Jump to content

Pardus 2011 Çıktı!

Share

Recommended Posts

Wmwarede kurdum wineyi kuracağım zaman ağ bağlantınızı kontrol edin diyor zaten içerisinden herhangi bir site açılmıyor sanırım sebebi wmware toolsu kurmam gerek fakat burada hangi şeklde kod girmek lasım bilmiyorum yardımcı olabilecek arkadaşa teşekkür ederim.

• Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...

özgürlük içinden CD istedim adamlar allah var hemen gönderdi ama bu arada ben dayanamayıp indirmiştim bile. Win 7 ile birlikte kullanıyım dedim ve Gelen orjinal Cd den kurmak istedim hatalı çekim den dolayı kurulmadı indirdiğimi ile denedim kuruldu. Wine bilmediğimden birçok programı kullanamadım. Open office hiçbir zaman iyi kullanamadım peki windows offisi yükleme şansımız varmı arkadaşlar??? Bu arada tüm driverları yükledi ve hiçbir sıkıntı yaşatmadı.

özgürlük içinden CD istedim adamlar allah var hemen gönderdi ama bu arada ben dayanamayıp indirmiştim bile. Win 7 ile birlikte kullanıyım dedim ve Gelen orjinal Cd den kurmak istedim hatalı çekim den dolayı kurulmadı indirdiğimi ile denedim kuruldu. Wine bilmediğimden birçok programı kullanamadım. Open office hiçbir zaman iyi kullanamadım peki windows offisi yükleme şansımız varmı arkadaşlar??? Bu arada tüm driverları yükledi ve hiçbir sıkıntı yaşatmadı.

exe leri birlikte çalıştırdan wine yi seçip çalıştırabilirsiniz

• 2 hafta sonra ...

pardusun 2009 serisinde bir tuhaflık var makineyi kasıyor makine karasız kalıyor 2008 serilerinde bu tipi sorunlar yoktu. görsellik koyacaz diye işin cırkı cıkmış gibime geliyor. ubuntuyu kullanmanızı tavsiye ederim

pardusun 2009 serisinde bir tuhaflık var makineyi kasıyor makine karasız kalıyor 2008 serilerinde bu tipi sorunlar yoktu. görsellik koyacaz diye işin cırkı cıkmış gibime geliyor. ubuntuyu kullanmanızı tavsiye ederim

kararsızlık kde4 ten kaynaklanıyor ubuntu gnome masa üstünü kullanıyor kde4 ten memnun kalmadıysan pardusa gnome yükleye bilirsin kde4 kullanan bütün dağıtımlarda aynı sorun ubuntunun bir dağıtımı olan kubuntudada aynı sorun var

Kurulum Kılavuzu

Pardus 2009 Kurulum Yardım Belgesi

Başlamadan önce...

İnternetten indirdiğiniz Pardus-Kurulan-2009.iso adlı dosya CD'lerde sıkça kullanılan bir dosya sistemi olan ISO biçimindedir. Eğer CD'yi yazacağınız sistemde bu dosya bir arşiv dosyası olarak görünürse bile bu dosyayı açmaMAnız gerekmektedir.

Bu dosyayı kullanarak Kurulum CD'sini oluşturmak için lütfen ISO Yazdırma Yardım Belgesini okuyun.

CD'nizi hazırladıktan sonra, bilgisayarınızın CD'den başlatılabilecek şekilde ayarlanması gerekmektedir. Bunu BIOS ayarlarınızda başlangıç sıralamasında CDROM sürücüsünü sabit diskinizden önceki bir sıraya koyarak yapabilirsiniz. (Detaylı bilgiyi bilgisayarınızın/anakartınızın kullanım kılavuzlarında bulabilirsiniz)

Bilgisayarınızı Pardus'tan başlattıktan sonra gerçekleşecek tüm süreci adım adım açıklamalarla izleyebilirsiniz.

Pardus kurulumu ve ağ ayarlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye kurulum sayfasından ulaşabilirsiniz.

Eğer kuruluma başlayamadan problem yaşarsanız Özgürlükİcin forumlarından yardım alabilirsiniz.

LİNKLER

Please register to see this content.

şifre yoktur

Arkadaşlar Hiç RapidShare.Com dan indirmeye gerek yoq... Ndn diye sorarsanız zaten Tubitak PARDUS 2oo9 u direct ftp sitesinden download ettiriyor...

Download Link:

Sürüm Adı : Pardus Kurulan CD

Please register to see this content.

Çalışan CD nin Linkleri Yakında Ekleneceqtir...

pardus güzel bir işletim sistemi 15 ocakta 2009.1 versiyonun kararlı sürümü çıkacak çıktığı zamanda indirip hemen kurucam her kesede tavsiye ederim alışıncaya kadar biraz zorlanıyosun ama alıştınmıda vazgeçemiyosun

herkese merhaba ben sonunda kurmayı başardım yaklaşık olarak 2 gün gibi bir süredir de sanal makinada kullanıyorum pardus görsellik açısından çok iyi yalnız yıllardır pc basında ve microsoft'un windows serilerini kullananlar için çözmek biraz zaman alablir ki şayet benim öyle ama yinede benim çok hoşuma gitti inşallah biraz daha kolay kullanım için yardımcı olur pardus yapımcıları ...

arkadaşlar 2009 u kurun süper sorun yok driver ları kendi kuruyor kurmasa bile bir program aracılığıyla internetten hızlı bir şekilde indirip kuruyor ve örneğin medya : 5-6 medya oynatıcısı var ne biliyim office falan aklınıza gelen herşeyi hızlı bir şekilde indrip kuruyor windows taki gibi bilmem ara indir kur yok

her şeyi kendi yapıyor ayrıca windows uygulamalarını çalıştırabiliyor küçük bir eklenti sayesinde...