyorsa o içeceğin de bi farkı kalmaz diğer içecekelrden,o yüzden özenmedim,sadece içmeye başlayıca keyif verdiğini farkettim ve o gün bugündür de içiyorum istediğim zaman,benim bunlara özenti dememin sebebi hani klasik bir öğrencei profili vardır ya sınırsız eğlence,sabaha kadar içki,son ses bağırmalar arada anırmalar,sarhoş olmadan peltekleşmeler,aşkını itiraf etmeler vs vs... işte bu şu an anıranların durumu,buna özenti diyorum

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Flood yapma. İsyan yeri burası değil. İçmeyi bilmeyen sokakta içmesin eyvallah diyeceğim yok lakin biz burda bağırsakta bişey değişmez. Yarın gidersin karakola sorarsın niye gelmediniz diye ? Kendi çözümlerimizi illa bizmi üreteceğiz diye...

Flood yapma. İsyan yeri burası değil. İçmeyi bilmeyen sokakta içmesin eyvallah diyeceğim yok lakin biz burda bağırsakta bişey değişmez. Yarın gidersin karakola sorarsın niye gelmediniz diye ? Kendi çözümlerimizi illa bizmi üreteceğiz diye...

1) Flood: sel; su baskını, taşkın.

"

Please register to see this content.

2)Kimse sizden bağırmanızı,çözüm üretmenizi istemedi,birtek mesajımda soru yok ne yapmalıyım diye,uyandıktan sonra bilgisayarı açtım ve bu sıkıntımı paylaşmak istedim,sokakta içmiyor adam evimin 15-20 mt ötesinde içip bağırıyor,içmeyi bilmedikten sonra çok mu fark var? İnsanlar evlerinde içtikleri sürece bu onlara içmeyi bilmdeden,insanları rahatsız etme hakkını mı verir? Ayrıca konu sohbet kurallarına da aykırı değil,öyleyse nedir sizi bu mesaja sürükleyen?

Flood : Arka arkaya ileti göndermek. Bknz. eksisozluk.

2 - Git dal adamlara. Hıncını bizden çıkarma. Çok agresif yaklaştın olaya ondan... Adamlara saramadın bize sarıyorsun sende :)

Flood : Arka arkaya ileti göndermek. Bknz. eksisozluk.

2 - Git dal adamlara. Hıncını bizden çıkarma. Çok agresif yaklaştın olaya ondan... Adamlara saramadın bize sarıyorsun sende :)

Ustam affola o zaman,,o şekilde uyanınca ve polis de gelmeyince sinirlendim,dökrüm içimi,gerekli gördüğünüz yer varsa söyleyin sileyim ama bence bırakın kalsın,gece insan gürültüyle uyandırılınca nasıl sinirleniyormuşa örnek olarak.:)

Senin o bagiranlardan ne farkin kaldi?Sen de burada bagiriyorsun,yazdiklarin da baskalarini rahatsiz ediyor olabilir.

İstersen okuma,rahatsız olan okumaz,bu sayfa bilgisayar açıldığında kapatılmaz birşekilde karşına çıkmıyor,hem ben sarhoş değilim,illa muhalefet zaten...

evet işte en azından bir kardeşimiz daha Allah'ın neden içkiyi haram kıldıgını şimdi daha iyi anlamakta...

İslamda ne haram kılınmışsa elbet geçerli ve anlamlı bir nedeni vardır...

anlayana en küçük şeyler bile ibret verici olurken kalbi kapalılara ne yapsan boş...

ALLAH bizleri hidayete erdirsin inş....

AMİN...

Dini açıdan çoğu sarhoş edenin azı da haramdır!

Kim nekadar yararlı olduğunu söylese de içkinin yararları olduğundan daha çok zararı vardır

Ayrıca içtin diyelim kimseyi rahatsız etme haakkın yoktur

Polisler haber verdin ve gelmedilerse koordinatör'üm @Bultar'ın dediği gibi "sorarsın niye gelmediniz diye ? Kendi çözümlerimizi illa bizmi üreteceğiz diye..."

baktın bu da olmadı hayal gücünü kullanabilirsin :)

“Sana içkiyi ve kumarı soruyorlar. De ki: Onlarda hem günah, hem insanlar için faydalar vardır. Günahları ise faydalarından daha büyüktür.” (Bakara Sûresi, 219)

Bilen birisi hakkaten böyle birşey varsa söylesin. Mümkünse arapçasını yazsın. Gerçekten çok merak ettim. Ama mümkünse gerçekten bilen birisi olsun.

