Jump to content

Tam Bootable Usb Disk Hazırlayıcı

Share

Recommended Posts

• 2 hafta sonra ...
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

USBDISKTOOLS V2

Usb diskler,hafıza kartları ve diğer taşınabilir disklerden işletim sistemlerini boot ederek kurulum yapmanız için gerekli araçları barındırır. :)

E6jAnWY.png

DownloadLink

151 MB / Zip extension Nopass!

Katılımsızkurulum

[spoiler]

E6jAnWY.png

vqZo9cH.png

USBDISKTools v2 İçeriği:

HP Usb disk storage Format tool 2.2.3
Recovery MediaBuilder
WinSetupFromUSB 1.0 Beta8
Qemu Simpleboot 1.1
Video'lu Anlatım / BB FlashBack PRO ile hazırlanmıştır.

Kurtarma Araçları:
Acronis
Biosreset
Şifrekaldırıcı
GFXMenu 12 Adet
Düzenlenmiş Menu.lst dosyası

[/spoiler]

İyi iş çıkarmışsın forjest, eline sağlık. 

Bir iki sorum ve isteğim olacak.

Windows 8.1 kurulum :(x86 x64) destekliyormu? Bunun denemesi yapıldımı?

Acronis True Image (Home) 2011 eski bir sürüm iken bunun kullanılmasında özel ve zorunlu bir sebep varmı yoksa sadece iso boyutunun küçük olması sebebiylemi böyle yapıldı. Eğer sadece boyut sebebi ile ise iso'yu 2014 versiyon iso ile değiştirerek bu problem kullanıcı tarafından giderilebilir diye düşünüyorum ve bunu deneyeceğim.

WinSetupFromUSB 1.0 Beta8 yerine daha ileri sürüm WinSetupFromUSB 1.3 kullanılamazmıydı? Bu değiştirmeyi yaparak yeniden paylaşabilirmisin (Herhalde 1.3 versiyonun x86 ve x64 olarak iki ayrı kurulumu var)?

Sanıyorum menu.list genişletilerek kurulum ve programların sayısı artırılabilir, öylemi?

• 2 ay sonra...

mrb yeni bir multiboot usb hazırlıyorum fakat bazı noktalarda sıkıntı yaşıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- mesala hazır gfx uzantılı dosyayı açıyorum içi boş görünüyor

2- gfx uzantılı dosya içindeki back.jpeg resmini değiştirip kaydediyorum ama boot açılışta arka zemin siyah çıkıyor benim koyduğum resim çıkmıyor.

3- bu hazırlayacağım multiboot usb ye windows kurulduktan sonra kendimin kullandığı katılımsız proğramlarıda otamatik olarak kurmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

mrb yeni bir multiboot usb hazırlıyorum fakat bazı noktalarda sıkıntı yaşıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- mesala hazır gfx uzantılı dosyayı açıyorum içi boş görünüyor

2- gfx uzantılı dosya içindeki back.jpeg resmini değiştirip kaydediyorum ama boot açılışta arka zemin siyah çıkıyor benim koyduğum resim çıkmıyor.

3- bu hazırlayacağım multiboot usb ye windows kurulduktan sonra kendimin kullandığı katılımsız proğramlarıda otamatik olarak kurmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Burada hazır gfx dosyalar var, multibootuna  atarsın;

http://www.tnctr.com/topic/235883-multiboot-icin-gfx-menuler/

Buradaki de en çok işine yarayacak, gfx resim düzenleme vs var;

http://www.tnctr.com/topic/197178-grub4dos-konusuna-ait-eski-mesajlar/

Buradan da istediğin kadar otomatik kurulmasını istediğin katılımsız programlarını ekleyip usb'ne atabilirsin, kolay gelsin;;

http://www.tnctr.com/topic/205517-silent-setup-box-v04/

Yardımcı Olabilirmisiniz

WinsetupFromUSB  Programı  ile kıasa w7 ve w8 i nasıl kullanbılırım usb de w7 yi atıyorum sonra w8 i attıgımda w7 gidiyo dosyalarını siliyor w8 in dosyaları yer alıyor. ?

