Jump to content

İnternet Hızına Ceza Geliyor ..

cevizkentli
 Share

Recommended Posts

[center][img]http://c1202.hizliresim.com/u/v/31wcw.jpg[/img][/center]

[center]İnternet kesintilerine ve düşük hıza ceza geliyor. Pazar payı yüzde 4'ü geçen servis sağlayıcılar, hizmet kalitelerini aylık olarak raporlamak zorunda kalacak. Abonelerden gelen şikâyet bildirimlerine göre Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından takip edilen bu işlemler yaptırımlarla desteklenmiş olacak. BTK tarafından hazırlanan yönetmelikten sonra 23 Şubat tarihinde yayınlanan tebliğ ile uygulamanın detayları belli oldu. Servis sağlayıcılar sözleşmede belirtilen en yüksek hızın 1 ay boyunca ortalama yüzde 75'ni tutturmak zorunda.

[b]ŞİKÂYETLER BTK'YA[/b]

İnternet abonelerine taahhüt edilen en yüksek hız konusunda internet servis sağlayıcılar sorumluluk almış olacak. Hizmet kalitesi konusunda yapılacak şikâyetler BTK yetkilileri tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılacak. Yönetmeliğe göre servis sağlayıcı ile abone arasında yapılan sözleşmede yazan hız aylık raporlar halinde kaydedilecek. Yüzde 75'lik sınırın altına düşülürse servis sağlayıcı kurum BTK yetkilileri tarafından uyarılacak ve uyarı aldığı duyurulacak. Eğer bu düşüş 1 yıl içinde tekrarlanırsa servis sağlayıcı şirket cirosu ölçüsünde para cezası alacak. Yönetmeliğe göre kapsam dahilinde olacak şirketlerin pazar payının yüzde 4'ten fazla olması gerekiyor. BTK pazar payı verilerini önümüzdeki haftalarda açıklayacak. TTNET, Turkcell, Superonline dışında yükümlü şirketler belli olacak.
[b]
Önce uyarı sonra ceza[/b]

Aboneler sözleşme koşullarına uymayan servis sağlayacılar hakkında şikayetlerini BTK'ya bildirecek. BTK yetkilileri şikayet sonucunda abonenin kullanım raporlarını servis sağlayıcıdan istiyor. Servis kalitesindeki düşüşün nedenleri konusunda servis sağlayıcıdan açıklama isteniyor. Eğer açıklamada şirketin sorumlu olduğu tesbit edilirse ilk olarak şirket uyarılıyor ve duyuruluyor. Tekrarlanırsa para cezası uygulanıyor.

(sabah)[/center]

[b]Arkadaşlar ttnetden şikayeti olan herkes http://tuketici.btk.gov.tr/

https://tuketici.btk.gov.tr/

adreslerine şikayet maili göndersin.Yeter artık ttnetin zulumlerine btk dur desin.8 Mb paketi kullanıyorum 2 Mb ile internete bağlanıyorum 8 Mb internet paketi ücreti veriyorum.Almadığım hizmetin parasını veriyorum bu adaletsizliğe artık dur demeliyiz.

Ttnetin bahalerinden bir kaçı
1- Biz 8 mb internet ile bağlanacağınızı söylemedik 8 mb hıza kadar bağlanabileceğini söyledik
2- Evinizin, santrale olan uzaklığından dolayı internet hızınız 1 Mb dir.

Bu bahalerini çoğaltabiliriz.Benim en çok karşılaştığım 2 bahane
[/b]

Edited by yagcim

[quote name='F.unal' date='27 February 2012 - 05:48 ' timestamp='1330321736' post='1161588']
Ahamda ttnet ayvayı yedi :)
[/quote]

[quote name='muan' date='27 February 2012 - 09:47 ' timestamp='1330336038' post='1161628']
Bence TTNET bişey yapamazlar, adamlar haklarında bir sürü yargı kararı olmasına ragmen iplemiyorlar. Net bağlatmak için hayla telefon hattını mecburi kılıyorlar.
[/quote]

Aynen TTNET yolunu bulur.

[quote name='muan' date='27 February 2012 - 11:47 ' timestamp='1330336038' post='1161628']
Bence TTNET bişey yapamazlar, adamlar haklarında bir sürü yargı kararı olmasına ragmen iplemiyorlar. Net bağlatmak için hayla telefon hattını mecburi kılıyorlar.
[/quote]

Internet bağlamak için telefon mecburiyeti kaldırıldı. Ama her ay belli bir bedel ödemek zorundasınız.

Fakat TTNet sözleşmelerinde maksimum 8Mbit/s gibi bir ifade var. Yani bunu devamlı vereceğiz demiyorlar....Şimdi ne olacak? [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/laugh.gif[/img]

[quote name='radyofon' date='27 February 2012 - 13:58 ' timestamp='1330343880' post='1161664']
Internet bağlamak için telefon mecburiyeti kaldırıldı. Ama her ay belli bir bedel ödemek zorundasınız.

Fakat TTNet sözleşmelerinde maksimum 8Mbit/s gibi bir ifade var. Yani bunu devamlı vereceğiz demiyorlar....Şimdi ne olacak? [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/laugh.gif[/img]
[/quote]

artık sözleşmeye göre hızın yüzde 75'i kadar hızlı olması gerekiyor. mesala 8 mbit hız veriyorsa 5-6 mb altına düşmemesi gerekir altına düşerse uyarı alıcak düşme yıl içersinde tekrarlanırsa bu seferde ceza alıcaklar bence bu sözleşme iyi olucak artık en azında çok düşük hızlarda net kullanımı buyük ölçüde azalacak

Arkadaşlar ttnete bişey yapamazlar diye bişey yok.Bu sefer yaptırımlar kesinlikle katı olacaktır.Ttnet de bunu biliyor.Bir haftadır kaçdır arıyorlar bir sorununz varmı diye.Birde 2 aydır 8Mbit/s limitsiz paketime 56tl yerine sadece 3 lira aldılar.Valla şaştım kaldım.:)

Edited by cevizkentli

[b]ttnetten bende çok çektim halada çekiyorum 2011-8-31 de net 6 paketinden net limitsiz paketine geçtimiştim ama bunlar 9 uncu ayıda net 6 paketi olarak hesaplamışlar kaçkez aradım müşteri hizmetlerini herseferinde haklısınız bir hata var dediler ama hiç bir şekilde düzeltmediler bende o faturayı ödemedim şimdu bu ay fatura 64 tl gelmiş iyice zıvanadan çıktılar[/b]

[quote name='cevizkentli' date='27 February 2012 - 15:22 ' timestamp='1330356152' post='1161780']
Arkadaşlar ttnete bişey yapamazlar diye bişey yok.Bu sefer yaptırımlar kesinlikle katı olacaktır.Ttnet de bunu biliyor.Bir haftadır kaçdır arıyorlar bir sorununz varmı diye.Birde 2 aydır 8Mbit/s limitsiz paketime 56tl yerine sadece 3 lira aldılar.Valla şaştım kaldım.:)
[/quote]

[b][b][b][color="#0000FF"]3 lira mı aldılar.kesin onda bir hata vardır.ttnet sonra misli ile sizden almasın.Aman dikkat edin[/color][/b][/b][/b]

[quote name='yagcim' date='27 February 2012 - 15:56 ' timestamp='1330358216' post='1161806']
[b][b][b][color="#0000FF"]3 lira mı aldılar.kesin onda bir hata vardır.ttnet sonra misli ile sizden almasın.Aman dikkat edin[/color][/b][/b][/b]
[/quote]

Valla bende şaşırdım.Faturayıda sakladım.Bakalım altında nasıl bir çapanoğlu çıkacak..