Jump to content

Türk Lirası Sembolünün Değişmesini Istiyoruz.

MasterWoo
 Share

Recommended Posts

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

her simgede farklı farklı anlamlar çıkabilir nasıl ki bir taploda her bakan farklı bi anlam çıkartıyorsa para biriminde de farklıkların çıkmış olması normaldır bu göruşlerin zenginliginden dolayıdır yalnız mili deger taşıyan bi simgenin kasıtlı olarak başka bi miletin para biriminden alıntı yapılması dogru degildir bunu kimse yapamaz yapılmasınada izin vermez

bir çok farklı anlamlar çıkarıldı kimi euro dedi kimi şemsiye kimi ermeni parası
bence bunların hepsi düşunce zenginliginden kaynaklı bu yuzden abartmamak lazım zamanla alışıcaksınız zaten tasarlayan arkadaş durumu açıklamış
iki cizgi dogu ile batının köprusunu anlatıyor aşagıdaki cizginin aşagıdan yukarıya dogru gidişide türkiyenin ilerlemesi istikrarını anlatıyor yani asıl anlam bu
gerisi hayal ürünu

Neye tepki gösterildiğini kimse bilmiyor.
Bence çoğu saçma yorumlar.Sonuçta TL t ve l olacak başka ne olacak ne olmasını istiyorsunuz çözemedim.
Elbette farklı şeyler yapılabilirdi ama bunada bur kadar önyargılı yaklaşmak art niyet bence.
Para birimlerinin simgelerine bakın çoğunda çift çizgi ve yarım ovallik var.
Yok euro dan bozma yok bir paranın tersi daha istediğin kadar sıralarsın.
Bu tarz hareketler tamamen kendini göstermek isteyenlerin şovu haline geliyor.
Herkes istediğinde özgür lakin hiç kimse beğenmemiş gibi davranmayın beğenende var beğenmeyende.
Bence fena olmamış.Sonuçta üç hamlede yapılabiliyor.Daha ne olsun.

Edited by hophop

her işimiz bitti tl nin simgesine kaldık öle olsa ne olur böle olsa ne olur yok ermeni parasına benziyo yok euro ya bırakın boş işlerle uğraşmayın vatanımıza bayrağımıza değerlerimize sahip çıktık herşeyi halletdik tl nin simgesi kaldı onuda halletdikmi tmmdır haydin tl simgesini değiştirelim değişdimi amerika kadar güçlü bi ülke olacaz offf offff.......sağa çevir bişeye benzer sola çevir bişeye benzer ters çevir bişeye benzer sen yeterki bişeylere benzetmeye çalış........amerikan sinaması nasıl bir numara anlamıyorum bizde bu kadar senaristler varken :rolleyes:

yarışmanın yapıldığından bile haberimiz olmadı keşke bilim ve teknolojileri veya bu tip heberleri takip eden arkadaşlarımız burada yayınlasalardı hiç değilse bizimde tasarımlarımız da değerlendirilirdi
o zaman daha da güzel simgeler ortaya çıkardı diye düşünüyorum

Edited by blnt44

[img]http://img834.imageshack.us/img834/9642/ifref.jpg[/img]

habertürk'ten :

CHP'Lİ ÖZTRAK: "TAYYİP ERDOĞAN'IN ADININ BAŞ HARFLERİ PARAMIZIN SİMGESİ YAPILDI"

+Ermenı parasının simgesine cok benziyor.

Edited by _AyhaN_

[quote name='blnt44' date='02 March 2012 - 15:06 ' timestamp='1330693568' post='1163897']
yarışmanın yapıldığından bile haberimiz olmadı keşke bilim ve teknolojileri veya bu tip heberleri takip eden arkadaşlarımız burada yayınlasalardı hiç değilse bizimde tasarımlarımız da değerlendirilirdi
[/quote]
Bende ona sinir oluyorum

[quote name='blnt44' date='02 March 2012 - 16:06 ' timestamp='1330693568' post='1163897']
[/quote]

[b] sen niye takip etmiyosun böyle şeyleride takip edip burda yayınlamayanlar diyerek hedef gösteriyorsun? Okuman yazman yok mu ellerin tutmuyo mu? haber okuyabilmekten yoksun bir bölgemizdemi yaşıyorsun?

ilaveten bu tip saçma şeyleri "ses duyurma" adı altında yaymaya çalışanlar,aradığınız buzağayı bulmak için her öküzün altına bakmayın ki saçmalamayın sonrasında...

zırvalamışsınız...[/b]

[quote name='_AyhaN_' date='02 March 2012 - 15:21 ' timestamp='1330694494' post='1163907']
[img]http://img834.imageshack.us/img834/9642/ifref.jpg[/img]

habertürk'ten :

CHP'Lİ ÖZTRAK: "TAYYİP ERDOĞAN'IN ADININ BAŞ HARFLERİ PARAMIZIN SİMGESİ YAPILDI"

+Ermenı parasının simgesine cok benziyor.
[/quote]
hakikaten çok komik yav :dribble: en sonunda recep tayyip erdoğanda yaptılar biraz daha uğraşırlarsa hülya avşar olacak ha gayret :dribble:

[quote name='Legion' date='02 March 2012 - 13:42 ' timestamp='1330695722' post='1163914']
[b] sen niye takip etmiyosun böyle şeyleride takip edip burda yayınlamayanlar diyerek hedef gösteriyorsun? Okuman yazman yok mu ellerin tutmuyo mu? haber okuyabilmekten yoksun bir bölgemizdemi yaşıyorsun?

ilaveten bu tip saçma şeyleri "ses duyurma" adı altında yaymaya çalışanlar,aradığınız buzağayı bulmak için her öküzün altına bakmayın ki saçmalamayın sonrasında...

zırvalamışsınız...[/b]
[/quote]
sizin işinizde sessiz kalıp birilerini eleştirmekmi oluyor. ayrıca benim yorumum sizi ne kadar etkiledi. ki siz herşeyden haberdar birimizsiniz herşeyi biliyormusunuz ki bu kadar eleştirebiliyorsunuz
bu benim fikrim di yazdığıma göre bu konudan haberdar değilim . herşeyi sizi gibi takip etmek zorunda değilim.siz yorumları değil konu hakkındaki fiknizi yazmanız daha yerinde olurdu . yazdığım yazı ile bir sorununuz varsa bunu pm den yazabilirisiniz

Edited by blnt44