Jump to content

Katılımsızda File.run Komutu Neden Çalışmıyor

radyofon
 Share

Recommended Posts

Aşağıdaki script' de File.Run komutu aktive olmuyor ... Bir de burada gelen Dialog.Message sonucunda "Tamam" tuşuna basınca aktive olması gerekir. Bunu nasıl sağlarız Üstadlar!..

Yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.4shared.com/get/AkvscuP3/e-imza_2.html

[codebox]
--- Kart Okuyucu Seçimi ---
okuyucuSelected = ComboBox.GetSelected("ComboBox1");
if okuyucuSelected then
okuyucuCategory = ComboBox.GetItemText("ComboBox1", okuyucuSelected);

if okuyucuCategory == "Gemalto" then
elseif okuyucuCategory == "ACS" then
end
end

--- SIM Kart Seçimi ---

simSelected = ComboBox.GetSelected("ComboBox2");
if simSelected then
simCategory = ComboBox.GetItemText("ComboBox2", simSelected);

if simCategory == "AKİS v1.0" then
Dialog.Message("e-imza Kurulumu Aşağıda Seçtiğiniz Bilgilere Göre Başlıyor", "Akıllı Kart Okuyucu Tipi: "..okuyucuCategory.."\r\n\r\nSIM Kart Version :"..simCategory, MB_OKCANCEL, MB_ICONNONE)
File.Run("AutoPlay\\Docs\\(msiexec.exe /i AKIS Yonetici (1.38).msi /qb)", "", "", SW_SHOWNORMAL, true);
elseif simCategory == "AKİS v1.2. veya v1.2.1" then
Dialog.Message("e-imza Kurulumu Aşağıda Seçtiğiniz Bilgilere Göre Başlıyor", "Akıllı Kart Okuyucu Tipi: "..okuyucuCategory.."\r\nSIM Kart Version :"..simCategory, MB_OKCANCEL, MB_ICONNONE)
File.Run("AutoPlay\\Docs\\(msiexec.exe /i AKIS Yonetici (1.41).msi /qb)", "", "", SW_SHOWNORMAL, true);
end
end
[/codebox] Edited by KintaRo

MSI çalıştırmak için msi parametrelerini kullanmalısın.Ama illaki file.run kullacam diyorsan yazdığın kodlar şöyle olmalı..

File.Run("AutoPlay\\Docs\\msiexec.exe", "/i AKIS Yonetici (1.38).msi /qb", "", SW_SHOWNORMAL, true);

Ama bunun yerine msi fonksiyonlarını kullanman daha sağlıklı olur..

Ya abiler katılımsız kurulum komutunu bir örnekle anlatabilir misiniz? Ben yeniyimde.Birde kullandığınız program ilk başta katılımsız olarak mı attınız yoksa AMS'de mi katılımsıza çevirdiniz.

Ya abi bir katılımsız kurulum arşivi hazırlayacağımda programın ille katılımsız indirilmesi gerekiyormu yoksa bunu AMS sadece yapıyor mu?Onu öğrenmek istedim yapıyorsa nasıl yapıyor onu öğrenmek istedim.

önce katilimsiz programları hazırlayıp daha sonra AMS ile kurduracaksın. AMS de bu programları katılımsız yapar ama ekstra uğraşman gerekir. Mantıklı olanı katılımsızları indirip AMS ile kurdurman

Benim yukarıda yaptığım kurulumda extra olarak katılımsız yapmak için bir şey yapmadım. Kurulum dosyaları .msi olduğu için talha_252' nin dediği gibi MSI.InstallProduct komutu ile direkt olarak kuruyor. Benim de anlamadığım şu var: Gerek Autoit' de gerekse AMS' da kurulumun çalışıp çalışmadığını denerken program muhakkak kuruluyor. Bunu kurdurmadan denemenin bir yolu yok mu acaba?

Edited by radyofon

@ blackman12

Teşekkürler üstadım!... Bu AMS işinde sana, talha' ya ve KintaRo' ya çok işim düşecek gibi. Birşeyler yapıyorum ama bitirince konuyu açacağım.
Çünkü biraz karman çorman oldu gibi ve kontrol mekanizmaları da yok.
Sadeleştirmek lazım.