---

Ağzıyla içmeyi bilmeyenlere ağzınla laf anlatamazsın, boşuna deneme.

İlla ki rahatsız olacaksın, herkes oluyor yanlız değilsin. Sana sonuna kadar hak veriyorum, ama içtiğin zamanki psikolojini tahmin bile edemezsin. Sarhoş psikolojisi diye bir kavram oluştu. Gerçekten de adam kendini kontrol edemiyor. (tahminimce sen de içince kendini kontrol edemiyorsun, sadece bu işi dışarda yapmadığın için farketmiyorsun bence)

Sanmıyorum bu olayın her gün olduğunu. En fazla ayda 1 olur bu durumlar. Ona da müsamaha gösteriver ne olacak? Bu hadise devam ederse mahallede imza toplatıp bir çözüm bulmaya çalış derim ben. Bir gecelik çığırtı için bin tane mesaj yazmanın alemi yok ki :)

İstersen okuma,rahatsız olan okumaz,bu sayfa bilgisayar açıldığında kapatılmaz birşekilde karşına çıkmıyor,hem ben sarhoş değilim,illa muhalefet zaten...

Sen,kimseyi yargilama hakkına sahip degilsin.Şikayetin varsa yetkili mercilere bildir,burada haykırarak sadece tepki cekiyorsun...

Ne ararsın Tanrı ile aramda

Sen kimsin ki orucumu sorarsın?

Hakikaten gözün yoksa haramda,

Başı açığa niye türban sorarsın

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.

Yoksa sana bir zararım; içerim.

İkimiz de gelsek kıldan köprüye

Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet?

Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.

Senin gibi dürzülerin yüzünden,

Dininden de soğuyacak bu millet

İşgaldeki hali sakın unutma,

Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.

Sen anandan yine çıkardın amma,

Baban kimdi bilemezdin ********...

demiş ne de güzel demiş..Şu alkol muhabbetlerinde bakıyorum dinsel içerikli yazılar ön plana çıkıyor.O yazan arkadaşlar hangi sıfatla başkalarının inancına karışıp ahkam kesmeye kalkıyor onu kestiremiyor. İsteyen içer isteyen s*çar.Kimseyi de ırgalamaz.Herkezin inancı dini kendine.Burda kimse kimseye imamlık taslamasın.

Evet o elemanların yaptığı ayıp olmus. sonucta seni rahatsız ediyorlar.buna sozumuz yok..Ama ayda 1-2 kere olur boyle şeyler. idare etçen.sadece sizin orası değil heryer öyle.Sen Izmirli Eskişehir'li felan olsaymışssın arkadaş ne yapardın merak ediyorum ya.Her gece polisi mi araycaksın ? :)

demiş ne de güzel demiş..Şu alkol muhabbetlerinde bakıyorum dinsel içerikli yazılar ön plana çıkıyor.O yazan arkadaşlar hangi sıfatla başkalarının inancına karışıp ahkam kesmeye kalkıyor onu kestiremiyor. İsteyen içer isteyen s*çar.Kimseyi de ırgalamaz.Herkezin inancı dini kendine.Burda kimse kimseye imamlık taslamasın.

Evet o elemanların yaptığı ayıp olmus. sonucta seni rahatsız ediyorlar.buna sozumuz yok..Ama ayda 1-2 kere olur boyle şeyler. idare etçen.sadece sizin orası değil heryer öyle.Sen Izmirli Eskişehir'li felan olsaymışssın arkadaş ne yapardın merak ediyorum ya.Her gece polisi mi araycaksın ? :)

Müslüman, iyiliği tavsiye etmek ve kötülükten uzaklaştırmakla yükümlüdür diğer din kardeşlerini. Bu da ancak bu şekilde olur, tavsiye ile veya öğüt alınacak güzel sözlerle. Kimsenin kimseye hocalık tasladığını zannetmiyorum, iyi niyetle yazılmış yorumlardır. Bunu din satmak değil de forumdaki arkadaş(lar)ı bilgilendirmek ve ne olduğunu bir daha hatırlatmak amacıyladır.

Hem sizin gibi ukalalıkta yapmamışlar ama siz sataşmışsınız onlara.

Ne deyim Allah ıslah etsin.

