Jump to content

Türk Lirası Sembolünün Değişmesini Istiyoruz.

MasterWoo
 Share

Recommended Posts

Simgeyi beğenmeyenlere kızıyorsunuz ama siz de herşeye süper diyorsunuz be arkadaş.Adamlar okulları özelleştiriyoruz dese siz "iyidir zaten devletle olmuyordu" dersiniz,ülkeyi satışa çıkarttık deseler "zaten bir halta yaramıyordu,iyiki satılıyor" dersiniz.
Benim görüşüm ise şu:Euro ile Us Dolar simgeleri evlenmiş,o evliliğin meyvesi de bizim simge.Bana hiçbir türlü gelmez.Millete simge değil paranın canlısı lazım .Gerisi hikaye.

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Logoyu eleştiren veya yok şuna benzemiş yok şundan çakma diyen kişilerden neden biri bile şöyle olabilirdi diyerek alternatif bir logo yapıp koymaz şuraya anlamıyorum. Çünkü türk insanı olarak yapıcı olmaktan çok yapılmış olana yorum yapma geleneği geliştirmişiz ve bizim çağdaşlaşmamız önündeki en büyük unsurda tam olarak bu geleneğimiz diye düşünüyorum.

[quote name='blackman12' date='02 March 2012 - 16:05 ' timestamp='1330697103' post='1163942']
Logoyu eleştiren veya yok şuna benzemiş yok şundan çakma diyen kişilerden neden biri bile şöyle olabilirdi diyerek alternatif bir logo yapıp koymaz şuraya anlamıyorum. Çünkü türk insanı olarak yapıcı olmaktan çok yapılmış olana yorum yapma geleneği geliştirmişiz ve bizim çağdaşlaşmamız önündeki en büyük unsurda tam olarak bu geleneğimiz diye düşünüyorum.
[/quote]
Yahu 8000 küsür simge yapılmış biz neden şimdi simge yapalım Allah Allah ya,siz de komiksiniz ha. :clapping: Ve ben finale kalanları inceledim çok daha güzelleri var.
[img]http://i.imgur.com/lJgB9.jpg[/img]
Bence en alt soldaki harika.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1330699663__427448_10150572141676456_17900841455_9479038_734748051_n.jpg[/img]
TL nin simgesinden anlam çıkarmak isteyenler....

Edited by ekycy

Açıkçası ben simgeyi sevdim. Bana kısaca tl yi anımsatıyor. Lakin üç hamlede yazılması kötü olmuş. Gereksiz benzetmeler yapmayalım lütfen!
Simgeyi beğenmeme rağmen, keşke bizlere internet ortamında sorulsaydı. Bir anket yapılabilirdi :(

güzel ülkemim güzel insanları simgelerle uğraşmayı bırakalım artık az önce bir haber okudum uzay savaşları başladımı diye elalem birbirinin uydularını düşürürken biz en azından uzaya bir uydu gönderme derdinde olalım.ne uğraşıyoruz böyle basit şeylerle.

[quote name='blnt44' date='02 March 2012 - 15:06 ' timestamp='1330693568' post='1163897']
yarışmanın yapıldığından bile haberimiz olmadı keşke bilim ve teknolojileri veya bu tip heberleri takip eden arkadaşlarımız burada yayınlasalardı hiç değilse bizimde tasarımlarımız da değerlendirilirdi
o zaman daha da güzel simgeler ortaya çıkardı diye düşünüyorum
[/quote]

[center][color="#FF0000"][b]Haber verilmişti sitede :)[/b][/color]

[code]http://www.tnctr.com/topic/184905-merkez-bankasyndan-logo-yarythmasy/[/code]

[/center]

[quote name='MAKINCI' date='02 March 2012 - 20:34 ' timestamp='1330709684' post='1164045']
[center][color="#FF0000"][b]Haber verilmişti sitede :)[/b][/color]

[code]http://www.tnctr.com/topic/184905-merkez-bankasyndan-logo-yarythmasy/[/code]

[/center]
[/quote]

[b]Evet,demekki haber verilmiş...[/b]

Bizim millet şifre uzmanı olup çıktı başımıza. Ey milletim sizlere sesleniyorum Piramitlerin şifresini çözünde dünyaya faydanız olsun. Milletimizin hastasıyım zaten. Klavye başında vatan kurtarır, devleti kurtarır, yeni bir devlet kurur. Gençliğe Hitabe'yi oku desen okuyamaz. Geçin bu şifre ayaklarını kardeşim geçin. Millet gelecek 50 yılın planlarını şimdiden yapmış bizim takıldığımız şeylere bakın. :facepalm: :facepalm: :facepalm:

[quote name='blnt44' date='02 March 2012 - 13:06 ' timestamp='1330693568' post='1163897']
yarışmanın yapıldığından bile haberimiz olmadı keşke bilim ve teknolojileri veya bu tip heberleri takip eden arkadaşlarımız burada yayınlasalardı hiç değilse bizimde tasarımlarımız da değerlendirilirdi
o zaman daha da güzel simgeler ortaya çıkardı diye düşünüyorum
[/quote]

Benim ilk günden haberim oldu.
İnterneti birazcık mantıklı takip eden duyardı diye düşünüyorum.
Hapishaneden bile yarışma için simge göndermişler.
Kusura bakma ama bence sen kendine yan diye düşünüyorum.

Türk Lirası'nın yeni amblemini 49 derece saat yönünde döndürüp sonra olduğu gibi düşey çevirdikten sonra
gözünüzün birini kapatıp monitöre 76,5 santim uzaktan bakınca Tanzanya'da toplu taşımada kullanılan arabaların
camına şu püskürten motorun contasına benziyor

Olmamış... :) :) :)

[quote name='6489426' date='02 March 2012 - 19:00 ' timestamp='1330707637' post='1164031']
Facebooktan kim sesini duyurmuş bişeyler değiştirmiş ? ergen işi bunlar
[/quote]
Dostum dinine küfreden müslüman olsa gerek ergenlikten cıkta sonra gel benim işime karış
[quote name='Secret.One' date='02 March 2012 - 20:42 ' timestamp='1330713751' post='1164090']
[b]İmza Toplicaksınız Dilekçe Vericeksiniz Facebook'ile Felan Olmaz Bu İşler. [/b]
[/quote]
Kardeş onunla uğraşıyorlar pazartesi arkdaşlar aksilik cıkmaz ise planlanıyor

Edited by F.unal

[quote name='Sirius' date='03 March 2012 - 03:09 ' timestamp='1330736954' post='1164204']
[img]http://img58.resimup.net/di/U521.jpg[/img]
[/quote]
hic böyle sacma benzetme görmemistim
baska bisi secilseydi ondada bisiler cikarirdiniz

[quote name='Sirius' date='03 March 2012 - 03:09 ' timestamp='1330736954' post='1164204']
[img]http://img58.resimup.net/di/U521.jpg[/img]
[/quote]

Gayet matıklı.Sayın Başbakanımız kendine çorap seçer gibi simge seçmiş.Her şeyi halkın oylamasına sunuyorlar para simgesini seçerkende sunsalardı keşke.Çoğunluğun beğendiği bir simge olsaydı.;)ben beğenmedim.

[quote name='Shain_K' date='03 March 2012 - 10:55 ' timestamp='1330764920' post='1164276']
Gayet matıklı.Sayın Başbakanımız kendine çorap seçer gibi simge seçmiş.Her şeyi halkın oylamasına sunuyorlar para simgesini seçerkende sunsalardı keşke.Çoğunluğun beğendiği bir simge olsaydı.;)ben beğenmedim.
[/quote]

İncele: