Jump to content

Türktelekom Sonunda Yaptı!

pcmemo

Recommended Posts

Evet Arkadaşlar.

Bir çoğunuz başlığı görünce noldu acaba fiyatlarda indirime mi gidildi gibi bir hisse kapılmış olabilirsiniz.

Lakin durum öyle değil.Ne zaman Türkiye'de sizlere güzel haberler verilip yüzlerimiz 2 karış güldü ki dimi ?

20 Ağustos dan itibaren 8mbit Net limitsiz(49tl lik tarife) lerde kota aşımı sonrası hızlar 512kb ye düşmeye başladı.

Türkiye'nin her yerinden hemde.Bazı kişiler takılan portlara göre hızların düşürüldüğünü söylesede bir alakası olmadığını gösterdi.

Duyumlara göre yeni karara btk onay verirse(şahsi görüşüm onay vermicekdir.çünkü bu karar limitsiz tarifeyi ortadan kaldırıyor.)o zaman 8mbit net limitsizlerin adil kullanım hakkından sonra hızları 512kb değil 1mb olucağını yönünde.

Ben 6 aydır bu tarifeyi kullanıyor olarak şunu söyleyebilirim.Ağlamamak için kendimi zor tuttum.TürkTelekomun! 16 kat birden hızı düşürmesi büyük bir yankı uyandırcakdır.

Bu tarifeye geçicek olanların biraz daha beklemelerini tavsiye ederim....

Cümleten Geçmiş Olsun!

• Replies 100
  • Created
  • Last Reply

arkadaşlar sözleşme imzalamadıysanız hemen 8mbps ye kadar olan tarifenizi iptal edin normal kotasız paketlere geçin ttnet hız düşmeme sorununu halletti bütün bölgelerde hız düşecek

ilk önce internetiniz sık sık kopmaya başlıycak(tamirden dolayı) sonra hızınız 512kbps olacak

btk ya yeni paket sunuldu kabul edilirse 2-4-8mbps kotasıza üye alımı olmayacak

8mbps ye kadar kullananlar 25gb'ı geçince hızı 1mbps olacak

EDİT:bence btk bu pakete onay verecek şuanda kotasız tarife kullananlara bişey olmuycak sadece yeni üye alımına kapatılacak

yani 2-4-8mbps kotasız kullanmak isteyen varsa btk'ya sunulan paket kabul edilmeden önce tarifesini değiştirsin

Bence sınırsız kaldırılmamalı...

Yoksa modifiye xp,vista,win7 lerimizi kargo ile yollamak zorunda kalıcaz :D

Valla internet cafe sahipleri sınırlı kota işine ne der bilinmez...

Kahvelerde nasıl sigara kaldırıldı.Kahveciler 1 ay propoganda etti 2.ay oturdular yerine...

dün değil ondan önceki gün sanırım bütün bölgelerde ttnet bağlantısını kopardı kimse internete giremedi.O zaman yapacağını yaptı :D

Bugün sabah uyandığımda hızım çok düşüktü.Şimdi 200le download yapıyorum.

Ben 8mb hız hiç kullanmadım.En fazla 4mb kullandım.Benim hızımı bunlar düşürünce adil kullanım mı oluyor ?

evet evleri arıyorlar sözleşmeli yapmaya çalışıyorlar indirim kampanyamız var diyerek eğer kabul ederseniz 2yıl tarife değiştiremiyorsunuz.şu lanet ttnet kadar dolandırıcı bir firma görmedim

walla 2 defa evi aradılar ilkinde bol bol sohbet ettim türktelekomun satış elemanıyla :D gel şunu 8 megabit yapalım 1 mb az filan diyordu bende dayanamadım başladım felsefe yapmaya haberdar oldugum bu paket 16 gb download ile sınırlı bundan bahsedince adam ayıktı ve az konuşmaya başladı sınırsız tarfeyi önerdi 100 tl nin üstüne bişey hatırlamıyorum.. ben tarifenin iç yüzünü anlatınca adam öyle sınırı geçersem internetin düşeceğini söyledi. kabul etmedim kapattım . 2. kez arayınca . hayır deyip yine kapadım :D

bugün tttneti arasdım,karşımdaki görevli 95kb/sn normal hız değerlerine olduğunu söyledi,

kafayı yiyecektim,3 senedir kullanıyorum bu gün mü normal hale geldi diye sordum,

hımmm o zaman arıza kaydı alalım dediler,,,

anlayacağınız bu işler iyice dandik hale geldi...