Winsetupfromusb ile ancak tek işletim sistemini usb'ye yazdırabilirsin, yani ekleme yapamazsın, http://www.tnctr.com/topic/244681-yzmir-teknik-destek-multiboot-hazyrlama-yazylymy/page-4 buradan 65.nci mesaj da bulunan  http://turbobit.net/wkon0108525v.html linkinden İzmir Teknik destek multiiboot programını indir, yönergeleri incele, istediğin kadar işletim sistemini usb'nin kapasitesine göre yazdırabilirsin, ben kullanıyorum harika bir usb multiboot hazırlama programı, kolay gelsin.

Edited by Ainoslu

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim yanlız şu sorunu çözemedim bu konyuda yardımınızı rica ediyorum

vermiş olduğunuz gfx menülerinin olduğu linkteki dosyaları indirdim 

gfx dosyasını pc nin sağ alt köşesindeki gfx menü ye atıp klasör halinde açıyor ama içleri boş görünüyor bir tanesini açtım içi dolu klasör içindeki back.jpeg resmini değiştirmek istiyorum.resim yerine kendi yaptığım resmi 800x600 olarak koyup tekrar gfx olarak kaydediyorum.usb den başlatıyorum koyduğum resim çıkmıyor arka zemin siyah çıkıyor.neden böyle bir hata alıyorum.sadece resmi değiştirip koyuyorum olmuyor.

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim yanlız şu sorunu çözemedim bu konyuda yardımınızı rica ediyorum

gfx dosyasını pc nin sağ alt köşesindeki gfx menü ye atıp klasör halinde açıyor ama içleri boş görünüyor bir tanesini açtım içi dolu klasör içindeki back.jpeg resmini değiştirmek istiyorum.resim yerine kendi yaptığım resmi 800x600 olarak koyup tekrar gfx olarak kaydediyorum.usb den başlatıyorum koyduğum resim çıkmıyor arka zemin siyah çıkıyor.neden böyle bir hata alıyorum.sadece resmi değiştirip koyuyorum olmuyor.

Ben kendi multibootuma resmi şu şekilde monte ettim; indirilen dosyalardan MY GFX MENU klasöründe bulunan gfx dosyalarından örnek olarak TIGER.GFX dosyasını masa üstüne kopyaladım ve usb multiboot içindeki otomatik olarak hazırlanan TEKNIK.GFX dosyanın ismini (İzmir Teknik destek multiiboot programı otomatikman resmin adını TEKNIK.GFX olarak hazırlıyor, sen hangi program ile usb multiboot hazırladıysan sende isim değişik olabilir) masaüstüne kopyaladığım dosya ile değiştirdim, daha sonra masaüstündeki ismini değiştirdiğim GFX dosyasını usb'de bulunan ilgili klasöre kopyaladım o kadar, o videoda gösterilen bana karışık geldi, usb multiboot resim olayını yukarıdaki şekilde anlattım, yani hazır olan GFX dosyalardan kaplan resmi bulunanı isim değiştirerek aşağıda resmi olan kendi multibootuma monte ettim. Saygılarımla.

[spoiler][URL=http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1395777191__ainosmultibootfoto.jpg]pre_1395777191__ainosmultibootfoto.jpg[/URL][/spoiler]

Edited by Ainoslu

Ben kendi multibootuma resmi şu şekilde monte ettim; indirilen dosyalardan MY GFX MENU klasöründe bulunan gfx dosyalarından örnek olarak TIGER.GFX dosyasını masa üstüne kopyaladım ve usb multiboot içindeki otomatik olarak hazırlanan TEKNIK.GFX dosyanın ismini (İzmir Teknik destek multiiboot programı otomatikman resmin adını TEKNIK.GFX olarak hazırlıyor, sen hangi program ile usb multiboot hazırladın bilemiyorum) masaüstüne kopyaladığım dosya ile değiştirdim, daha sonra masaüstündeki ismini değiştirdiğim GFX dosyasını usb'de bulunan ilgili klasöre kopyaladım o kadar, o videoda gösterilen bana karışık geldi, usb multiboot resim olayını yukarıdaki şekilde anlattım, yani hazır olan GFX dosyalardan kaplan resmi bulunanı isim değiştirerek aşağıda resmi olan kendi multibootuma monte ettim. Saygılarımla.

