Jump to content

Katılımsız kurulum cd mizi nasıl 2 cd yapabiliriz.

maniacx

Recommended Posts

• 4 hafta sonra ...
Tncxp gibi katılımsız kurulum cd'mizi 2 cd yapabilirmiyiz. Bu işlemi gerçekleştirmek için hangi yolları izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim çalışmalarınızda başarılar.

evet arkadaşlar ben de bu sorunun cevabını arıyorum. bizim gibi dvd si olmayanlar katılımsız cdlerini nasıl 2 cd haline getirebilirler? bunun cevabını Allah aşkına bilen yok mu çok lazım...

2.Cd 'e İhtiyacınız Varsa

1 Cd'nin Son Adımına 2. Cd'i Çalıştıracak Bir Kod Eklemelisiniz. Mesela Ben Autorun Programı Küçük Bir Dosya Hazırlayıp Lütfen 2. Cd'i Takınız Yazıyorum.

2 Cd'e Çalışması Gereken Dosyayı Çalıştıracak Bir Başlangıç (Autorun ) Koyuyorum.

Kanımca Autorun Programını ve bat Dosyalarını İncelerseniz Çok Kolay Bir Şekilde Yapabilirsiniz.

1) Burada RUNONCEEX.CMD içeriğ var Orada ki Cd2.exe 2.Cd İçn Yaptığım Autorun

2) Bunlar Da 2. Cd 'i Çalıştıran Autorun İçindeki Bat Dosyaları

1 Cd'nin Son Adımına 2. Cd'i Çalıştıracak Bir Kod Eklemelisiniz. Mesela Ben Autorun Programı Küçük Bir Dosya Hazırlayıp Lütfen 2. Cd'i Takınız Yazıyorum.

2 Cd'e Çalışması Gereken Dosyayı Çalıştıracak Bir Başlangıç (Autorun ) Koyuyorum.

Kanımca Autorun Programını ve bat Dosyalarını İncelerseniz Çok Kolay Bir Şekilde Yapabilirsiniz.

sağolasın kardeşim ellerine sağlık ama biraz daha ayrıntı verebilirsen ya da resimli gösterebilirsen daha iyi olur kanaatindeyim. bu güne kadar katılımsız cdyi nlite ile yaptım bu bat cmd gibi konularda yeniyim. mantığını biliyorum ama o komutları daha önce hiç kullanmadım o yüzden 2. cdnin içinde hangi klasörler olacak veya klasörlere hangi adları vereceğiz. daha biraz açabilirsen valla çok bahtiyar olacağız.

sana ve klavyene duacız. :)

sağolasın kardeşim ellerine sağlık ama biraz daha ayrıntı verebilirsen ya da resimli gösterebilirsen daha iyi olur kanaatindeyim. bu güne kadar katılımsız cdyi nlite ile yaptım bu bat cmd gibi konularda yeniyim. mantığını biliyorum ama o komutları daha önce hiç kullanmadım o yüzden 2. cdnin içinde hangi klasörler olacak veya klasörlere hangi adları vereceğiz. daha biraz açabilirsen valla çok bahtiyar olacağız.

sana ve klavyene duacız. :wub:

WINNT.SIF içerisine ekleyeceğin ;

[GuiRunOnce]
%systemdrive%\kur\basla.cmd[/CODE]

komutu ile [b]basla.cmd[/b] içine de ;

[CODE]@FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\WIN51IP.SP2 SET CDROM=%%i:

@start /wait %systemdrive%\kur\cdswitch.exe CD2 /f:WIN51IP.SP2 /d /r:%CDROM%\WPI.cmd /rw /s:%systemdrive%\kur\SES.WAV /p:%systemdrive%\kur\WPI.jpg /i /b

@start /wait %cdrom%\temizle.cmd

exit[/CODE]

[color=#FF0000]*[/color] Burada kur klasörü malûm[b] $OEM$[/b] > [b]$1[/b] içine

[color=#FF0000]*[/color] temizle.cmd kur klasörünü temizeyecek komutu içeren dosya

[color=#FF0000]*[/color] CD2 ikinci CD nin etiketi (nasıl istersen değiştir)

[color=#FF0000]*[/color] cdswitch.exe www.msfn.org sitesinden edinebilirsin

[color=#FF0000]*[/color] SES.WAV 2. CD istendiğinde çalacak olan müzik

[color=#FF0000]*[/color] WPI.jpg 2. CD istendiğinde görünecek resim

• 4 ay sonra...