ŞU MUHABBETE BAK. KENDİ YAPTIĞI ZAMAN MAHARET OLUYOR, BAŞKALARI AŞIRI KAÇINCA ADAB DIŞI OLUYOR. İÇKİNİN ADABIMI OLUR, GÜLDÜRMEYİN. AZ FAZLA KAÇIRINCA KAFA YERİNDE OLMUYORKİ ADABI OLSUN. ok yaydan çıkıyor işte. Daha ben bu zamana kadar faydasını görmedim.

Benim en sevdiğim savunma ve koruma aleti biber gazı söyle damacana versiyonun alcan gitcen müdehale etcen ağızlarına doldurcan gelcen hiç fiske bile vurmican nie? haklı iken suçlu olmamak gerek. Yasak da olsa çözüm olmaz neden? uyusturucu kullanımı yasak ama kullanan yok mu var. o hesap.

ek olarak biraz bu iş muhit polisinin çalışkan veya yogun olması ile alakalı. benim yaşadığım yere (kayseri) bizim mahallede polis cağırmaya gerek yok zaten toplum destekli polisimiz var sürekli mahallede. birde bizim buranın gençleri (kendimi yaşlı hissettim) olay cıkaranı biraz tartaklar :) . üzüldüm ama gercekten insanın uykusu tatlidir ki.

mesaj yazmim dedim ama saçma sapan yorumlar görünce dayanamadım.yok imamlık yapılıyormuş,yok kimse kimsenin incanına karışamazmış.gecenin o vakti eşşek gibi anırmanın inancı mı olur.hangi dinde yazar.yok idare edecekmişsin ayda 1-2 kere.evde hastan varsa,yaşlı varsa nasıl idare edecen.bizim apartmanda ölüm döşeğinde adam vardı sokaktan birkaç tane eşşek anıra anıra gidiyordu.içmişler sağa sola bağırıyorlardı.kim daha fazla bağırabilecek diye yarışıyorlardı.3 gün önce saat 6da uyku bir bağırış duydum.kavga falan ediliyor sandım.baktım ki 3-4 erkek yanlarında da kız hepsi sarhoş hiçbir amacı olmadan bağırıyor.10larca kişi balkona çıktı uykusundan kalkıp.eeee idare mi etmeli bunları yoksa inip dövmeli mi? polis zaten bir şey yapamıyor eli kolu bağlı.vursa suç vurmasa pasif polis diyoruz.biri de ordan şiir yazmış ne ararsın tanrı ile aramda diye devam eden çoğunlukla dini inancı zayıf insanların kendini savunma yollu kullandığı bir şiir.içmeyi marifet sanan içince adam oldum sanan,bana göre 5 para etmez insanlardır bu tipler.daha bugün haberlerde okudum içkinin neden olduğu ölümü.haberi burdan okuyabilirsiniz

haberi okudum hiç üzülmedim.içersen sonucuna katlanmak zorundasın.toplum öyle bir hale gelmiş ki ahlaksızlıklar,yanlışların adı özgürlük olmuş ve doğru bir şeymiş gibi gösteriliyor.ben içerim kimse de karışamaz.bak bak bak.sana kim karıştı ki bunu söylüyorsun.ne zıkkım içersen iç ama kimseyi rahatsız etmeye hakkın yok.ayda 1 idare etmeliymiş ayyaşları.kimse sesini çıkarmazsa ayda 1 değil 2-3--4 diye sürer gider.haberlerde falan okuyorum içkinin yol açtığı cinayetler falan filan diye inanın 1 gr üzülmüyorum aksine iyi olmuş dünyadan pislik eksilmiş diyorum.

Müslüman, iyiliği tavsiye etmek ve kötülükten uzaklaştırmakla yükümlüdür diğer din kardeşlerini. Bu da ancak bu şekilde olur, tavsiye ile veya öğüt alınacak güzel sözlerle. Kimsenin kimseye hocalık tasladığını zannetmiyorum, iyi niyetle yazılmış yorumlardır. Bunu din satmak değil de forumdaki arkadaş(lar)ı bilgilendirmek ve ne olduğunu bir daha hatırlatmak amacıyladır.

Hem sizin gibi ukalalıkta yapmamışlar ama siz sataşmışsınız onlara.

Ne deyim Allah ıslah etsin.

Doğru yolu gösterdiğiniz için teşekkür ettim size ;)

@coxefgun;

buradan arapçasına ve birkaç anlamına ulaşabilirsin..

-----

insan kaldırabildiği kadar içmeli diye düşünürüm.. hafif çakır keyif modu iyidir.. ama zilzurna sarhoşluk kanımca aptalca.. kafayı iyice bulup, ertesi gün onları hatırlamamak zor gelir hem..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...