[spoiler]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1395777191__ainosmultibootfoto.jpg[/spoiler]

GFX menu de değiştirdiğin resim 30 kb veya aşağısı olmalıdır. Eğer 30 kb tan yukarı olursa siyah ekran hatası alırsın. Tabi hepsi için geçerli değil GFX menüyü açtığında orjinal dosya boyutu kaç kb sa aynısını veya biraz aşağısını uygulaman gerekli.

Edited by Ömer_40

GFX menu de değiştirdiğin resim 30 kb veya aşağısı olmalıdır. Eğer 30 kb tan yukarı olursa siyah ekran hatası alırsın. Tabi hepsi için geçerli değil GFX menüyü açtığında orjinal dosya boyutu kaç kb sa aynısını veya biraz aşağısını uygulaman gerekli.

Haklısınız, MY GFX MENU klasöründe bulunan gfx dosyalarını tek tek multibootumda denedim hiç sorun çıkmadan boot ekranında çalıştılar, zaten ozanaus adlı kullanıcı gfx resimleri deneyipte paylaşım yapmış galiba hepsi çok güzel, bende ramses06 kardeşe faydalı olabilir diye yazmıştım. İyi çalışmalar. Saygılarımla.

ceavplarınız için teşekkür ederim deneyecem sonucu tekrar yazarım

hazır olarak internetten indirdiğim gfx dosyasını açıp ,dosya içindeki back.jpg dosyasını silip kendimin hazırladığı 28 kb resmi aynı isimle koydum (back.jpg) ve dosyayı gfx moduna çevirdim ve usb ye koydum.pc  açtım gene olmadı arka plan gene siyah geliyor. sebebini bir türlü anlamadım.araştırmalarıma devam ediyorum çözüm bulursam paylaşırım. bu arada yardımlarınızıda bekliyorum.

mrb ozanaus öncelikle yardım teklifin için teşekkür ederim.gfx dosya nasıl hazırlanır.bu konuda sırası ile bir anlatım yapabilirmisin resim değeri boyutu büyüklüğü gibi ölçütler önemlimidir.birde gfx dosyasındaki resmi değiştirip aynı adla kaydediyorum olmuyor olmayışının nedeni nedir.mesala sizin yayınlamış olduğunuz gfx dosyasından birini açıp içindeki resmi değiştirip kaydediyorum.resim gelmiyor arka plan siyah çıkıyor.

birde size birşey daha sormak istiyorum bu multiboot menülerdeki yazıları sağa ,ortaya yada istediğimiz yere nasıl koyabiliriz.

team le nasıl yapacam yardımcı olursanız

Edited by ramses06

mrb ozanaus videodakinin aynısını yapıyorum olmuyor arka plan siyah çıkıyor.sizin vermiş olduğunuz hazır gfx dosyasını açıyorum sadece içindeki resmi değiştirip kaydediyorum.fotoshoptada resim özelliklerine bakıp aynı değerlere getirip gımp ile de kaydediyorum gine olmuyor.arka ekran siyah çıkıyor.

birde dikkatimi çeken bişey oldu videoda açılan gfx dosyası içinde gfxboot.cfg dosyası var,ama bizdeki gfx dosyalarında yok.

başka bişeyde gfx menu ile gfx dosyasını açıyorum içi boş görünüyor bunu nedeninide bulamadım.(kapalı iken dosya boyutu dolşu olduğu görünüyor)

gfx menu hazırlamak için bir editör proğramı varmıdır.

peki menü.lst yi ona göre düzenliyormusun

photoshopa gerek yok

ben standart 1024x768 ve 800x600 resımlerını hıc duzenlemeden kullanırım ve sorun cıkmıyor