@start /wait %systemdrive%\kur\cdswitch.exe CD2 /f:WIN51IP.SP2 /d /r:%CDROM%\WPI.cmd /rw /s:%systemdrive%\kur\SES.WAV /p:%systemdrive%\kur\WPI.jpg /i /b

WPI.cmd peki bu ne işe yarıyor bunu anlayamadım wpı.cmd yi nereye koyacağım ve bu wpi.cmd nin içeriği nasıl olavak bunu anlata bilirmisiniz_?

nasıl yani wpi.cmd windows post intallet(wpi) olduğunu biliyorum yani cd swich kullanırken

buradaki wpi.cmd ne işe yarıyor onu çözemedim wpi.cmd nin içinde hangi kodlar var yani

• Administrator

nasıl yani wpi.cmd windows post intallet(wpi) olduğunu biliyorum yani cd swich kullanırken

buradaki wpi.cmd ne işe yarıyor onu çözemedim wpi.cmd nin içinde hangi kodlar var yani

2.cd takılınca çalıştırılması gerejen dosyayı belirtiyor.

@FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\WIN51IP.SP2 SET CDROM=%%i:

@start /wait %systemdrive%\Install\cdswitch.exe TNCXP2 /f:WIN51IP.SP2 /d /r:%CDROM%\start.bat /rw /p:%systemdrive%\Install\CD.JPG /b

bu sizin tnc_xp 1.cd de olan batch_file.cmd nin içindeki kod sizinkinde start.bat yazıyor görüldüğü gibi ama tnc_xp 2.cd sinde start.bat komutu yok:) birde autoitle yapılmış olan load.exe nin şifresi ne söleye bilirmisin incelemek için:) merak ettim onu mümkünse

@start /wait %systemdrive%\Install\load.exe buradaki load.exe(şifresi ne acaba exe nin_?:lol:

pardon bir şey daha sizin tnc_xp 1.cd de CDCHG.EXE sadece cd sürücüyü çıkarmak için mi_?bunun autoit ile bağlantısını açıklaya bilirmisin

• Administrator

@FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\WIN51IP.SP2 SET CDROM=%%i:

@start /wait %systemdrive%\Install\cdswitch.exe TNCXP2 /f:WIN51IP.SP2 /d /r:%CDROM%\start.bat /rw /p:%systemdrive%\Install\CD.JPG /b

bu sizin tnc_xp 1.cd de olan batch_file.cmd nin içindeki kod sizinkinde start.bat yazıyor görüldüğü gibi ama tnc_xp 2.cd sinde start.bat komutu yok:) birde autoitle yapılmış olan load.exe nin şifresi ne söleye bilirmisin incelemek için:) merak ettim onu mümkünse

@start /wait %systemdrive%\Install\load.exe buradaki load.exe(şifresi ne acaba exe nin_?:lol:

pardon bir şey daha sizin tnc_xp 1.cd de CDCHG.EXE sadece cd sürücüyü çıkarmak için mi_?bunun autoit ile bağlantısını açıklaya bilirmisin

start.bat yok ama autorun olduğu için cd takılınca wpi çalışıyo direk.

cdchhg incelemek için koyduğum başka bir cd değiştirme programıydı. load.exe'yi paylaşmak isteseydim şifre koymazdım.

tahmin ettiğim gibi start.bat fazlalık:) sk8er_boi tşk edrim ama load.exe nin de şifresini buldum ama bende paylaşmak istemiyorum saol scrip senin güzel bir yöntem izlemişsin sen istemiyosan ebnimde burda scrip i göstermeye hakkım yok :lol: hayırlı geceler

• Administrator

tahmin ettiğim gibi start.bat fazlalık:) sk8er_boi tşk edrim ama load.exe nin de şifresini buldum ama bende paylaşmak istemiyorum saol scrip senin güzel bir yöntem izlemişsin sen istemiyosan ebnimde burda scrip i göstermeye hakkım yok :D hayırlı geceler

decompiler çıktı mertlik bozuldu :lol:

start.bat fazlalık değil. start.bat diye bir dosya koyup onu çalıştırtabilirsin.

• Administrator

demek istediğim senin cd fazlalık start.bat zaten 2.cd ye autorun koymuşun :lol: ayrıca mertliğin bozulduğu yer

decompiler değil ZWT den geçiyor

2.CD'ye autorun koymam başka zaman tek başına cd takıldığı zaman çalışmasını sağlamak için. Demekki bundan sonra scriptleri obfuscate edicez :D

tamam anladım scrip i inceleme şimdi bitti dediğini anladım :lol: fazlalık değilmiş:D scripi sana sormak da olmaz dı:D o yüzden çözmeye çalıştım ve çözüldü load.exe de açıklığa kavuştu ama cidden kutlarım güzel bağlantı kurmuşşun:)

6 tane kod ama o kodları düşünmek önemli:)

neyse ben çıkıyorum kafa oldu bir milyon bir fasılda böyle geçti..

• 2 hafta sonra ...

yav verdiğin linke tıklıyorum hata mesajı çıkıyor biri bakıp düzeltse

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...