Jump to content

Pardus 2011 Çıktı!

Share

Recommended Posts

arkadaslar ıkı ettı bu ındırıyorum sıkısmıs dosya gelıor rarı acıyorum bıssuru klasorler dosyalar resımler falan cıkıyo cd ye verı dıskı olarak attım olmadı ısosunu bıturlu bulamadım yardımm ıstıyorum 2 ettı kotalı adsl kullanıyorum ındırıp ındırıpp sılıyorum bı kullanamadım pardusu

daha öncede söyledim dosya iso uzantılı yani rarlı gelemez siz iso uzantılı dosyaları açmak için rar'ı seçtiyseniz o yüzden rar gözükebilir ...siz konunun başındaki linklerden tek parça olarak inen dosyayı nero ile direk çıkartmadan yazdırmayı deneyin neroda kalıbı diske yazdır seçeneği ile bunu yapabilirsiniz anladığım kadarıyla iso açmak için kullanılan program sizde rar seçilmiş o yüzden yanılıyorsunuz...nero'da cd yazmasını bilmiyorsanız aşağıdaki linkdeki program ile cdnin nasıl yazılacağına ve inen dosyayı ne yapacağınıza bakabilirsiniz...

http://www.ozgurlukicin.com/ia/pardus-2009-cdsi-yazmak/[/CODE]

burdada neronun kullanımı var...

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=35860[/CODE]

linkler direk ftp link olduğundan linlerdeki dosyada sorun yoktur orjinal linkler o yüzden sizin bilgisayarınızdaki iso açma programında sorun vardır...sağ tuş birlikde aç ile nero veya cd yazma programınıda seçebilirsiniz...

Edited by exitly

• Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bazıları pardus işletim sistemine sanki bir windows xp modifiye işletim sistemiymiş gibi bakıyor. Bu yüzden aslında yapımı windowsdan daha kolay olan şeyleri zormuş gibi görebiliyorlar.

ben pardus 2009'u denedim. Gayet güzel olmuş fakat kde4 yapısı biraz bana farklı geldi fakat 10dk'da alıştım. Kurulumu ilk okul çocuklarına 1 kez anlatsanız onlar bile yapar.

Rtük'ün ardından tüm devlet daireleride pardus'u kullansa bizim işletim sistemine para vermeye ihtiyacımız olmaz. Birde o kadar yapmışken kendi arama motorumuzu geliştirsek.

Lafın kısası Pardus 2009 son kullanıcıya hitap eden muhteşem bir işletim sistemi olmuş. Bilgisayardan az çok anlayan herkes kullanır. Program yükleme sıkıntısı yok sadece deposunda kendi programları var. Ayrıyetten windows'da çalışan her programında bir alternatifi var. Ve linux şuan oynadığımız(sürekli) bütün oyunları gelişmiş programları ile kolayca ve hızlıca çalıştırabiliyor.

Ha bunun yanında bana sorsanız sen ne kullanıyorsun diye ben windows işl. sis. kullanıyorum fakat işimden dolayı xp'nin pardusde olmayan bir özelliğini kullandığım için windows kullanıyorum aksi takdirde benim pc'm yıllardır linux.

Edited by Nisanci93

arkadaslar ıkı ettı bu ındırıyorum sıkısmıs dosya gelıor rarı acıyorum bıssuru klasorler dosyalar resımler falan cıkıyo cd ye verı dıskı olarak attım olmadı ısosunu bıturlu bulamadım yardımm ıstıyorum 2 ettı kotalı adsl kullanıyorum ındırıp ındırıpp sılıyorum bı kullanamadım pardusu

İlk önce winrarı aç winrarın menülerinden ''seçenekler''i tıkla ve yeni bir tablo açılacak . Açılmış olan yeni tablodan ''bütünleşme'' sekmesine tıkla ve sol tarafta bulunan ''Winrarı ilişkilendır'' başlıgının altındaki ''iso'' yazan dosya uzantısındaki işareti kaldır ''tamam'' de ve kapat winrarı. İndirdiğin pardus dosyası artık iso olarak görünecektir.