ya bende 6 ay önce 45 lik sınırsızdan kampanya olduğu için geçmiştim tarifeye.Fakat 6 ay boyunca ort her ay 50 gb download miktarı oluyordu ama hız 512 ye düşmüyordu.Fakat bugün efatura ile birlikte hız 512 ye düştü heralde haberden dolayı hızları gerçekten düşürüyolar. Bide bu 512 hızı kac gün kullanıcaz?

bana bunu kasım 2009 da interneti alırken söylemşlerdi ama uygulanmadı sinir oldum okuyunca

adil kullanım bumu şimdi almanyada dayım kullanıyor 24 mbit internet kullanıyor telefon faturası içinde sadece 39 euro sınırsız ...ADİL KULLANIM BU İSE TÜRK TELEKOMUN ADALETİNİN BEN TA...

o zaman önce hatları iyileştirsinler kazıkları kaldırsınlar İNSANOĞLU GİBİ İNTERNET HIZI VE İMKANI VERSİNLER SONRA DÜŞÜRSÜNLER HIZI DÜŞÜRMEYİ BEN 25 GÜN BOYUNCA 512 KB İNTERNET KULLANICAKSAM ...İDM İLE 950 KB/S İLE İNDİRME YAPARKEN 40-50 KB/S İLE İNDİRMEYE YAPACAKSAM KULLANMAM DAHA İYİ... O ZAMAN BEN AYLIK 50 TL Yİ NEDEN VEREYİM ...

ANINDA KAPATTIRMAYAN NE OLSUN..... giderim türknetten alırım daha iyi en azından insan gibi kullanırım

kafam rahat olur

kapattırdıgında 2 senelık sozlemesmede bellı bır mıktar para oduyorsun sonra kapatıyolar ole bılıyorum

Not:Şunu soleyım eger ttnet hız dusurme olayını gercekten yaparsa cok musterı kaybeder buda rakıp fırmaların işine gelır

sözleşmesiz girdim modemi kendim aldım ama internete baktımki sözleşmeli girenler baya eziyet çekmiş.. hız düşmesi..kesintiler.. daha neler neler. şimdi bein haftada bi arayıp kampanya sıralıyorlar önime hangisine geçeceksin diye mail kotumu dolduruyolar..

3 gün önce aradılar dedikleri bu ::

downladı seviyorsunuz galiba.. şu an downloada uygun bir paket var 6 ay 59 tl 24 at taahhüt 6 aydan sonra 89 tl diye 8e kadar değil herzaman 8 mbitmiş hızı ....taahhüt varsa ben yokum dedim kapadım..

inşallah düşmez düşersen kimse kalmaz çünkü adama kota denen illet yetmiyorki sınırsız alıyor

8mbps NETLİMİTSİZ de değişen birşey yok hatta bu paket için yeni değişiklik daha iyi olmuş bence. Eskiden 15GB'ı aşınca 512kb ye kadar hız düşüyordu şimdi hem kota sınırı 25 GB olmuş hemde hız 1mbps.

(benim için daha iyi olmuş diyorum çünkü 15 GB' yi nezaman geçsem anında 512 KB sürünüyorum)

adamlar paketi size satarken sölüyor onay alıyor hatta internet sitelerinde tarife ile ilgili koca bir tarife tablosu bile görmüştüm.Siz bunu satın alırken ve 6 ay sınırsız kullanırken iyi de adamın düzenlemeyi yerine getirince mi kötü oldular ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...