Edited by ozanaus

yaptığım işlemi sırayla anlatayım bir hata varsa söylerseniz sevinirim

önce gfx dosyasını gfx menü ile açıyorum

içindeki back.jpg resminin özelliklerine bakıyorum 800x600

kendi resmimi de 800x600 olarak ayarlıyorum

ve gımp proğramı ile gfx içindeki resmi açıyorum

kendi oluşturduğum resmi üzerine sürükleyip bırakıyorum

dosya  bölümünde back.jpg üzerine yaz diye bir seçenek var onu seçiyorum

ekrana bir menü geliyor öntanımlı ayarları yükle , varsayılanları kaydet , dışa aktar var dışa aktarı seçiyorum ve gımp kapatacağım zaman bir menü geliyor

farklı kaydet ,değişikliklerden vazgeç farklı kaydeti seçip .xcf dosyası olarak kaydediyor.

gfx menü içinmdeki resme baktığımda benim koyduğum resim eskisi ile değişmiş bu ndan sonra gfx menü ile gfx dosyasını oluşturuyorum ve usb bellegin içindeki gfx menu içine atıyorum ve menu lis. den de gfx dosya ismini yazıp kaydediyorum.

pc yi açıyorum ve boottan usb yi seçiyorum iişletim sistemi listesi geliyor (win8.1,win7,xp vs) arka plan siyah çıkıyor. koyduğum resim çıkmıyor.

yardım edecek birileri yokmu kaç gündür uğraşıyorum yabancı sitelerede baktım türkçeye çevirip ama bir sonuca ulaşamadım.

sadece gfx menü içindeki arkaplan resmini değiştirmek istiyorum.ve nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorum.

yaptığım işlemi sırayla anlatayım bir hata varsa söylerseniz sevinirim

önce gfx dosyasını gfx menü ile açıyorum

içindeki back.jpg resminin özelliklerine bakıyorum 800x600

kendi resmimi de 800x600 olarak ayarlıyorum

ve gımp proğramı ile gfx içindeki resmi açıyorum

kendi oluşturduğum resmi üzerine sürükleyip bırakıyorum

dosya  bölümünde back.jpg üzerine yaz diye bir seçenek var onu seçiyorum

ekrana bir menü geliyor öntanımlı ayarları yükle , varsayılanları kaydet , dışa aktar var dışa aktarı seçiyorum ve gımp kapatacağım zaman bir menü geliyor

farklı kaydet ,değişikliklerden vazgeç farklı kaydeti seçip .xcf dosyası olarak kaydediyor.

gfx menü içinmdeki resme baktığımda benim koyduğum resim eskisi ile değişmiş bu ndan sonra gfx menü ile gfx dosyasını oluşturuyorum ve usb bellegin içindeki gfx menu içine atıyorum ve menu lis. den de gfx dosya ismini yazıp kaydediyorum.

pc yi açıyorum ve boottan usb yi seçiyorum iişletim sistemi listesi geliyor (win8.1,win7,xp vs) arka plan siyah çıkıyor. koyduğum resim çıkmıyor.

yaptığım işlemleri yukarıda yazdım olmadı hata nerde veya nerde  yanlış yapıyorum örnekteki gibi ve resimlerdeki gibi aynısını yapıyorum .ama bir yerde bir hata var olmuyor bende nerede hata olduğunu çözmeye çalışıyorum.olmayışının sebebi nedir onu bulmaya çalışıyorum

dostum bu kadar teferruata gerek yok, gımp mıole nıye ugrasıyorsun

sadece GFX_Menu.exe programını yonetıcı olarak calıstır ve uzerıne hazır bı gfxmenu surekleyıp bırak

klsor seklınde acılak sen elınde resmı klasorun ıcıne bırak ve ısmını back ıle degıstır eskınını sıl ardından klasoru tekrar GFX_Menu.exe programının ustune suruklyeceksın ve gfxmenun hazırdır

bıde denem ıcın qemu programını kullan, hemen sanalda test edersın