Veyahutta arkadasın dediği gibi winrar olarak görünen pardus dosyasına sağ tıkla ''nero ile yazdır'' seçeneğinden direkt yazdır.

arkadaşlar yanılmıyorsam program ve oyunlar güncelleme olarak geldiği için kota ya işlemiyormuş doğrumudur

hazır kendi yüklediği oyunlar ve programlar kotaya yansımaz ama pardus depolarından kendi yüklediğin programlar kotayı etkiler.

hazır kendi yüklediği oyunlar ve programlar kotaya yansımaz ama pardus depolarından kendi yüklediğin programlar kotayı etkiler.

hani bişe vardı paket yöneticisimiydi hani orada ki oyunlar onlar kendi yüklenen oyun mu

hani bişe vardı paket yöneticisimiydi hani orada ki oyunlar onlar kendi yüklenen oyun mu

Hayır. Onlar Pardus sunucularında bulunan oyunlar. Zaten pardus cdsinin boyutu belli. Bir cd boyutu.

Depodaki proğram oyun vs. sunucudan indireceğiniz için direk kotaya yansır(!)

ya ben kurdum ama hızlı oluyormuş diye biliyorum ama bil xp den daha yavaşladı ?? nedendir sizce 256 ram im var 256 ekran kartı , donanımları tanıma konusunda bi sorunu yok web cam e kadar tanıyo ama yavaşlattı nedendir? hard diskim 30 luk, kurduğum zaman xp yi kaldırmıştım yani aynı anda ikii falan yoktu sadece pardus vardı ????

Ben Pardus 2009'u Vestel Notebook'a kuramadım.Daha öncede 2007-2008'i de denemiştim ama bir türlü kuramadım.Pardusla ilgili forumlarda birbuçuk yıl süresince hiçbir çözüm bulamadım.Yardımcı olabilirseniz memnun olurum, şimdiden teşekkürler.

(Masaüstü bilgisayara kurdum, kullandım.)

VESTEL-154SRG-T73-TD6P

160GB Sata hdd

2GB Ram

384MB Ekran Kartı

Pardus 2009'u kurdum. Görünüş olarak güzel. Fakat Pardus 2008.2 daha iyidi diyebilirim. 2009 daha yavaş çalışıyor. KDE4 çok fazla değişik eskisine göre. Ama linux dağıtımları arasında en iyisi diyebilirim Pardus için. Oyun oynamakla fazla meşgul olmayanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede bir işletim sistemidir. Okullarda falan windows yerine kullanılması fikrindeyim. Pardus içerisinde programlama dahil her şey mevcuttur. Ayrıca windows'ta bulunmayan harika bir paket yöneticisi vardır. Daha fazla bilgi almak isteyenler ozgurlukicin.com u ziyaret edebilir.

arkadaşlar ben kurdum. grub yöneticisi yani açıliş yöneticisini de kurdum aynı zamanda xp sp3 kullanıyorum xp yi açınca olmadığı halde bir disket sürücü tanıdı xp.pc de kasa içi kart okuyucu var pardus yükledim çalışmaz oldu bende pardusu kaldırdım bu sefer xp açılışında grub hata verdi ben de yeniden kurdum şimdi oldu.ama ben kaldırmak istiyorum yardım edin.zaten ilk linux deneyimim.linux sevmedim windows a devam ama kırılmayın lütfen benim kişisel görüşüm buuu.

ben sanal makinada kurdum ancak ati ekran kartlarını desteklemiyor bide internete girebilmek için baya uğraştırdı :download1: aslında herşeyi otomatik görüp ayarlıyor ancak belkide sanalda kurduğum içindir sıkıntılar yaşadım.bence çok güzel bir işletim sistemi denemeye değer.