Jump to content

8Mbit Internetiniz Var Fakat 8 Mbit Hızınız Yok!

teknohalit
 Share

Recommended Posts

evet tt net kullanıcıları .. genelde 1.7 veya 6 mbit internet veriyorlar.. netlimitsiz paketinde.ancak girdiğiniz pakette 8mbite kadar varan internet diyorlar.

belki defalarca telefon açtınız ama 8 m bit (yani alabilecegnz yuksek hızı alamadınız) hızına ulaşamadınız mı?

kendim yaklaşık 50 defa telefon açmışımdır. ancak başardım :D şu an 8mbit hızla bağlanıyorum. sizinle paylaşayım dedim çnkü hakkınızı aramanız gerekir. yoksa tüm piyasa ellerinde. istediklerini istedikleri gibi yapıyorlar ve kaç kişiden boyle kar yapıyorlar...

size soyleyecekleri şeyler ...
ttnet binasına veya santrale olan uzaklıgınızdan dolayı
oranın şebekesinin eski olmasından ve 8 i desteklemediginden
veya da sizin internetinizi 8mbit verdiklerinde sürekli kopma yaşayacagınızı söylemesinden internet hızınızı artırmıyorlar...

bunlara karşı verebileceginiz cevaplar
1-santrale yakın bir modemi oldugu halde arkadaşımın hala 1.7 ile kullanıyor. ancak şu an yakın komşumuz internete 1.2 km uzaklıkta ve 8 mbit kullanıyor.ben ise 1.7 diyebilirsnz.(yalan söylemeek olmaz beni tarif edin yeter :) cunku onların yalanları hepsini kapatıyor )
2-defalarca telefon açtım ve internet kullanıyor iken bile 16mbite geçecegim diye telefon açtıgımda hiç bişey yapılmayacak sizin kablolara direk hemen 16mbite geçebilecegimi söylediler . ben de bunu koz olarak kullaıyorum. destekleyemeyecegini soyluyorlar ancak 16mbiti nası verecekler oyleyse değil mi ?
3- kopma yaşayacaksınız derlerse siz kabul ediyorum deyin :) çünkü kopma yaşanması olmayacaktır ( ama belli de olmaz) neden olsun ki 16mbiti veren birinin 8 mbiti kaldırmayacagı

arkadaşlar herkes hakkını arasın ... yoksa bunlar 8 mbite varan internet deyip 1.7 hızla herkesi dolandırıyorlar. aman kanmayalım..

yararlı olduysam ne mutlu bana (başım çok ağrıdı zamanında :)) .saygılarla...esenlikle kalın

edit: 444 0 375 i aramanız yeterli :)

Edited by teknohalit

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bende bir ara ttneti kafama takmıştım 4-5 gün aradım şikayet bıraktım vs akşam eve bi geldim 8 mbit internet:)) hemen sömürmeye başladım 900 kb le cekiyordum dosyaları..

sonra mı ne oldu 1 ay gecti direk baglantımı düşürdüler...

artık turkcell fiper beklıyorum gelsede hemen gecsek yoksa türktelekom onca yatırım yapsa bile gitmem artık birazda turkcell kazansın...

8mbit olup olmadığı nerden anlayabiliriz ben normalde birşey indirirken aktarım hızı en fazla 1 mb olabiliyor.ve şunuda eklemek istiyorum.
ttnet tam bir dolanırıcı türkiyeyi resmen soyuyorlar. bir ara interneti dondurdum tekrar açtım açtıktan 2 gün sonra internet faturası geldi. 55 lira
gidip neden böyle olduğunu sordum. fatura zamanı geldiyse gelir dedi utanmadan. rekabet olmalı olmasa bu internet ucuzlamaz.

mArkadaşlar Sizin Hattınızdan Kaynaklanan bi Sorundur Ben 8Mbite Kdar Paketi aldığımdan Hızım 950kb ile 1.300kb Arasında idi vede 15 gb aşında hız hiç düşmedi 8-9 aydır kullandım 250-300 gb download yaprım hızım 950kbden aşağı olmadı

ya bide şu var. aboneliğimin ilk ayında bana 8mb ile verdiler. sonra 2mb'ye düşürdüler. arıyorum hattınız kaldırmaz diyor. e arkadaşım ilk nasıl veriyodunuz 8 mb'yi ? uzaksınız diyolar. e yine aynı ilk uzak değil miydik ?? millet 8mb'yi parklarda cafelerde bedava veriyor. bizim durumumuza bak.

Arkadaşlar bende ttnet i hiç sevmem çok kavga ettim zamanında halende aynıyım ancak benim yakın bir arkadaşım var ttnet te çalışıyor...malesef istanbul da oturduğum yerde arkadaş da belirrti kaldırmıyor hattın diye.suç kimin diyeceksin tabiki telekomun...yani söyledikleri bazen doğru az da olsa...Ama kesinlikle arayıp sıkıştırın aksi takdirde 1 mb e mahkum ediyorlar bizi....Sınırsız internetler....
Şu an hızım 4 mb...

Edited by tmc200505

[quote name='0rduLee' date='05 July 2011 - 09:37 ' timestamp='1309858677' post='1040931']
mArkadaşlar Sizin Hattınızdan Kaynaklanan bi Sorundur Ben 8Mbite Kdar Paketi aldığımdan Hızım 950kb ile 1.300kb Arasında idi vede 15 gb aşında hız hiç düşmedi 8-9 aydır kullandım 250-300 gb download yaprım hızım 950kbden aşağı olmadı
[/quote]

%100 olarak bende kaynaklı bir durum yok herşey hikaye madem sorun var neden şikayet ettiğim zaman hemen 8 e çıkarıyorlar sonra 1 ay kullandıktan sonra hemen düşürüyorlar bunun tek nedeni bizi enayi yerine koyuyorlar turkcell hemen superonliye aldı sonra noldu hemen türktelekomda reklamlar çıkartmaya başladı daha önce nerdeydiniz??

nedense bazı arkadaşlar yorum yaparken biz tüketiciyi suçlarlar aceba neden!!!

[quote name='Googleßeta' date='05 July 2011 - 12:08 ' timestamp='1309860487' post='1040950']
8mbit olsa ne olur ki adil kullanım diye birşey uydurmuşlar 25 Gb dan sonra 1 mbit oluyo ne anladık :D 1 Günde biter o 25 gb :D
[/quote]

öyle diyorlar ama ben ayda en az 200 gb dosya indiriyorum hiç düşüş olduğunu görmedim :)

Bizim evdeki bağlantı 16mb'ye kadar ilk aylar güzel bazen 1700 1800 arası değişiyordu bu aralar sıcaklardan olacak ttnet ping süremi ve hızımızı düşürdü ama ben arayıp dil dökmeyeceğim ilk fırsatta kurum değişikliğine gideceğim sonra onlar arasınlar

şimdiki hızım ping hızım öldürüyor sadece idman ile indirirken 1200-1400 arası oluyor

[img]http://www.speedtest.net/result/1371792764.png[/img]

valla bana ılk once 2 mb verdıler gıttım konustum turk telekoma mudurle hemde senın hattın 8 ı desteklemıyor dedıler 4 verdıler o sekılde baglanıyordum bı dah agıttım 8 ıstedım sız verın gırmesse dusururuz dedım tmm dedıler verdıler gırmedı tekrardan 4 e dusurdum yanı demek ıstedıgım musterı hızmetlerını aramayınız bıre bır dırek gıdın turktelekoma konusun ılgı gosterdıklerı ıcın hıcde sıkayetım yok ıdm ıle ındırım hızım 450/500 arası

herkes senin gibi değil, santarale uzaklıgın fazla ise hatta zayıflamalar ve bozukluklar olacagından yuksek hızda kopmalar yaşarsın normal olarak 16mbits netide sana kimse veremez adls modem max. 8mbits indirebilir teknik bilginiz olmadan bişiyler sallamayın şimdi butun arkadaşlar gaza gelir 8mbits e ceker netini sonra zırt pırt düşmeler olur sonra tekrar mustaeir hizmetlerini arayıp duzeltirsin arada senide anarlar :D

[quote name='tnc_tr' date='05 July 2011 - 11:52 ' timestamp='1309866745' post='1041028']
herkes senin gibi değil, santarale uzaklıgın fazla ise hatta zayıflamalar ve bozukluklar olacagından yuksek hızda kopmalar yaşarsın normal olarak 16mbits netide sana kimse veremez adls modem max. 8mbits indirebilir teknik bilginiz olmadan bişiyler sallamayın şimdi butun arkadaşlar gaza gelir 8mbits e ceker netini sonra zırt pırt düşmeler olur sonra tekrar mustaeir hizmetlerini arayıp duzeltirsin arada senide anarlar :D
[/quote]

eşşeğin içtiği sudan içmektense .. yalaktan içerim daha iyi --hesabı bizimkisi kardeş. kopma sorunu olacak anca %20 sidir. diğerlerinin 8 mbit olabileceği halde 1.7 ... bizim amacımız da bunları düzeltmesnde yardmcı olmak. diğerleri için yapılabilecek bişey yok zaten.. altyapı çalışmalarını bekleyecekler

[quote name='ersinbakar' date='05 July 2011 - 18:16 ' timestamp='1309889806' post='1041188']
ben avcılarda ikamet ediyorum 1,05 mb download yapabiliyorum başta bende de aynı şeyleri söylüyorlardı bir kaç defa isyan ettim fiber e geçeceğim felan 2 aydır çok güzel gidiyor netim...
[/quote]
hızının devamını dilerim kardeş :)

O kadar konu açıldı ttnet hakkında forumlarda ben hala şunu anlayamadım (matığım almıyor deliriyorum sinirden)

her aradığında aynı şeyleri tekrar ederler hızınız değişken derler biri destekler biri desteklemez der ttnet müşteri hizmeti alt yapınız kaldırmıyo derler kardeşim altyapıyı yenileyin o zaman daha bizim buralarda 1 m kablo yenilediğini

görmedim sağımızda solumuzda her tarafımızda tv de reklamları çıkan lüx konutlarla doldu daire 500.000 tl den başlıyo oralara superonline geldi tabi bizimki mahalle olduğu için uğramıyo direk konutlara

ttnet Allah ından zaten umurunda değil oturduğum yere Arizona çölü değil İstanbul genelinde Orta sınfın biraz üssü bi semt anlamadım gitti bu alt yapı ne zaman yenilenecek (Hiç bi zaman bence )

aradım bende telekomu aynı şeyleri saymışlardı sonra ankaraya mail attım ankarada 4 e sabitledi bidaha mail attım 6 ya çıkardılar üstünde kopucak bağlantı belli sınır marjından onun için 6 üssünü üstelemedim

bilmiyorum 2 mb kadırmaz dedikleri hatla 6mb kullanıyorum ve tek bu şerefe nail olan benim mahalle ve civarında diğerleri 3mb en fazla ben uğraştım diye 6 yı aldım

Mantık aramanın Mantıksız olduğu yer TTNET