Jump to content

Casper Laptop Alacağım Önerileriniz..

croteam
 Share

Recommended Posts

kardeşim aman deyim bulaşma , casper kendi ürünlerini üreten bir firma değildir , anakartları dışarıdan alınan dış sektöre yaptıran bir firmadır , anakartların plak değeri cok az dır normal bir kart 350 -400 derecede bükülürken casper ve datronun kartları 250 derecede bükülmeye başlar ileriye yönük tamirde sıkıntı olur ve genelde 'sis' çipset kullanırlar performans alıcağını sanmıyorum , 10 yıldır kart tamiri yapıyorum şimdiye kadar gördüğüm en dandik kartlardan birisi casper ın kartı , tavsiye etmem..

[quote name='haykobrk' date='23 October 2011 - 21:05 ' timestamp='1319396753' post='1100070']
LG dizüstü bilgisayarlarda nasıl?

- bende LG a510 var bence (-) leri işlemci ve ekran kartının düşük olması oyun oynanmıyor galiba işlemciden kaynaklanıyor sabit diski biraz ses çıkartıyor arada...
[/quote]
[b]A510da nvidia gt425m ekran kartı var işlemcisi yeni nesil i3 oynatmadığı oyun görmedim neye dayanarak düşük diyorsun?daha kullandığın makinadan haberin yok.
diski biraz sesli o doğrudur...[/b]

Kardeşim karar seni ama genede bi düşün derim casper leptoplarda sen 4 çekirdek olmasına kanma yarı yolda kalırsın emin ol. Oyun falan oynucam diyorsan sen bu işi unut. Üstelik çok ısınıyor ısınıca bilgisayar kendini kapatıyor ve servisle ev arasında baya bi mesafe kat edersin. Benim sana tavsiyem asus leptop.Bımeks,Teknosa gibi teknoloji firmalarını takip et dur fazla acele etme derim %20 ye varan indirimleri yakalayabilirsin. İstersen şuna bir bak derim. http://www.bimeks.com.tr/urun/115078/asus-n53jf-sx210v.aspx : Ben aldım şimdiye 4 ay oluyor şimdiye kadar bir sıkıntısını görmedim . İndirimleri bekle derim ben 1.650 TL ye aldım iyi düşün derim.

neeeyyy? Casper mı?

arkadaşım senin paran çoksa somaliye yada van depremzedelerine bağışla hayır duası alırsın hiç değilse...
sadece CASPER değil

MSI
EXPER
ACER

olmak üzere lanet dörtlüden lütfen uzak dur...
senin şansına masaüstün düzgün çıkmış...

laptop formatlamak için altına sinbo 40cm kanatlı fan koyuyorum desem ne hal çektiğimi anlarsın. gerçi bilenler bilir bunu...
tek tavsiyem akıl yoluna git uzak dur....

[quote name='samosan' date='26 October 2011 - 20:07 ' timestamp='1319659645' post='1101607']
neeeyyy? Casper mı?

arkadaşım senin paran çoksa somaliye yada van depremzedelerine bağışla hayır duası alırsın hiç değilse...
sadece CASPER değil

MSI
EXPER
ACER

olmak üzere lanet dörtlüden lütfen uzak dur...
senin şansına masaüstün düzgün çıkmış...

laptop formatlamak için altına sinbo 40cm kanatlı fan koyuyorum desem ne hal çektiğimi anlarsın. gerçi bilenler bilir bunu...
tek tavsiyem akıl yoluna git uzak dur....
[/quote]

o lanet dörtlünün ikincisi(EXPER) maalesef bende var.Herşey iç donanım değildir.(Zaten kaliteside bellidir)EXPER NR93D leptop dış kasa tam bir felaket.Çiizlmeye çok müsait mause bile çizebiliyor kasa kalitesi denen bişi yok daha 5.ayında menteşeleri oynamaya başladı bile.TOSHIBA olsun ASUS olsun bunların iç yapısı haricinde DIŞ kasasıda çok kalitelidir.Arkadaşımda 7 yıllık TOSHIBA leptop var taş gibi maşallah.Masaüstünde sıkıntı yaşamamış olabilirsin ama CASPER gerçekten de uzak durulması gerekn bir markaadır.Leptop alım-satım yapan bir arkadaş 12 casper nirvana getiriyor. Bunun 6 sı bozuk çıkıyor diğer 6 sıda 1-2 aya arızalanıp geir dönüyor.Düşün gerisini. Anakart ve ekran kartında kronik sorunları var + ısınmasıda cabası.Ayrıca leptop alırken diğer donanımların performansıda önemlidir mesela benim leptop wifi sinyal gücü ortalama bir telefon kadar!Yinede sen bilirsin

Casper alacak kadar zenginsen al tabiki.
aslı : Ucuz alacak kadar zengin değilim(İngiliz atasözü)

O kadar insan sana öneride bulunuyor bak bence bu çağrılara kulak vermelisin. Kesinlikle casper alma. i7 li makinelerde HP çok büyük bir hız gösterdi bu sene. O yüzden HP nin makinelerine bak. Bimeks varsa adanada git bir incele tek tek hepsini. Gerçekten çok deli makineleri var HP nin :) Bilgisayarımı değiştiresim geliyor bimekse her gidişimde. Asus ta sogutma konusunda gercekten iyi. Eğer oyun agırlıklı bir bilgisayar alacaksan bu sogutma olayını iki kez düşün.

casper-exper: kasası dandik bitmek bilmeyen donım sorunları rezalet servis
hp : bazı serilerinde ısınma sorunları o serilere dikkat servise giden bilgisayar zor geliyor
dell : sorunsuz markalardan bazılarının kasalarının plastiğini beğen meyenler var servisi biraz zor buluyor ama yerinde servis anlayışı var mükemmel
acer: eski serilernin alayı ısınma sorunlu son serilerde nispeten düzeltiler.

Edited by tutuklu8

[b]Alma casper dostum neden dersen bende bır casper kullanıcısıyım cahildik bilmiyorduk aldık işte iyi reklam yapmıştı . Neyse ozellıklerıde gayet iyiydi işte 4gb ram 1 gb ekran kartı vs. lan işin içine girdikçe bilgisayarın ne kadar kalitesiz oldugunu anladım. misal casper ucuz olsun dıye gider clevo anakart kullanır . ramleri elixir . gecen ramlar durduk yere uyumsuzluk yaptı mesela beraber calısan ramler sımdı calısmıyo tek tek calısıyolar. o yuzden bırını cıkarttım 2 gb ıle takılıyorum . Sana tavsıyem asus , acer , toshıbadır. Umarım dedıklerıme kulak verırsın . Seçim senin :blush: [/b]

[quote name='Sirius' date='27 October 2011 - 09:36 ' timestamp='1319708209' post='1101781']
Adam Casperını aldı mutlu mesut yaşıyor :) Baksanıza 50 tane mesaj var konu açan arkadaş lutfedip cevap vermemiş :D
[/quote]

''Adam Casperını aldı mutlu mesut yaşıyor :)'' güzelmiş.. :DDDDD

[color="#0000FF"]@Sirius[/color] Kardeşim, 50 küsür mesaj var ben cevap veremedim, çünkü hangi birinize yetişebileceğim ki.. zaten ben lise son (4.) sınıfta okuyorum, üniversiteye hazırlanıyorum ve üstüne staj görüyorum yani sizlere yetişemiyorum, bunun için kusura bakmayın.

Bu Konuda bana tavsiye veren, öneri veren ve bana yazan tüm kardeşlerime sağolun..

Edited by croteam